Keresés

Részletes keresés

Malac_11 Creative Commons License 2003.12.07 0 0 578
Nem is tudom, melyik a rosszabb;-)
Előzmény: Oszi (576)
Oszi Creative Commons License 2003.12.03 0 0 576
Ha feltételezem, hogy nincs benne nyelvtani hiba, akkor ezt jelenti:

Furcsa vagy. A juhokat szereted szexuálisan és pszichésen. Mint mondtam, gázos vagy.

Ammenyiben viszont azt feltételezem, hogy az älskar får igazából älskar att få akar lenni :-) akkor:

Furcsa vagy. Szexuálisan és pszichésen is csak kapni szeretsz. Mint mondtam, gázos vagy.

Előzmény: sz..zs (575)
sz..zs Creative Commons License 2003.12.02 0 0 575
le tudnatok forditani nekem?

Du är konstig. Du älskar fĺr sexuellt och psykisk. Som sagt, du är knäpp.

Boszorka Creative Commons License 2003.11.27 0 0 574
Látatlanban is lefogadtam volna, hogy vagy az Expressenre vagy az Aftonbladetra hivatkozol. Nem olvasod a Svenska Dagbladet-et? Idézzél már onnan is néha.
Előzmény: Törölt nick (573)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.18 0 0 572
"A politikusok a világ egyik országában sem hazudnak.
Vagy ök fogalmaznak rosszul,vagy félreértik öket."

Ezt én viccnek szántam. Persze,hogy minden politikus mindenhol hazudik.
Igen a svédeket meg kell tanulni értelmezni. Igent vagy nemet ritkán mondanak határozottan.

Előzmény: Törölt nick (571)
zolito Creative Commons License 2003.11.13 0 0 570
Hawk! Helsinkiben ajánlom az Academica Hostelt! Nincs benne semmi extra, de nagyon közel van a központhoz (Hietaniemenkatu, Kinopalatsi mögött), bséges és jó a reggeli is. Van egy két olcsóbb is, de azok nagyon kint vannak. Remélem segíthettem.
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.10 0 0 568
A politikusok a világ egyik országában sem hazudnak.
Vagy ök fogalmaznak rosszul,vagy félreértik öket. Szemét népség a legtöbb. Nem lehet kiindulni belölük amikor egy népröl beszélünk.
Előzmény: Törölt nick (566)
GXX Creative Commons License 2003.11.06 0 0 567

Véletlenül Epimenidész nem úgy irt ?: Minden svéd hazudik

Alig valószínű. Nem kizárólag azért, mert korában a "svéd" fogalom nem létezett, hanem mert ha ma itt élni – csak is a paradoxon érvényesülése kedvéért – svédországit mondana, és ebben a Svédországban élők mindegyikét értené. Gondolj bele! Ha hallanál ma egy "svédtől" egy "Minden svéd hazudik" mondatot mindenre gondolnál, csak paradoxonra nem.
Csupán ezért, kellene egy kicsit alaposabban végig gondolnod, mit és kiket is értesz Te svédek alatt? (nép, nemzet, állampolgárság, faj, vallás)

Előzmény: Törölt nick (566)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.11 0 0 565
Erre sajnos nem tudok válaszolni.
Előzmény: Törölt nick (564)
Hawk225 Creative Commons License 2003.10.06 0 0 563
kormorán12345-nek:

Köszönöm a segitseget!

Előzmény: Törölt nick (562)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.03 0 0 562
http://www.safflebussen.se/

http://www.svif.se/

http://www.danhostel.dk/

http://www.hostels.com/europe.html

Sok szerencsét. Esökabát, meleg ruha, jo cipö ajánlatos.

Előzmény: Hawk225 (561)
Hawk225 Creative Commons License 2003.10.03 0 0 561
Sziasztok!
Tudtok nekem segiteni? Oktober 20-27 körul szeretnenk negyen menni egy kis eszaki körutra. Tudtok esetleg valami olcso szälläst Stockholmban, Helsinkiben, illetve Koppenhägäban? Illetve mi a legolcsobb utazäs Koppenhäga es Stockholm közt?
Elöre is köszönöm.
GXX Creative Commons License 2003.10.02 0 0 560
A professornak teljesen igaza van az inteligencia öröklödik.

Ezt a paradoxont már Epimenidész elsütötte, így: Minden krétai hazudik

Előzmény: Törölt nick (559)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.02 0 0 559
A professornak teljesen igaza van az inteligencia öröklödik.
Előzmény: Törölt nick (557)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.02 0 0 558
Az egyik igazi svéd áldozatnak magam is voltam a temetésén. Senkinek sem kivánom azt az érzést amikor egy falu kápolnájába bemegy, és legelöl lát egy koporsot amiben az a gyerek van akivel együtt volt lovasturán egy héttel azelött.
Rohadjon meg minden arab.
Előzmény: Törölt nick (556)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.23 0 0 555
Nagyon is jol emlékszem.

A tüzoltok,rendörök,mentösök stb mindenhol elzavarják a környékröl az embereket,mert csak a munkájukat zavarják. Itt is ez történt.

Ha egy kicsit is ismered a svéd valoságot, tudhatnád,hogy a biroság nehezen itél el tetteseket ha többen vannak, és egymásra kenik a tettüket. Számos eset van amikor felmentették öket,mert nem tudták eldönteni ki volt a tettes. Lindome-per pl.
A tüz esetében a másodfoku biroság nem csak helybenhagyta az itéletet,hanem m´eg rá is tett egy kicsit. Ez ritkán történik meg.

"Egyetlen egy sem égett el a 62 gyerek közül, valamennyit a füst fojtotta meg"

Ez gondolom nagy vigasz a szülöknek,vagy a rokonoknak. Te hogy lennél vele, veled esne meg hasonlo???

Egyébként 200 sérült volt, 19 sulyos akinek vétagjaik égtek le vagy az arcuk égett össze. Gondolj el egy gyereket ezekkel e sérülésekkel.

Előzmény: GXX (546)
GXX Creative Commons License 2003.09.22 0 0 554
Az áldozatok között voltak svédek is. De ez nem változtatja azt a tényt, hogy tárgyi bizonyíték semmi nem volt az elitéltek terhére. Az ellentmondásos és részben visszavont önvallomás néhány meggyujtott papirszeletröl csak a feljelentéssel kapcsolható, de a tüzzel magával csak retorikában. Mi lenne ha néhány szelet papirral fel lehetne házakat gyujtani, senki sem gyártana gyujtóbombát. Apropó miért is gyártanak bombákat? Két polgári gép csak úgy mágában össze tud dönteni három felhökarcolót - vagy csak ha allah is úgy akarja?
Érdekes olvasmányokat a tüzröl talász százat is a Weben. Pl.: http://www.srv.se/funktioner/publish/doklager/dok478-8.pdf
http://www.angelfire.com/wy/brandkatastrofen/meralasa.html
Előzmény: Törölt nick (549)
Malac_11 Creative Commons License 2003.09.22 0 0 553
Röff!
Igen, asszem igazad van a tanárral kapcsolatban, én sem ismerek ilyen önfeláldozó egyedet:))
A Nybörjarsvenska csak svédül van. Marad a Teach Yourself Swedish. Az angol-svéd, jól érthető, még az én középszar angoltudásommal is.
Ha akarod a Nybörjart, utánanézhetek. Írj, ha keressem. Van hozzá feladatgyűjtemény is.
Cső:malac
Előzmény: planar (551)
Boszorka Creative Commons License 2003.09.22 0 0 552
Részedről tipikus freudi elírás!:-)))
Előzmény: Törölt nick (550)
planar Creative Commons License 2003.09.22 0 0 551
Semmi bajom a nyelviskolával vagy a tanárokkal, csak időm nincs rájuk. Nagy valószínűséggel úgy próbálok majd tanulni, hogy a munkahelyen használom ki szabad perceimet, esetleg a fürdőkádban vagy pl. a vécén. Ez nyelvtanárral ugye elég nehezen működhet:)
A Nybörjarsvenska-t honnan lehet megrendelni? És ez a könyv tisztán svéd nyelven van? Mert, ha igen, akkor ez egyedül valszeg használhatatlan lesz...
Előzmény: Malac_11 (548)
Malac_11 Creative Commons License 2003.09.22 0 0 548
Röff!
Magyarországon elég gyér a svéd nyelvkönyvválaszték.
Ez 1 könyvben ki is merül (már azok közül, amik kaphatóak és nem gyerekeknek szólók)
Ez a Teach Yourself sorozatban jelent meg, Libriben általában kapható, nem vmi jó könyv.Én a Nybörjarsvenska-ból tanultam először, szerintem elég jó is, és meg is lehet rendelni, de nem valami olcsó.Van még a Mal 1-2, ami jó, de ahhoz nem tudom, hogy lehet hozzájutni.
Az egyedül tanulással nem annyira tudok azonosulni, mert hónapok alatt se tudod levetkőzni az egyszer szarul megtanult kiejtést.(tapasztalat:))
Mi a baj egy nyelviskolával vagy egy tanárral????
Azért sok sikert, szia:Malac
Előzmény: planar (547)
planar Creative Commons License 2003.09.22 0 0 547
Nem tudtok véletlenül valami jó svéd nyelvkönyvet, amellyel egyedül tanulhatnám a svéd nyelvet? Első körben olyan alapfokra szeretnék eljutni. Ja és nem ártana, ha a könyv kapható lenne Magyarországon is;)
Remélem tudtok segíteni...

uff

GXX Creative Commons License 2003.09.21 0 0 546
"Nem tudom emlékszel-e a göteborgi disco tüzre,ahol 62 gyerek égett el. Még el sem oltották a tüzet, amikor az arabok orditottak a médiával egyutt,hogy biztosan a rasszisták,vagy méginkábba nácik tették. Az áldozatok többsége ugyanis bevándorlok gyereke volt, ami ma arabot szomáliait,albánt jelent.
A végén kiderült,hogy négy iráni tetves kölyök gyujtotta rá a discot a muzulmán testvéreire. Jogerösen ülnek 7-8 évet kaptak. Lassan kijönnek. Nem lesznek hosszo életük az biztos. Remélem."
Rosszul emlékszel, Komorán!
Egyetlen egy sem égett el a 62 gyerek közül, valamennyit a füst fojtotta meg.
A tüzolók, rendörök kellö idöben érkeztek, hogy a füstböl testvéreiket menteni akarók elöl az utat elzárják, addig amig saját, "hivatásos" mentöik megérkeztek.
Ami pedig a tetves iráni kölyköket illeti, ellenük tárgyi, vagy technikai bizonyitékok helyett mindössze tanuvallomások szóltak. A tanuk zsíros vérdijat kaptak és "védett" identitást.
Előzmény: Törölt nick (540)
Boszorka Creative Commons License 2003.09.18 0 0 545
Miért lenne lezárva? Tudtommal egyszer volt akkora vihar, hogy inkább lezárták minthogy befújja a szél az autókat a tengerbe. De lehet menni a régi "Vogelflug linie"-n is 190 km. és még fizetni se kell csak kétszer kompra szállni. Azért pedig fizetni kell.
Előzmény: 03febr10 (544)
03febr10 Creative Commons License 2003.09.18 0 0 544
Köszönöm!Azonnal meg is tekintem az oldalakat!
És ha a híd le lesz zárva?Mert néha lezárják,nem?
Előzmény: Törölt nick (543)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.17 0 0 543
http://www.lantbruksnet.se/lantnet/tjanster/hushem/farjor/farjor.htm

Itt találsz ami passzol. Malmöböl Koppenhágába legegyszerübben a hidon jutsz át.

további linkek

http://www.aftonbladet.se/vss/resor/story/0,2789,314661,00.html

Előzmény: 03febr10 (542)
03febr10 Creative Commons License 2003.09.17 0 0 542
Ja... És nagyon sajnálom a külügyminiszter asszonyt,részvétem!Kár,hogy már Svédországban is ilyen szörnyű dolgok történnek!
03febr10 Creative Commons License 2003.09.17 0 0 541
Tudnátok ajánlan néhány linket,ahol komp menetrend van?Illetve az érdekelne még,hogy mennyibe kerül a hajó Malmöből Koppenhágába!

Köszi a segítséget!
03

Törölt nick Creative Commons License 2003.09.17 0 0 540
Várjuk ki a végét.

Nem tudom emlékszel-e a göteborgi disco tüzre,ahol 62 gyerek égett el. Még el sem oltották a tüzet, amikor az arabok orditottak a médiával egyutt,hogy biztosan a rasszisták,vagy méginkábba nácik tették. Az áldozatok többsége ugyanis bevándorlok gyereke volt, ami ma arabot szomáliait,albánt jelent.
A végén kiderült,hogy négy iráni tetves kölyök gyujtotta rá a discot a muzulmán testvéreire. Jogerösen ülnek 7-8 évet kaptak. Lassan kijönnek. Nem lesznek hosszo életük az biztos. Remélem.

Előzmény: Törölt nick (538)
Malac_11 Creative Commons License 2003.09.16 0 0 539
Röff!
Nem ismertek véletlenül olyan weboldalt, ahol svédországi állás-lehetőségek vannak? Esetleg ösztöndíjak?
vagy naív vagyok?:))
cső:M.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!