Keresés

Részletes keresés

spacc Creative Commons License 2008.11.29 0 0 724

pl: http://www.mrstylus.com/en/index.html    98 ojró + posta.

Előzmény: kingkrimson (721)
big-dewil Creative Commons License 2008.11.29 0 0 723
Azé megproxálhatod, hátha neked küdenek.

http://www.turntableneedles.com//Needle-77x3-DHL_p_1477.html#
Előzmény: kingkrimson (721)
big-dewil Creative Commons License 2008.11.29 0 0 722
Ezt majd áruld el spaccinak is, és örök életedben meg lex oldwa az öxxes kütyüd jawitása, feltéwe, ha ezen darabok egyenkénti életkora eléri a mninimum 40 éwet...
Olyat tok különben amellik kizárolag az USA-ba küld.
Előzmény: kingkrimson (721)
kingkrimson Creative Commons License 2008.11.28 0 0 721

   Helló mindenkinek!      Az lenne a kérdésm h Shure V15-IV hangszedőhöz tűt hol lehet beszerezni 

spacc Creative Commons License 2008.10.30 0 0 720
wazze!  akkor +lettem wezetve....minek épícc majd basszgitárt? Ha van flex, akkor wágdd csak a wasat hűvöss halomba...   :)))
Előzmény: antiskating (719)
antiskating Creative Commons License 2008.10.30 0 0 719
bazme, én nem tok gitározni, legfeljebb a flexxel tok hangot adni, ahhoz erősítő seköll:))
Előzmény: spacc (718)
spacc Creative Commons License 2008.10.30 0 0 718

Ihajj..ju-hujj!  Mennő kvalitások bukkannak itten elő.... egy echte bass-buzzer a láthatáron.  WOW!!!

Nu, jácca mán el kelmed nékem a hejbulldogot a bitliszéktő !   :DDDDD

Előzmény: antiskating (715)
gelván Creative Commons License 2008.10.30 0 0 717
 Na ha én vagyok a süni, akkor te magad vagy a dárda, de nincs semmi gondom veled. A 300-s gépeknél nincs ennél több hely rezgéscsilapitásra, de azon el lehetne gondolkozni hogy csak a sasszit tűskékre állitani?! 
Előzmény: spacc (716)
spacc Creative Commons License 2008.10.30 0 0 716

Miwa!   Mit ócsároltam?  Nehogymá átmennyé itt nekem sünikébe, oszt öxegombolyocc....  Csak merészeltem +jegyezni, hogy elég takarékoss a bélelés....

Tod én úgy wok vele, hogy ha mán lúd, legyen kövér. Ennyi. Nu! Szentabéke?   :)))

Előzmény: gelván (714)
antiskating Creative Commons License 2008.10.30 0 0 715

Az ám a jó és végetnemérő játék, ahogy mechanikusan kiszedegeti az ember a lemezjátszó alkatrészeinek saját rezonanciáját mint káros rárakódást a hangból. Mi lenne, ha lenne egy fasza, fázistolás nélküli, ámde rendkívül nagymeredekségű szűrőrendszer, amivel a sasszitól, a tányéron át a karig, tűszárig minden alkatrész saját hangját egy-két tekerintéssel ki lehetne "tiltani" a hangzásból?

 

Ezt az elméletet be is dobtam a szomszédszobába telepített basszusgitárnál...

A különböző hangszernek is van valami nagyon jellegzetes hangzásuk (a test saját rezonanciája által, ugye:)). Másként szól a nehéz fából készült Fender, máshogy a modern hangzású, könnyű mocsári kőris testű gitárok.

Megint máshogy pl. egy fejnehéz, nagytestű Gibson Thunderbird (utóbbi - ez az öthúros piros - bruatalitás a lányka álma, de majd jól kiverem belőle:))

Szóval a mostani jellegzetes, künnyű kőristestű cuccból az előfokon lévő 50-től 3000 Hz-ig tologatható és 0-15 dB-es, változó mélységű szűrővel kikerestük a hangszertest rezonanciafrekijét (kb. a 150-200 Hz közötti tartományba esik a hangszerén), és kikaptuk onnan... El is tűnt a gitár jellegzetes hangja, viszont a dinamika elképesztő mértékben megnőtt, sokkal jobban felerősödött a húrokra jellemző hangzás és gyönyörűek lettek a felharmonikusok(mert ugye minden húrkészlet teljesen máshogy szól.) Lehet, hogy a fakarusz után egyszer egy (basszus)gitárt is építek?:))

Előzmény: spacc (712)
gelván Creative Commons License 2008.10.30 0 0 714

Hát igen ez tepszi rezegni fog ha megszakadok is, és igen is csak max. hangolhatom a gépet, nem is gondoltam hogy ez LINN lesz. Természetessen a gyár nem probált ezen semmit csinálni azok a szürke csíkok is most kerültek bele anyaguk valami nehézgumi fajta és mint látható teljes széleségben is van egy csík. Tiszteséges

gyalú vétel: mint mindenkinek van valami heppje nekem a THORENS ez, gondolom az AKAI 215-s modellnél van jobb magnó mégis azt javitgatad évekig igy van ez!Na

szóval ocsárold csak, nekem akkor is a szívem csücske marad!Minden jót!   

spacc Creative Commons License 2008.10.30 0 0 713
...miwa trottyos!  meditülsz a tolószékesben?  :))))
Előzmény: gabocza1 (711)
spacc Creative Commons License 2008.10.30 0 0 712
Frászt rezeg ugyanúgy tovább. A megfelelő helyre beaplikált anyag 6-10 dB-s csillapítást csinál. és ezt még lehet fokozni. A gipsz jó lenne, ha lenne hely azza. hogy megfelelő vastagságú réteget lehessen felvinni, mert ha vékony akkor akár szarabb is lex a végeredmény....  
Előzmény: antiskating (709)
gabocza1 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 711
Vagy ront...
Előzmény: gabocza1 (710)
gabocza1 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 710
"csak a rezonanciafrekit tologatjuk ide-oda"
Úgy van, és bár Townshend úgy sem lesz belőle, segíthet némileg...
Előzmény: antiskating (709)
antiskating Creative Commons License 2008.10.30 0 0 709
Igazad van édesapám, ez nem rezgésmentesítés, hanem bakfitty. Akármit ragasztunk rá, rezeg tovább, csak a rezonanciafrekit tologatjuk ide-oda. Townshend minimum kiöntené az egészet gipsszel:)
Előzmény: spacc (705)
Dreamer Creative Commons License 2008.10.30 0 0 708
Talán az nem volt egyértelmű (talán nekem), hogy milyen anyaggal tettétek. Mert ami rajta van, azt a fényképről nem tudnám eldönteni, hogy mi és inkább szivacsnak nézném...

Dreamer
Előzmény: spacc (705)
gabocza1 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 707
Gondótam, hogy beleszólok, de jobban átgondolva, inkább nem teszem...:)
Előzmény: spacc (705)
Dreamer Creative Commons License 2008.10.30 0 0 706
Bocs Spacc, hogy le Scpaccoztalak! :)

Dreamer
Előzmény: Dreamer (704)
spacc Creative Commons License 2008.10.30 0 0 705

Megmondoménékedapukám!   Ha egy lemezt "rezgésmentesíteni" akarunk, akkor nem hagyunk rajta Ilyen keresztirányú szabad helyet:

 

mint ezen

 

A teljes alaplemezt illik beborítani, most nem fogon neked szétrobbantani a Pio PLL800-amat, hogy demonstráljam néked a precíz munkát.

 

Látható, hogy a gyártó is "tett valamit" az ügy érdekében - gondolom, a világos-szürke vékonyabb az eredetileg is ott volt - de miután egy haverom egyszer demonstrálta egy FEA-ban az ilyen jellegű "kármentés" hatását - ammondo wok, hogy itt inkább a mindent bele az üdvözítőbb, mint a tessék-lássék. Mondánám azt is, hogy ha a hasa elég magasan van, a másik oldalát is beborítanám...... persze lehet ám venni tisztességes gyalut is... :)))

Előzmény: gelván (703)
Dreamer Creative Commons License 2008.10.30 0 0 704
Meglepő amit Scpacc ír!

Ezek szerint egyik kutya, a másik eb. Az egyik csehszlovák Tesla, a másik Lengyel Unitra.

Úgy gondolom belépőnek megfelel. Már csak annak kell utána járnom milyen fej, tű, pickup stb kell bele.

Dreamer
Előzmény: spacc (699)
gelván Creative Commons License 2008.10.30 0 0 703
Drága SPACC mi a f..z van TESCO-val!
Előzmény: spacc (689)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.29 0 0 702
Nagy az isten áll@tkertje.:-))
Előzmény: antiskating (700)
antiskating Creative Commons License 2008.10.29 0 0 700
nabazze, ha unitra, akkor a szomszédcsávónak is pont ilyen van, igaz nem használja, most vett a kölöknek egy műanyagszart, azt bömbölteti a barom:)
Előzmény: spacc (699)
spacc Creative Commons License 2008.10.29 0 0 699

Drága Barétom!

 

Az a Tecco az tulajdonképp egy Unitra Gs431 az Unitra Angol piacra szállította Tecco néven. Szíjhajtású a kicsike  moci: DC, és optowixacsatolt.  A kar - ma eszméltem rá, egy JVC minta alapján csinált joszág.  A verikális csapágyazás forgástengelye a lemez síkjában áll.... monnyam még?   Na jó, semmi csilli-willy, de azért böcsületesen +öxe van rakva.

 

Tányér a szubtányérral olyan Thorenses,  még a szubtányér is csereszabatos azzal.

 

Amúgy ez egy "Csokito" gyalucska, kurvaranda, de.... meglepően jó. Nem hígend, de belépőnek - ha jól műxik - tökéletesen megfelel.  Csendes a járása,  nem üt a tányérja.  Csak piköp kel bele, oszt kész.

 

 

 

Előzmény: antiskating (697)
Dreamer Creative Commons License 2008.10.29 0 0 698
Hát a helyzet, hogy a lemezeim, már rosszabb lejátszót is láttak.

Ahhoz viszont, hogy egy NAD-hoz hasonló "komoly" szerkezet beállítását ki végzi el a lakóhelyemen. Én nem budapesti vagyok. Lehet, hogy megvásárolok egy NAD-ot, de nem tudom beállítani, stb.

Picit berzenkedek. Nem kellene nekem DJ-s cucc, stb...

ÁÁÁÁ nehéz eset.

Dreamer
Előzmény: _percy_ (693)
antiskating Creative Commons License 2008.10.29 0 0 697

A hirdetés alapján az sem biztos, hogy a Tecco direktdrive hajtány, lehet akár szíjjas az is. Ha télleg DJ szándékok lapulnak a keverőhöz illesztés, meg a fordulatszabályzás mögött, akkor a Tecco is erősen felejtős, a Nad meg pláne és más  függesztett sasszik úgyszintén.

Marad a feltörekvő Reloop , az olcsóbb (újabban USB-vel is rendelkező!) DD-s Numark és persze a profi és drágább Technics 1210 . Hajrá!

Előzmény: Dreamer (692)
_percy_ Creative Commons License 2008.10.29 -1 0 696
Ja, ilyesmire céloztam volt jómagam is az előbb :-)
Előzmény: Venyerin (695)
Venyerin Creative Commons License 2008.10.29 0 0 695
Te most a DJ lemezjacek irányra hajlasz. Azt is lehet, csak nem biztos, hogy itt érdemes kérdezni hozzá... :)

Amúgy két fő difi ugrik be:
- DirectDrive hajtány, ami (az olcsóbb verziókban különösen) kevésbé jár simán, mindenféle rezgéseket visz át a tányérra és így a tűre
- magasabb tűerő (5-10g az 1-2g helyett), ami jobban nyűvi a lemezt

Persze mindenre van valami megoldás, pl. a Bigi által emlegetett Technics elég jó tud lenni, de messze nem ennyiért.

Előzmény: Dreamer (692)
_percy_ Creative Commons License 2008.10.29 -1 0 694
ismered=ismerem :-D
Előzmény: _percy_ (693)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!