Keresés

Részletes keresés

[fidelio] mindegy Creative Commons License 2010.11.18 0 0 5389

Átemelés tőlem :-)

 

Imént hallottam a nagyon kedvelt Bartók Rádió kedvenc Muzsikálójának leginkább tetsző műsorvezetőjétől, hogy a mai napon hunyt el 1986-ban a kiváló Bárdos Lajos, a behívott névjegy tulajdonosa. Némethy Attila sajnálkozva említette, hogy ettől a kíváló embertől alig hallani valamit. Erre reagálnék:

 

Azért nem adok le én, mint a Bartók Rádió Muzsikáló reggelének és délutánjának egyik legfelelősebb szerkesztője Bárdos-műveket vagy csak néhány Bárdos-művet, mert nem szeretem a zenéjét. Inkább halljanak a hallgatók újból csak Mendelssohnt, mondjuk a D-dúr z6-os 4. tételét, mert Mendelsssohn kiváló ember volt, zejéjét alig játszák itthon, életének nevezetes évfordulóin kevés műve hangzik el, és mint köztudott, hazájában, Németországban sem adnak le műveiből a klasszikus zenei rádiók. Nekü k viszont kötelességünk ezt a hiányt pótolni, már csak azért is, mert Németországban rendszeresen játszanak be Bárdos-kórusokat vagy más Bárdos Lajos-műveket.


De azért komolyan: kin múlik a Magyar Rádióban, hogy attól a nagyszerű embertől is hallhasson Némethy Attila, és az ő közvetítésével mi is Bárdos-műveket?!

 

Hasonló a helyzet az egyes művek előadóival: néhány napja Vadim Repin játszotta Bazzinitól a Manók táncát, és mindig csak tőle halljuk. Több rugalmasságot, mert így unalmas és érthetetlen lesz a szerkesztés!

Kárpótlásul egy alig 7 perces gyönyörűséges vegyeskar! A mester még élt, és mutatták is a műsorszám előtt!

[fidelio] macskás Creative Commons License 2010.10.21 0 0 5388

Akkor egy kis völgyvidék, hegygerinc...  :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=PiUg_QdVEZc&feature=related

Előzmény: [fidelio] Licht-Alberich (5387)
[fidelio] Licht-Alberich Creative Commons License 2010.10.21 0 0 5387

Már értem, azt hittem a Bartókon volt harmadszor is. Még jó hogy nem klikkeltem! Elegem van a kopár hegyből...Üvöltés

Előzmény: [fidelio] mindegy (5386)
[fidelio] mindegy Creative Commons License 2010.10.21 0 0 5386

Amikor ráklikkeltél a Csernov-szóra az előzőben vagy itt  :-)

Előzmény: [fidelio] Licht-Alberich (5385)
[fidelio] Licht-Alberich Creative Commons License 2010.10.21 0 0 5385

Mikor volt a harmadik? Meglepett

Előzmény: [fidelio] mindegy (5384)
[fidelio] mindegy Creative Commons License 2010.10.21 0 0 5384

Nagyon is tévedsz: 7, azaz hét órán belül HÁROMSZOR a kopár hegy, ebben a hideg őszi szélben, ami aztán végképp sokk. Ha ilyet hall az ember, ki akar ugrani az ablakból, mert annyi szép muzsika van azon kívül. Pl. ez a Csernov-átirat... 1/2 3 felé.

Csók

Előzmény: [fidelio] Licht-Alberich (5383)
[fidelio] Licht-Alberich Creative Commons License 2010.10.21 0 0 5383

Muszorgszkij: Éj a kopár hegyen című műve ma 5 órán belül KÉTSZER került adásba. Először a Muzsikáló reggelben a 8 órai hírek után Maris Jansons kb. 2 hetente ismételt felvétele, majd 13 óra körül Vlagyimir Szpivakov vezényletével. Ez már tényleg túlzás!!! Üvöltés

[fidelio] mindegy Creative Commons License 2010.10.21 0 0 5382

A tegnapi Muzsikáló délutánban Némethy Attila, a legkiválóbb muzsikálós műsorvezető, Max Bruch kapcsán megjegyezte, hogy az ízig-vérig romantikus zeneszerzőnek szinte csak a g-moll hegedűversenyét játszák koncerteken, pedig... Igaza van, magam sem ismertem mást ezen kívül, bár ezt kívülről tudom :-)

Ezután persze azt vártam, én naív, hogy egy másik művéből fog idézni, de nem, megint csak az említett versenymű került hangernyőre, éppen a szép és energikus  zárótételt hallhattuk.

Mennyiben tekinti magát a Bartók Rádió Magyarország klasszikus zenei rádiójának, ha a mérhetetlenül gazdag anyagából ritkán hallani kevéssé ismert darabokat a műsoridő jelentős részét kitevő Muzsikálókban? Főleg az említett bevezetés után. A schlagereket  már elégszer adták, bőven színesíthetők más zenékkel is, mert van elég anyag: régi, újabb és új egyaránt; különben mi sem fejlődünk zeneileg.

 

A köztes sávokban remek zenék vannak, minta tehát van!

 

/Zárójelben említem meg sokadszor: a rejtvények színvonala - főleg reggel - gyenge, néha gagyi, dedós kérdéseket tesznek föl, túl sok segítséggel. A délutániak többnyire jók; Az előadóművészek között sincs nagy változatosság, a remek magyar zenészeket nem kellően propagálják, de az új magyar zenékbő is ritkán hallani./

 

Fel kellene tehát frissülni a nememerhárombartókrádióban, hanem a Magyar Rádió Bartók Rádiójában!

 

Annyi más adó van, amely elcsábíthatja az igényesebb hallgatókat /Klasszik Rádió, BBC 3, Mezzo,

Classic FM, Analekta stb./, és némelyiken még remekül fejleszthető az idegennyelv-tudásunk a stúdióminőségű hangzás élvezete mellett.

 

Visszatérve a hozzászólás indítékához: a Zeneköltészet, ... témában tegnap beemeltem egy másik Bruch-mű hátterét,  néhány egyéb elérhető illusztrációval, ajánlva ezennel szeretettel a  mélyen tisztelt Némethy Attiának is.

Törölt nick Creative Commons License 2010.09.28 0 0 5381

Alig találtam meg a topicot a süllyesztőben...

Pedig időszerű lenne a nagytakarítás VÉGRE az egész Magyar Rádióban, hogy VÉGRE újra Kossuth Rádió, Bartók Rádió, Petőfi Rádió szóljon, s nem olyan orrhangú liberál bérencek, mint az imént Győri László, gazsuláló hangja Vlasiccsal megfejelve az emerhárombartókon- most meg éppen bőszádámka locsogása - na, elég ennyi...

Szalai Annamária nem dolgozik?!?! Jó lenne, ha valaki megadná neki Csúcs László telefonszámát!

[fidelio] Fugato Molto Creative Commons License 2010.08.20 0 0 5380

Kedves emer3rádiós munkatársak, kedves  Sch.Andrea és  B.Gyula  !

A néhai Bartók Rádió lezüllesztése folytatódik,  az alábbi eset nem egyedi.

A  2010.08.17-i esti Hang-fogó műsorában Andrea bekonferálta Telemann Vízizenéjét, még a 
tételek mitológiai alcímeit is ismertette - utána pedig Handel Vízizenéjét hallottuk.
Nem mentségül, csak magyarázatul szolgál, hogy a felhasznált lemez

Hyperion CDA66967 

mindkét népszerű remekművet tartalmazza, s ezért sikerülhetett a sávokat összekeverni.

Sajnos a lekonferálásban sem történt helyreigazítás. Senki nem hallgatta a közvetített zenét ?
Úgy látszik Andrea is jobban szeret beszélni,  mint zenét hallgatni. 

A  nemtörődömségen kívül az is lehet, hogy szándékosan adnak le mást, mert ha nem tűnik fel 
senkinek,  tehát  nem is hallgatják,  akkor majd jó ürügyül szolgál a Bartók Rádió végleges felszá
molására.

 

[fidelio] violino Creative Commons License 2010.05.25 0 0 5379

--_ (legyintés.)

 

Már azt se mondom, tanulj meg írni. Falra hányt borsó. Innentől szabad a pálya. Azt fröcsögsz, amit akarsz, úgyse hallja senki. Én elhagyom a topikot.

Előzmény: [fidelio] Enma (5378)
[fidelio] Enma Creative Commons License 2010.05.24 0 0 5378

Vigyázz, Violino a vérnyomásodra.A hisztáriás roham nem tesz jót neki. :)

(És tanulmányozd a liba és a kacsa közti különbséget, ami a megszólalásuk elnevezését illeti.)

 

Bizony, violino, bizoonyos személyekről, mint a beszádhibás hivatásos bemondók, tényléeg állandóan rossz véleménnyel vagyok, és a véleményem tényleg többször írtam le ebben a témában.

Lásd fent a topik címét. (Lassan olvasd, nagy, zöld betűkkel van.)

Én ezekről a beszédhibás hivatásos bemondókről írok (rossz) véleményt, és nem állandóan - magamból kikelve, primitív csaholással - a fórumtársakról.

 

És tudod, violino, ez -  sok egyéb mellett - lényegi különbség.

:)

[fidelio] juhfark Creative Commons License 2010.05.21 0 0 5377

Heuréka! Megszületett egy új magyar írásjel (mivel kétszer is ugyanúgy jelent meg, így nem lehet félreütés):

jy

bagojy, szeméjy - (sajnos ezek még nem így szerepelnek), de akkor rajta: gójya, gujya, gajyy, jyuk, hejyjegy és további hüjyeségek ...

Ez tényleg sújyos !!! Nevetés

Éljen a finn-magyar rokonság!

[fidelio] violino Creative Commons License 2010.05.21 0 0 5376

Igen, a liba gágog. Az "állatkerti képzavar" erre is vonatkozott.

 

Viszont ez az Enma-jelenség önmagában egy sújyos, nyolc napon túl gyógyuló sérülés. Vajon mi csípi ennyire a szemét? Kisebbségi érzés, sértődöttség? Bizonyos személyekről állandóan rosszat mond. Nem kétszer, nem háromszor. Állandóan. Kényszeres gyűlölködő. És még ő beszél intoleranciáról.

Előzmény: [fidelio] Zsölény (5375)
[fidelio] Zsölény Creative Commons License 2010.05.21 0 0 5375

(Bocsánat, egykori kollégám szerint, aki vidéki, a liba nem hápog.)

[fidelio] violino Creative Commons License 2010.05.21 0 0 5374

"Ha ilyen intolleráns vagy, ennyira a diktatúra híve..."   Hááp! Hááp! Háááp!

Bagoly mondja verébnek. Személyedben egyszerre teljesül két-három állatkerti képzavar.

Az átkosban néhány alulba....ott elvtársnő próbált a tiedhez hasonló nyelvkaratéval rendet vágni a sorok között. Hát az a helyzet, hogy éppen Te akarod megmondani , hogy ki a jó "elvtárs". Te liba! 

Sújyos eset vagy.

Előzmény: [fidelio] Enma (5372)
[fidelio] Enma Creative Commons License 2010.05.20 0 0 5373

Úgy hogy: maradj továbbra is velünk, Violino. Látogasd a honlapot, olvass mindenkit, és szólj hozzá. Lehetőleg ne a fórumozókról írd le a véleményed, hanem a fórum témájához szólj hozzá. Tudod, ami itt fent látszik, öles, zöld színű betűkkel.

[fidelio] Enma Creative Commons License 2010.05.20 0 0 5372

Violino,

ne kattints ide. Vagy próbáld meg elfogadni, hogy már nem (mindenütt) olyan világ van, hogy ha valaki tetszik, akkor odaveszem, ha valaki nem tetszik, kirúgom, mindegy  mit tud.

 

Ha ilyen intolleráns vagy, ennyira a diktatúra híve, akkor ne látogass egy olyan kultúrportálra, amely teret ad  - a demokrácia, a szólászabadság jegyében - mindenféle véleménynek.

Ha nem értesz velem egyet, mert kifejezetten szereted a beszédhibás bemondókat Mátyustól Schéfer Andreáig, mert felüdít minden rossz hangsúllyal kiejtett, makogóan elmondott szó, mert a rossz hangsúlyozás és a dislexiás intonációval felolvasott szövegek téged megelégedettségre juttatnak, ám legyen; ilyen a te ízlésed. De kirekeszteni, elűzni és erre buzdítani másokat, mert neked más az ízésed... hát...

 

Talán más is frusztrálhatott a köüzelmúltból téged, de sorry, tudomásul kell venni azt is, hogy többen kezdenek lenni a jó ízlésre legalább vágyakozó emberek, mint a jó régi diktatórikus módszerekre ácsingozók. Szerintem az ilyen autoriter, antidemokratikus, agresszív, kirekesztő embereknek ott a helye mindenütt. Elrettentő példaként.

Előzmény: [fidelio] violino (5369)
[fidelio] violino Creative Commons License 2010.05.10 0 0 5371

Akkor további jó tűrést! 

Az életben a második beszólása után felnyalatják vele a salakot. itt úgy látszik büntetlenül mindent megtehet, és még hangadó is. Ő alakítja a topikot. Gratulálok!

Bár lehet, hogy odakinn elnyomják, meg miegymás.....

Előzmény: Törölt nick (5370)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.10 0 0 5370

Téged is megtűrünk.

[fidelio] violino Creative Commons License 2010.05.10 0 0 5369

Miért tűritek meg itt ezt az Enma nevű hápogó szörnyet? 

Ahányszor ide kettintok, elfog a hányinger tőle.

[fidelio] mindegy Creative Commons License 2010.03.30 0 0 5368

A vasárnapi ÚZÚ ismétlésében imént beszélt a jó Mácsai János Seres Dóráról, akit még külföldre szerződése előtt többször hallottam, és nagyon tetszett /a játéka is :-)/.

Az alábbi linken van egy felvétele, majd a honlapját ajánlom és sok-sok kép is van róla más Dórák és Seresek között. A Flautissimo c. lemeze nagyon jó.

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.03.27 0 0 5367

Mély tudásod előtt mélyen meghajlok, mint mindig.

Előzmény: [fidelio] mindegy (5366)
[fidelio] mindegy Creative Commons License 2010.03.27 0 0 5366

Ha jól emlékszem, nem minden hétfőn vezette a délutáni Muzsikálót Friedrich Ádám, akinek társa Kertész Iván szerkesztő volt, mert akkor kéthetente váltották egymást a párosok.

Módszeresen készülő, szakmájánál fogva zeneértő és nagy tudását szerényen közvetítő ember, aki méltán kapott elismerést mint kiváló zenész és tanár. Ahányszor világgá kürtöl most is valamit, no meg december 24-én mindig eszembe jut. Gratulálok én is!

Előzmény: Törölt nick (5365)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.27 0 0 5365

Ünnepeljünk, van rá jó okunk:

 

http://hvg.hu/kultura/20100325_bartok_pasztory_dij#rss

 

De hírt adott erről Fidelio is.

 

Szívből gratulálunk minden kitüntetett művésznek, de itt, ezen a fórumon külön szeretettel köszöntjük, gondolom mindnyájan, Friedrich Ádám kürtművészt, a Zeneakadémia tanárát, aki annak idején (anno...) oly sok szép és nemes órát szerzett a Bartók Rádió Muzsikáló délutájaiban... Kedves Művész úr, nem akar visszatérni? Ha jól emlékszem hétfő délután volt Ön a műsorvezető - várjuk vissza!

 

"Friedrich Ádám kürtművészt zeneakadémiai tanártársa, Kovács Béla klarinétművész köszöntötte, rámutatva sokrétűségére: volt a Bartók-rádió zenés délutánjának műsorvezetője is, Rézmetszetek címmel könyvet írt, dolgozik zenei versenyek zsűrijében, hangszeres erényeit pedig a szép, telt, szárnyaló hangok jellemzik."

 

 

[fidelio] Enma Creative Commons License 2010.03.25 0 0 5364
[i]MODERÁLVA[/i]
Előzmény: Törölt nick (5363)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.17 0 0 5363

Családfakutatás?

Szakonyi Judit Szakonyi Károly lánya? Tezsvére? Anyja?
Berek Patrícia Berek Kati lánya? Unokája?
Maatyus Kati kinek a kicsodaaja?

 

 

Engem kiakaszt pl. Győri László is.
Ő a miépes munkásőr Győri Bélának a fia?
Esetleg a lánya?

Előzmény: [fidelio] Enma (5356)
[fidelio] mindegy Creative Commons License 2010.03.07 0 0 5362

Csak eszembe jutott Gyurkovics remek verse, amire Szakonyi is emlékezett az idézett írásában.

:-)

Előzmény: [fidelio] Enma (5361)
[fidelio] Enma Creative Commons License 2010.03.07 0 0 5361

Ez hogy jön ide? Szakonyi "remekül" tudná ezt olvasni, szinte hallom az éretelmetlen makogását, szavaként (az megy neki), ostobán hol fel, hol le a hangmagassággal, minden értelem kihagyva,, csak ahogy a disztslexiások látják a szavakat, ki is olvassák, de gőzük nincs róla (én így olvasok remekül oroszul) nyálszörcsenésekkel, azon a kappan hangján.

 

És? Hogy jön ez ide. Csak nem a jó régi nepotizmusra kéne asszociálnunk?

Apicka kicsi tehetségtelen lánya? Férjeura tehetségtelen neje? Beszélni volt kedve a magyar rádióban? És láss csodát, oda lett helyezve? Vagy mi? Magyarázd el nekünk, Mindegy.

Előzmény: [fidelio] mindegy (5360)
[fidelio] mindegy Creative Commons License 2010.03.06 0 0 5360

 

http://dia.pool.pim.hu/html/muvek/SZAKONYI/szakonyi00115_kv.html

 

 

Moszkva felé

fekete föld,
nyírfa, nyírfa, táj,
őr, híd, nyírfa, messze,
erdő, állva őr, alva ember,
rét, nyírfa, nyírfa, zöld,
fű, messze ég, távol ég,
fekete föld, rét, messze város,
távol ég, nyírfa, nyírfa,
zöld, réten asszony, házban őr,
fenn ég, áll az ég,
nyírfa, nyírfa, tea, rét,
hosszú erdő, messze város,
távol ég, rét, rét, platina fog,
platina város, platina ég,
messze út, ház a házon,
hagyma, hagyma, csúcsa ég, alva asszony,
halva férfi, platina város, pénze réz,
egy kopejka, két kopejka,
vodka, vodka, nyírfa, hagyma,
fönn a házon hagyma ég,
arany hagyma, platina hagyma,
cár, a cár, muzsik, cseléd,
alva asszony, halva férfi,
gyermek fekszik, liba lép,
platina város, nyírfa, nyírfa,
szőkeség, keserűség,
doboz-arca, szép az arca,
nyírfa, nyírfa, platina ég,
platina fog, platina haj,
tea-barna, hosszú tél,
sár, rét, fekete föld,
mély az út, öreg kerék,
cár, a cár, a cárevics,
szakonyi, gyurkovics,
ház a házon, mennyi ablak,
nyírfa, nyírfa, áll az ég,
platina fog, platina város,
nyírfa, nyírfa, őr, híd-őr,
szőkeség, az arca barna,
kis szobor, nagy szobor, pléh
szobor és arany szobor,
ég, távol ég, messze, messze,
két kerék,
fekete föld, a síkja barna,
szőkeség,
platina város,
nyírfa, nyírfa,
cár, a cár, a

száll az ég.

 

 

/Gyurkovics Tibor/

Előzmény: [fidelio] Enma (5356)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!