Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.28 0 0 676

"

 "modern" COP1 villanyfűtéssel (pl. norvég panel): 228000 Ft
- "ódivatú" COP1 villanyfűtéssel (hőtárolós kályha, éjszakai árammal): 132000 Ft
- fával 70000 Ft

- COP3 klímával nappali árammal 76000 Ft
- gázzal, régi gázkonvektorral 82000 Ft (1m3 gáz 9,5kWh, de a konvektor hatásfoka csak 80%, így évente 790m3 gáz fogy, a gáz ára 105 Ft)

- gázzal, új kondenzációs kazánnal 70000 Ft (1m3 gáz 9,5kWh, de a konvektor hatásfoka csak 95%, így évente 665m3 gáz fogy, a gáz ára 105 Ft)
- COP3 klímával H tarifával 44000 Ft"

 

Igen a gáz is kimaradt! Nem véletlenül!

 

Nálam a gáz bekerülési költsége - mivel nincs bevezetve - 2,5 millió lett volna kazánnal- radiátorokkal kompletten.

Ehhez képes - mivel kicsi a ház ( 2x55 nm ) - és kicsi a hőigény - ezt 1 db inverteres klíma megoldja! Abból még a legdrágább is csak 800.000 .- , de amit kinéztem az csak 260! Plusz nyilván meg kellett oldanom a HMV-t, azt 100.ezer ft-ból meg is oldom 2 kisebb villanybojlerral vezéreltről! Tehát egy 2,5 milliós bek költség néz farkasszemet egy 400 ezressel!!! 

 

A bekerülési költségéhez képest pedig egálban fűtenék vele.

Előzmény: szocske_ (671)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.28 0 0 675

"hozzánk képest mekkora előnnyel indulnak, hogy nem kell sokat költeniük fűtésre. Ok, cserébe hűtésre költhetnek, de az opcionálisabb, "

 

 

Nem éltél még olyan országban, ahol tartósan - értsd 6-8 hónapig - 45 fok felett van a nappali hőmérséklet, és éjjel sem megy 35 alá?!

 

Sokkal szarabb mint fázni egy kicsit, bár az se jó. Az ember egyik szélsőséget sem szereti de a hideg könnyebb ügy - hidd el!

Előzmény: szocske_ (673)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.28 0 0 674

Igen-igen....egy pár opciót kihagytam, pl a H-tarifát, de azt csak azért, mert elképzelhető, hogy 2 olcsóbb klíma lesz és az egyiket vezéreltre teszem....akkor a nappalisnak csak rásegítenie kell.....

 

Ezeket a norvég panelokat meg hagyjuk is.....csak felforr az agyvizem tőle :-)

 

A H-tatifát azé' lehet hogy célszerű lenne "elintéznem".....azzal kell még 1 plusz villanyóra ugye?

Előzmény: szocske_ (671)
szocske_ Creative Commons License 2015.11.28 0 0 673

nekem az jutott eszembe, hogy a görögök vannak legnagyobb bajban (gazdaságilag) az EU-ban, pedig pl. hozzánk képest mekkora előnnyel indulnak, hogy nem kell sokat költeniük fűtésre. Ok, cserébe hűtésre költhetnek, de az opcionálisabb, a meleget az átlagember általában jobban viseli, mint a hideget (nem hisztire, hanem élettani hatásokra gondolok, jóval többen fagynak meg hidegben, mint hőgutát kapnak a melegben)

Előzmény: zugloinap (672)
zugloinap Creative Commons License 2015.11.28 0 0 672

Jók ezek az összehasonlitások! A norveg panel mekkora átverés, csak mert jól nez ki. 

Borzaszto, mennyire lehuzzák az embereket a fűtéssel, a Szaharában erdemes lakni, vájsz magadnak lakást es ingyen van a víz és áram

Előzmény: szocske_ (671)
szocske_ Creative Commons License 2015.11.28 0 0 671

jajj, épp a legfontosabb, az ontopic villanyfűtés (infrapanel, norvég panel, ionkazán, tescogazdaságos olajradiátor) maradt ki, tehát még egyszer:

6000 kWh fűtési igény ára:

- "modern" COP1 villanyfűtéssel (pl. norvég panel): 228000 Ft
- "ódivatú" COP1 villanyfűtéssel (hőtárolós kályha, éjszakai árammal): 132000 Ft
- fával 70000 Ft

- COP3 klímával nappali árammal 76000 Ft
- gázzal, régi gázkonvektorral 82000 Ft (1m3 gáz 9,5kWh, de a konvektor hatásfoka csak 80%, így évente 790m3 gáz fogy, a gáz ára 105 Ft)

- gázzal, új kondenzációs kazánnal 70000 Ft (1m3 gáz 9,5kWh, de a konvektor hatásfoka csak 95%, így évente 665m3 gáz fogy, a gáz ára 105 Ft)
- COP3 klímával H tarifával 44000 Ft

Előzmény: szocske_ (669)
zugloinap Creative Commons License 2015.11.28 0 0 670

Köszönöm! itt van gáz, csak ebben a hidegben nem eleg az egy cserépkályha :-( ráadásul -szerintem- szigetelni kellene a házat, mert mindenhol fáznak a konvektoroos lakók is. Főleg öregek vannak, akik a hőszigetelő-pályázatokat nem használták ki, inkább fagyoskodnak és többet fizetnek. Ha hallottad volna a kifogásokat, elájulnál.

MekkElek is javasolta ezt a klimát, de igazán csak vastag hőszigetelés esetén gazdaságos és praktikus.

Infrafűtésben is tudsz segiteni? :-)

Előzmény: szocske_ (668)
szocske_ Creative Commons License 2015.11.28 0 0 669

hogy teljes legyen az összehasonlítás, idetehetted volna a gáz, és a fabrikettet is :)
átszámítom...

szóval 6000 kWh az éves hőigényed, ez

- fával 70000 Ft
- COP3 klímával nappali árammal 76000 Ft
- gázzal, régi gázkonvektorral 82000 Ft (1m3 gáz 9,5kWh, de a konvektor hatásfoka csak 80%, így évente 790m3 gáz fogy, a gáz ára 105 Ft)

- gázzal, új kondenzációs kazánnal 70000 Ft (1m3 gáz 9,5kWh, de a konvektor hatásfoka csak 95%, így évente 665m3 gáz fogy, a gáz ára 105 Ft)
- COP3 klímával H tarifával 44000 Ft


Előzmény: Törölt nick (665)
szocske_ Creative Commons License 2015.11.28 0 0 668

segítek kicsit: a levegő-levegő hőszivattyút általában úgy emlegetik, hogy klíma :)

bár a többség csak hűtésre használja, egy jobb készülékkel olcsóbban lehet fűteni, mint gázzal.

komfortban azért nem olyan jó, de ahol nincs gáz, vagy nem éri meg bevezetni, nincs lehetőség fával fűteni, tehát csak a villany marad, mégis olcsón akar valaki fűteni, ez a legjobb megoldás.
Egy fűtésre is ideális klíma telepítéssel általában 2-300 ezer Ft között szór, általában nem kell a lakás minden helyiségébe egy, persze minél több beltéri van, annál jobb lesz a komfort.
Az üzemeltetés költsége nappali tarifával egy jó gázkazánhoz hasonló, azonban lehet kérni H tarifás órát, amivel 37,5 helyett 22 Ft egy kWh, tehát kb. kétharmada lesz a havi számlád.

Előzmény: zugloinap (666)
zugloinap Creative Commons License 2015.11.28 0 0 667

most nézegetem,ez se 10 fillér, egy jobb darab 300 ezer ft es abbollegalább kettő kellene, a lakás két végébe...és akkor még a meleg víz nincs sehol...és áramról megy, nem? de meggyőzhető vagyok :-))olcsóbban jövök ki, ha telente elutazom valami melegebb éghajlatra...

Előzmény: zugloinap (666)
zugloinap Creative Commons License 2015.11.28 0 0 666

Beleásom magam ebbe a levegős hőszivattyús témába, mert lövésem sincs, mi az :-)

Még az infrafűtés újdonság, de arrol sem tudok semmit, csak képeket láttam szép fűtőpanelekről mennyezetre, falra akasztva.

 

a fafűtéses kályhát nem tudom megoldani, affinitásom sincs faanyag-beszerzésre-szállitásra...pedig alapvetően jó dolog lenne. Majd ha nyugdijas leszek, mert rohangálós az életem, szóval valami egyszerűbb kellene. Meg persze óccsóbb...

Ismerőseimet faggatva a cirkófűtésért is sokat fizetnek, havi 15 ezreket télen-nyáron, 50 nm-re, akkor már a távfűtés olcsóbb, nyáron csak rendelkezesre állási díjat fizetnek es nem kell babrálni vele

Előzmény: Törölt nick (665)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.28 0 0 665

Bizony kuka!

 

Akárhányszor rákérdeztem, hogy ezek a konvektorok mitől is olyan irtó takarékosak?! Sosem jött korrekt válasz. Elkezdték szajkózni a gyári pr-t, és ennyi.

 

Ha meg rákérdezel, hogy hogy a francba tud takarékosabb lenni mint bármelyik COP1-es elektromos fűtőeszköz, ha kell nekem 9000 kwh áram, akkor??? Sosincs válasz. Ilyenkor rájönnek hogy átláttad a dolgot és inkább a többi megtéveszthetőre fókuszálnak. 

 

Nekünk csóróknak egy olyan opciónk van amivel valóban lehet olcsóbban fűteni úgy, hogy még a bekerülési költség sem milliók, és ez a levegő-levegő hőszivattyú más néven inverteres hőszivattyús klíma.

 

Vagy a fatüzelés....száraz fával.

 

Nekem kell kb 6000 kwh hő egy évben. ha ezt fatüzeléssel állítom elő, akkor nagyságrendileg úg jön ki, hogy 1 kg fa 3 kw hő, tehát 20 mázsa fa - kb megcsinálja. 20 mázsa fa - legyen mázsánként 35 ezer - hogy a fanyalgók se kössenek bele hogy lopjuk a fát :-) - akkor 70.000 ft egy szezon. Ha ugyanezt COP3-as hőszipkával fűtöm ki és 2000 kwh áramot használok el, akkor 38 ft-os nappali áron 76.000 ft lesz. Tehát ezzel a 2 megoldással lehet meglátásom szerint kis bekerüléssel olcsón fűteni.

Előzmény: zugloinap (664)
zugloinap Creative Commons License 2015.11.27 0 0 664

Valóban érdekes....akkor kuka! 

Előzmény: k.andras.1970 (662)
Varek1 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 663

Azt monja ,hogy a

 

GLAMOX TPA 15

 

1500 W teljestményű,

6,09 A az áramfelvétele

 

135,5 cm35 cm a méretei s elkérnek érte

58.000 Ft-ot.

 

10 eft ért 2 kW-os olajradiátortveszek.

Ok. ez a vakítás. Tehát ha  ezzel fűtök és kell a lakásomba egy télre   9000 kWó energia, akkor az 43 ft-jával majd 390 eft.

k.andras.1970 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 662

Pont annyira hatékony, mint bármely hősugárzó.

 

"

Általában egy perc működés után két perc szünet következik, melyet a visszajelző LED-en lehet látni, ez azt bizonyítja, hogy a fűtőpanel általában harmad annyi áramot használ, mint a névleges összteljesítménye.

Legtöbbször ez az oka, hogy a vásárlók ezeket a fűtőpaneleket választják az izzószálas fűtési-rendszerekkel szemben."

 

A szokásos csúsztató bullshit szöveg itt is megvan.

A szakaszos működést próbálja hatékonyabbnak beállítani.

 

Meg mi az hogy általában?

Előzmény: zugloinap (660)
zugloinap Creative Commons License 2015.11.27 0 0 661

Szervusz sorstárs, te is itt? :-)))

 

lehet hogy házikó esetében megprobálkoznék a wamsler kályhákkal...persze tüzifa, barnaszén begyűjtése annyira nem kellemes meló. Viszont a cirko horror összeg. Az infrafűtésbe még nem ástam bele magam, az a legújabb divat.

Előzmény: Kisfiatal (648)
zugloinap Creative Commons License 2015.11.27 0 0 660
Ismeritek ezt? Mennyire hatékony, illetve gazdaságos, mivel elektromos áramról működik:

http://glamoxfutes.hu/glamox-futopanelek/
szocske_ Creative Commons License 2015.11.24 0 0 659

ilyenkor az a probléma, hogy a falaknak át kell melegedni, 2 nap fűtés után érzed majd, hogy nem "húz a hideg" a falakból, utána már kevésbé kell majd fűteni...

Előzmény: Kisfiatal (658)
Kisfiatal Creative Commons License 2015.11.24 0 0 658

Hétvégén ott aludtunk, 2 kwos tescos ventifűtő ment este kb 4 órát, de nem volt melegem :D 14 fok ha volt, kint 3-4, de előtte a héten ugye meleg volt végig, vmennyit tárolhatott a ház belőle. LEszigeteltem a nyílászárókat is. 

Kisfiatal Creative Commons License 2015.11.24 0 0 657

Ja, csak nem központi helyen van sajna, hanem a homlokfalnál. Na de nemsoká kiderül mit tud :) Hőszigetelést is tervezek majd, úgy kalkuláltam, kell egy 10es neki..

Előzmény: Calcitos (654)
dejódió Creative Commons License 2015.11.19 0 0 656

Csak a meleg felfelé a hideg lefelé megy, Fűtésre lenn hűtésre fenn jobb a gépelhelyezés.

Előzmény: Kisfiatal (653)
Calcitos Creative Commons License 2015.11.19 0 0 655

kzpont    =  központi

Előzmény: Calcitos (654)
Calcitos Creative Commons License 2015.11.19 0 0 654

Erről a megveendő házról van szó ?

 

... "A földszint kb 28m2, a falak 30asak, az emeleten kb 20as tömör tégla lehet sztem. A tetőszerkezetben mi lehet szigetelésként az kérdés, elvileg ugye nád, de sztem nem sokat ér. Gondolom nem túl vastag. "... 

 Eviekben egy db. cserépkályhával is kifűthető, ha az a kályha megfelelő méretű.

 És kzpont helyen van. De a hőszigetelés erősen javallott, mivel ezek a falvastagságok un. 'nyaraló méretűek.

Előzmény: Kisfiatal (653)
Kisfiatal Creative Commons License 2015.11.19 0 0 653

Ja majd klíma lenne a távlati terv. De sztem csak 1 fenti szobába kellene, de majd kiderül, mit produkál a cserépkályha :) De valahogy kétlem, hogy az egész házat rendesen befűtené. De az egyik  fenti szoba a kályha felett van, meg a kémény is átmegy rajta, ott sztem nem lesz gond a fűtés. A földszintet meg csak befűti.

Előzmény: dejódió (652)
dejódió Creative Commons License 2015.11.19 0 0 652

Arra egy fűtésra alkalmas jó klíma lenne a legjobb. esetleg ami  távmenedszelhető is netről:)

Jó jó minden ... a maga lovát dícséri. De komolyra fordítva a szót egy 2 kw tescos energiafogyasztásból oda 6-7 kw fűtőteljesítményt ki lehetne nyeyerni klímával ami hőszivattyú ugye.... Cserébe 200-300 K közti beruházást igényelne, ami pont házvásárláskor nem igazán esne jól.  Viszont az üzemeltetés ha az éjszakai áram helyére egy H tarifás mérő kerül olcsóbb a gáznál is a fatüzeléssel egy összegű vagy annál is kedvezőbb. És tud valamit amit azok nem: Nyáron hűt:)  Viszont a kiválasztáshoz nem árt körültekintés.  A legalja pénzben munkával együtt ami használható kb 170 k.

Előzmény: Kisfiatal (648)
Lá Kreacione Creative Commons License 2015.11.19 0 0 651

Ezek a norvégok minden szart szeretnének elsósni. Arra persze nem gondolnak, hogy nálunk  3    x annyi az áram ára mint náluk.

Előzmény: Magnat (650)
Magnat Creative Commons License 2015.11.18 0 0 650

Üdv,

 

konvektor mellé gondolkodom egy kiegészítő fűtésben ágy mellé az egyenletesebb hőleadás érdekében (500-1000 watt sztem elég lenne). A kérdésem az, h érdemes kimondottan infa cuccot nézegetni és ha igen, akkor pl ez mennyire éri meg az árát vagy ha nem akkor mi igen? :)

Dunit Creative Commons License 2015.11.14 0 0 649

"Kérdésem: milyen elektromos fűtést javasoltok így előfűtésre, vagy kiegészítő fűtésre ?  Tehát arra gondolok, hogy valamennyire előfűtsük a házat, ill rásegítsünk a kályhára az ilyen esetekben, amikor 0-ról kell felfűteni. Illetve a későbbiekben kiegészítő fűtésnek, ha pl nem vagyunk otthon egész nap, vagy több nap. Van éjszakai áram. Van egy régi tescos ventis fűtő, 2000 watt :) "

 

Mindent ami hőt termel. Tehát a rezsó, a villanyvasaló is szóba jöhet a felsoroltakon kívül, de csak addig amig a hálózat bírja.

 Viszont a cserépkályhával se kell több napig ügyködni.  

"Több napig kellene tüzelni."

 6 óránként újra indítani a kályhát és másfél nap múlva már kellemes hőmérséklet lesz.

Előzmény: Kisfiatal (648)
Kisfiatal Creative Commons License 2015.11.14 0 0 648

Üdv !

 

Adott egy cserépkályhás kis ház, 30m2, kétszintes. Egyetlen fűtés benne a lenti cserépkályha. Múltkor próbából ottaludtunk(most vesszük meg egyébként), befűtöttünk a kályhába, de nem igazán fűtött be, mert át volt hűlve a ház. Több napig kellene tüzelni. 

Kérdésem: milyen elektromos fűtést javasoltok így előfűtésre, vagy kiegészítő fűtésre ?  Tehát arra gondolok, hogy valamennyire előfűtsük a házat, ill rásegítsünk a kályhára az ilyen esetekben, amikor 0-ról kell felfűteni. Illetve a későbbiekben kiegészítő fűtésnek, ha pl nem vagyunk otthon egész nap, vagy több nap. Van éjszakai áram. Van egy régi tescos ventis fűtő, 2000 watt :) 

Gondolom, ugyanazt tudja a 2000 wattos távirányítós fali fűtő is :) Annyi plusz h programozható esetleg.  Esetleg olajradiátor ? Infra valami ?

Én arra gondoltam egyébként, hogy vennék egy termosztátos dugaljat a konnektorba, és abba dugnám be, így x hőmérséklet esetén be ill. kikapcsolna.

Mezőföldi 2 Creative Commons License 2015.11.10 0 0 647

Nagyjából 1 - 1,5 kW teljesítmény elég.

 A külső hőmérséklettől függően   8 - 12 óra üzemidő elegendő.

 Vegyük az 1 kW -ots és napi átlag 10 órával.

 A fog neked kerülni 11 eft /hó.

 Éjjel azért ne füts mert tűzet csinálhatsz és a tűzhalál az egy szörnyűség.

Előzmény: fisher22 (645)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!