Keresés

Részletes keresés

Totya3 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 3275

Szia! Ez egy jó kérdés! Lehet, hogy pellet kazánok, és a keletkező hamu az égőtér körül elfér? Ezek szerint nem tud nagyobb hamutartalmú anyagot elégetni?

Előzmény: dBase (3274)
dBase Creative Commons License 2012.02.07 0 0 3274

Hova tünik ezekbe a görög kazánokba  a hamu?

Előzmény: Totya3 (3273)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 3273

Szia! Ez tényleg hasonló. 4:13-nál is van egy közeli. Ebben nincs végig a csiga, de én végig tenném, vagy legalább is elégg közel a hátfalhoz. De ezen lehet módosítani az első próbáknál is. Köszi a videót!

Előzmény: Dzsudimano (3271)
rvautomatika Creative Commons License 2012.02.07 0 0 3272

Üdv.

Hát azt sajnos én nem tudom megmondani.

Aláfúfónak egy pici 300W-os venti van felrakva, a füstgázt pedig egy 7.5kW-os kb 800mm átmérőjü venti szívja.

 

Előzmény: Gogol4 (3270)
Dzsudimano Creative Commons License 2012.02.07 0 0 3271

Szia!Szerintem jó az ötleted fog működni ,találtam egy hasonló gyárit,45s-tól nézd a videót!ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΤΑΙΡΙΑΣ - ΘΕΡΜΟΔΥΝΑΜΙΚΗ ΚΡΗΤΗΣ - ΛΕΒΗΤΕΣ - YouTubeÜdv.

Előzmény: Totya3 (3262)
Gogol4 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 3270

Üdvözlöm .

Jó a kép nagyon . Menyi primer és szekunder ventillátora van ?

 

Előzmény: rvautomatika (3258)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 3269

Lehet fordítva is, hogy a cső van a csigatengely végében és a rúd van a hátfalban...

Előzmény: Totya3 (3268)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 3268

Szia! Az én csigám 100-as, mert a csövem belül 120mm, ezért a tengely 25mm-es zártszelvényből készült.

Neked a 80mm-es csigához elégnek tűnik a 20mm-es zártszelvény. Lehet, hogy a csiga végét kicsit meg kell majd támasztanod, de ide elég egy rövid cső, végén lehegesztve, hogy ne potyogjon ki a fpor, meg egy 10-es rúd a tengely végén, nem kell csapágyazni, meg kenni sem, nem is lehetne, meleg van ott. Alapból hozzá se kell, hogy érjen, csak ha esetleg az anyag megterhelné a végét, akkor ne tudjon elhajolni a tengely.

Előzmény: Mokuss84 (3267)
Mokuss84 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 3267

Totya3 te a csiga tengelyét mien vastag anyagbol csinaltad mert en is magam szeretnem legyártani mint te !

Előzmény: Totya3 (3266)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 3266

Szia! Azt tudom mondani, hogy ezzel a vízszintes égésfronttal és körkörös levegőellátással igen jól el lehet égetni szinte mindent, a vizes fport is, csak abból kétszer több fogy, de ez mindegy.

A Mokuss84-nek ajánlot fej azért ilyen, mert neki lapos széles a hamuzóajtaja, amin be lehetne tenni a fejet (30cm széles, de csak 14cm magas).

A fej nyelvel is működne (sokkal jobban, mint a hagyományos fejek esetében, mert a nyelv itt emelgetve van, nem ferdén tologatva, más az erő vektor), de ha jól megy minden, akkor füstre fogja ő is szabályozni, mert ez a fej úgy működik a legjobban.

Hogy ilyet "kell"-e építened nem tudom, miután még az sem biztos, hogy jó lesz. Ez csak egy terv, ami az új patentíves fejből kiindulva született meg bennem. Valószínű egyébként, hogy működőképes, de sok mindent ki kell még próbálni addig, leginkább a beadagolás az anyag emelkedése a kérdéses. Én úgy gondolom mennie kéne, de hát...

 

Neked valóban a jelenlegi fejjel kéne kezdeni valamit. Próbálj több furatot tenni a fpor alá, és mellé 6mm átmérőben. A feladat az, hogy a szükséges levegőmennyiség ne túl nagy sebességgel áramoljon a furatokon. Ehhez felület kell, azaz sok furat. Túl sok se jó, mert akkor meg túl kicsi lesz a sebesség. Jó játék! :)

Előzmény: Gyuszi1973 (3264)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 3265

Köszi! Némi magyarázatot kérnék, mert amit kiveszek ebből, az a spirálmozgató motor és kar a hőcserélő csőben.

Előzmény: tibikokoko (3259)
Gyuszi1973 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 3264

Szia. Akkor azt mondod, hogy ezzel a vizes fporal is mennie kellene? Gondolom az nem jó, hogy a tálcán is tallálható fpor, de ha lejebb veszem a venti fordulatát akkor még anyira sem ég mint előtte. Az elejében van egy pár furat amit le kell takarnom. Azok helyet tegyek máshová furatot? Akkor nekem is ugy kellene meg építenem mint Mokuss84-nek tanácsoltad? Erre sajnos nekem most nincs időm, még kisérletezek egy kicsit ezzel, majd talán jövőre... megépítem.

Előzmény: Totya3 (3234)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 3263

Az új fejemen ez így néz ki:

Annyi eltérés van, hogy most már a nyelv felfelé van állítva és a perem körbeér. Ebben ég az anyag. Egy héten egyszer kell kisalakolni, a többit kitolja...

Előzmény: Totya3 (3262)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 3262

Ilyen peremre gondoltam, amit felülről kéne rátenni, mert nem férne be a fej különben. Annyi előnye is van, hogy ez fog elégni először, könnyű cserélni...

Előzmény: Mokuss84 (3255)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 3261

A folyamatos utánpótlás és a levegő hiánya.

Előzmény: rvautomatika (3257)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 3260

Szia! Nem nagy ügy, ha megtanulja az ember, tényleg, de azért köszi!

 

A csigát azért vinném végig, mert különben betömörödik az anyag, én ezt tapasztaltam a patentívesnél. De elvenni könnyű valamiből, úgy hogy kísérletezz vele nyugodtan. Én az utolsó levelet fordítanám vízszintesre és más alakja lenne, hogy az emelgesse a fport a sarokból, de azt már nem volt időm módosítani a rajzon, mondani meg elfelejtettem.

Az egy motoros meghajtás jó lehet, ha elég erős motor(kb. 500W) és nagy áttétel lesz. A két csiga közötti áttétellel be lehet állítani a 2:1 arányt is.

A csiga nem érintkezik a tűzzel, ha megfelelően van adagolva az anyag. A furatok alatt nem nagyon tud égni a fpor (ezért nincs értelme felesleges helyre fúrogatni a hagyományos fejben a furatokat), mert nincs levegője, felette hiába áramlik, csak hűti a kazánt. A fpor egyébként meg nagyon jó hőszigetelő. Hosszú idő alatt persze visszaégne, de annyi időt nem adunk neki! A csiga egyébként sokat kibír, de nem kell neki, csak ha elfogy az anyag, az meg semmi neki.

 

Lehet, hogy kisebb tüzelő nyílás is elég lenne, ezen töröm a fejem egy ideje, mert neked nem nagy a kazánod. 15x15-ös is elég lenne, ezt is rád bízom. A patentívem 133-as és simán bírja a 100m2 lakásomat alápincézve -20-ban...

Előzmény: Mokuss84 (3255)
tibikokoko Creative Commons License 2012.02.06 0 0 3259

Az előbb már föltettem...legalábbis azt gondoltam.

 

     

 

Na most már jó.

Előzmény: Totya3 (3254)
rvautomatika Creative Commons License 2012.02.06 0 0 3258

Teszek fel egy képet arról a kazánról amihez a vezérlést csináltam.

Vagyis ez csak az a része amiben ég a tűz.

Ebben rendes faaprítékot égetnek.Sajnos a belsejéről nincs kép, de úgy néz ki hogy középen tolja be egy csiga alulról az aprítékot, körbe peddig rostély amin lehullik a hamu.

 

 

 

rvautomatika Creative Commons License 2012.02.06 0 0 3257

Gondolom ennek csak a tetején ég az anyag.

Mi akadályozza meg a visszaégést a csiga felé?

 

Előzmény: Totya3 (3252)
Mokuss84 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 3256

Amugy én ugy szeretném megépiteni a csigákat ,hogy egy motor hajtana meg a két csigat !Valahogy levinnén az egyik csiga fordulatat lánc fogaskerékkel.Mit szolsz mükodne? És igy bisztom ,hogy forog mindkettö egyszerre.

Előzmény: Totya3 (3252)
Mokuss84 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 3255

Szia.Nagyon profi vagy a rajzolásba is! megal az eszem nagyon tetszik!:) neked mi is a foglalkozásod?(profi vagy) .A fejen szerinted ha annyit váltosztatnek ,hogy nem vinnén az égötér végéig a csigalevelet nehogy betömörüjön az anyag .Oda csak szakaszosan tenek csigalevelet vagy csak egy pár tüskét mit szolsy hozzá? És szerinted nem égne el hamar a csiga tengelye ha hele log a tüztérbe?

Előzmény: Totya3 (3252)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 3254

Szia! A képeket szívesen látjuk.

A pellet fejek nem tudják elégetni az aprítékot, de ötleteket biztosan lehet nyerni.

Előzmény: tibikokoko (3253)
tibikokoko Creative Commons License 2012.02.06 0 0 3253

Passzív figyelője vagyok a fórumnak, de most hátha tudok segíteni.

Már jópár éve voltam egy kiállításon ahol pellett kazán volt kiállítva úgy hogy minden apró részletét meg lehetett nézni. 

Csináltam képeket, ha érdekel feltehetem. Az aprítékégető szinte ugyanilyen kialakítással felépíthető. Itt minden automata: a begyújtás, tüzelés, puffertartály töltése,  hamuzás, füstgáz perdítőelemek tisztítása, meg még biztos más is...

Én sajnos még nem jutottam oda hogy megépítsem, de olyan szemmel fotóztam hogy ötleteket szerezzek.

A spirál tisztítást borzasztó egyszerűen megoldották: a perdítő elemek fölül vannak egy konzollal megtartózva és a füstcsövekben függőlegesen el tudnak könnyedén mozdulni. Hamuzáskor egy kis motor (lehet akár egyszerű szinkronmotor) egy excenteres tárcsán megemeli, majd hirtelen leejti a spirálokat, és a hamu lehull. Hogy ez állandóan megy, vagy csak időnként valami paramétert figyelve, nem tudom. De a kép szerintem magáért beszél. SZerintem nagyon jó hőátadás alakul ki egy ilyen rendszeren. Pl egy hőtárolós gázbojlerben egy darab hasonló füstcső van és működik (igaz ott nem kell hamuzni)

Előzmény: Totya3 (3251)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 3252

Szia! Gyorsan megrajzoltam az elképzelésemet. Nincs teljesen kidolgozva a levegőjáratoknál, de a lényeg remélem így is látszik!

   

Az előlap mérete 140x300, ahogy az ajtódé. A csigacső 100mm a csige 80mm. A levegő csövek 30mm, 2mm falvastagsággal. A fej magassága kevesebb, mint 130mm, szélessége kb. 200mm. Az égéstér 176x176mm. A furatok 6mm-esek.

A pontos méretek nem annyira számítanak, csak férjen bele a fej az ajtóba.

 

Amit ki kell próbálni, hogy a csiga fel bírja-e hordani az anyagot és az hogyan helyezkedik el a nyílásban.

 

Lehet, hogy még egy keretet el kell helyezni a fejen, ez lenne az az alkatrész, amit utólag a felső ajtón keresztül kéne rátenni. A keret dolga az lenne, hogy több anyag férjen a fejbe, ha netán nem lenne elég teljesítménye, ha csak a furatok felső szintjéig töltöd. A patentíves fejemnél is láthaszt hasonló magasítást, de ott kisebb a területe a cső végének, ezért volt rá szükség. Végül is nem nagy dolog rátenni, ha kell...

Előzmény: Mokuss84 (3247)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 3251

Jó dolgok ezek, csak nem biztos, hogy házi eszközökkel meg lehet oldani. Sőt, szinte biztosan nem. Hasonlót lehet, és ötleteket is, pl. a spirál a hőcserélőben, bár arról nem szól a fáma, hogy a spirált mi tisztítja, mert az is elkoszolódik idővel teljesen, leszűkítve a járatot. Akkor jobb már egy rugóalak, igaz az nem tereli a füstöt a cső falára, javítva ezzel a hőátadást...

Jó dolog az égőtér kialakítása is, én másképpen csinálnám, ami a hőszigetelést illeti az hasonló lenne, de a beadagolás az nem. Kismillió megoldás van máshol is, lehet nézelődni és okulni, de sok esetben a megoldást magunknak kell megkeresni a saját rendszerünkhöz a lehetőségekhez mérten a legolcsóbban, legegyszerűbben.

Előzmény: kilitipapa (3250)
kilitipapa Creative Commons License 2012.02.06 0 0 3250

Az inreneten és a prospektusban sokminden nem látszik. A gyár előcsarnokában kazánmetszetek vannak kirakva és működő kazánok. Sokkal többmindent meg lehet lesni! Nen véletlen nem engedtek fényképezni!

Előzmény: Totya3 (3236)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 3249

A füstcsövet is szűkíteni kéne a szelepével, falsot is kéne adni a füstcsőnek utána, és a kazán frislevegőjén is szűkíteni kéne, hogy ne tomboljon annyira, mert az tök fölösleges, csak kimegy a nagy meleg a kéményen.

Előzmény: Kemenyes65 (3246)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 3248

Az első csigám 27-et forog, a második 90-et, de ez csak azért ennyit, mert ilyen hajtóművet kaptam, ide jó lenne a 60-as is. Tehát 2x 3x forogjon többet. De még van egy biztonsági retesz is a programban, ami nem engedi elindulni az első csigát addig, amíg a második nem forog. Ez így teljesen biztonságos, de nem egyszerű megoldani, talán el is lehet hagyni, nem tudom, én ragaszkodtam hozzá.

Nemsokára hazaérek, próbálok valamit rajzolni, tetszeni fog! Most már én is ilyesmit építenék, csak ki kéne próbálni, hogy egyáltalán feljut-e az anyag rendesen! Ez a próba rád fog hárulni, ha nem bánod! :)

Előzmény: Mokuss84 (3247)
Mokuss84 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 3247

Igen fürészpóral és gyaluforgácsal szeretnek futeni! Két csigás rencerel,az elsö csiga mennyivel fórog kevesebbet nindt a masodik nállad?

Előzmény: Totya3 (3245)
Kemenyes65 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 3246

Megpróbálok feltenni valami képet, vagy skiccet a kazán belsejéről. Ez lehet nem fog könnyen menni, de majd igyekszek. A füstcső szűkítésére gondolsz?  Üdv!

Előzmény: Totya3 (3220)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!