Keresés

Részletes keresés

teri50 Creative Commons License 2019.07.05 0 0 5570

Szia! Nekünk június legelején reggel ,napközben és este is meleg volt éjszakára se hűlt le. Reggel 8-kor elindultunk  de már akkor meleg volt. Este 8-kor is olyan meleg volt hogy az erkélyre se tudtunk kiülni sajnos sokat voltunk a klímás szálláson,de lehet hogy csak kifoktuk a nagy meleget. üdv:Teri

Előzmény: Tdm19 (5568)
Saria Creative Commons License 2019.07.05 0 0 5569

Ismim valamelyik szàllodàba bekèredzkedve nyomtatta ki,ingyen

Előzmény: cactus63 (5567)
Tdm19 Creative Commons License 2019.07.05 0 0 5568

Sziasztok!

Július 22-26. között Marrakeshbe megyünk négyen, egyelőre mi is a Hotel Agdalban foglaltunk.

Ha valaki volt júliusban, kérem segítsen, az időjárásban. Tudjuk, hogy nagyon meleg lesz, de már megvan a repjegy, nem mondjuk le.

A nap melyik szakára érdemes tervezni a sétálós városnézőst? Ahogy nézem a napi hőmérsékletet, arra gondolok, hogy délelőtt érdemes szétnézni, azután visszahúzódni a hotelbe, és megint este kimenni a városba. Segítsetek, jól gondolom? 

Előzmény: csicsu08 (5554)
cactus63 Creative Commons License 2019.07.04 0 0 5567

Sziasztok!

 

Nem vásároltam ülőhelyet a Ryanair-nél. Ha telefonon becsekkolok a Menara reptéren ki tudom nyomtatni a beszállókártyát valahol? (ingyen vagy fillérekért)

teri50 Creative Commons License 2019.07.03 0 0 5566

Szia! Internetten nem lehet jegyet venni mert ezeket a kártyákat nem fogadja el. Vonatot ír ki de amikor beírod az uticélt a suprát hozza ki. Mi egyébként a reptérről transferrel a szállásra mentünk. 4 napot töltöttünk Marrakeshbe és utána mentünk 5 nap Agadír majd vissza újra 2 éj. Marrakeshbe ez /Essaouria / helyett lett. Marrakeshbe érkezésünk másnapján elmentünk taxival buszjegyet venni előre.20 dirham volt a taxi 40-el kezdik aztán 20-ér mindig elvittek. üdv:Teri

Előzmény: Szabi8719 (5565)
Szabi8719 Creative Commons License 2019.07.02 0 0 5565

Kedves teri,

Segítesz nekem egy kicsit? ugye rámegyek erre a supratours-ra aztán mikor jegyet akarok venni dob át a oncf oldalára,ott meg vonatnak írja,bár lehet hogy csak a fordító szar,de ti eltaxiztatok a reptérről a supratourshoz aztán jegyvétel és indulás agadírba?

Előzmény: teri50 (5563)
Saria Creative Commons License 2019.06.30 0 0 5564

Valaki bèrautòjàval a reggeli bècsi jàratra igyekezve kivinne e a reptèrre költsèg megosztàssal 2fôt?

teri50 Creative Commons License 2019.06.23 0 0 5563

Szivesen.,ha tudok segítek.

Előzmény: cactus63 (5562)
cactus63 Creative Commons License 2019.06.23 0 0 5562

Nagyon köszönöm a segitségedet!

 

üdv Cactus

Előzmény: teri50 (5560)
vasimnbt Creative Commons License 2019.06.17 0 0 5561

Sziasztok!

Júni 28./ péntek bécsi indulással/ 10 napot "szeretnénk" eltölteni Agadirban,Labranda les Dunes a szállónk neve. 50+-os házaspár vagyunk.Szeretnénk bérelni a helyszínen autót,s a környék nevezetességeit a "sok napozás mellett" megtekinteni.

Ha esetleg lenne valakiknek kedve velünk tartani,független attól,hogy a környék  más szállodájából lenne,jelezze felénk.

Üdvözlettel.

teri50 Creative Commons License 2019.06.17 0 0 5560

Szia! Mi megérkezésünk másnapján reggel előre megvettük /4nap/ a jegyet oda vissza megveheted a Supra pénztárába a retur még olcsóbb is. ONCF Pályaudvar oldalába van a supra jegyvásárlás és onnan mennek a buszok is. Helyjegy van nem fogsz állni mert csak annyi jegyet adnak el ahány hely van. Mi a 10 órásival mentünk és 1 órakor Agadírba voltunk. Csak oda vettünk jegyet 100 dirham/fő+5 a kisbőrönd.Akkor még Agadírból Esszaouriába készültünk. Közbe jött a lopás így jobbnak láttuk ha vissza is Marrakeshbe megyünk. Mielőtt felszálltunk a buszra Marrakeshbe megvettük a vissza jegyet is szintén 100-ér. A csomagjegyet a buszbavaló beszállás előtt kell váltani úgyis odairányítanak.üdv:Teri

Előzmény: cactus63 (5559)
cactus63 Creative Commons License 2019.06.16 0 0 5559

Kedves Teri!

 

Mi a jövő hónapban megyünk. Azt szeretném megkérdezni, hogy a Supránál mikor vettétek meg a buszjegyet Agadirba (pl elözö nap vagy közvetlen utazás elött?) Pénztárnál vagy a buszsoförnél kell megvenni?  A csomagokért kell fizetni? Visszafelé szintén ezek a kérdéseim. Mennyire vannak tele a buszok? Pontosak vagy mekkora késésekre lehet számitani. Interneten lehet jegyet venni? Nekem ez nem sikerült! Elöre is köszönöm a segitséget!

teri50 Creative Commons License 2019.06.16 0 0 5558

Megköszönni azt kifelejtettem. Agadír helyett azért nem tudtam szavirát választani mert mire eltünt a tárca és a bankkártya Agadíri szállás már nem volt lemondható:Köszönöm mindenkinek a különböző fórumon nyújtott segítséget és azért továbbra is olvasom a jó beszámolókat:Teri

teri50 Creative Commons License 2019.06.15 0 2 5557

Szia! Kirgizke! Sajnos nem tudtuk jelenteni mivel nem ismerünk idegen nyelvet csak több mindent megértünk de nem beszéljük.Azonnal hazatelefonáltam hogy tiltsák le a bankkártyámat és az unokám hivogatta a bookingot hogy kártya helyett fizethetünk-e készpénzzel.Szeretném Neked is meg mindazoknak akik az évek alatt segítettek a különböző fórumon. Még szept.-re 9 éj.Budva kivan fizetve aztán valószínű befejezzük.Sok helyen jártunk jó visszagondolni az emlékekre de már nem nekünk való a sok járkálás. Férjem 75 lesz én évvégén69.Mindenkinek jó egészséget és jó nyaralást kívánok:Teri

Előzmény: kirgizke (5556)
kirgizke Creative Commons License 2019.06.15 0 0 5556

Szia Teri!

 

Sajnálom, hogy nem úgy alakult, ahogy terveztétek. Kár, hogy Essaouira kimaradt, sokkal hangulatosabb, hely mint Agadir.

A lopásról tettetek bejelentést a rendőrségen? Vagy mi lett? Még szerencse, hogy az útlevél nem volt benne...

 

Üdv:

 

K.

Előzmény: teri50 (5555)
teri50 Creative Commons License 2019.06.13 0 0 5555

Sziasztok! Hétfő éjfélkór jöttünk haza Marrakeshből .Sokat gondolkodtam hogy írjak-e .Sajnos nekünk nem a legjobban sikerült az utazás és annyira Marokkó sem jött be de ez a mi véleményünk. A szállásunk nagyon jó volt az új városrészben.Rezidence Amina. Nagyon nagy forróság volt így sokat nem tudtunk járkálni . Váltottunk pénzt a Kutobia mecsetnél 100€ 1060 mad körül adtak. de később láttuk a medinába 1120-at adtak. Megnéztük a nevezetességeket a Bahia palota tetszett a Ben Jussef Medrassza zárva volt felújítás alatt. Ahíres tér forgataga érdekes a bazár olyan mint a többi /Istambuli/ üdítőt vizet kenyeret Carrefurba vásároltunk.Szállásunk200m-re volt a Carre Eden Shopping Centertől. Taxiztunk /20 DH/ gyalogoltunk, buszoztunk. Le volt foglalva még szállás Agadír és Szavirába is.Marrakeshi utolsó előtti napunkon sajnos a bazárba elemelték a férjem pénztárcáját 128€ ,bankkártya amiről a 2 szállás fizetve lett volna meg az iratai :adó sztk lakcím személyi.Szerencse hogy nem egyhelyre rakom a pénzt borítékoltam:  1 szállás ára kp.volt ,beváltani való külön, költőpénz, tartalék ,és ajándék az volt a páromnál.Másnap délbe mentünk a Suprával Agadírba.3óra buszozás jó klímás nem állt meg sehol.Taxi a szállásra itt is 20 DH. Rezidence Jazmina nagyon jó hely.Marrakeshbe nem lehetett érezni hogy Ramadán van de Agadírba igen kihalt volt minden itt is hőség.Aboltok zárva nappal az óceán parton szinte alig voltak.200m-re voltunk az Uniprix áruháztól ott vettünk ajándékot. A gadír is meg Marrakesh új városrésze egész más.Rengetegszer kértünk útbaigazítást sokszor elis kísértek és nem várták az ellenszolgáltatást.Vége lett a Ramadánnak minden megváltozott tele lett az utca árusokkal,sütödékkel azóceán parton sátrakkal a vízbe alig lehetett bemenni annyian voltak.Mivel a tartalék pénzből fizettem ki a hátra lévő 2 szállást így Szavirát sajnos ki kellett hagyni mert a terv szerint onnan mentünk volna a reptérre és féltem hogyha nem marad min.100€ tartalék ha a busszal bármi történik taxit se tudok hívni.Így hátra lévő 2 éjszakát az első szálláson töltöttük.Szerettem volna elmenni/ /Ait  Beddui lehet hogy nem jól írom/ de a nagy meleg meg ottis sok gyaloglás lett volna visszatartott. Egyébként Agadírba se irodát nem találtunk nem reklámozzák a fakultatívokat pedig hajós utra mindenhol megyünk.Itt az óceán is jó volt langyos és nem voltak akkora hullámok mint tavaly Portugáliába.Üdv:Teri Aki eztán megy jó nyaralást!

csicsu08 Creative Commons License 2019.05.28 0 0 5554
Sziasztok!
Július 22-29 közt leszünk kint egy barátnőmmel Marrakeshben. Esetleg valaki szintén akkor jön? Hotel Agdalban lesz a szállásunk.
Déjvid Creative Commons License 2019.05.23 0 0 5553

Hajszálpontosan 30.-Ft-ot ér 1 Dirham.

amire figyelj:

- őrült ROAMING tarifák vannak, 30 másodperc akár 5000.-Ft is lehet, ha véletlenül bekapcsolod.

- toll és készpénz legyen nálad. Ezek nélkül nehéz létezni Marokkóban.

- midnenért fizetni kell, egy kis útbaigazitásért is a helyiekről, de 5-10 dirhamnak már nagyon örülnek

 

- csak alkudni érdemes, nincsenek fix árak

 

- a forgalom kaotikus, az ország gönyörű, a szuvenirek egyediek:)

"alert" Creative Commons License 2019.05.19 0 0 5552

Sziasztok! Jövő évben tervezünk egy marrakeshi utat. Megmondanátok,h. most mennyiért adják a dirhamot (mert a '11-es árfolyam már semmis szerintem)

 

teri50 Creative Commons License 2019.04.30 0 0 5551

Közben a ryanair index fórumon kaptam választ. Teri

teri50 Creative Commons License 2019.04.29 0 0 5550

Sziasztok tud segíteni valaki abban hogy a gép indulása 14h. menetidő 4:15 perc és érkezik Marrakeshbe 16:15 ha az időeltolódást nézzük úgyse stimmel. Transfer végett kéne hogy valójába mikorra kérjem.Üdv:Teri

[fidelio] kalmanmarcsi Creative Commons License 2019.04.14 0 0 5549

Nem regen erkeztem haza, engem is utazasi tip erdekel. Hosszu es nagyon atszallos utan volt. Sajnalom Hogy csak Marrakech elerheto budapestrol. Mondjuk Agadir Es jobb :). ( volt) engem rabat, tangier vonal erdekel repulovel. Ha van tip egyszeru utvonalmoszi., 

Hajnalkavirag Creative Commons License 2019.04.12 0 0 5548

Majus 24-31 utazunk a baratnommel Marrakeshbe. Esetleg valakik ebben az idoben tarsulnanak kozos programokhoz? 

Krealma87 Creative Commons License 2019.04.08 -1 4 5547

2 napja érkeztünk haza Marokkóból, ez volt a második kint töltött öt napom. Most nem terveznék praktikus tippeket vagy pontos beszámolót írni, ezt már tavaly júniusban megtettem. Inkább csak írom, ami eszembe jut abból, ami a hazaérkezés óta lecsapódott bennem. 

 

Tavaly Ramadán idején voltunk kint a párommal, és már akkor is nagyon kellemes, pozitív csalódás volt a hatalmas és téves előítéleteink után, de tény, hogy az árusokban és úgy általában mindenkiben, aki tartotta a ramadánt, érzékelhető volt, hogy az egész napi étel-ital megvonástól feszültek, idegesebbek voltak (ami nem csoda, én már akkor kifordulok teljesen önmagamból, ha csak kicsit is többet kell várni az ebédre, ha egyébként már éhes vagyok :D ). Most ugye még nem kezdődött meg odakint ez az időszak, ellenben (már megint tévesen) amiatt voltak némi aggályaim, hogy édesanyámmal megyünk csak, tehát két nő Marokkóban, és bár félni abszolút nem féltem, de úgy éreztem, hogy egy pici extra elővigyázatosság nem fog ártani.

 

Nos, nem győzöm a beszámolóimban az ismerőseim felé hangsúlyozni, hogy noha én magam is meg vagyok lepődve azon, amit írok, de azon kívül, hogy egyetlen egy atrocitás vagy beszólás vagy sanda nézés nem ért minket, még ráadásul olyan mérhetetlen kedvességgel, TISZTELETTUDÓ viselkedéssel, néha-néha előzékenységgel és szelídséggel, valamint szívélyességgel találkoztunk, amit én itthon soha nem tapasztalok se a hazai vendéglátásban, se a turizmusban, de még azt kell, mondjam, a hétköznapokban is csak ritkán. Egészen megható volt, ahogy a kívülről mufurcnak, mogorvának, már-már barbárnak tűnő emberek, ahogy szóba elegyedtünk velük, szinte kenyérre kenhető személyekké váltak, akik respektálták, hogy hozzájuk utaztunk ki, hogy a vendégeik vagyunk, hogy érdeklődünk a kultúrájuk iránt.
Természetesen, a főtéren az ételstandoknál mit sem változott a helyzet, kétszer próbáltam megmutatni anyumnak a kínálatot, de annyi rikkancs volt, akik effektíve az utunkba álltak és invitáltak, hogy mindenképpen hozzájuk üljünk le enni, hogy semmit nem láttunk az ételekből, de erre én számítottam előre, tavaly is pontosan ugyanez volt.
De a bazárban, ha udvariasan megérdeklődöd, hogy készíthetsz-e fotót, az esetek többségében még örültek is neki, és nem kezdték el tukmálni az árujukat, nem akartak azonnal pénzzel lehúzni. Hogy amikor vásárolni akartunk valamit, akkor egekbe szökő kezdő árakat mondtak? HÁT PERSZE! De ez a kultúrájuk része, onnantól kezdve kizárólag rajtad múlik, mennyiért tudod megvenni az adott tárgyat. Csak neked is tisztelettudónak, ámde határozottnak, mosolygósnak, nem félősnek és céltudatosnak kell lenned, tisztában kell lenned előre magadban azzal, hogy az adott dolog neked mennyiért éri meg, mennyit fogsz maximum adni. És akkor mindenki örül :) Tartsd észben, hogy náluk te vagy a kívülálló, az idegen, de ha kellő kíváncsisággal és befogadókészséggel rendelkezel, engednek bepillantást nyerni az életükbe. :)

 

Judit

Triondor Creative Commons License 2019.04.06 0 0 5546

A szörfösök szeretik, de valóban nem az a tipikus Bora Bora feeling :D 

Előzmény: amaszat (5545)
amaszat Creative Commons License 2019.04.04 0 0 5545

Essaouira/Szavira jóval autenikusabb mint a turistagettó Agadír.

Viszont Marokkónak nemigazán van olyan ütős tengerpartja ahol érdemes lenne 1-2 napnál többet eltölteni. Kocsival bejártuk az országot, Chefchaouen-től kezdve Fez, Marrakes, Zagoran át Tata....stb. rengeteg a látnivaló, de a tengerpartja egyáltalán nem fogott meg.

Előzmény: zoli913 (5542)
teri50 Creative Commons License 2019.03.31 0 0 5544

A wizzair március 24-én ment utoljára Agadírba megszünt a járat.

Előzmény: Krealma87 (5541)
zoli913 Creative Commons License 2019.03.31 0 0 5542

Igen, ezt tudom, köszönöm. Arra nem találtam "jó árat". Mondjuk egy üdülőtelep jellegű hely nem is annyira érdekes.

Ezért írtam, hogy Marrakesh lenne a célpont repülővel (ide találtam a jó árú jegyet), onnan tengerpart 6-7 nap, majd néhány nap vissza Marrakesh-be, majd haza.

Előzmény: Krealma87 (5541)
Krealma87 Creative Commons License 2019.03.31 0 0 5541

Wizzair Agadirban rak le, az óceánparti város, de elég turistasteril, szóval nem sok feeling jön át abból, hogy Marokkóban vagy.

Előzmény: zoli913 (5539)
teri50 Creative Commons License 2019.03.31 0 0 5540

köszi

Előzmény: Krealma87 (5538)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!