Keresés

Részletes keresés

ceiwab Creative Commons License 2010.07.13 0 0 7156
Valaki még tippet a kémény szigetelésre?
maszibmw Creative Commons License 2010.07.11 0 0 7155

Akkor nem jól nézted meg a linket. A legalsó vakolat kizárólag kéményekre vonatkozik !

 

Nálunk nem belülről vizesedett a kémény, hanem kivülről a cserépnél, a bádog mellett ázott meg a vakolat kb fél méteren. Ráadásul pont a csapódó eső miatt.

 

Bélelni fogunk amúgy is, 2 hét múlva csinálják, először felmarják a volt kéményt, majd acél bélést kap. Én itt konkrétan az Aquanil Kéményvakolattal kapcsolatban kérdeztem, van e valakinek tapasztalata vele.

 

Előzmény: Émile (7154)
Émile Creative Commons License 2010.07.10 0 0 7154

  Helló !

 

  11 felhasználási területet ad meg a gyártó. Ezek között nincs a kémény.

 

 

 Egyébként is a kémények ha vizesednek az mindig  belülről történik.

 Van úgyan némi csapodó eső, de az lényegtelen.

 

 

 Egy kéménynek alulról felfelé haladva a következő részei vannak  :

 

 

 Lakótérben való rész,

 padláson lévő rész ,

 és a tető héjalás feletti rész.

 

 

 Az első kettő  (kivül ) vakolandó, a kémény fej a tető feletti rész nem.

 Azt általában fugázzák.

 Ahol vakolod oda jó a mészvakolat, némi cementtel erősitve.

 

 

   A rákérdezett anyag ide feleleges.

 

 

 A belső vizesedés ellen a bélelés segít ( és a hőszigetelés ! )

Előzmény: maszibmw (7153)
maszibmw Creative Commons License 2010.07.10 0 0 7153

Sziasztok !

 

Ezt a vakolatot próbálta már valaki ? http://sari-epker.internettudakozo.hu/aquanil/1.htm

 

A legalsó kéményvakolatra gondolok. Ezzel tervezem azt a kis szakaszt, amit levertem, újravakolni.

 

 

kentaura Creative Commons License 2010.07.09 0 0 7152
Ja és fel kell hívni a figyelmét, hogy a maunka kifizetésének a feltétele a kéményseprő által átvett kémény legyen, különben előfordulhat, hogy a társasház amellett, hogy béleltetni fogja külön költségen a kéményeket még a felfalazott kürtőket is visszabontathatja és újraépíttetheti.....
Előzmény: kentaura (7151)
kentaura Creative Commons License 2010.07.09 0 0 7151

Minél hamarabb át kell vetetni a levelet a Közös képviselővel. Ha tudomása van a vélhetően selejtes anyagról és az engedélyek hiányáról (erre is rá kell kérdezni a levélben) akkor lépnie kell. Ha nem lép, akkor az gondatlan károkozás a társasház felé és akár perelhető is. Ha nem lesz átvéve a kémény a kéményseprőkkel, akkor emiatt a gázt is kiköthetik azokból a lakásokból, amelyeknek a fűtőkészülékei az érintett kéményekbe vannak bevezetve.

Előzmény: Moncsikám (7148)
boxer-gs Creative Commons License 2010.07.08 0 0 7150

Nekem fatüzeléshez sem engedélyezték az egyszerű téglakéményt. Béleltetni kellett.

 

A lényeg valami olyasmi volt, hogy az itthon kapható téglák közül egy sincs engedélyeztetve (bevizsgáltatva) kéményhez való használhatóságra, így tehát nem is építhető belőlük kémény úgy, hogy az égéstermékek közvetlenül a tégla anyagával érintkezzenek majd. Tehát vagy a drága, de engedélyezett szerelt kémények, vagy a szintén drága béleltetés...

Előzmény: Törölt nick (7149)
Moncsikám Creative Commons License 2010.07.08 0 0 7148
Köszi a segítséget!

Azzal hülyítenek,hogy szakvélemény van a béleletlen kéményekre és a felújításra.
Áll a bál a házban.De engedélyt még valóban nem látott senki.2 napja a munkásokat sem.Gyanúsan nagy lett a csend.Szombaton is dolgoztak mint az állat.A lakók meg arra értek haza ,hogy tele van a konyhájuk törmelékkel.Én éppen itthon voltam,de a hatalmas dübörgésre én is kiszaladtam a lakásból.Hoztak újabb kupac repedt téglát.
De cserébe eltűnt mindenki.Egyre izgibb a helyzet.

Szóval köszi a segítséget.

Az engedélynek utána járok!
Előzmény: boxer-gs (7147)
boxer-gs Creative Commons License 2010.07.08 0 0 7147

Szerintem is azt nyomozd ki, hogy a munkát a szükséges engedélyek beszerzésével együtt vállalták-e! Én is úgy tudom, hogy béleletlen téglakéményt nem vesznek át a kéményseprők.

 

Szóval a területileg illetékes kéményseprőknél és az önkormányzat építési osztályánál érdeklődj első körben! Pontosabban első körben annál, aki a munkát szervezte, megrendelte!

Előzmény: Moncsikám (7141)
ceiwab Creative Commons License 2010.07.08 0 0 7146
Szia!

Köszönöm a segítséged.
Kilóg :) hát olyan viccesen akartam írni, igazad van mert csatlakozik rá egy cskályha.
Alukasírozott kőzetgyapotot lapokban teszek rá az jó lehet? Ha egyáltalán van ilyen a piacon. Ha meg nincs akkor tekercsesből vágok és kész....?!

Vagy mennyibe kerül az a golyónyomott alufólia?

Előzmény: Törölt nick (7145)
ceiwab Creative Commons License 2010.07.07 0 0 7144
Sziasztok!

Van egy kéményem, amiből egy cserépkályha lóg ki alul. A padlástérben a kémény csak vakolva van.
Azt szeretném megkérdezni Tőletek, hogy milyen formában, mekkora szigeteléssel és milyen anyagú szigeteléssel szigeteljem le a kéményt a padlástérben.

Ötleteket előre is köszönöm.
kentaura Creative Commons License 2010.07.06 0 0 7143

Gondolom a társasház megszavazta a felújítást. Van-e műszaki ellenőr aki a munkát felügyeli? Ha van neki, ha nincs, akkor a közös képviselőnek kell a dolgot írásban tudomására hozni, vagy úgy, hogy átveteted a levelet a levélmásolat aláíratásával, vagy tértivevénnyel. Esetleg érdemes fényképeket készíteni a munkáról, hogy legyen későbbiekre is bizonyíték róla.

Ha nem lesz bélelve a kémény ki fogja átvenni a munkát? Bélelés nélkül már nem veszi át a kéményseprő.

Előzmény: Moncsikám (7141)
kentaura Creative Commons License 2010.07.06 0 0 7142

Gondolom a társasház megszavazta a felújítást. Van-e műszaki ellenőr aki a munkát felügyeli? Ha van neki, ha nincs, akkor a közös képviselőnek kell a dolgot írásban tudomására hozni, vagy úgy, hogy átveteted a levelet a levélmásolat aláíratásával, vagy tértivevénnyel. Esetleg érdemes fényképeket készíteni a munkáról, hogy legyen későbbiekre is bizonyíték róla.

Ha nem lesz bélelve a kémény ki fogja átvenni a munkát? Bélelés nélkül már nem veszi át a kéményseprő.

Előzmény: Moncsikám (7141)
Moncsikám Creative Commons License 2010.07.03 0 0 7141
Bűzlik hát!

Mindenki konvektoros,és páran "állítólag " a kéménybe vezetve. Ez kb 10 lakás a 100-ból.

Mit tehetek és hova fordulhatok?

Köszi a segítséget!
Előzmény: Törölt nick (7140)
Moncsikám Creative Commons License 2010.07.03 0 0 7139
Köszi a segítséget!

Ma reggelre szinte az összes repedt téglát felhordták a tetőre,nehogy meglássuk!
A bontott téglákon meg repedés sincs-azok mennek a "kukába".

Bélelve nem valószínű,hogy lesznek a kémények-mert rohadt drága lenne és leszavazták a lakók.Szinte minden lakás gázkonvektoros és nem a kéménybe torkollik.Ez vlmi sürgős helyreállítás a gázművek miatt,mert 1 millára büntetnek, ha nem csináljuk meg.

Itt vlmi nagyon sánta.
Folytatom a nyomozást.Várom a további hozzászólást.

Köszi mindent előre is

Moncsikám Creative Commons License 2010.07.02 0 0 7135
Sziasztok Moncsi vagyok,új hús a csapatban!

Rövid leszek és tömör. Budapesten egy 97 lakásos társasházban lakom.Jelenleg kéményfelújítási munkák folynak.Megérkeztek az új téglák.Nekem innentől nem tetszik a dolog.

Szinte minden tégla repedt (nem kicsit) . A bontott tégla(ami lejött). jobb bőrben van,mint ezek a vackok.

Egyet elhoztam a kupacból-mert jó lesz bizonyítéknak amikor ledől az "új"kémény.
Szerintem az első szélben ledől és a telet meg sem éri.A fagykár ezt a kéményt már nem fogja érinteni.

Kérdésem a következő:

Mennyre lehet repedt az új tégla,és szabad-e belőle kéményeket rakni?


Segítségeteket előre is köszönöm!!!!

Moncsi
maszibmw Creative Commons License 2010.07.01 0 0 7134

Most végeztem a vakolatbontással. A kémény tetőkilépésénél az üveggyapotot fedő fa lapokat is leszedtem, a vakolás felső határa is elérhető. Ott látszik is a bádog lemez ahogy be van bújtatva. A gond a következő volt:

 

Voltak a hatalmas napokig tartó esőzések, és a bádoglemez valamint a kémény külső téglafalai között befolyt a víz, majd ez befolyt lejjebb a kémény és a vakolat közé is. Szintén eláztatta a folyás a szomszédos fal szélének vakolatát. Azt is levertem egészen az egészséges részig. Gyakorlatilag 1 méteres szakasz nedvesedett át. Ami érdekes, a téglák gyönyörűek, a figa itt ott kicsit hiányosan volt kivitelezve. A szomszédos fal ázott részének vakolata ( kb 20 centi ) tipikus pinceszagú, a kémény vakolata kéményszagú. feltehetően a viz a vakolat és a tégla között áthúzta a kormos lét , és ezt lehet érezni.

 

Egyelőre nem bontunk. Most kikapargatjuk teljesen a fugákat is, és téglatisztára pucoljuk a felületet.  ( ma gépi vésővel csináltam, már kézzel kell tovább mert pattogzik különben a tégla ). Aztán marad augusztusig így, hogy száradjon.

Jövő héten jön a tetőfedő bádogos, és teljesen új szegélyezést kap a kémény, hogy soha többet ne ázhasson el a tégla és a vakolat.

És szintén jövő hétre várom, hogy felfúrják a kéményt, és megkapja a minimum 150-es csövet. ( a marós ember azt mondta, 160 ra is fel tudja furni ).

A kályhánál is kibontottam ma a kéményt, hogy megnézzük a bekötést, hisz itt úgy is bontani kell a t-idom miatt.

Egyelőre itt tartunk, majd teszek fel képeket, de most muszáj elmennem sörözni, vízhólyagos a kezem és szomjas vagyok :)

 

Köszönettel várok minden szakmai véleményt.

 

Maszi

Előzmény: Törölt nick (7133)
gmkiev Creative Commons License 2010.07.01 0 0 7132

Igen, működne!:)

Mint egy "páternoszter"!!!!

Egy szegedi kandallós egy alkalommal készített ilyet, de "füstbe ment terv" lett.

Ha az egyik ágon hamarabb elindul az égéstermék áramlás, a másik ágon azonnal vákumot hoz létre. Így mondhatni még szoárébb, mintha egy szűk kéményt használnál.

Előzmény: maszibmw (7129)
maszibmw Creative Commons License 2010.07.01 0 0 7131

A másik két verziója ( Leier, vagy 45x45 ö teljesen új téglakémény+bélés ) mégtöbb lenne.

 

Egyelőre a másik kivitelezőnél döntöttünk, aki felmarja és béleli 150-el.

 

Csak kicsit izgatja a fantáziám, hogy 2x130 azért mégis csak több, viszont kérdés mi lenne ott áramlástanilag. Talán valaki csinált/látott ilyet ?

Előzmény: boxer-gs (7130)
boxer-gs Creative Commons License 2010.06.30 0 0 7130
Én úgy érzem laikusként is, hogy ezzel csak ő járna jól a többlet munkalehetőség miatt.
Előzmény: maszibmw (7129)
maszibmw Creative Commons License 2010.06.30 0 0 7129

Egy újabb kérdés a szakikhoz:

 

Az egyik kémény kivitelező, aki már árajánlatot is adott 3 féle megoldásra, egyik megoldásként a következőt vetette fel:

 

Mivel ez egy duplakürtős kémény ( 2x 14x14 ), és csak az egyik van használva a cserépkályhának, készítene egy olyan bélelés variációt, hogy mindkét kürtőt kibéleli 130-as acéllal, majd a kályha füstcsövét szétágaztatva beköti a két 130-as bélelt járatba. Azt is hozzátette, hogy ezt nem hivatalos mód.

 

Kérdésem: működne ez a verzió fizikailag, áramlástanilag ?

 

Köszi

koko_3gt Creative Commons License 2010.06.30 0 0 7128
Ha megoldható és nem probléma, akkor dokumentálnád fényképekkel a folyamatot? Nem tűnik egyszerű műtétnek (a bontás végett)... :(

Üdv: koko
Előzmény: maszibmw (7125)
maszibmw Creative Commons License 2010.06.30 0 0 7127
Nem, a kályha mellett ki lesz bontva a kémény. ( rá is van építve a kályha a kéményre, nem látszik a bekötő.
Előzmény: pjotrkolja (7126)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.06.30 0 0 7126
Az idomokat a másik helységből pakolják be?
Előzmény: maszibmw (7125)
maszibmw Creative Commons License 2010.06.29 0 0 7125

Szia !

 

A marás kb 10e ft/ méter. A bélelés saválló acélcső, 150-es.

A vakolat tégláig le lesz csapva, és kiszáradás után valami vízüvegről beszéltek.

Előzmény: koko_3gt (7124)
koko_3gt Creative Commons License 2010.06.29 0 0 7124
Szia!

Majd írj már légyszi, hogy mivel lett kibélelve és hogy mennyibe kerül ez a "marós mutatvány"!?

A speciális vakolat mit takar pontosan??

Üdv: koko
Előzmény: maszibmw (7123)
maszibmw Creative Commons License 2010.06.29 0 0 7123

Szia !

 

Ma voltak nálunk, és a következő projekt lesz végrehajtva:

 

Marad a kémény a helyén, és fel lesz marva belül gépi maróval, és 150-es bélést kap végig. Ahol átütött vakolat le, hagyjuk kiszáradni és kap speciális vakolatot.

Előzmény: koko_3gt (7112)
koko_3gt Creative Commons License 2010.06.28 0 0 7122

Végeredmény:

Kéményseprő - Dunit 1:2

Köszi!

 

Üdv: koko

Előzmény: Dunit (7121)
Dunit Creative Commons License 2010.06.28 0 0 7121

  Nem vagyok se főorvos se alorvos.  Vegyész vagyok/voltam  !

 Viszont rákot nagyon sok mindentől lehet kapni, de kátrány szagtól  - az kizárt !!

 Tudod milyen kicsi koncentráció az a szag ? Az ember orra  egy érzékeny műszer,

 

Annál már csak a kutya orr a jobb !!

 

Előzmény: koko_3gt (7120)
koko_3gt Creative Commons License 2010.06.27 0 0 7120
Igen, erre a megoldásra gondoltam én is, ha nem jön össze a 140-es cső. De korábban írta valaki itt, hogy 140-essel bélelte a kéményét.
Amúgy a kandalló csak 120-as kimenet, ezért a 130-as kéménybélés is szóba jöhetne (állítólag)...

Rák:
Ezekszerint Te onkológus főorvos vagy...!? :)
Igazából a rákkeltéshez nem értek, úgyhogy ha valaki határozottan mondja, képes vagyok hinni neki... az állás:
Kéményseprő - Dunit 1:1

Köszi az infókat!

Üdv: koko
Előzmény: Dunit (7118)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!