Keresés

Részletes keresés

_medvegyev Creative Commons License 2012.05.07 0 0 1764

Szerintem nem vészes, pár perc alatt megvan, szóval még nem kell leírni a Magnetet, csak pár feketepontot beírni nekik. Az éves költségem még mindig csak egy ezres náluk és többnyire ők adják a legjobb kamatot.

Előzmény: Törölt nick (1755)
senator412 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 1763
Több, mint 2 éve van náluk Diamond csomagom, azt vártam volna, hogy ha eddig tudták ilyen feltételekkel adni, akkor ez ne is változzon (ezidáig keményebb válság volt, miért pont most váltanak, és pláne miért ilyen drasztikusan?).Az ingyenességről pedig annyit, hogy szerintem evidens, hogyha én valakinek odaadom a pénzem, akkor nehogy már én fizessek ezért, elvárom, hogy az fizessen, akinek a pénzem odaadtam (ez esetben a bank). Konkrétan a Magnetnél ez még számszerűsödik is, hiszen évente kiküldik nekem, hogy az ingyenes számlacsomagom mellett is mennyit keresett rajtam a bank, amiből felajánlhatok 10 %-ot civil szervezeteknek.
Előzmény: Törölt nick (1762)
senator412 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 1761
Ja, és amire még külön bepipultam, a Diamondnál brutálisan csökkentik a látraszóló kamatokat, az eddigi 4-ről sávosan 0,5, 1,5 stb-re, mint a Csillagnál. Így tulajdonképpen a Csillag és a Diamond között csak egy különbség marad: az előbbinél 100e Ft-ig ingyenes a netbankutalás, utóbbinál pedig ingyenes éves kártyadíj. Eddig értettem, hogy a Diamondnál miért kell extra feltételt teljesíteni (bérátutalás és 2 átutalási tranzakció vállalása), most már nem.
Előzmény: senator412 (1760)
senator412 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 1760
Sőt, június 27-től él az új hirdetmény. Az viszont nevetséges, hogy a Csillag számlacsomag magyarázatánál benne hagyták a régi szövegüket, hogy minden bankon belüli átutalást ingyenessé tettek. Sőt még ott virít az is, hogy 2012 január 31-ig garantáltan díjmentes a számlavezetés. Nem csak a díjtételek átírogatására kellene odafigyelni, magnetes fiúk és lányok!
Előzmény: _medvegyev (1752)
Kanalas Dzsoki Creative Commons License 2012.05.06 0 0 1759

Köszönöm.

Előzmény: asztalosgabor (1758)
asztalosgabor Creative Commons License 2012.05.06 0 0 1758

betét kondicíók végén (utalás betétforgalmi számláról)

Előzmény: Kanalas Dzsoki (1757)
Kanalas Dzsoki Creative Commons License 2012.05.06 0 0 1757

Erre tudsz kondiciós listát linkelni? Volt már erről szó, de akkor sem találtam nyomát a Magnet honlapon.

Előzmény: asztalosgabor (1756)
asztalosgabor Creative Commons License 2012.05.05 0 0 1756

betét elutalása külső számlára 1000 Ft, ha valaki lusta 100 db-ban utalni.

Előzmény: Törölt nick (1755)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.05 0 0 1755

10M+-t jo moka lehet 100 reszletben utalni :D

Előzmény: tangerine (1754)
tangerine Creative Commons License 2012.05.05 0 0 1754

Az mondjuk nagy szívás, ha az ember leköti a pénzét azzal a tudattal, hogy ha lejár, akkor majd ingyen el tudja utalni máshová, majd menet közben változik a feltétel, és mire lejár a pénz, addigra jól lehúzzák. :(

 

Előzmény: _medvegyev (1752)
_medvegyev Creative Commons License 2012.05.04 0 0 1753

"Készpénzfelvét ingyenessége megszűnik, mind a csillagnál, mind a dimondnál" a bankfiókokban!!! Kártyás marad a régi.

Előzmény: _medvegyev (1752)
_medvegyev Creative Commons License 2012.05.04 0 0 1752

Magnet júliustól tovább szűkít!!!

 

 

 

Bankon belüli, idegen számlára utalás ingyenessége megszűnik 100 000 Ft felett, szóval csak óvatosan.

 

Készpénzfelvét ingyenessége megszűnik, mind a csillagnál, mind a dimondnál.

 

_medvegyev Creative Commons License 2012.05.04 0 0 1751

Köszi, pont most mentem volna a Magnetbe lekötni 9%-on, de így telefonon keresztül nyitottam a VIP mellé egy ilyet kb. 5-10 perc volt, regisztráltam az ibank2-ben kb. 2 perc volt.

Szóval csináltál nekem egy kis munkát, meg egy kis pénzt, köszi még egyszer a jó időzítést.

 

 

Előzmény: galland (1749)
W_B Creative Commons License 2012.05.04 0 0 1750

"2012. április 6-át követően elhelyezett új megtakarításokra"

 

Szeretik ők is a régi ügyfeleket.. :-((

Előzmény: galland (1749)
galland Creative Commons License 2012.05.03 0 0 1749

AXA 2 hónapos akciója:

 

10,03% betéti kamat, 10,00% EBKM 

  • 2 hónapos betétlekötés esetén
  • 500.000 forint és 50.000.000 forint közötti összegre
  • 2012. április 6-át követően elhelyezett új megtakarításokra
  • iBanq2-n keresztüli betétlekötés esetén
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.03 0 0 1748

CIB Malacpersely (vagy hasonlo konstrukcio pl. Unicredit Betetes megtakaritasi program, de ez szarabb kamatozasu).

Előzmény: Pitecus (1615)
yun Creative Commons License 2012.05.03 0 0 1747

pdw

köszi az excel táblát, le ismentettem mert nagyon hasznos.

 

karoly.ignac

az axanal van már évek óta számlám, de már az ott lévő összeg nagysága miatt keresek új lehetőséget. jobb a diverzifikáció, még ha másik is csak egy bank. szimpatikus, hogy most már lehet lekötni is pénzt online.

 

ez a cib malacpersely nem tunik rossznak, csak kerdes meddig marad ez a viszonylag jó kamat.

 

a kincstár is komolyan megfontolonadó, de ez mindenképp hosszú távú. azt hiszem átnézek az állampapír topikba is.

karoly.ignac Creative Commons License 2012.05.03 0 0 1746

az előző neked ment

Előzmény: yun (1742)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.05.03 0 0 1745

sziasztok

még új vagyok a kamatvadászatban ezért segítségre lenne szükségem.

 

Isten hozott, a legjobb helyen jársz...

 

van már megtakarítási számlám axa-nal, de nem akarok mindent egy helyen tartani, ezért új bankot keresek.

 

az AXA-nál számlát nyitni szvsz jó döntés volt. Évek óta adnak magas kamatot apró betűk és járulékos költségek nélkül, illetve újabban már

internetbank is van...

 

ti hány számlát használtok, nem túl nagy macera mindig új számlát nyitni annál a banknál ahol jó az adott kamat? ezek az akciós kamatok pár hónapra szólnak utána rendesen megvágják a kamatokat. átutalni az összeget más bankba néhol komoly összeg lehet, e mellett néhol van havi szlavezetési díj, kártyadíj, stb.

 

de, nagy macera. Végig kell gondolni, hogy neked megéri-e ez a macera. Bankot nyilván úgy választasz, hogy a számodra fontos paraméterek (ingyenes átutalás/internetbank/magas kamatok) stimmeljenek.

 

 

tudtok konkrét bankot és számlát ajánlani ahol online tudok lekötni pénzt, nem kötelező kártyát kérni, olcsó az utalás és a számla fenntartása.

 

-Az AXA mellett, csak ha fizikailag közel van (értsd 1-2Km-en belül) még érdemes lehet a MegNetnél számlát nyitni. Új pénzre mindig komoly akciók vannak. (500E forint mellett nem ajánlanám)

-Ha a CIB-nél már van számlád (ezért szvsz ne nyiss) akkor a CIB Malacpersely ajánlható ilyen kis összeg mellett.

-Ahol én garantáltan nyitnék számlát (ha nem lenne) az a kincstár. Hosszú lejáratra nagyon komoly kamatokat adnak lakossági személyeknek, illetve elkezdtek forgalmazni éven belüli

betéti jellegű papírokat. Ezeknek még nem a legjobb a kamata, de alakulni fog. (szlavezetés átutalás webkincstár ingyenes)

 

 

500e indulóval nyitnám és havi legalább 100at utalnék rá,


500e-t én nem akarnék megosztani/diverzifikálni. Több a járulékos költség mint a haszna neki. Sőtt egy számla éppen elég neki (mondjuk a jelenlegi AXA-s számla vagy a Kincstári ideális) azon fiatatatod és

raksz mellé havi százezrével míg össze nem jön egy szebb mennyiség ahol már rá kell szánnod az idődet a kezelésére.

Havi 1-2 százalékos kamatkülönbség mellett tényleg nem éri meg 500E Ft-t ide-oda utalgatni meg bohóckodni. Ennyi pénznek inkább az a jó, ha van 1 bank ahol tartósan és kiszámíthatóan magas kamatot

kapsz apró betűk és futkározás nélkül még akkor is ha nem az az éppen legmagasabb piaci kamat.

 

de nem a fizetést és csoportos beszedési sincs.

 

Nagyon jó, a pénzforgalmi számládat (én így nevezem) ahol a napi dolgokat intézed (fizetés, csekkek, bankkártya) nem érdemes összemosni a befektetéseiddel. Akkor sem ha ilyen olyan akciók erre csábítanak (utalja hozzánk fizetését és akciósan leköthet 2 hónapra pénzt stb).

 

Amúgy is kerülni kell az olyan bankokat ahol sok a feltétel.

 

KI

 


Törölt nick Creative Commons License 2012.05.03 0 0 1744

En amugy jellemzoen ugy csinalom, hogy egy nagyobb osszeget mozgatok az akcios kamatok kozott, 3-6 honapos lekotesben, egy kisebbet (<1M) pedig a sima folyoszamlamon tartok ugy, hogy ket reszletben (100e / Tobbi) lekotom.

 

Az utalasoknal magam intezem a 0Ft-os szamlakhoz szukseges penz oda-vissza utalasat, bar leginkabb csak az Unicredit-Raiffeisen kozott. Szerintem ezeknel a legjobbak az akcios kamatok, mert a tobbi bank gyakran ker egyeb feltetelt, amikkel 0.5% kamatelony miatt kar szarakodni.

Előzmény: Törölt nick (1743)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.03 0 0 1743

Szerintem nem macera abszolut (plane ha vmi kozponti helyen dolgozol ahol 5 percen belul barmilyen bankfiok van :P). Kartya a legtobb helyen nem kotelezo, ahol igen oda nem megyek (anno Raiffeisennel 3-4 eve jartam ugy hogy muszaj volt legyartattani, majd utana lehetett megszuntetni, szerencsere nem volt semmi dija egyiknek sem, igy csak ok szoptak be a koltsegeket.

Az utalasra ket opcio van: vagy nyitsz 0Ft-os szamlat (ahol van) es odautalod a szukseges osszeget havonta, majd vissza az amugy hasznalt szamlra, vagy a kamattobbletet alapbol ugy kalkulalod hogy levonod az utalas dijat (alt max 5-6ezer forint korul van). Persze ez kisebb osszegnel (500e ahogy irtam) nem biztos h megeri, mert akar el is veheti a kamat tobbletet.

 

A Kiszamolo.hu blogon van egy egyszeru kalkulator ahol kiszamolhatod h megeri e 1-2% plusz kamatert atrakni a penzed: http://www.szobafesto-tapetazo.hu/bankbetetkalkulator.xls

Előzmény: yun (1742)
yun Creative Commons License 2012.05.03 0 0 1742

sziasztok

még új vagyok a kamatvadászatban ezért segítségre lenne szükségem. van már megtakarítási számlám axa-nal, de nem akarok mindent egy helyen tartani, ezért új bankot keresek. ti hány számlát használtok, nem túl nagy macera mindig új számlát nyitni annál a banknál ahol jó az adott kamat? ezek az akciós kamatok pár hónapra szólnak utána rendesen megvágják a kamatokat. átutalni az összeget más bankba néhol komoly összeg lehet, e mellett néhol van havi szlavezetési díj, kártyadíj, stb.

tudtok konkrét bankot és számlát ajánlani ahol online tudok lekötni pénzt, nem kötelező kártyát kérni, olcsó az utalás és a számla fenntartása. 500e indulóval nyitnám és havi legalább 100at utalnék rá, de nem a fizetést és csoportos beszedési sincs.

uhu20 Creative Commons License 2012.05.01 0 0 1741

Oké, de miért pont 15 év? Miért pont 700e?

 

Ez egy betétes-kamatos topik. Ha visszaolvasol, találsz jó pár infót az egyes bankok kínálatáról, de vannak összehasonlító oldalak is (pl. bankometer, jokamat). Viszont javaslom, hogy keress fel más topikokat is (állampapíros topik, befektetési alapos topik, részvényes topik).

Előzmény: KriszBp (1740)
KriszBp Creative Commons License 2012.05.01 0 0 1740

EGy árva darabbal se......, viszont érdekelne, hogy tudnám megoldani ezt. Az axa lekötés nélkül is évi 6,25% ot ígér, lehetséges lenne csak a számlán tartanom a pénzem?!

Előzmény: uhu20 (1739)
uhu20 Creative Commons License 2012.05.01 0 0 1739

Leírásod alapján azt gyanítom, hogy, találkoztál egy UL-üzletkötővel. (?)

Előzmény: KriszBp (1738)
KriszBp Creative Commons License 2012.05.01 0 0 1738

Sziasztok!

 

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy előreláthatólag 15 évig nem lesz szükségem a megtakarításaimra. Minden év végén 700.000 Ft ot fogok tudni félretenni 15 éven át. A kérdésem az, hogy akár lekötéssel, vagy lekötés nélkül, hol tudnám elérni a legmagasabb hozamszintet?

 

Tehát 1. évben 700.000 Ft 15 évre, 2. évben 700.000 Ft 14 évre és így tovább egészen 15 évig. 

 

Részvénybe nem igazán merem, illetve értékpapírba sem, viszont banki tartós betétbe vagy legkötésbe gondolkoztam pl axa, stb 

 

Ötletek?

 

Krisz 

senator412 Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1736
Pontosan! A Magnet-nél már régóta megválasztható a kamat is. A Szféra közösségi betétnél pl. most 0,5-6,5 között. Lehet, hogy szokatlan, de ez ún. "újbank" sajátság. Társadalmi szerepvállalás, a szokásosnál alacsonyabb profitorientáltság a két fő jellemző.
Előzmény: Törölt nick (1699)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1735

Az utolsó előtti grafikon alapján megdöbbentően nagy hányadot:

Ha megnézed a grafikont az átlag kamat (és itt azzal a fontos feltételezéssel élek, hogy az átlagkamat a grafikonon a kamatok betétösszeggel súlyozott átlagát jelentik és nem holmi egyszerű számtani közepet) nagyon magas ez epdig azt kell jelentse, hogy a pénz döntő része jó kamatok mellett gyarapszik.

 

Ha innen egy lépéssel tovább megyünk, akkor nyilvánvaló, hogy akinek jelentős összegű betétje van, az odafigyel rá. Ez alátámasztja azt a sejtésemet, hogy bár a korábban ittjárt troll nem hitte el, a lakósság egy jó részének bár van betétje, az nevetségesen kis összek (max néhány száz E) jóval kevesebbnek azonban jóval több van, és ez ad ki egy talán 1,2M-ft os átlagot (az általa idézett statisztika szerint). De gyanítom, hogy a legkevesebbeknek van 800-1,5M ft ig betéte, vagy jóval kevesebb van, vagy jóval több. Akinek több van az pedig kezeli és így jöhet ki a viszonylag magas átlagkamat.

 

Mert ha az átlagkamatokra nézünk, akkor teljesen egyértelmű, hogy a pénz nagyrésze nem a banki szégyen-gyalázat kamatok mellett rohad..

 

Mondjuk, ha az utolsó statra nézek, 7,5EMrd Ft van betétben (EUR és HUF összessen) és ha mondjuk 3M háztartással számolunk akkor ez bizony nem 1,2 M hanem 2,5M Ft átlagosan per háztartás. Szal a tagnak még az idézett statiszikája is rosz volt :)

 

KI. 

Előzmény: acr77 (1732)
asztalosgabor Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1734

ajándékozás soha nem volt adóköteles. és az illetéket is eltörölték már, elegendő bejelenteni.

 

De ez csak kölcsönnek minősül, hiszen később visszautalják.

Előzmény: acr77 (1733)
acr77 Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1733

Mégha családon belül egymásnak is utalgatjátok, egy túlbuzgó NAV-ellenőr nem fogja majd egyszer ajándékozásnak venni és megadóztatni?

Vagy csak én vagyok túl paranoiás? :-)

Előzmény: _medvegyev (1727)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!