Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Meriva 1,6 Creative Commons License 2013.06.09 0 0 881

Helló!

 

Ennéla típusnál nem működik hibaolvasásraa fékésa gáz benyom, gyújtás ráad és villogás megszámol? Egyserűbb, mint  összezárni a lábkat! eg bluetoothos vgx usb-s interfész nemegyngy  özeg otthonra. Megéri bzrezni. (3-6000 HUF)

villogás szünet villogás szünet villogás szünet villogás szünet

(Ui:Nekem az egr/grmiatt csinált ilyesmit. Csak kicsit durvábban.)

Előzmény: balazsxd (878)
dszab123 Creative Commons License 2013.06.06 0 0 880

dszab123 Creative Commons License 2013.06.06 0 0 879

üdv sziasztok...csak egy kérdés!!megtudnátok nekem mondani hogy ezt az alkatrészt hogy hivják(önindito környéke)köszönöm elöre is ha válaszoltok!

balazsxd Creative Commons License 2013.06.06 0 0 878

Hali. szeretném kérdezni, jártas-e valaki opel astra g 1.2 16V x12xe... téren? olyan hibája van, hogy nem reagál a gázadásra, mondjuk felpörgetem 3ezres fordulatra megy ott 2-5 másodpercig majd visszaesik a fordulat 1500-1800 közzé, ott ingadozik, utána hiába nyomok akár tőgázt, akkore reagál, majd csak esetleg 10 másodperc mulva, ha játszok a gázzal akkor talán valamivel hamarabb.. a pedál bovdenes .. hibát jelez a műszerfalon.. 5-6 pin-t összezártam, a hibát nem villogja ki,mi a bánata . ha valakinek van valami ötlete, tapasztalata,és megosztja velem annak örülnék. egr szelepet kipucoltam , mert azis huncutkodott már . de az alapjáratom is már évek óta hol leakar fulladni hol felpörög magától 1500-ig . de arra a számítógép se tudott mit mondani. . ezzel az új jelenséggel még nem vittem szerelőhöz. köszi

az Álmos elefánt Creative Commons License 2013.06.04 0 0 877

Üdv Mindenkinek!
Én eddig egy 2004-es Corsa C 1.2 boldog tulaja voltam. Ám pár héttel ezelőtt egy autós társamnak nem sikerült bevennie a kanyart, így magával vitte a Corsám csaknem teljes bal oldalát. Valószínűleg gazdasági t.k. lesz a dologból.
Ezért most autóvásárláson gondolkodom. Mivel a keret eléggé szűkös (még a biztosító sem nyilatkozott), egy hasonló korú Astra G 1.4- ben gondolkodom.
Kérlek benneteket, írjatok nekem jó-rossz tapasztalatokat, véleményeket erről az autóról. Minden érdekel, mert tanácstalan vagyok mint egy kisközség! 

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.16 0 0 876
Az lenne a kérdésem a szaki urak felé, hogy F Astra (x16xel) hűtőventillátort mi vezérli, hol keressem a hibát, ha még 100 foknál sem kapcsol be?
face69 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 875

A gyújtáskapcsoló betét szokott ilyet csinálni, indítás állásban nincs gyújtás a kopott műanyag alkatrészek miatt.

Előzmény: cs attila 74 (870)
rumorosa Creative Commons License 2013.05.14 0 0 874

Helló mindenki.

 

Nem tudom tudtok e segíteni, Astra G 1.4 16V ecotech motorról lenne szó. Amikor hirtelen gázt adok, akkor megtorpanik a motor és dadogva pörög fel. Lassú fokozatos gázadásnál nincs ez a probléma. A gyertyák nem régiek, próbáltuk másik trafóval is. Ami a hibát okozhatta az az, hogy a motorteret brigéciollal kimostuk, utána kompresszorral szárazra fújattuk. Viszot valami vagy beázhatott,  vagy fogalmam sincs. Ötleteket kérnék, szerintetek mi lehet a hiba. Előre is kösz a válaszokat.

Qkorica Creative Commons License 2013.05.11 0 0 873

Ha arra használnád a fejed, amire való, akkor már nem lenne problémád az autóval. Mellesleg én se gyertya cserét javasoltam.

Előzmény: cs attila 74 (872)
cs attila 74 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 872

Ugyláttom qkorica te piszkosul elvagy más nyomorának gunyolásával!Sajnálom ,hogy nem kapok választ a problémámra pedig azért jöttem fel erre a forumra.Totál hülye nem vagyok az autókhoz,nem gyertyacsere problémával jöttem ide!

Előzmény: Qkorica (871)
Qkorica Creative Commons License 2013.05.10 0 0 871

A légtelenítés fontos probléma, lásd büfiztetés, stb........

Előzmény: cs attila 74 (870)
cs attila 74 Creative Commons License 2013.05.08 0 0 870

Szia,üzemanyag van avval nincs probléma.Inditozáskor nincs szikra,de amikor megtoljuk kb félmétert se kell indul és minden rendben.Utánna közvetlen beindul kb még 15 percig vagy aznap mindig.Kiszámithatatlan nem tudjuk semihez kötni a bajt.Teljesen kitekerem az akkisból az eröt nem indul, de ha meglökik szinte abban a pilanatba jár a motor. 

Előzmény: Qkorica (869)
Qkorica Creative Commons License 2013.05.08 0 0 869

No, akkor már csak az üzemanyag ellátó rendszer gumi elemeit kéne kicserélni.....

Előzmény: cs attila 74 (868)
cs attila 74 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 868

Sziasztok!Opel astra 1.6f 8 szelepes autómal van inditási problémám.Mindegy hideg vagy meleg a motor egyszer csak nem indul,de betolásra egyből beröfen szinte alig mozdul meg a motor.Aztán ha olyan kedve van semmi problémája nincs akár hetekig.volt cserélve benzinszivatyú,fötengelyadó,gyertya,benzinszűrő,trafó,kábelek szinte mindegyik áttnézve relék csatlakozók.Az öninditó ugy tekeri majd kiesik a motor és mégse indul.Olajat-vizet nem keveri nem is eszi minden rendben szépen jár a motor ha beindul nem rángat nem fullad le fogyasztássa is rendben.

Takitimi Creative Commons License 2013.05.02 0 0 867
Sziasztok!Van egy 1998-as 1.4 16v G Astránk.Szeretnék tanácsot kérni,az autónak alkalmi hibája van,nagyon bosszantó,egyre sűrübben fordul elő.A kocsi motorikusan hibátlan,külföldön lakunk ,több száz km-ert levezetünk vele,de ha leállítjuk azt rettegve tesszük,mert vagy elindul vagy nem.A kulcsot elfordítom és semmi nem történik,az önindító nem teker,nem húz be,nem kattan,csak a műszerek világítanak.Negyed óra -20 perc-es  beteszem-kiveszem a kulcsot  ,próbálom indítani,mire végre egyszer csak beindúl,aztán hibátlanul megy tovább a következő leállításig.Eleinte ritkábban csinálta hetente egyszer,mostmár szinte minden alkalommal,a számítógép hibát nem jelez,mindkét gyári kulccsal ezt csinálja,most is szerelőnél van,gyújtáskapcsolóbetétet cseréltek benne,a hiba még mindig meg van.Ha valaki tudná mik lehetnek a hiba okai,azt megköszönném.
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.26 0 0 866

Sziasztok!

2005-ös Opel astra g 1.4 Twinport-om van. Kb. egy hónapja elkezdett rendetlenkedni, ami abban nyilvánul meg, hogy nem gyorsul rendesen. Ha odalépek neki, akkor érzem az erőt a motorban, de nem jön lendületbe az autó, mintha lapos lenne a kerék vagy a fék egy kicsit fogna. Ha kirakom üresbe akkor hamar lelassul és meg is áll, sokkal hamarabb mint szokott. Ehhez jön, hogy a kormányt is nehéz tekerni, ha a motor nem jár akkor teljesen be van állva, betonkemény. Elvittem szerelőhöz, ő kicserélte a fékbetéteket, felszabályozta a tárcsákat, toronygumit, stabilizátor rudat cserélt de semmi nem véltozott. Visszavittem, azt mondja ez így jó. Hát szerintem meg nem, mert tudom milyen volt előtte, úgyhogy fogalmam sincsen mi lehet vele. Talán féltengelycsukló, féltengelycsapály, kerékagycsapágy, váltó???

 

Valakinek volt hasonló???

 

 

lucabrazi Creative Commons License 2013.04.26 0 0 865

Az EGÉRszelepet leszokták vakolni ,nem cserélik! Kezd ezzel, ez ingyé van:)

 

A hidrotőke komolyabb műtét de ahoz a himbákat is cserélni kell,ezt miért is akarják kivenni?

 

Mondtam én, hogy az a egész motort kicserélik újra apránként:)

 

 

 

Akkor most mi a tünet?

Előzmény: Szné Hajni (863)
norby08 Creative Commons License 2013.04.25 0 0 864

udv.2001 g astram van 1.6os motorral.melegen nehezen indul vagyis csk akkor ha meggazolom.hidegen gond nelkul megindul.a muszerfal nm jelez semmi hibat.mar sok szerelonel voltam de nm kapjak a hibat.valaki esetleg tudna segiteni?koszonom elore is

Szné Hajni Creative Commons License 2013.04.24 0 0 863

hát a dokis sztori jó :) amúgy most a következő lehetőség,csak a rend kedvéért a hidrotőke,vagy az Egr szelep csere :(már kezdem unni a dolgot.millió lehetőség van,nem gondoltam volna,h ennyire nehéz ügy lesz.segítség!!!!! :)

Előzmény: lucabrazi (862)
lucabrazi Creative Commons License 2013.04.22 0 0 862

Háát csak azért kérdezem mert a ismerősnek Pl:a kartelgázcsövét dugaszolták be a műszaki végett.(zöldkártya)

Csak éppen elfelejetettek neki szólni,így benne maradt.

(lehet injektortisztítóval kellet volna kezdenie:(

 

Kérdéseket azért teszek fel,mert az hogy nem megy az autó....

És erre várod a konkrét megoldást az necces lesz~;-)

 

Szoktam én is a dokinál.

Doktornő nem érzem jól magam, írna rá valamit.

 

Akkor hajrá!

 

 

 

Előzmény: Szné Hajni (861)
Szné Hajni Creative Commons License 2013.04.22 0 0 861

a szerelő vitte műszakira.hogy a zöldkártyánál mit csináltak vele az passz.most ott tartunk,hogy már csak a négyes hengernél lévő gyertya fekete.a többi szép.öntöttünk bele injektor tisztítót,ez volt a következő lépés.a kábelköteg jó,szikra van,trafó cserélve.most várunk.köszi a válaszokat,segítettek a kérdések :)

 

Előzmény: lucabrazi (857)
Zsolt Toma Creative Commons License 2013.04.22 0 0 860

üdv mindenkinek,1994-es évjáratú opel astra 1.6i  c16nz motor tipus .az utobbi 2év alatt 2-szer törte el a vezérmütengelyt .mi az oka?

 

koroseck Creative Commons License 2013.04.22 0 0 859

Sztem egy szeleptisztító benzinbe adagolva megoldja a problémádat, STP sárga flakon, kb.2000 Ft.

Előzmény: John Derre 8220 (858)
John Derre 8220 Creative Commons License 2013.04.20 0 0 858

Üdv mindenkinek

Olyan bróblémám lenne az opel astra f caravan 1995 1.4 8 szelepes gépel.hogy mikor eléri az üzem meleg állapotot kis frordulat számon elkezd rángatni.vagy nem akkar ki gyorsulni ez mitől lehet.magasab fordulatszámon nincs vele probléma.

Előre is köszönöm a válaszokat.

lucabrazi Creative Commons License 2013.04.19 0 0 857

Előbb se válaszoltál minden kérdésemre:)

 

 

 

Ki vitte műszakira?

Mi lett cserélve műszaki előtt?

A műszakival együtt van a zöldkártya,esetleg ott nem babráltak bele?

Azért fura,hogy a műszakival függ össze a hiba.Nem de?

 

Előzmény: Szné Hajni (856)
Szné Hajni Creative Commons License 2013.04.19 0 0 856

szóval,induláskor simán megy,kb pár perc után el kezd dadogni,meg érdekes hangja lesz,mintha durrogna,erő minimális,nagyon lassan gyorsul fel,akkor is gyenge.a gyertyák feketék.cseréltük már.most volt műszakin kb két hete,azóta csinálja ezt.egyre sűrübb ez a probléma.most is elinditottam,már hallom a hangján,h megint nem olyan,mint kéne lennie.trafó, kábelt már cseréltünk :(

Előzmény: lucabrazi (855)
lucabrazi Creative Commons License 2013.04.19 0 0 855

Szia!

 

Ezt is a szerelő mondta?

Mikor nem megy a henger?

Hogy veszed észre, hogy nem megy a henger?(rángat,nem indúl,kihagy,)

Éllandó hiba vagy csak néha?

Melyik szerelő mit mondott és miért?

 

 

Azért ez így elsőre marha sok mindent vehetnél, tényleg;-)

 

 

Autószerelőhöz soha ne vidd a kocsit,azok nem szerelnek csak cserélnek.

Van olyan is mire meg van a hiba kicserélik a fél autót.

Előzmény: Szné Hajni (854)
Szné Hajni Creative Commons License 2013.04.19 0 0 854

Sziasztok!Nagy gondom van!Van egy astra 1.6-os ecotec mostoros autóm és már pár hete nem megy egy vagy két henger.Nézte már két szerelő,de mindenki mást akar hozzá vetetni.Van valakinek ötlete mi lehet a gond???Előre is köszönöm a segítséget.

Koncsy Creative Commons License 2013.04.17 0 0 853
Szia Károly!Milyen az a szelephiba, mit tudnak rajta elrontani gyártáskor? Nekem is x KM -ént bevési a gyújtáskimaradás hibát. Mindent átnéztem. 2005 z14xpe motor. Mióta nálam van kinlódok ezzel a sárga lámpás dologgal, de több 10000 Km kocsikáztam így. Egy dologra lettem figyelmes, ami miatt újra foglalkoztam vele, hogy az alapjáratom amikor az autónak az akksija sem vett fel már több áramot ill., nem volt semmi fogyasztó használva, az alapjárat szépen felmászott 1200 ford/ percre. Idegesítő volt. Na ekkor jött az ötletem, hogy újra átnézem a szivó oldalt, csöveket meg mindent, mert ez a jelenség a sok levegőből is jöhet, meg hogy a fékemet nehéz volt nyomni. Azt hittem ilyen az opel, és ennyi. Vákuumdob müanyag cső elszorít, helyreállt az alapjárat. Rásegítőt kivettem, és egy hatalmas nagy rozsda és rohadás volt az egész belülről. A vákuumdob cserélyével azt elértem, több száz Km után, hogy a hibakódot még nem véste be.Pár nap múlva beszámolok az eredményről. Üdv.: K.Gy
Előzmény: Károly27 (838)
koroseck Creative Commons License 2013.04.16 0 0 852

Szia,

 

egy GUMIABRONCS VÁLTÓMÉRET KALKULÁTOR segít ebben.

Google a te barátod is, itt találhatsz egyet:

 

http://www.autogumibolt.hu/autogumi/gumiszerviz/valtomeret

 

 

Előzmény: Sud93 (851)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!