Keresés

Részletes keresés

jzp2107 Creative Commons License 2018.05.16 -1 1 66408

de remélem volt rajtad szájkosár :-)

Előzmény: Jesper Olsen (66404)
olahtamas Creative Commons License 2018.05.16 0 0 66407

Köszi a reagálást!

Amúgy kevesebb, mint 4 km-re van a Jurta kempingtől a hely:

https://turistautak.openstreetmap.hu/turautvonal.php?utv=1526462212wi6d

 

Előzmény: Gizi aljas Feri (66405)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.05.16 0 1 66406

Csak viszonyításként :

 

Adyliget - Petneházy lovasiskolától a tereplovaglás hatóköre - Budakeszi Vadaspark - Adyliget Cserkésztábor cseresznyefás kertje, valamint a Nagyrét. 

Ez a táv az, amit egy 60 perces tereppel lóval meg lehet járni oda-vissza és ebben már rotyóvágta is volt nem egyszer.

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.05.16 0 1 66405

Tudod, mennyibe kerül egy tereplovaglás? Nem olyan ár az, hogy ömlene rá a nép.

Azonkívül terepre nem mehet ki mindenki. Ma már nagyon megbannolják azt, aki képzetlen vezetővel visz ki kezdőket. Sétaterep meg max 10km távra képes.

 

Nem tudom, nem néztem, hogy ez a hely mennyire van a környéken levő lovardáktól.

A lovardák az esetek totális nagyrészében max 45-60 perces terepeket tartanak, Ez kb 10-15-20km lovaglást jelent. Ebben a hatósugárban érdemes megnézni, hogy mekkora leterheltség várható.

 

 

Ha ez a hely ettől távol esik, akkor max a saját lótulajdonosok járhatnak erre. Bár azoknál sem jellemző, hogy egész napra elmennek.

 

Maga az út tényleg keskeny és veszélye, hogy nincs kitérési lehetőség. 

 

A lovasoknál ilyenkor van egy szabály - le kell szállni és szárra venni a lovat.

 

Nem tudom, milyen hosszú a szakasz, hogy belátható e- az elejétől végéig, mert még megoldás az, hogy ha látom, hogy jön egy rakás ember és bringás, hogy el sem indulok a lóval addig, amíg le nem vonul a menetoszlop.

 

Ettől függetlenül a helyet én is veszélyesnek tartom.

 

 

Előzmény: Csuhás (66402)
Jesper Olsen Creative Commons License 2018.05.16 -1 0 66404

Bevallom, én is használtam már gyalogosként biciklis útvonalat. És közben nem jött arra egy bicós sem.

Előzmény: jzp2107 (66403)
jzp2107 Creative Commons License 2018.05.16 0 0 66403

kérdés hogy lovasok fognak-e tömegesen megjelenni?

biciklisek sincsenek tömegesen a kijelölt utakon (pedig a Pilisben azért már elég kiterjedt bingás úthálózat van)

Előzmény: Csuhás (66402)
Csuhás Creative Commons License 2018.05.16 0 0 66402

Szerintem tömegesen jelennek majd meg lovas jelzések mindenfelé. Határozottan nagyobb üzlet van a lovas turizmusban mint a bakancsosban.  

Előzmény: olahtamas (66399)
jzp2107 Creative Commons License 2018.05.16 -1 2 66401

valamint hajóvonták találkozása tilos

Bikk Pubi Creative Commons License 2018.05.16 0 0 66400

Lovat csak pórázon, szájkosárral...

Előzmény: olahtamas (66399)
olahtamas Creative Commons License 2018.05.16 -2 0 66399

Ha már Gizi erre járkál mostanában, de mások véleményére is kíváncsi volnék.

 

Adott egy OKT szakasz Visegrád környékén a Sas-hegy alatt, ahol gyalogos és kerékpáros út is van:

https://www.mapillary.com/app/?focus=photo&pKey=XkQpMVpsUNWKJENpX93uQg&lat=47.778137000000015&lng=18.999869999999987&z=17&x=0.44859231427156815&y=0.5678091707674547&zoom=2.2360248447204967

Ez még nagyjából el is fogadható, ahogy a képen látszik, még épp elfér egymás mellett, bár ha egy iskolás csapat kirándul épp, akkor már oda kell figyelni a bicikliseknek.

 

Nos erre most ráhúztak még egy lovas jelzést is, amit én már túlzásnak tartok ekkora útnál, mert ha egy biciklitől megriad egy ló, és ott épp még gyalogosok is vannak, az elég veszélyes szituációhoz vezethet.

http://parkerdo.hu/turizmus/pilis-ride/

 

Most így néz ki az szakasz a térképen:

https://turistautak.openstreetmap.hu/?zoom=17&lat=47.77786&lon=19.00158&layers=B00000TT

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.15 -15 4 66398

Köszönöm, hogy elolvastátok, meg a dicséretet is. 

 

Igen, ezek azok a helyzetek mikor adnék én még többet is, ugyanakkor az ő kis lelkükre is figyelni kell, hogy ne bántsd meg, ne érezze alamizsnának.

Aranyos kis dolog volt egyébként, még hazafelé is erről beszélgettünk. A túra legnagyobb hatású élménye volt, és jó érzés volt. 

 

Egyetértek Gizivel megint, ez egy körforgás, oda-vissza hatások sorozata, minél többet adsz annál többet kapsz majd, hosszú távon. Éltetsz másokat, és magad is. És ha sokan így gondolkoznak akkor nem pusztul majd el annyi minden, nem néptelenednek el falvak, nem zárnak be szálláshelyek, kisboltok stb... 

Nem célom nekem sem senkit meggyőzni az én álláspontomról, mert ha nincs meg az emóció akkor nincs miről beszélni. 

 

 

 

 

 

Előzmény: Gizi aljas Feri (66396)
Pulmy Creative Commons License 2018.05.15 -13 4 66397

Megboldogult mentorom mottója volt,aminek én is igyekszem megfelelni az élet minden terén:

 

          "Élni és élni hagyni"

 

 

Előzmény: Gizi aljas Feri (66395)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.05.15 -12 3 66396

 Pontosan erről beszélek!

 

Hobónak helyén van az esze és a szíve is.

 

 

Előzmény: Pulmy (66394)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.05.15 0 15 66395

Nem tudtam, hogy az MTSZ pecsételőpárnát is szokott adni a pecsétekhez.

 

 

Persze, hogy nem fogja meggyőzni. Csak arra azért már figyeljünk, hogy a pénzünk nemcsak költésre jó.

Amikor fizetek valamiért, akkor nemcsak költök, hanem támogatok is másokat.

 

Forgalomnövekedés.  Ahogy leírod, olyan, mint egy szitokszó.  Pedig nem ördögtől való. Növekszik a forgalma, akkor jobban él, ha jobban él, ő is többet fog költeni, sőt jobban is fogja érezni magát, többet is fog adni. Ez egy kör, ami visszajön hozzád, csak még nem tudod. 

 

A forgalomnövekedés nem egyenlő a harácsolással. 

Mondjuk tény, hogy idehaza ezzel kapcsolatban nagy mentális zavar van. 

 

 

 

Előzmény: V43 1279 (66393)
Pulmy Creative Commons License 2018.05.15 -13 3 66394

 

"Útközben egyszer csak vékonyka kis hang szólít meg minket balról: „Tetszenek kérni limonádét?”
Egy ház kapujában három kisgyermek ül, hevenyészett kis asztal, rajta poharak, limonádé, pár csoki, egy keksz, focis kártyák, megindító volt látni, hogy a gyerekek szinte mindenüket kihozták ide egy kis pénz reményében.

 

Annyit iszom a 25 forintért árult limonádéból, amennyit csak tudok, egyébként nagyon finom volt, veszünk csokit, és még egy Tottis focis kártyára is szert tettem. (Őt legalább láttam élőben is gólt rúgni, még 2005-ben.) Egy kis fagyira valót is hagytunk nekik, az egyik kis gyerek már szaladt is befelé:„Anya, anya!”

Ilyenkor el lehet gondolkozni azon, ki, mit nevez szegénységnek, és picit visszarendeződik az ember értékrendje a normális kerékvágásba."

 

Idézet Ódorvári kolléga,újabb remek becsűjéből és szorosan kapcsolódik a témához,gondolom magyarázatra sem szorul. Nem is hinnénk,hogy az ilyen gesztusokra mennyire szükség lehet,de ezeket észre kellene venni.Arra azért kíváncsi lennék hány sporttárs követte Hobóék példáját.? 

V43 1279 Creative Commons License 2018.05.15 -14 4 66393

A pecsét nem az övé, hanem az illetékes szervezeté, aki hozzájárulással kihelyezte oda, amit nyilván forgalomnövekedés reményében fogadott el, ezzel a lehetőséggel ha szükségem van rá én is élek, de szükségtelenül nem. Ne próbáld már meg úgy lefesteni az egészet, hogy "hú de jó ad a sajátjából" mert nem így van. Ettől függetlenül biztos segítenének kb bárhol, efelől nincs kétségem.

Kondorfán a behűtött Kanizsai sör pl esett olyan jól mint máskor egy Heineken, pedig minőségbeli különbség van. Olcsó is volt. De ehhez fel kellett merülnie az igénynek bennem és találkoznom kellett a kínálattal. Lehet másnak automatikus ez mindenhol, lelke rajta.

 

Amúgy pedig mindenki eldönti mire költi a saját pénzét és egyik oldal sem fogja meggyőzni a másikat, ennek a topiknak sem ez a célja. Részemről ennyi.

Előzmény: Gizi aljas Feri (66390)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.05.15 0 0 66392

Ma reggel a boltban jó estéttel köszöntem és nem vettem észre, hogy vigyorogva jó hétvégét kívántak.

 

Tornanádaska volt, nem Tornakápolna

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.05.15 0 0 66391

Így történt! ;)

 

 

Előzmény: akárkibárki (66383)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.05.15 -1 14 66390

Tudod a piszkálásnak egy oka van - az az aspektus, hogy adja ide a pecsétet, de én minek fizessek.

 

Tornakápolnán a válság legvadabb időszakában - 2009 nem volt csak 5000sem, hogy kifizessem a kastélyszobát, ami 1500HUF volt. Nem tudott a gondnok visszaadni. 

 

A települést nem kell bemutatnom. Vakított a bőröm holdvilágnál.

 

Bementem a kisboltba és félve elővettem az ötezrest, hogy akkor vennék némi csokit, mogyit. Jé nézd már így néz ki az ötezres  --- volt a reakció. Sose láttak addig ekkora címletet.  Ehhez képest még ők akartak adni pluszba 2000HUF-ot, hogy legyen nálam a túra további részén, ne legyek bajban.  Persze nem fogadtam el.

 

Nekem apám azt mondta mindig sose fogadj el semmit, amit nem tudsz visszaadni értékében.

Tehát engem ezért zavar a minek fizessek a pecsétért.

 

 

Előzmény: jzp2107 (66388)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.05.15 0 14 66389

Nem hinném, hogy megalázó lenne.

 

Ha én lennék ott és tőlem kérnél, fizetnél, utána innád a sajátod, őszintén szólva nagyra értékelném, hogy voltál annyira figyelmes, hogy vettél tőlem valamit és nem csak beültél sajátot kajálni, miután még ki is kéretted a pecsétet.

 

Ezért lehet, hogy sósmogyit is adnék.

 

Sőt, mivel esetleg több ilyen túrázó lenne, akkor már eleve lenne keret a sör mellé kis sósmogyira, ami miatt lehet, hogy még inkább jönnétek és akkor már más dolgokat is elkezdenék fejleszteni azért, hogy a túrázóknak jó legyen. 

 

 

Előzmény: olahtamas (66385)
jzp2107 Creative Commons License 2018.05.15 -3 0 66388

nekem úgy is jó ha nem költesz, csak ne egymást piszkáljuk :-)

 

 

Előzmény: Gizi aljas Feri (66387)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.05.15 0 13 66387

Igazad van.

 

Egy pontot azért kiemelnék - az a kocsma, bolt, ahol pecsétet őriznek, hogy neked nem kell azon aggódnod, hogy vajon ellopták-e, sőt sok helyen párnával adják, úgy gondolom nekem, mint túrázónak ad egy szolgáltatást, amit mindenképpen igénybe kell vegyek. Erre mondom azt, hogy ilyen helyen költök, mert ha ő ad, én is adjak.

 

Így most már jó?

Előzmény: jzp2107 (66386)
jzp2107 Creative Commons License 2018.05.15 0 14 66386

"Az pedig, hogy én továbbra is sátrazni fogok, nem fogja bántani a th-sokat, mert a családos embereknek úgyis kelleni fog a szállás"

Ezt annyira szeretem.. mikor valaki mindent meg tud magyarázni és annak az ellenkezőjét is

Megy az ideológia gyártás, huje kocsog mindenki aki nem fogyaszt a kocsmában, ja hogy én meg nem szállok meg a falusi szálláshelyen/turistaházban, dehát az nem baj hiszen megy oda más majd fizet az

Nem érzed ez így mennyire gáz, hogy saját magaddal kerülsz ellentmodásba?

 

Ha nem lesz elég vendég akkor megszűnhet a falusi szálláshely is és akkor utána a családos is mehet máshová zabot hegyezni

Ilyen alapon aki nem költ a kocsmában/falusi boltban is mondhatja, hogy de az nem baj, hát majd költenek a helyiek, azok úgyis oda járnak

 

 

 

Előzmény: Gizi aljas Feri (66381)
olahtamas Creative Commons License 2018.05.15 -1 7 66385

Jó kérdés, hogy hol a határ!

Én úgy próbálok készülni egy túrára, hogy túlélőkészletem legyen (víz,valamilyen egyszerű szendvics)

Aztán ha van lehetőség vásárolni, akkor ezeket szépen hazaviszem, jó az a madárlátta reggelire is.

Az szokott csak bosszantani, hogy nyáron pl. viszek magammal hideg vizet(jeget), találok egy kocsmát, ahol meg ihatom a langyos sört vagy fröccsöt...

A kérdés, hogy mennyire megalázó annak a számára, akitől veszek csak egy sört azért, hogy hazavigyem és betegyem a hűtőbe, én meg megiszom a hátizsákból a kellemes hideget.

A múltkor is szemtanúja voltam, hogy jött egy pár a kocsmába, vettek két dobozos sört, bementek a wc-be, aztán mentek is tovább.

Egyértelmű volt, hogy nem a sörre volt szükségük, mert aki figyelte a köztük történő beszélgetést, annak lejött.

Tulajdonképpen helyesen cselekedtek, mert csak az ingyenes WC-be menni eléggé gáz, kiírva meg nem volt semmi, hogy nem fogyasztóknak 100 Ft. vagy ilyesmi.

 

 

Előzmény: Gizi aljas Feri (66381)
akárkibárki Creative Commons License 2018.05.15 -13 0 66384

Valahogy én is így vagyok.Alkoholt,kávét nem iszom,édességet nem eszek-szóval még csábítás sincs,amit le kéne győznöm.:)

Előzmény: hadidoki (66382)
akárkibárki Creative Commons License 2018.05.15 0 0 66383

Lehet,hogy ezt Gizi nekem szánta,nem pedig neked.:)

 

Előzmény: hadidoki (66382)
hadidoki Creative Commons License 2018.05.15 -3 16 66382

Miért sarkítotok?

Soha nem fogok csak azért vásárolni (ha amúgy nincs szükségem rá), hogy megéljen aki adja, de szívesen fizetek érte, ha valamire szükségem van. Miért kell ebből is ideológiát gyártani?

Sokat sátrazom, kevés igényem van, és nem szégyellem magam miatta!   

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.05.15 -2 15 66381

Most nem azért, de ezt látod nem értem.

 

Kint gond nélkül nekiállsz költekezni. 

 

Itthon meg a honfitársadnak nem adsz. Én közértezni is vidéken szoktam. Mondjuk a Csereháton ráfaragtam, mert ugye a völgyekben nincs bolt - vagy legalábbis 2012ben nem volt semmi, úgyhogy ott két napig nem ettem mást csak egy zacskó diákcsemegét, amit még Miskolcon vettem Bódvaszilas és Felsővadász között..

 

A következőt csak ideírom, nem te írtad.

 

Miért kell sarkítani? Attól, hogy fizetünk a helyieknek, akiknek lehet, hogy ez az egyedüli megélhetési forrásuk és ugye jobb lenne, ha mindenki itthon tudna maradni és boldogan élni, akkor nem hinném, hogy üzletiesítés, ha költök, hogy élni tudjon. Az pedig, hogy én továbbra is sátrazni fogok, nem fogja bántani a th-sokat, mert a családos embereknek úgyis kelleni fog a szállás. És ugye nem gond az, ha a gyerekek nem a számítógép előtt ülnek, hanem inkább erdőt járnak...

Előzmény: V43 1279 (66379)
V43 1279 Creative Commons License 2018.05.15 -15 1 66380

"miért kell a gyalogos turizmust is a fizetőképes oldaláról nézni?Az a baj,hogy erre már külön üzletág épült és ez fogja elvenni az egész Kéknek a varázsát is.Vagy akkor mindenkinek legyen lelkiismeret furdalása,aki sátrazik,nem pedig egy turistaházban vesz ki egy szobát?"

 

Itt a pont, egyetértek! Sajnos a züllés jelen pillanatban is tart :(

Előzmény: akárkibárki (66372)
V43 1279 Creative Commons License 2018.05.14 -15 1 66379

Oké, egészségedre.

Nekem is lesz amikor jobban fog kelleni (alpesi 6 napos túra), de alapvetően szeretek kevésbé függni az ilyesmiktől, kaja terén igyekszem az önellátásra vagy ha az nem megy akkor helyben vásárolok. Volt már ettől eltérés kényelmi/gasztronómiai okok miatt, de nem túl sűrűn.

Előzmény: Gizi aljas Feri (66369)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!