Keresés

Részletes keresés

kentaura Creative Commons License 2010.08.08 0 0 7174
Amekkora a kazán becsatlakozó füstcsöve, akkora lehet minimum a kémény átmérője. A kéményt csak regisztrált kivitelező bélelheti, de ő ezt úgy is tudja és úgy kell vele leszerződni, hogy akkor fizetsz, ha átvetette a kéményseprőkkel a dolgot.
Előzmény: fede94 (7173)
fede94 Creative Commons License 2010.08.06 0 0 7173
sziasztok,

vegyes kazánom (35kw) kéményének átmérője 25 cm. a gyártó adatai alapán lett ekkora. az lehet, hogy mégis túl sok hő távozik rajta és ezért ne mlesz olcsóbb fával mint gázzal? be lehet húzni utólag kisebbet? köszönöm.
hor34 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 7171
Sziasztok!
Szeretnék egy kis tanácsot illetve segítséget kérni a hozzáértőktől kémény építés, engedélyeztetés témában. Röviden arról van szó, hogy a családi házunk mellett van egy kis régen mosókonyhának használt épület ahova szeretnénk kipaterolni a gázkazánunkat és mellé beszereltetni egy vegyes kazánt. Az épület körülbelül 3 méter magas. Arra gondoltunk, hogy szerelt kéményt vennénk és azt szereltetnénk össze. Nézegettem a Leier kéményeit és láttam olyat amiben eleve 2 kémény van gondolom ezt pont ilyen esetekre találták ki. A kérdéseim a következők lennének. Jó megoldás ez a fajta szerelt kémény? Nem gond az, hogy csak 3 méter magas az épület és a kéménynek meg a kazán tervezett vásárlási helyén 7 méteres kéményt javasoltak? Nem lesz ettől instabil a kémény? Milyen egyéb költségekkel kell számolni az engedélyeztetés és egyéb hivatali dolgok miatt? Válaszotokat előre is köszönöm.
maszibmw Creative Commons License 2010.07.28 0 0 7170
Ismeri valaki az Alustahl kft-t kéménybélelés szempontjából ? Milyenek ?
stevemegane Creative Commons License 2010.07.26 0 0 7168
A kémény a főfal része.
Ha lebontom teljesen akkor még három helyiségben kell rombolni.
Nem szeretném a földszint felé tovább folytatni a bontást.
Előzmény: bobby1981 (7167)
bobby1981 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 7167
Ésha lebontanátok és újraépítenétek?
Előzmény: stevemegane (7165)
PB99 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 7166
Kedves Fórumozók, segítségeteket szeretném kérni, mivel nem vagyok a kémények nagy szakértője, most mégis gondom akadt velük.

A gond a következő: okozhat egy nagyon rég nem használt kémény "kéményszagot"?

Lakásfelújítás van nálunk. (Tégla társasház lakása). Ennek keretében az előszobában eltávolítottuk a még az előző tulajdonos által sok éve felrakott lambériát. Legnagybb meglepetésünkre egy szakaszon iszonyat tömény bűz csapta meg az orrunkat, és felfedeztünk egy "kéménylyukat", amely körül egyébként eléggé göcsörtös is a fal.

Okozhat egy nagyon rég nem használt kémény kéményszagot??

Elképzelhető lehet, hogy esetleg más használja azt a kéményt? De akkor miért nálunk van hozzá a lyuk?

És végül a nagy kérdés: mit lehet tenni?

Soha életemben nem volt dolgom kéményekkel, a lakásban parapetes gázkonvektorok vannak.

Nagyon köszönöm előre is!

PB
stevemegane Creative Commons License 2010.07.25 0 0 7165
Sziasztok!

Kémény témában lenne szükségem segítségre.

Szüleimnél a fatüzelésű kazán (35kW teljesítményű) kéménye a 25 év használat (szinte kizárólag fa) során teljesen tönkrement, elkátrányosodott. A padlásszobában már a szag is átjön a falon.
Ráadásul a kémény el van húzva 20cm-t, ezért nem lehet kibélelni saválló csővel.
Elkezdtük lebontani a kéményt a tetőn és a padláson, most jutottunk el a padlásszoba padlószintjéig.
Innentől lefelé már egyenes és valamivel szélesebb is.
15cm külső átmérőjű cső lefér végig. (kötélen leengedve ellenőriztük)
Sajnos a kémény a főfalba van befalazva, ezért nem lehet betenni a helyére a leier vagy schiedel kéményt sem.
Ha pedig máshová tennénk kéményt (végső esetben az lesz), akkor pedig az egész fűtésrendszert át kell szerelni a szuterénben.

Most arra gondoltunk, hogy kibéleljük a kéményt 15cm átmérőjű, 1mm falvastagságú saválló csővel végig. A padlásszoba padlószintjétől a tetejéig pedig hőálló szigeteléssel látjuk el. A lenti részeken pedig jó lenne befújni a cső és a tégla közé valami hőállő purhab szerű anyagot.
Tud valaki ilyen anyagról???


A jelenlegi kémény téglalap keresztmetszetű, legszűkebb keresztmetszete 12x25cm.
Magassága 10,3m. A kazán a szuterénban van, átmegy a földszinten, a padlásszobán, a padláson és úgy megy ki a tetőre.

A fenti paraméterek ismeretében a 15 cm átmérőjű cső elég lesz, vagy bővítsük fel a kéményt 16cm-es furattal?

Remélem tud valaki segíteni?

Előre is köszönöm.
pjotrkolja Creative Commons License 2010.07.21 0 0 7164
A 2. megoldás a nyerő!
Előzmény: bobby1981 (7163)
bobby1981 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 7163
Hello!

Lenne egy kis problémám a kéményemmel és szeretném a tanácsotokat kérni.
Egy kandalló beüzemelését tervezem és most vágtam ki a kéményen a nyílást amibe a csővet fogom betenni. A lényeg, hogy észrevettem, hogy az egyik tégla mintha picit lazábban állna mint a többi. Kívülről le van vakolva a kémény és azon a helyen egy 10-15 cm repedés látszik. Kiskalapáccsal óvatosan megütögettem a téglát és mintha a habarcs elengedte volna. Más a hangja és kézzel is érezhető. A többi tégla stabilan áll, legalábbis úgy látszik.
Mit csináljak?
Több ötlet jutott eszembe:
1., Nem csinálok semmit, kicsit leglettelem + hálózom a repedést (beltérben van a kémény) így nem fog látszódni a repedés.
2., Leverem azon a kis helyen a vakolatot és kibontom a téglát, majd visszarakom valami cementesebb anyaggal. Végezetül levakolom és leglettelem.

Szerintetek?
Zoltanuss Creative Commons License 2010.07.20 0 0 7162

  Elég nehéz  azt a szagot megszüntetni.

 

 Legtöbbször csak az átépítés segit  !

Előzmény: Luti72 (7161)
Luti72 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 7161
Sziasztok!

A kéményem a pincéből indul, majd átmegy a lányom szobájának külső falán. Itt régebben volt egy kéménylyuk. Ezt a sógorom befalazta. Ahogy belenéztem most a kéménybe kazáncsere kapcsán, azt láttam, hogy kb. 2-3 cm-ert beáll itt egy tégla.
A kislányom ágya mellett a volt kéménylyuk környékén koromszagot érzek.
Megszüntethető valahogy a koromszag? Le lehet pl. valamivel kenni a falat?
Zoltanuss Creative Commons License 2010.07.16 0 0 7159

  Megfelelő téglából újra rakhatod.

 De ne verd nagydobra.

 A lényeg : jó legyen  !

 

 Vedd úgy, az mindig volt !!

Előzmény: webhifi1 (7158)
kod1111 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 7157
Amit Solnes írt neked az tökéletes, miért akarod komplikálni a dolgot.
Előzmény: ceiwab (7156)
ceiwab Creative Commons License 2010.07.13 0 0 7156
Valaki még tippet a kémény szigetelésre?
maszibmw Creative Commons License 2010.07.11 0 0 7155

Akkor nem jól nézted meg a linket. A legalsó vakolat kizárólag kéményekre vonatkozik !

 

Nálunk nem belülről vizesedett a kémény, hanem kivülről a cserépnél, a bádog mellett ázott meg a vakolat kb fél méteren. Ráadásul pont a csapódó eső miatt.

 

Bélelni fogunk amúgy is, 2 hét múlva csinálják, először felmarják a volt kéményt, majd acél bélést kap. Én itt konkrétan az Aquanil Kéményvakolattal kapcsolatban kérdeztem, van e valakinek tapasztalata vele.

 

Előzmény: Émile (7154)
Émile Creative Commons License 2010.07.10 0 0 7154

  Helló !

 

  11 felhasználási területet ad meg a gyártó. Ezek között nincs a kémény.

 

 

 Egyébként is a kémények ha vizesednek az mindig  belülről történik.

 Van úgyan némi csapodó eső, de az lényegtelen.

 

 

 Egy kéménynek alulról felfelé haladva a következő részei vannak  :

 

 

 Lakótérben való rész,

 padláson lévő rész ,

 és a tető héjalás feletti rész.

 

 

 Az első kettő  (kivül ) vakolandó, a kémény fej a tető feletti rész nem.

 Azt általában fugázzák.

 Ahol vakolod oda jó a mészvakolat, némi cementtel erősitve.

 

 

   A rákérdezett anyag ide feleleges.

 

 

 A belső vizesedés ellen a bélelés segít ( és a hőszigetelés ! )

Előzmény: maszibmw (7153)
maszibmw Creative Commons License 2010.07.10 0 0 7153

Sziasztok !

 

Ezt a vakolatot próbálta már valaki ? http://sari-epker.internettudakozo.hu/aquanil/1.htm

 

A legalsó kéményvakolatra gondolok. Ezzel tervezem azt a kis szakaszt, amit levertem, újravakolni.

 

 

kentaura Creative Commons License 2010.07.09 0 0 7152
Ja és fel kell hívni a figyelmét, hogy a maunka kifizetésének a feltétele a kéményseprő által átvett kémény legyen, különben előfordulhat, hogy a társasház amellett, hogy béleltetni fogja külön költségen a kéményeket még a felfalazott kürtőket is visszabontathatja és újraépíttetheti.....
Előzmény: kentaura (7151)
kentaura Creative Commons License 2010.07.09 0 0 7151

Minél hamarabb át kell vetetni a levelet a Közös képviselővel. Ha tudomása van a vélhetően selejtes anyagról és az engedélyek hiányáról (erre is rá kell kérdezni a levélben) akkor lépnie kell. Ha nem lép, akkor az gondatlan károkozás a társasház felé és akár perelhető is. Ha nem lesz átvéve a kémény a kéményseprőkkel, akkor emiatt a gázt is kiköthetik azokból a lakásokból, amelyeknek a fűtőkészülékei az érintett kéményekbe vannak bevezetve.

Előzmény: Moncsikám (7148)
boxer-gs Creative Commons License 2010.07.08 0 0 7150

Nekem fatüzeléshez sem engedélyezték az egyszerű téglakéményt. Béleltetni kellett.

 

A lényeg valami olyasmi volt, hogy az itthon kapható téglák közül egy sincs engedélyeztetve (bevizsgáltatva) kéményhez való használhatóságra, így tehát nem is építhető belőlük kémény úgy, hogy az égéstermékek közvetlenül a tégla anyagával érintkezzenek majd. Tehát vagy a drága, de engedélyezett szerelt kémények, vagy a szintén drága béleltetés...

Előzmény: Törölt nick (7149)
Moncsikám Creative Commons License 2010.07.08 0 0 7148
Köszi a segítséget!

Azzal hülyítenek,hogy szakvélemény van a béleletlen kéményekre és a felújításra.
Áll a bál a házban.De engedélyt még valóban nem látott senki.2 napja a munkásokat sem.Gyanúsan nagy lett a csend.Szombaton is dolgoztak mint az állat.A lakók meg arra értek haza ,hogy tele van a konyhájuk törmelékkel.Én éppen itthon voltam,de a hatalmas dübörgésre én is kiszaladtam a lakásból.Hoztak újabb kupac repedt téglát.
De cserébe eltűnt mindenki.Egyre izgibb a helyzet.

Szóval köszi a segítséget.

Az engedélynek utána járok!
Előzmény: boxer-gs (7147)
boxer-gs Creative Commons License 2010.07.08 0 0 7147

Szerintem is azt nyomozd ki, hogy a munkát a szükséges engedélyek beszerzésével együtt vállalták-e! Én is úgy tudom, hogy béleletlen téglakéményt nem vesznek át a kéményseprők.

 

Szóval a területileg illetékes kéményseprőknél és az önkormányzat építési osztályánál érdeklődj első körben! Pontosabban első körben annál, aki a munkát szervezte, megrendelte!

Előzmény: Moncsikám (7141)
ceiwab Creative Commons License 2010.07.08 0 0 7146
Szia!

Köszönöm a segítséged.
Kilóg :) hát olyan viccesen akartam írni, igazad van mert csatlakozik rá egy cskályha.
Alukasírozott kőzetgyapotot lapokban teszek rá az jó lehet? Ha egyáltalán van ilyen a piacon. Ha meg nincs akkor tekercsesből vágok és kész....?!

Vagy mennyibe kerül az a golyónyomott alufólia?

Előzmény: Törölt nick (7145)
ceiwab Creative Commons License 2010.07.07 0 0 7144
Sziasztok!

Van egy kéményem, amiből egy cserépkályha lóg ki alul. A padlástérben a kémény csak vakolva van.
Azt szeretném megkérdezni Tőletek, hogy milyen formában, mekkora szigeteléssel és milyen anyagú szigeteléssel szigeteljem le a kéményt a padlástérben.

Ötleteket előre is köszönöm.
kentaura Creative Commons License 2010.07.06 0 0 7143

Gondolom a társasház megszavazta a felújítást. Van-e műszaki ellenőr aki a munkát felügyeli? Ha van neki, ha nincs, akkor a közös képviselőnek kell a dolgot írásban tudomására hozni, vagy úgy, hogy átveteted a levelet a levélmásolat aláíratásával, vagy tértivevénnyel. Esetleg érdemes fényképeket készíteni a munkáról, hogy legyen későbbiekre is bizonyíték róla.

Ha nem lesz bélelve a kémény ki fogja átvenni a munkát? Bélelés nélkül már nem veszi át a kéményseprő.

Előzmény: Moncsikám (7141)
kentaura Creative Commons License 2010.07.06 0 0 7142

Gondolom a társasház megszavazta a felújítást. Van-e műszaki ellenőr aki a munkát felügyeli? Ha van neki, ha nincs, akkor a közös képviselőnek kell a dolgot írásban tudomására hozni, vagy úgy, hogy átveteted a levelet a levélmásolat aláíratásával, vagy tértivevénnyel. Esetleg érdemes fényképeket készíteni a munkáról, hogy legyen későbbiekre is bizonyíték róla.

Ha nem lesz bélelve a kémény ki fogja átvenni a munkát? Bélelés nélkül már nem veszi át a kéményseprő.

Előzmény: Moncsikám (7141)
Moncsikám Creative Commons License 2010.07.03 0 0 7141
Bűzlik hát!

Mindenki konvektoros,és páran "állítólag " a kéménybe vezetve. Ez kb 10 lakás a 100-ból.

Mit tehetek és hova fordulhatok?

Köszi a segítséget!
Előzmény: Törölt nick (7140)
Moncsikám Creative Commons License 2010.07.03 0 0 7139
Köszi a segítséget!

Ma reggelre szinte az összes repedt téglát felhordták a tetőre,nehogy meglássuk!
A bontott téglákon meg repedés sincs-azok mennek a "kukába".

Bélelve nem valószínű,hogy lesznek a kémények-mert rohadt drága lenne és leszavazták a lakók.Szinte minden lakás gázkonvektoros és nem a kéménybe torkollik.Ez vlmi sürgős helyreállítás a gázművek miatt,mert 1 millára büntetnek, ha nem csináljuk meg.

Itt vlmi nagyon sánta.
Folytatom a nyomozást.Várom a további hozzászólást.

Köszi mindent előre is

Moncsikám Creative Commons License 2010.07.02 0 0 7135
Sziasztok Moncsi vagyok,új hús a csapatban!

Rövid leszek és tömör. Budapesten egy 97 lakásos társasházban lakom.Jelenleg kéményfelújítási munkák folynak.Megérkeztek az új téglák.Nekem innentől nem tetszik a dolog.

Szinte minden tégla repedt (nem kicsit) . A bontott tégla(ami lejött). jobb bőrben van,mint ezek a vackok.

Egyet elhoztam a kupacból-mert jó lesz bizonyítéknak amikor ledől az "új"kémény.
Szerintem az első szélben ledől és a telet meg sem éri.A fagykár ezt a kéményt már nem fogja érinteni.

Kérdésem a következő:

Mennyre lehet repedt az új tégla,és szabad-e belőle kéményeket rakni?


Segítségeteket előre is köszönöm!!!!

Moncsi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!