Keresés

Részletes keresés

borcsamama Creative Commons License 2009.10.12 0 0 646
Köszönjük Cic, azt hiszem ez nagyon jó hír mindannyiunknak.  Elég macerás volt az eddigi lehetőség.
Előzmény: Törölt nick (645)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.12 0 0 645
Szolgálati közlemény!
Egy barátosném most beszélt a VGC-al és üzenték, hogy terjesszük a hírt, hogy ők a Veritas gépek magyarországi hivatalos szervize, tehát bárkinek bármi nyűge lenne vele, viheti hozzájuk.
Kormeva-Körmi Creative Commons License 2009.09.22 0 0 644
Ma hozzánk is megérkezett a prospektus, nem néz ki rossznak az a 20ezres varrógép...még egypár hímzőminta is van rajta...kíváncsi leszek, hogy aki szerez egyet, annak tetszik-e?!
Kormeva-Körmi Creative Commons License 2009.09.21 0 0 643

Én amióta nagy ügyesen letöröltem a lemezjátszót, s azóta nem működik, nem merek semmihez sem hozzányúlni!...az olajozást írja a gépkönyv is, de halványfogalmam sincs, hogy hová és mennyit?!...s érdekes hogy sokmindent szépen varr, de a betűket s egy-két sormintát -pont ami még tetszene- nem akarja, ill. nagyon közel varrja...vitte még valaki a szentendrei varrógépeshez a gépét??...esetleg Maca drágám, nem vinnénk el együtt a miénket?!...s akkor nem kellene egyedül boklásznom arra felé...:D

A varrógép oktatásban én is szívesen résztvennék...úgylátszik Évi nem jár mostanában erre!? :(

 

Előzmény: bubsza56 (641)
Laurendilla Creative Commons License 2009.09.21 0 0 642
:) köszi
Előzmény: maca58 (640)
bubsza56 Creative Commons License 2009.09.21 0 0 641

 Szia Maca!

 

 Ez nálam is előfordult,úgy zörgött mind 1 traktor!

 Ha jól emlékszem itt a fórumon olvastam,hogy v.kinek az ezermester férje szétszedte a gépet,és filceket ragasztott bizonyos helyekre.

Követtem a példáját,én is szétkaptam a gépet,kipucoltam,volt mit jó sok szösz-mösz volt benne,ide-oda tettem egy kis olajat,és az aljára ragasztottam filcet.

Azóta nincs rá panaszom.

Időközönként, használom még a süritett levegős sprayt is,amivel a számitógépet is tisztitom!

 

Előzmény: maca58 (639)
maca58 Creative Commons License 2009.09.21 0 0 640

Lau-sok boldogságot nektek! Már a blogodon is olvastam, de nem tudtam ott reagálni.

 

Előzmény: Laurendilla (634)
maca58 Creative Commons License 2009.09.21 0 0 639

Kedves Veritas társaim!

 

Kérdésem lenne, mostanság kicsit többet varrtam, a semminél, a gépemen néha olyan hangosan megy, mint egy ipari gép, vajon mitől?

Csinált már valakinek ilyet?

 

Előre is köszi.

 

36Évi okítása nekem is igen jól jönne.

 

Üdv E.

erdeklodo_uj Creative Commons License 2009.09.21 0 0 638

Tisztelt Holgyek!

 

Ujra van varrogep a lidl-ben szept. 27. -tol, ez nem veritas ugyan, de az arahoz kepest nem tunik rossznak. 33 funkcios, 20eFt, a lenyeget tudja.

 

Szep varast!

 

Udv: Gabor

borcsamama Creative Commons License 2009.09.17 0 0 637

Azt hiszem mindannyiunkra ráférne egy kis "okosítás" varrógépügyben. Remélem összejön a dolog, és el is tudok majd menni, bár nekem elég messze vagytok, de majd megoldom.

Képzeljétek, valamelyik nap én is szegény Évit zaklattam, ugyanis a gépem asszem "agyvérzést" kapott, és az egyenes varráson kívül minden programot elfelejtett. Szigorúan csak egyenesen varrt, és nagykegyesen azt hajlandó volt hátrafelé is csinálni, de azon kívül semmit. Egyetlen gombja azaz programja sem csinált semmit, még a tűt se lehetett alsó állásba tenni.

Szokásos tisztítás, tűcsere, újrafűzés, kikapcsolás, pihentetés, az eredmény egy nagy semmi. Újabb pihentetés egy éjszakát, reggel próba, semmi. Két napig rá se néztem, tegnap gondoltam bekapcsolom, mert valamin varrnom kellett pár öltést, és lássatok csodát, mintha misem törtrént volna, megint műkszik rajta minden.   Szóval nem kell az első ijesztgetésre kétségbe esni, adni kell neki pár nap szabadságot, úgy tűnik neki is jár. :-)))))

Tigrislilijom Creative Commons License 2009.09.11 0 0 636
Juhhéj! Örülök, hogy nem merült teljesen feledésbe az "ügy" :-))
Előzmény: Laurendilla (634)
gubike Creative Commons License 2009.09.10 0 0 635
Már csak az kell, hogy Évi is olvassa, és benne legyen.
Előzmény: Laurendilla (634)
Laurendilla Creative Commons License 2009.09.10 0 0 634
:)) bizony férjhez, nehogy má' nektek jobb legyen mint nekem :)), de persze ettől függetlenül tarthatunk egy gépátnézős, csavarellenőrzős, mintakipróbálós, Évit rábeszélős - mutogatós összejövetelet.

Sőőőt két helyszint is fel tudok ajánlani. Az egyik itt bent az irodaházban a belvárosban az alagsori nagy tárgyalónk, vagy ha kevesebben leszünk, mondjuk 10-15 akkor az emeleti körtárgyalót.
Vaaaagy kedves Férjemék 4000nm-es irodáházt :)) ott is van mégiaterem (akár vetítős, videós, zenélős bemutatót is tarthatunk) de beköltözhetünk az emeleti bisztróba is - kényelmes pad, székek, pont jó magasságú asztal és kézközelben a konyha. Az pedig Törökbálinton van, a Cora melletti ipari parkban.
Előzmény: gubike (633)
gubike Creative Commons License 2009.09.09 0 0 633
Jó volna ismét megpiszkálni Évit - tavasszal jópáran feliratkoztunk egy varrógép alapismeretekre hozzá. Aztán Lau, az alapiniciátor, inkább férjhez ment :-), aztán meg jött a nyár. 
Előzmény: kormeva (632)
kormeva Creative Commons License 2009.09.09 0 0 632

Nekem is ezt csinálta a Veritasom...de Karcagon 36évi meghúzta az alsószál tartójának -orsótárcsa???!!!- csavarját, az volt nagyon laza, utána már szépen lehetett vele kukacolni ...a profiknak, nekem nem...na de a lényeg, hogy akkor már nem hurkolt,s nem hagyott ki öltést.

Körmi

Előzmény: bvedono-Szömörce (628)
Kaoka Creative Commons License 2009.09.08 0 0 631
A felső szálon próbálj kicsit lazítani. Még mindig ott tartok, hogy a tű jó állásban van-e? nincs elfordulva picit? A talp le van eresztve?
Előzmény: bvedono-Szömörce (630)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2009.09.08 0 0 630
Igen, de még mindig nem jó.
Előzmény: Kaoka (629)
Kaoka Creative Commons License 2009.09.08 0 0 629
A varrótűt kicserélted?
Előzmény: bvedono-Szömörce (628)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2009.09.08 0 0 628
S.O.S.

Szabadgépi tűzést szeretnék a gépemmel, de alul hurkol, fent pedig kihagy öltéseket. Mit tegyek???
Kaoka Creative Commons License 2009.09.08 0 0 627

Köszönöm Lau.

Azt hallottam, hogy várhatóan Singer lesz a következő széria, legalább is Németországban az volt. Ebből gondolom, de lehet, hogy itt nem.

És azt is hallottam, hogy bezárt a Vertas gyár, így nem valószínű, hogy még lesz varrógép. :(

Előzmény: Laurendilla (626)
Laurendilla Creative Commons License 2009.09.07 0 0 626
SZOLGÁLATI KÖZLEMÉNY!

Kedveseim!!

Jóhír!! Egyik kitartó és lelkes Veritas rajongó "férjünk" - utolsó darab gépet szerezte be a liditől, és belső információként megtudta, hogy hamarosan

ŐSSZEL ÚJRA VARRÓGÉPEK TŰNNEK FEL

a nonfood polcok mellett. Szóval tessék figyelni a lidl.hu oldalt általában már ott előre meghirdetik. Aztán nincs más dolog csak megnézni, milyen típus, miket tud és ha tetszik akkor lehet venni. Azt sajnos nem tudtam meg hogy ezek is Veritas-ok lesznek vagy sem. Minden esetre megint lesz varrógép.
Kaoka Creative Commons License 2009.09.04 0 0 625
Julcsika! Neked is köszönöm. :) Én is ettől tartok. :( Majd körülnézek a többi varrógépeknél is, hátha akad valami. :)
Előzmény: pjulcsy (623)
Kaoka Creative Commons License 2009.09.04 0 0 624

IO! Köszönöm, egyfolytában figyelem a prospektusokat, de idáig a tavalyi akción kívűl semmi.  Talán egyszer, de nekem most kellene. :)

 

Előzmény: Törölt nick (621)
pjulcsy Creative Commons License 2009.09.04 0 0 623
Szerintem már nem nagyon találsz. Többen is írták, hogy próbálkoznak majd. Hogy sikerrel jártak-e, nem tudni. Ha sikerült volna, biztosan írtak volna róla.
És ahogy IO írja, figyelni kell a hirdetéseit, hátha újra lesz.
Előzmény: Kaoka (619)
pjulcsy Creative Commons License 2009.09.04 0 0 622
Tudom, tudom! De ha azt nézzük, hogy Annamari mennyiért vette jóval azelőtt, hogy a "hullám" elindult, akkor már akár koppintani is lehet. Egyébként én fordítva gondoltam:D Hogy ez a Veritas az "adidos":D
Mellesleg: hol találtál típusszámot?!
Előzmény: Törölt nick (620)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.04 0 0 621
KAo, nézni kell a LIDL-s hírleveleket, jellemzően egyszeri akciókról van szó, de több közülük időről időre visszatér..
Előzmény: Kaoka (619)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.04 0 0 620
Azért Veritas nem olyan nagy márka, hogy ne lehessen ennyiért (pláne akciósan) kínálni.. INkább mondjuk Pfaff Smart helyettesítő: A száma: Veritas 9000A5
Előzmény: pjulcsy (618)
Kaoka Creative Commons License 2009.09.03 0 0 619

Julcsika, köszönöm szépen. :) Hol lehet még elfekvőben, félő, hogy már sehol?

Jó, hogy felébredtem egy év múlva. :) Valószínű, hogy valami koppintás és azért nincs semmilyen tipusszáma.:(

Előzmény: pjulcsy (618)
pjulcsy Creative Commons License 2009.09.03 0 0 618
Kao! Nincs típusszám. Egyszerűen "csak" Veritas. Azért én gyanítom, hogy ez olyan Veritas, mint adidas=adidos;-)
Előzmény: Kaoka (612)
anderda Creative Commons License 2009.09.03 0 0 617
Valamiert a kepet nem tudtam feltolteni...:(
Előzmény: anderda (616)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!