Keresés

Részletes keresés

bohrer Creative Commons License 2014.02.23 0 0 21476

A kutad 42m mély vagy a kutadban lévő nyugalmi vízszint ?

Előzmény: Vietnamiveteran (21474)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.23 0 0 21475

Üdv

Több megoldás is létezik, a legegyszerűbb és legolcsóbb ha veszel egy agregátot. Ha kellő vastag a kút akkor persze a vödör leeresztés és felhúzás :) De mechanikus eszközök is léteznek legyárthatóak. Ha csak mosogatócsővesed van abból sűrített levegővel lehet vizet termelni ahhoz meg megint kéne valami ami a kompreszzort hajtja. Kézi erővel inkább csak a szomjhalál elleni mennyiség termelhető ebből a mélységből.

Egy olyan dugattyús szivattyúban kell gondolkodnod ami 42 méter mélyen van de fentről üzemeltethető. Valami hasonló mint a bólogatós olajos szivattyúk csak kicsiben.

Előzmény: Vietnamiveteran (21474)
Vietnamiveteran Creative Commons License 2014.02.22 0 0 21474

Okés de a viccet félretéve valami életszerű , megfizethető megoldás létezik 42 m-ről áram nélkül felhozni a vizet ? Kicsit ront a kutam értékéből az a tény,hogy függök a villamoshálózattól . Egyenlőre csak elméletben érdekel a dolog de nem tudni ,hogy mit hoz a jövő és esetleg egy gazdasági válság hatására ideig-óráig áram nélkül maradunk tudok e a kutamból vizet felhozni vagy sem , erre irányulna a kérdésem . Üdv .

P.toma Creative Commons License 2014.02.22 0 0 21473

Üdv Urak!

Érdeklődnék iszapszivattyú után ha esetleg van valakinek eladó!Kimondottan a kerámiabetétes érdekelne ami kb.100l/perc körül szállít,magfúráshoz egy ziff-300-ashoz kellene!!Köszönöm előre is a segítséget!!! Tel:06209231470

 

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.02.22 0 0 21472

Viszont 2014-ben már nem kövezzük agyon a mamutot , a csíkos fogkrém korszakában :)

Előzmény: Törölt nick (21468)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.02.22 0 0 21471

Nem akarom fikázni a mosogató csöves kutat csak kérdezted, hogy mi a baj vele? Az én szubiektív véleményem ez amit írtam, nem titok, hogy bosszant, de létezik és kész. A magam részéről úgy versenyzek ezzel ill ellene, hogy csak akkor kel fizetni, nálam,ha jön a víz és tiszta, nincs víz akkor nincs pénz. Amennyiben nem tudom megfúrni mert miért ne lenne ilyen akkor ajánlok valakit aki az adott helyen alkalmasabb cuccal  dolgozik és meg fúrja a kutat.

Egyébként, ha valaki nem tud lefúrni a vízig, akkor ott gond van vagy: a technikával, vagy a tudással, és nem járna érte pénz, de ez megint szubiektív saját vélemény és nem rejtem véka alá, hátha olvassák leendő megrendelők és így jobban képben lesznek.

 Mindenki azt ad el amit tud a megrendelők meg eldöntik, hogy mit akarnak meg venni

Előzmény: BelaJanecsko (21463)
Innodrill Creative Commons License 2014.02.22 0 0 21470

Nézd meg a honlapjukat.Elég jók a paraméterei a szerkezetnek.Csak az ára az drága,itthon 

sokkal olcsóbban előállítható.

Előzmény: bohrer (21467)
bohrer Creative Commons License 2014.02.22 0 0 21469

Jó a 90-es évek elején Én is fűrészeltem kézzel tűzifát a nagypapámnak,  de mára elérhető olcsón a gépi erőforrás, és tényleg nem hatékony kézzel  csak ha a szükség hozza.

 

A 60 as évek, azóta eltelt 50 év , és szerencsére az élet nem állt meg.

Akkor nemtudom mennyi idő és fáradtság árán jött fel 500-800L víz, egy mai normál fűlocsolásra az ember 3000L vizet szór ki, ez napi szinten  kb lefedné az otthon töltött idődet.

 

Előzmény: Törölt nick (21468)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.22 0 0 21468

De ha kiróbálná valaki hogy ezzel termeljen fel  csupán 1m3 vizet , másnap a kanalat sem emelné fel.

 

Ezt nem tudom...

 

De a tanyán anno a régi-jó öntöttvas kerekes kúttal a kölkök dolga (értsd én/húgom) volt

esténként a másnapra az állatoknak szükséges 2 hekto víz felhozása a kútból ....

Plusz meleg időben a kert feltétlenül szükséges locsoláshoz még 3 hekto víz.

 

Ha, a szőlő-gyümölcs permetezési is időszerű is volt akkor a másik 2-3 hektó is beton permetes kádba.

 

Szóval, a napi 0,2-0,5-0,8 köbméter az ment a kerekes kúttal a kölöknek is.

(de ment a gémes kúttal is a rokongyereknek 12 liter/vödör alapon, úgy 15 méter mélyről...)

 

Áram, benzinmotor ... azt se tudtuk mi fán terem, anno a 60-as években a tanyán.

A rádió is telepről ment a petróleum lámpa mellett.

 

Majd pont a kút ment volna géppel... persze, még mit nem :-)

Előzmény: bohrer (21465)
bohrer Creative Commons License 2014.02.22 0 0 21467

Nem tudom , én még csak egyszer láttam közelről hidroszeres techinkát. Nem foglakoztam ilyesmivel.  Ennél lent van valami dugattyú ?

 

Előzmény: Innodrill (21466)
Innodrill Creative Commons License 2014.02.22 0 0 21466

Üdv Bohrer !

 

Hát igen nem olcsó szerkentyű.Van olcsóbb megoldás is rá,hiszen Ti is szerelitek a hidroszeres kútfejhez a kézi pumpát...

A Benzinmotoros szivattyúval egy kicsit nehéz 17m-es nyugvó vízszintnél szivattyúzni a kútból..

 

 

Nefelejtsd a két lány mondatát:

 

"badybuilding-fitness ha nyomod a kutat víz lesz"

 

Üdv:NT

Előzmény: bohrer (21465)
bohrer Creative Commons License 2014.02.22 0 0 21465

Áramszünet szerencsére nagyon ritkán van főként viharok idején, és az is rövid ideig.

 

 

Romantikus lehet a képek láttán hogy majd mi emelgetjük a kart. De ha kiróbálná valaki hogy ezzel termeljen fel  csupán 1m3 vizet , másnap a kanalat sem emelné fel.

 

Nem mellékesen egy ilyen vaskupac árából vígan vehetünk egy 750-es LEO-t  amivel könnyedén kitermelem a 3m3 vizet óránként, sőt a villanyszámlát is futja jó ideig a különbözet.

 

 

Hobbikerteknél látom értelmét ahol nincs áram , de oda talán a 25-30 E Ft-os kétütemű motoros kínai Straus és egyéb sorstársait venném.    Gondolom most nem voltam népszerű, bocsi, de ez a véleményem.

Előzmény: Innodrill (21464)
Innodrill Creative Commons License 2014.02.22 0 0 21464

Üdv:Ők segítenek felhozni a vizet...

Előzmény: Vietnamiveteran (21460)
BelaJanecsko Creative Commons License 2014.02.22 0 0 21463

 

Szoktam csinálni mosogatócsöves kutakat, de még max a kútfejjel volt probléma amit javítottam mindig.

 

"Az meg valóban finoman szólva is átverés, hogy mélyen van a víz és nem fér a csőszivattyú a kútba de kút és fizetni kell érte." Ilyen helyre nem megyek, csak olyanra ahol tudom biztosra a nyugvószintet. Szóval nem minden mosogatócsöves átverős és az álltalánosítás zavar.

 

Kiszállási díjat meg én pl azért kérek, mert még sokszor biztos helyeken is ahol szinte mindig van felső vízadó réteg mint pl 15. kerület. Ott is előfordul néha, hogy nincs vízadó kavics. Én kimondottan csak talajvizes kutakat készítek, mert az engedélyem csak erre érvényes. Szóval itt elszoktam kérni a kiszállási díjat és nem átverés mert előre megbeszélem mindenkivel.

 

Idegesít ez a piszkoskodás a mosogatócsövezéssel.

 

A legnagyobb, valahol láttam, hogy szidja az egyik oldalán a mosogatócsöves kutakat. Közben meg egy másik oldalán azt hirdeti :D 

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.02.22 0 0 21462

2000 kút. ovatosan a nav is olvassa a fórumot is többek között, nem csak a vaterát !

Előzmény: gyalásó (21457)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.02.22 0 0 21461

akkor pláne bosszantó :) de megnézném a 18.  17.   16.  17.   kerületben, az ottani kavicsosban,hogy működik. Akár boltolhatunk is.

Előzmény: gyalásó (21455)
Vietnamiveteran Creative Commons License 2014.02.22 0 0 21460

Szia írnátok erről bővebben , mennyi az ára hol lehet kapni stb.. nekem is sokszor eszembe jutott már ,hogy egy hosszabb idejű áramkimaradás esetén a 42m es kutamból ,hogy tudnám felhozni a vizet .

Előzmény: Innodrill (21451)
gyalásó Creative Commons License 2014.02.22 0 0 21459

Üdv!

 

 

 Nem véletlenül mondja a közmondás,"gyakorat teszi a mestert"- amit ügye semmivel sem lehet pótolni.

 

 

 

Előzmény: Kapocska (21458)
Kapocska Creative Commons License 2014.02.22 0 0 21458

Üdv  gyalásó!

Jó,hogy betoppantál!
"Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki,
aki erről nem tud, és megvalósítja."
A közismerteken kívül elmondanál  pár tuti módszert,hogy tanuljunk?
Üdv

Előzmény: gyalásó (21457)
gyalásó Creative Commons License 2014.02.21 0 0 21457

A félreértések elkerülése végett szeretnék tisztázni valamit...1983 óta fúrok kutat, nem mintha ez lenne a dicsőség de KB:2000 kúton vagyok túl, tehát óvatosan a Hsz-kel

gyalásó Creative Commons License 2014.02.21 0 0 21456

OK! 

 

 Próbálj csak elásni 30 méter mélyre bármilyen csövet.....szurkolok Neked!!.."csak alul megy bele a víz"  naneeee!

 

 

Erecske meg legfeljebb a lábadon lehet ....itt már elég régen vízadóról beszélünk.

Előzmény: szuszma (21447)
gyalásó Creative Commons License 2014.02.21 0 0 21455

Üdv!

 

 

Ez is tévedés, mert meglehet fúrni kavicsban is.

Előzmény: köszörűs XXI Che (21450)
gyalásó Creative Commons License 2014.02.21 0 0 21454

Mondjuk ezt Én sen értem, de Pl: 30 méter nem talaj víz.

Előzmény: BelaJanecsko (21445)
gyalásó Creative Commons License 2014.02.21 0 0 21453

Üdv!

 

Kb: 12 kutam működik 12 méteres nyügvőról.....vajon hogyan?

Előzmény: Törölt nick (21448)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.02.21 0 0 21452

Nem teszem ki sehova, nem küldöm át privátba sem (még ki tennéd ide mint a céges dolgaimat, ami nyilvános és nincs is mit szégyenleni rajta, nagyon büszke is vagyok hogy idén Húsz éves a Bt-nk. na de az milyen cigány munka volt már részedről? ne is haragudj.) 

Ha tényleg semmi jobb dolgod nincs és nyomaszt az elégedettség gyere látogass meg, hozz egy sört és megmutatom, nem mintha bármit is bizonygatnom kellene neked, végtére is..? De kíváncsi lennék a képedre :)

 

Arról nem is szólva hogy egy honlapról bárki lemásolja és vissza élhet vele, el kezd valaki kanyhalózni vele és az én f@.....al viribálni.

 

 Sem ezt sem a villanyszerelő bizit sem lobogtattam soha sehol, ki is röhögtek volna.   A megrendelőket sem érdekelte soha, inkább a referenciák érdekelték, és hidd el, hogy képesítés nélkül nem tudtam volna a szakhatóságoknak átadni semmit., semmikor sem.

 

Egyszerűen hülyének, és balféknek érezném magam, ha a bizonyítványt lobogtatva hirdetném magamat. Egyszerűen  hülyeség szerintem.  Egy okj- nem doktori cím ez a leg alja.hu szóval nem egy kivirítós valami.

Arra jó, hogy tudj nyugodtan legálisan dolgozni és elintézni, meg tenni azt ami a dolgod.

 

Élesítsed csak a körmeidet rajtam. mit tudok tenni? De a múltkori fröcsögésekkel sem nekem ártottál hanem minősítetted magadat. És ahogy ismerlek nem is unsz rá erre.

 

Nem én bonyolítottam ennyire be ezt a dolgot.

 

Köszönöm, hogy aggódsz a megrendelőim miatt, de nem kell, nagyon nagy bizalommal vagyunk, ugyanis őket a végeredmény érdekli és a többire tesznek magasról. Egyébként pont az iskolában mondta valaki gazdaságtanból kifolyólag, ezeket. Ez csak annak volt újdonság aki még sosem volt vállalkozó. Úgy látom ez nem változott.

Elhiheted, hogy ilyen okmányok hiányában igen bajos lenne ezeket a jegyzői hatáskörű kutakat legalizálni, és a piacnak ez a szegmense nekem elég is.

 

Nem kellemetlenek ezek a kérdések, csak mint mondtam van róluk egy véleményem.

 

Üdv

 

Ha erre jársz akkor gössert legyél szíves

Innodrill Creative Commons License 2014.02.21 0 0 21451

 

 

Ez a pumpa 50m-ről is felszedi a vizet

Előzmény: BelaJanecsko (21445)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.02.21 0 0 21450

Semmi gond nincs a mosogató csöves kutakkal ott ahol van lehetőség rá. Ez a kiszállási díj pedig annyira komoly, hogy engem egy hölgy felhívott, kérdezte mi mennyi, mekkora, stb... A végén megkérdezte, hogy ha, ne találok vizet akkor mennyit kell fizetni? mert eddig a legjobb ajánlat az tízezer Ft- volt de mondtak már  húsz megy harminc ezret is neki.

Mondtam, hogy semennyi, viszont nem is vállalom 3-4 ezerért/m és nem vállalom 50 ezerért sem 70 ezerért darabját úgy, hogy mindegy mekkora csak ennyi darabja és kész.

A kavicsos helyen fúró fúrósok kicsit védettek az olcsó mosogató csöves konkurenciától, mert nem tudják megfúrni. 

Az meg valóban finoman szólva is átverés, hogy mélyen van a víz és nem fér a csőszivattyú a kútba de kút és fizetni kell érte.

 

Egy komolyabb kút elkészítéséhez komolyabb (drágább) felszerelés szükséges, és valóban bosszantó, ha valaki oda megy egy könnyű kis cuccal, és elviszi a pálmát.

Előzmény: BelaJanecsko (21445)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.21 0 0 21449

Ha már ennyire belebonyolítottad magad ebbe a bizonyítványba, kíváncsivá tettél.  Lehet hogy, kútfúró bizonyítvánnyal születtél ?  Amúgy hiszem ha látom mert egy éve még nem volt, iskolában meg nem láttak.  Vagy az Ecserin végeztél ? Tedd ki a honlapodra és minden kellemetlen kérdésre meg lesz a válasz sőt a megrendelőid is nagyobb bizalommal lesznek.

Előzmény: köszörűs XXI Che (21441)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.21 0 0 21448

"Csak" annyi hogy a problémás kutak 80 % -a ezzel a módszerrel készül és a módszer használóinak nagy része figyelmen kívül hagyja az összes  szakmai szempontot. Sokan kifejezetten átbasszák a megrendelőt mert olyan helyekre is bevállalják a melót ( pl 7-8 méternél mélyebb nyugvószint, vagy így fúrhatatlan terület, depressziósabb vízadók stb )  persze 10-20 ezres "kiszállási díj" ellenében ahol nincs esélye sem egy működő kútnak. Épp egy éve volt téma hogy a mosogatócsöves csávó aki ismeri is a környéket mert itt lakik simán bevállalta volna nálam a Velencei hegység gránitjába a kútfúrást kiszállási díj ellenében. Sőt még erősködött is hogy érdemes megpróbálni (persze nem ingyen) :)

Volt hogy még 5-7 méter mély utólag épített aknákat is láttam egy ilyen kút köré és azzal sem érte el a szivattyú a rendesebb (15-20 liter/ perc) hozamot. Csak az akna árából kijött volna egy rendes kút :)

Persze vannak olyan területek is ahol ez jól működik.

Előzmény: BelaJanecsko (21445)
szuszma Creative Commons License 2014.02.21 0 0 21447

Nos képzeld el ahol annyi a víz, minden felszerelés nélkül elásol egy csövet, réseletlen, furatok nélkül. Csak alul megy bele a víz vagy 30 éve, tiszta homok mentes, volt ideje kitisztulni az erecskéknek. Nem azt mondom hogy sok ilyen hely van ahol ilyen könnyen le lehet tudni a kútfúrást, meglehet oldani a locsolást:) De egy ilyen kút tulajt nem nagyon lehet meggyőzni hogy itt komoly beruházással készített kút tud csak stabilan gond nélkül termelni. Erősen hely függő a dolog.

Előzmény: szuszma (21446)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!