Keresés

Részletes keresés

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.02.22 0 0 21461

akkor pláne bosszantó :) de megnézném a 18.  17.   16.  17.   kerületben, az ottani kavicsosban,hogy működik. Akár boltolhatunk is.

Előzmény: gyalásó (21455)
Vietnamiveteran Creative Commons License 2014.02.22 0 0 21460

Szia írnátok erről bővebben , mennyi az ára hol lehet kapni stb.. nekem is sokszor eszembe jutott már ,hogy egy hosszabb idejű áramkimaradás esetén a 42m es kutamból ,hogy tudnám felhozni a vizet .

Előzmény: Innodrill (21451)
gyalásó Creative Commons License 2014.02.22 0 0 21459

Üdv!

 

 

 Nem véletlenül mondja a közmondás,"gyakorat teszi a mestert"- amit ügye semmivel sem lehet pótolni.

 

 

 

Előzmény: Kapocska (21458)
Kapocska Creative Commons License 2014.02.22 0 0 21458

Üdv  gyalásó!

Jó,hogy betoppantál!
"Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki,
aki erről nem tud, és megvalósítja."
A közismerteken kívül elmondanál  pár tuti módszert,hogy tanuljunk?
Üdv

Előzmény: gyalásó (21457)
gyalásó Creative Commons License 2014.02.21 0 0 21457

A félreértések elkerülése végett szeretnék tisztázni valamit...1983 óta fúrok kutat, nem mintha ez lenne a dicsőség de KB:2000 kúton vagyok túl, tehát óvatosan a Hsz-kel

gyalásó Creative Commons License 2014.02.21 0 0 21456

OK! 

 

 Próbálj csak elásni 30 méter mélyre bármilyen csövet.....szurkolok Neked!!.."csak alul megy bele a víz"  naneeee!

 

 

Erecske meg legfeljebb a lábadon lehet ....itt már elég régen vízadóról beszélünk.

Előzmény: szuszma (21447)
gyalásó Creative Commons License 2014.02.21 0 0 21455

Üdv!

 

 

Ez is tévedés, mert meglehet fúrni kavicsban is.

Előzmény: köszörűs XXI Che (21450)
gyalásó Creative Commons License 2014.02.21 0 0 21454

Mondjuk ezt Én sen értem, de Pl: 30 méter nem talaj víz.

Előzmény: BelaJanecsko (21445)
gyalásó Creative Commons License 2014.02.21 0 0 21453

Üdv!

 

Kb: 12 kutam működik 12 méteres nyügvőról.....vajon hogyan?

Előzmény: Törölt nick (21448)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.02.21 0 0 21452

Nem teszem ki sehova, nem küldöm át privátba sem (még ki tennéd ide mint a céges dolgaimat, ami nyilvános és nincs is mit szégyenleni rajta, nagyon büszke is vagyok hogy idén Húsz éves a Bt-nk. na de az milyen cigány munka volt már részedről? ne is haragudj.) 

Ha tényleg semmi jobb dolgod nincs és nyomaszt az elégedettség gyere látogass meg, hozz egy sört és megmutatom, nem mintha bármit is bizonygatnom kellene neked, végtére is..? De kíváncsi lennék a képedre :)

 

Arról nem is szólva hogy egy honlapról bárki lemásolja és vissza élhet vele, el kezd valaki kanyhalózni vele és az én f@.....al viribálni.

 

 Sem ezt sem a villanyszerelő bizit sem lobogtattam soha sehol, ki is röhögtek volna.   A megrendelőket sem érdekelte soha, inkább a referenciák érdekelték, és hidd el, hogy képesítés nélkül nem tudtam volna a szakhatóságoknak átadni semmit., semmikor sem.

 

Egyszerűen hülyének, és balféknek érezném magam, ha a bizonyítványt lobogtatva hirdetném magamat. Egyszerűen  hülyeség szerintem.  Egy okj- nem doktori cím ez a leg alja.hu szóval nem egy kivirítós valami.

Arra jó, hogy tudj nyugodtan legálisan dolgozni és elintézni, meg tenni azt ami a dolgod.

 

Élesítsed csak a körmeidet rajtam. mit tudok tenni? De a múltkori fröcsögésekkel sem nekem ártottál hanem minősítetted magadat. És ahogy ismerlek nem is unsz rá erre.

 

Nem én bonyolítottam ennyire be ezt a dolgot.

 

Köszönöm, hogy aggódsz a megrendelőim miatt, de nem kell, nagyon nagy bizalommal vagyunk, ugyanis őket a végeredmény érdekli és a többire tesznek magasról. Egyébként pont az iskolában mondta valaki gazdaságtanból kifolyólag, ezeket. Ez csak annak volt újdonság aki még sosem volt vállalkozó. Úgy látom ez nem változott.

Elhiheted, hogy ilyen okmányok hiányában igen bajos lenne ezeket a jegyzői hatáskörű kutakat legalizálni, és a piacnak ez a szegmense nekem elég is.

 

Nem kellemetlenek ezek a kérdések, csak mint mondtam van róluk egy véleményem.

 

Üdv

 

Ha erre jársz akkor gössert legyél szíves

Innodrill Creative Commons License 2014.02.21 0 0 21451

 

 

Ez a pumpa 50m-ről is felszedi a vizet

Előzmény: BelaJanecsko (21445)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.02.21 0 0 21450

Semmi gond nincs a mosogató csöves kutakkal ott ahol van lehetőség rá. Ez a kiszállási díj pedig annyira komoly, hogy engem egy hölgy felhívott, kérdezte mi mennyi, mekkora, stb... A végén megkérdezte, hogy ha, ne találok vizet akkor mennyit kell fizetni? mert eddig a legjobb ajánlat az tízezer Ft- volt de mondtak már  húsz megy harminc ezret is neki.

Mondtam, hogy semennyi, viszont nem is vállalom 3-4 ezerért/m és nem vállalom 50 ezerért sem 70 ezerért darabját úgy, hogy mindegy mekkora csak ennyi darabja és kész.

A kavicsos helyen fúró fúrósok kicsit védettek az olcsó mosogató csöves konkurenciától, mert nem tudják megfúrni. 

Az meg valóban finoman szólva is átverés, hogy mélyen van a víz és nem fér a csőszivattyú a kútba de kút és fizetni kell érte.

 

Egy komolyabb kút elkészítéséhez komolyabb (drágább) felszerelés szükséges, és valóban bosszantó, ha valaki oda megy egy könnyű kis cuccal, és elviszi a pálmát.

Előzmény: BelaJanecsko (21445)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.21 0 0 21449

Ha már ennyire belebonyolítottad magad ebbe a bizonyítványba, kíváncsivá tettél.  Lehet hogy, kútfúró bizonyítvánnyal születtél ?  Amúgy hiszem ha látom mert egy éve még nem volt, iskolában meg nem láttak.  Vagy az Ecserin végeztél ? Tedd ki a honlapodra és minden kellemetlen kérdésre meg lesz a válasz sőt a megrendelőid is nagyobb bizalommal lesznek.

Előzmény: köszörűs XXI Che (21441)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.21 0 0 21448

"Csak" annyi hogy a problémás kutak 80 % -a ezzel a módszerrel készül és a módszer használóinak nagy része figyelmen kívül hagyja az összes  szakmai szempontot. Sokan kifejezetten átbasszák a megrendelőt mert olyan helyekre is bevállalják a melót ( pl 7-8 méternél mélyebb nyugvószint, vagy így fúrhatatlan terület, depressziósabb vízadók stb )  persze 10-20 ezres "kiszállási díj" ellenében ahol nincs esélye sem egy működő kútnak. Épp egy éve volt téma hogy a mosogatócsöves csávó aki ismeri is a környéket mert itt lakik simán bevállalta volna nálam a Velencei hegység gránitjába a kútfúrást kiszállási díj ellenében. Sőt még erősködött is hogy érdemes megpróbálni (persze nem ingyen) :)

Volt hogy még 5-7 méter mély utólag épített aknákat is láttam egy ilyen kút köré és azzal sem érte el a szivattyú a rendesebb (15-20 liter/ perc) hozamot. Csak az akna árából kijött volna egy rendes kút :)

Persze vannak olyan területek is ahol ez jól működik.

Előzmény: BelaJanecsko (21445)
szuszma Creative Commons License 2014.02.21 0 0 21447

Nos képzeld el ahol annyi a víz, minden felszerelés nélkül elásol egy csövet, réseletlen, furatok nélkül. Csak alul megy bele a víz vagy 30 éve, tiszta homok mentes, volt ideje kitisztulni az erecskéknek. Nem azt mondom hogy sok ilyen hely van ahol ilyen könnyen le lehet tudni a kútfúrást, meglehet oldani a locsolást:) De egy ilyen kút tulajt nem nagyon lehet meggyőzni hogy itt komoly beruházással készített kút tud csak stabilan gond nélkül termelni. Erősen hely függő a dolog.

Előzmény: szuszma (21446)
szuszma Creative Commons License 2014.02.21 0 0 21446

Eccerü mint a vasszög! Akinek van mosogató csőkútja az már nem megrendelő:) Amúgy a szomszédnak van 20 éve gondnélkül üzemel. Ahol könnyen elérhető a víz ott nincs szükség komolyabb költségű kutakra. Apósom pl 6 méterre fúrt vagy 30 éve rába környéke. Semmi extra egy darab 6m cső semmi mást nem használ persze szivattyúja is van:)

Előzmény: BelaJanecsko (21445)
BelaJanecsko Creative Commons License 2014.02.21 0 0 21445

Amúgy árulja már el végre valaki, hogy mi a baj a mosogatócsöves kutakkal amik talajvízre vannak építve? Valahogy eddig a kútfej rész az egyetlen hátrány amit látok. Viszont jó áron készíték, homokolni nem homokol, ha levan dugózva és még a vizet is adja ha olyan a talaj. Homokos talajra a legjobb technika ami létezik. Szóval nem értem.

Előzmény: drilling-RIG (21443)
szuszma Creative Commons License 2014.02.21 0 0 21444

5,2m elfogyott a sóder. Víz 1,2m van. Agyagba ütköztem újabb technológia váltásra van szükség:)

Előzmény: szuszma (21429)
drilling-RIG Creative Commons License 2014.02.21 0 0 21443

Üdv,

 

Ezt egy olyan ember mondta, akinek ha a nevét, szerintem nincs olyan valamire való (nem hobbista :-), főleg az idősebb korosztályból, fúrómester ma magyarországon, aki ne ismerné...csak úgy mellékesen...

Sajnos az engedélye nélkül pedig én, nem is fogom a nevét leírni...

 

Nem a mamutról volt egyébként sem szó, hanem a kútfúrásról...és akármit is mondasz, legyen szó akár gépépítésről, vagy kútkialakításról illik a már bevált, kipróbált építési elveket (még ha "lemásolás" is) és technológiákat alkalmazni. Persze lehet kísérletezgetni, kell is, csak az valószínű a végén nagyon nem lesz olcsó...és neadj isten nem is működik megfelelően...

 

Legjobb példa erre az alföldi szürke (alapvetően nem rossz, tömör PVC) színű béléscső gyártójának baromsága...a háromszög keresztmetszetű béléshasáb :-) (ugye csőnek nem lehet nevezni mert nem kör a keresztmetszete)

Kiváncsi lennék lecsaptak-e rá a kútfúrók, biztos ezer méterével rendelik nála :-)

Ha esetleg valakit érdekelne, vagy még nem hallott róla...

 

http://www.pvccso.com/

 

Másrészt pedig, tisztelt mosogatócsöves kolléga van mit tanulni az idősebb fúrómesterektől...és érdemes megfogadni a tanácsukat.....

 

Jó Szerencsét

Előzmény: mlas45 (21430)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.02.21 0 0 21442

gyerekek fel mentek a céginfóra megnézitek, ennyi, a fizetős adatlekérősön, még bővebb infóhoz is hozzá tudtok jutni. De, ha esetleg valakinek van egy NAV-os csókosa akkor mindent megnézhettek. Szép kis világban élünk.

Persze, ha nincs jobb dolgotok, mint ezzel foglalatoskodni.

Előzmény: Törölt nick (21440)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.02.21 0 0 21441

Figyelj, ha már rólam írogatsz akkor legyél szíves konkrétan utána járni a dolgoknak, és tedd már meg, hogy nem írsz valótlanságokat. Nekem is van kútfúró bizonyítványom, akivel dolgozunk annak is van és cég is van , és számlaképes is. A NAV-nál voltunk egy hete nekik is jók vagyunk. Ajánld magadat és a saját mit tudom én milyen módszereidet.

Főleg az ilyen kanyhalós kérdésekre"Ún. problémák megoldására"

Szóval mindenki a saját  izéjével micsodálja a csalánt.

Üdv

Előzmény: Törölt nick (21439)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.21 0 0 21440

... cég sincs?!

 

:-)

Előzmény: köszörűs XXI Che (21436)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.21 0 0 21439

Baszogasson téged egy vak bábolnai tenyészcsődör Béla. Ha nem volt elég világos akkor a módszered ajánlottam a probléma megoldására. Nem te vagy az egyetlen kútfúró vállalkozás ahol nincs papírja a tulajnak.

Előzmény: köszörűs XXI Che (21437)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.02.20 0 0 21438

Baumax? kútfúró osztályon? :)

 vicc nélkül ezt általában mindenki maga gyártja, talán, ha kérnél egy mintát valakitől, esetleg vennél.

Előzmény: Don Palesz (21435)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.02.20 0 0 21437

Szerintem te egy kicsit el vagy informálva vagy meg csalnak, az azt hiszem gondolataid. :) egyébként, most veszek fel egy szintén kútfúró kollégát, hogy az ilyen feljelentős szerháziak akit szerintem mindenki ismer elmehessen a sóhivatalba,( nehogy már csak képzetlen segéddel dolgozzunk, és legalább a kolléga számlázási problémái is megoldódnak) /írtam erre egyszer, hogy ez egy öngól annak aki azt hiszi, hogy ezzel kicsinálta a konkurenciát / hogy finom legyek. No meg aztán ne csak én értsem a dörgést, és most még nem akarok dicsekedni de a géppark is fejlődik szépen. Nem értelek, hogy te aki autodidakta most már talán okj-, ex könyvelő és volt hobbysta miért nem játszol a veled egyidős kisbicskával? B@szogatalak én téged?

Nincs bocsánat egyszer  tedd ezt meg élőben, hogy piszkoskodsz és azt mondod, hogy bocs, majd én is mondom:)

Előzmény: Törölt nick (21434)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.02.20 0 0 21436

óriási tévedés :)

 

Előzmény: Törölt nick (21434)
Don Palesz Creative Commons License 2014.02.20 0 0 21435

Üdv, nem tudja valaki, honnan szerezhetnék szelepet iszapolóhoz?

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.20 0 0 21434

Üdv

Fel kell venni egy szakképzett alkalmazottat aztán meg van oldva minden. De kérdezd meg "köszörűs XXI Che" fórumtársat neki évek óta megy a cége szakképzettség nélkül.

Bocs ha beszóltam.  

Előzmény: sti100 (21432)
drilling-RIG Creative Commons License 2014.02.20 0 0 21433

Oké, oké nem kell beszólás,de azért ilyen "hirdetést"....ez durvaaa...

Ez egy hihetetlen, kihagyhatatlan lehetőség!!!

A "más f..szával verem a csalánt" tipikus esete :-) :-) :-)

Előzmény: sti100 (21432)
sti100 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 21432

van egy kis huzavona a kútfúró tanfolyammal- évet is késhet. hajlandó valaki az igazolványát adni a vállalkozásomhoz? be lehessen jegyezni a tevékenységet, amíg nem tudok menni tanfolymra?
priviben!
beszólás nem érdekel

pest környéke

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!