Keresés

Részletes keresés

Zull77 Creative Commons License 2012.04.11 0 0 4549

Úúú,az egy gyenge 110 km kb :s A hétre ígért egy ismerős a közelből,ha az nem jönne össze,akkor maradunk a postánál.Annak mi a mente egyébként?Ára,mennyi idő alatt éri ide...?

Előzmény: fürj011 (4525)
fürj011 Creative Commons License 2012.04.11 0 0 4548

Na látod kedves Madarász itt kibujt aszög a zsákból a ,,a külföldnek a szemét nem kell, az van otthon is, fizetni csak azért fog, ami jobb, mint nála."Tudod engem rohadtul nem érdekel a külföldi akinek ha el akarsz adni egy madarat nem kell mert madárinfluenza van de ha odaadod fél vagy esetenként negyed áron akkor nincs semmi baja a madaraddal .

Tudod az iet sunyi rablónak ,troger gazembernek hívom és nem üzletfélnek aki miatt jogszabájokat kellene hozni.

 

Előzmény: Madarásznap (4529)
fürj011 Creative Commons License 2012.04.11 0 0 4547

Az idén nagyon sokat postáztunk már és sok volt a visszajelzés is hála istennek nem volt rossz a postázott tojás .

Előzmény: japipapa (4527)
biafürj Creative Commons License 2012.04.11 0 0 4546

Naná, azért nem siránkoznak, hogy milyen következményei lesznek a génkezelt szója etetésnek, mert az csak a fogyasztót fogja érinteni. Az pedig csak egy ember vagy a gyereke. Nem egy MADÁR. Mert ugye el köll adni a tápot is.

 

Előzmény: biafürj (4543)
Lúd Ludmilla Creative Commons License 2012.04.11 0 0 4545

kint is tarthatók télen. van ismim aki ezt teszi.

a homok fontos nekik,nagyon szeretnek benne fürdeni és kapirgálni.közben kieszik a mrszet. a főtt tojás mindegy,csak tojás legyen. a sok fehérje miatt kell nekik.

nekünk nem taposó rácsos a ketrec,inkább takaritom hetente.a rács kellemetlen a fürj lábának.

és  ha adsz tojitápot akkor rövidebb az életük,de tojnak.

ha nem adsz akkor tovább élnek,de kevesebb a tojás. 1-2 évet élnek.de hallottam már 4-6 éves fürjekről is. enyémek 1 évesek. igaz.,ost 1lány+1kakas van,de 8 volt,csak sajnos meghaltak,mert azok beltenyészetből voltak,mint utóbb kiderült. most veszek egy új családot

(1+5) hétvégén és ezektől külön teszem,mert a kakasok megölik egymást.a biztonság kedvéért másholveszem a kakst és máshonnan a lányokat.

 

ha valami még érdekel kereshetsz,csak írdd figyelemfelkeltésként a nickemet nagybetűkkel ki légyszi,hogy tudjam nekem szólés lássam amikor végig olvasom az oldalt.

Előzmény: linus79 (4538)
Lúd Ludmilla Creative Commons License 2012.04.11 0 0 4544

LINUS szívesen

 csak a magam tapasztalatát adtam

de tudd már meg a táp nevét,lehet nekem sem árta venni.

 

Még annyit,hogy a fürjek szeretik ameleget. vagyis,én télre a garázsban tartom őket.nyáron árnyékos helyen kint.és szeretik a parajt,salátát is.néha adok nekik.

Előzmény: linus79 (4538)
biafürj Creative Commons License 2012.04.11 0 0 4543

Szélmalomharc. Sokan tudják már, hogy mi az igazi helyzet. Olyanok akik valódi állattartók. Nem elméleti emberek.

Egész egyszerüen szopatnak minket...A piac fincsi a többi meg le van szarva.

Előzmény: lacipapesz (4542)
lacipapesz Creative Commons License 2012.04.11 0 0 4542

Eu határozatok,követelmények!? Egy kis off! Méhészet: magyar termék, amitraz. Tökéletesen kiirtotta a méhekről az atkát. Egy liter 10 000 forint volt,4-5 évig elég volt egy liter. Betiltották. Helyette: Német,illetve Francia gyártmányú,kétes hatású készítmény engedélyezve, 1000 FT/ kaptár. Idén közel 500 000 forint a károm,ugyanis ősszel nem sikerült amitrazt beszereznem,csak a drága k-k-t. Minőségi termék kell,nem mennyiség??? Idén tuti,hogy nem tudom a németeknek szállítandó méz mennyiséget szaporítani. Hol itt az ésszerűség???

biafürj Creative Commons License 2012.04.11 0 0 4541

A kortizol téma szerintem egy kicsit bonyolultabb. Rászántam egy kis időt ma...Hát, elég ködös. Az hogy a stresszes madarak utódai stresszesebbek az biztos. Hogy ennek van e köze a szülők kortizol szintéhez és az öröklödik-e vagy csak azért stresszesek mert ugyanolyan körülmények közé kerülnek mint a szülők. Erre nincs válasz. Másképp müködik az embernél és másképp a kutyáknál.A  madaraknál hogy...? De, hogy a hús izét befolyásolják ez szerintem vicc...

Ha ez bizonyitható, elfogadom. Ha megint egy legenda... akkor inkább ezt sem.

 

Előzmény: Madarásznap (4529)
biafürj Creative Commons License 2012.04.11 0 0 4540

"a külföldnek a szemét nem kell, az van otthon is, fizetni csak azért fog, ami jobb, mint nála."

 

A valóság:

A külföldinek a szemét nem kell, mert azt el lehet adni magyarországra.

Előzmény: Madarásznap (4529)
biafürj Creative Commons License 2012.04.11 0 0 4539

A számból vetted ki a szót kinával kapcsolatban:)

 

Még egy kis adalék: A tojás és húsminőséggel kapcsolatban.....

 

Fontos tudni, hogy bár a tyúknak jobb élete lesz a változástól, a rántottánkon nem fogunk változást érezni. „Az új típusú ketrecben – ezt berendezett vagy módosított ketrecnek nevezik – megtermelt tojás nem egészségesebb és nem jobb, azaz sem az összetétele, sem a táplálóanyag-tartalma nem különbözik. Ez egyébként nem is lenne logikus, mert a tojás az egy nagyméretű petesejt, és egy ilyen változásnak furcsa következményei lennének

 

 Sütő Zoltán, a Kaposvári Egyetem Állattudományi Karának docense. A baromfitanszék vezetője

 


Előzmény: lacipapesz (4532)
linus79 Creative Commons License 2012.04.11 0 0 4538

nagyon nagyon szépen köszönöm, ebböl a pár percböl többet okultam, mintha netet lestem volna hisz mind más mást ir, a fött tojást ma adok is nekik :-) igaz japit mert a tyuk elég drága mulatság mostanában :-) majd probálok feltenni képet, egyik ismerösömtöl kaptam olyan tápot ....ami most kifogyott :-(......., hogy gyönyörüen fejlödnek már tollasodnak és a leghitványabb pici madár is szépen penderül pedig már lemondtam rolla, napos korba jöttek hozzám, igaz féltem is,hogy megélik-e a hetes kort, most szépek,elevenek, esznek alszanak :-) a táp nem tudom milyen lehetett mert 20kg-os kiszerelésben valami takarmánybolt késziti és 5000ft 1 zsák, elég huzos de nagyon jo, most inditot vettem nekik ,takarmányboltba porosat, mert purinás granulátumba van azt nem mertem venni olyan pici a csörük :-) mégegyszer naagyon köszönöm 

Előzmény: Lúd Ludmilla (4537)
Lúd Ludmilla Creative Commons License 2012.04.11 0 0 4537

LINUS és még nagyon jó tojóknak a LAKTIFERM M+C ha tudsz szerezni és a tenyésztojásoknál is jó,keltetés előtt.

Előzmény: Lúd Ludmilla (4536)
Lúd Ludmilla Creative Commons License 2012.04.11 0 0 4536

javitás:

alom fürészforgács nálunk és heti 1x cseréljük.

Előzmény: Lúd Ludmilla (4535)
Lúd Ludmilla Creative Commons License 2012.04.11 0 0 4535

de ha tudsz szerezni szójababot,daráld meg és kb:1kg kajához 2dl szóját keverj.fehérje kell nekik.

 

én a felnőtt fürjeknek heti 2x1  főtt tojást adok(7fürj).

szelén is kell nekik,2 hetente szelénezek 3 napig,vagy hetente 1 napig.

 

vannak honlapok,ott is nézz szét.

írdd be,hogy fürj tartása és kiad sokat,válogathatsz.

 

én sok mindent ott tanultam.

és persze saját fürjeimen.

Előzmény: Lúd Ludmilla (4534)
Lúd Ludmilla Creative Commons License 2012.04.11 0 0 4534

az lom férészforgács nálunk. het 1x cserével.

jolovitot én minden hét elején rakok a vízbe 2 napon át és kb:1l viz+1harmad kupak jolovit.

kaja felnőttnek:

napraforgó+kukorica+búza+lenmag 1:1:1:1 keveréke darálva.

ha intenzíven tartod tojni akkor ez a dara keverék 50%+ tojótáp50%.

 

kikelteknek:

2hetes korig intenzív inditó táp(tyúknak való).+2naponta 1 főtt tojás reszelve.(5-7fürjre)

utána 50% inditó+50% ez a dara keveréke 4-5 hetes korig+3 naponta 1 főtt tojás(5-7 fürj)

aztán lassan elvenni tőlük a tápot és csak ezt a dara keveréket adni kb:6 hetes kortól.

 afőtt tojásban fehérje  van,fontos nekeik.

folyt...

 

Előzmény: Lúd Ludmilla (4533)
Lúd Ludmilla Creative Commons License 2012.04.11 0 0 4533

 sziasztok!

 

LINUS!

 

Saját mtapasztalatomat írom le,1 éve fürjezek.

kb:6 hetes korra tojnak és megkülönböztethető a kakas is.Vedd ki majd  a kaksokat,ne hogy gyilkolják egymást.4-5tojó+1kakas ideális.

nekem 2mx1m a ketrec aljaés 60 cm magas.teteje nyílik. L alakban a ketrec oldala csibeháló,másik L alak zárt osb lap.

van nekik bent egy  régi vas lábas homok+mészgritt benne.a vsa lábas nehéz és nem tudják felboritani ha a szélére állnak. etető és itató nekik a csibe hálón van olyan magasságban,hogy elérjék.

folyt...

Előzmény: linus79 (4531)
lacipapesz Creative Commons License 2012.04.11 0 0 4532

" Ennek az országnak egyetlen esélye van a versenyképesség elérésére, mégpedig a minőségi biogazdálkodás, nagy mennyiségű, eladhatatlan bóvlit termelni nincs értelme. ;) "      Lásd Kína! Az egész világot elárasztotta termékeivel !

Előzmény: Madarásznap (4529)
linus79 Creative Commons License 2012.04.11 0 0 4531

ketrec ügyben tudnátok segiteni milyet csináljak nekik? szabadtartásba nem szivesen tartanám a macska, patkány, stb ragadozo miatt, egy régi nyárikonyha van az udvarba, tetö ajto ablak, ebbe szeretném öket tartani vagyis a ketrecet ebbe tenni, mekkora legyen ,és ajtot milyen nagyságba tegyem ha tojásokért nyulnék ne reppenjenek ki? jo ha elég magas ahoz hogy ülökét tegyek nekik amire feltudnak reppenni? most 2 hetesek de már szépen tollasodnak, indito tápot meddig adjam nekik? mellette kapják a jolomaxos vizet ezt kb milyen idöközönként tegyem vizükbe? elnézést a sok kérdésért de még sose volt fürjem csak képekröl láttam :-)

Madarásznap Creative Commons License 2012.04.11 0 0 4530

Madarásznap Creative Commons License 2012.04.11 0 0 4529

Mint évtizedek óta fürjet tartó (gyerekként kerültek hozzám az első ilyen madarak, akkor még ritkaság számba mentek) és madarász a jogszabály ezen részét nagyon üdvösnek tartom. Nagyon jól ismerem ezeket a madarakat, véleményem szerint aki nem akarja, vagy nem tudja biztosítani számukra az alapvető igényeiknek megfelelő helyet, inkább ne tartson belőlük.

 

Ezek a jogszabályok elsősorban nagyon helyesen azoknak az érdekeit tartják szem előtt, akik a minőségre törekszenek a mennyiséggel szemben. Vannak benne hibák, én jó néhány ellentmondást találtam bennük, mégis a semminél több, most már csak azt kell kihajtani, hogy ellenőrizzék a betartását. Mivel a törvény kiadásakor volt erről egy rádióriport, ahol külön kitértek a fürjekre, valószínűleg lesznek is.

 

Az ember érdeke elsősorban az, hogy ember maradjon, ehhez viszont meg kell tanulnia tisztelni az életet és az élőlényeket és ennek megfelelően bánni velük. 

 

Az általad említett jelenség inkább a városokból vidékre kitelepülők számlájára írható, akik képtelenek elviselni a trágya szagát és elképzelésük szerint a hús is fán terem, ezért egyre több faluban tiltják meg, vagy korlátozzák az állatartást.

 

Addig a pillanatig, amíg nem nyer teret a minőség a mennyiséggel szemben, nem lesznek ebben az országban versenyképes termékek, mert a külföldnek a szemét nem kell, az van otthon is, fizetni csak azért fog, ami jobb, mint nála. A zsúfoltan, kényelmetlenül tartott állat igaz, hogy ugyanannyi húst fog adni, de a kortizol szintje negatívan befolyásolja a hús minődésgét és az utódok vérmérsékletét. Akkor még nem is beszéltünk az egyéb sérülések veszélyeiről.

 

Ennek az országnak egyetlen esélye van a versenyképesség elérésére, mégpedig a minőségi biogazdálkodás, nagy mennyiségű, eladhatatlan bóvlit termelni nincs értelme. ;)

 

 

Előzmény: fürj011 (4526)
japipapa Creative Commons License 2012.04.11 0 0 4528

Sajnos nagyon igazad van! A felsorolásodhoz még hozzá tenném a lepusztult gyárépületeket, az elhanyagolt erdőket, az elnéptelenedett falvakat, tanyákat. Szörnyű, ami itt van a demokrácia nevében, több, mint két évtizede!

Előzmény: fürj011 (4526)
japipapa Creative Commons License 2012.04.11 0 0 4527

Én félek a postától, sokat rázkódik szerintem, nem lesz nagyon rossz a keletetési arány?

Előzmény: fürj011 (4520)
fürj011 Creative Commons License 2012.04.10 0 0 4526

Nem akarok belebonyolódni a témába de kérdezném ,hogy tudsz-e egy ojan EU-s irányelvet felmutatni ami a MAGYAR gazda, termelő,hobitartó vagy csak egyszerüen EMBER javát szolgálná ? Nekem az eu-s irényelvek kapcsán csak a lepukkant libatelepek,összeomlott sertésolak,beszakadt tetejű istálok és elhagyott tanyák lebegnek a szemem elött .

Ember szépen kérlek Ébredj fel, húzd ki a fejed a homokból mert ott csak azt látod amit táblán eléd tesznek.

Előzmény: Madarásznap (4523)
fürj011 Creative Commons License 2012.04.10 0 0 4525

Szia

 Pest megye pontosabban Albertirsa city.

Na nem annyira CITY csak így hívom.

Előzmény: Zull77 (4522)
biafürj Creative Commons License 2012.04.10 0 0 4524

Nem vagyok vállalkozó. De, nem kedvtelésből tartok fürjet. Nem tartom taposórácson, de nem tartom állatkinzásnak.

Már többször kifejtettem itt a véleményem jóval részletesebben, de nem akarok senkit untatni.  Egy jogszabály vagy rendelet senki fejében nem tesz rendet.

Előzmény: Madarásznap (4523)
Madarásznap Creative Commons License 2012.04.10 0 0 4523

Teljesen mindegy ki írta alá, de ha figyelmesen végigolvasod az elején a fogalmakat, ebből világosan kiderül, hogy bármely állat lehet kedvtelésből tartott állat, még a disznó is.

 

Ha egy adott haszonállatot mezőgazdasági vállalkozóként tartasz, akkor haszonállat, ha magánemberként, akkor kedvtelésből tartott állatnak számít a jogszabály értelmében. Előbbi esetben sem vagy sokkal előrébb, mert akkor meg ugyanazok az EU jogszabályok az irányadók, mint ami miatt most a tyúkosok lázadoznak.

 

A taposórács egyértelműen kínzás a fürjnek, nem hiszem, hogy ezen vitatkozni kéne, állatszerető, állatartó embernél szerintem alap kéne, hogy legyen a lehető legjobb hely biztosítása az állatainak. 

Előzmény: biafürj (4498)
Zull77 Creative Commons License 2012.04.09 0 0 4522

Köszi!Hova valósi vagy egyébként? Ha nem az ország másik felén,akkor megoldható egy személyes átvétel is. Egy kis autókázástól nem riadunk meg;)

Előzmény: fürj011 (4521)
fürj011 Creative Commons License 2012.04.09 0 0 4521

Ha postán jó neked ,tudok küldeni .

Előzmény: Zull77 (4517)
fürj011 Creative Commons License 2012.04.09 0 0 4520

Szia

Mennyire,mikorra kellene ? Postázni tudok ha neked így jó!?

Előzmény: lacipapesz (4518)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!