Keresés

Részletes keresés

fenyőgomba Creative Commons License 2011.08.01 0 0 6733

"Az a gond, hogy külön-külön ajánlják fel helyüket, nem egyszerre. Utóbbi esetben lehetne eredményt elérni."

 

Nem kell már sok csak annyi, hogy ne fussa a Vágó fizetésére a falu pénzéből és akkor lemondnak majd.

A Csana egy más történet.

Azért nem tetszik nekik mert jó. Meg hogy Laci felesége csinálja és nem a Vágó rokonsága.

 

Csepreginé tényleg nem volt komplett. Olyanért kelt ki ami tény, viszont jó apropó volt a kimenekülésre a döntés elől.

 

 

Előzmény: jakabbarna (6732)
jakabbarna Creative Commons License 2011.07.30 0 0 6732

Komolyabb.

Augusztus 27-én SZEM találkozó.

Meghívó a szokásos úton, de minden fórumon is.

 

 

zui5 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 6731

Az a gond, hogy külön-külön ajánlják fel helyüket, nem egyszerre. Utóbbi esetben lehetne eredményt elérni.

Amit hallottam az, hogy Vágó-Marcinka nem dönt semmiről, nincs tervük a falu számára, csak maguknak (nyugdíjig kihúzni valahogy). Viszont aki próbálja jobbítani a falut a testületen belül, azt mindig lekiabálják és meghamisítják az eseményeket. Pl. így van ez a Csanával is. Csakazértis megfúrják, mégha a per(ek) sok pénzébe is fog kerülni a falunak. Így biztos a csődközeli állapot, amit hangoztatnak, a felelősség meg nem az övék.

Előzmény: dukai0001 (6730)
dukai0001 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 6730

Ezekszerint semmi nem történt. Lesz óvodai kapacitás bővítés? Csana ki lett rugva?

A szokásos döntés nélküli szájtépés volt? Az hogy hárman fel ajánlották a helyüket szokásos nálunk, csak megint hiányzik egy fő ahhoz, hogy a polgármesternek is menni kelljen. Kérdésem, hogy a kik azok akik ezt tették, mert ha mondjuk még van egy valaki a testületben aki ellenfele Vágónak akkor a testület fel tudna oszlani. De ilyen a korábbi testületnél is volt egy évvel a választások után aztán? semmi!

Előzmény: Törölt nick (6729)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.28 0 0 6729

Elvégre a remény hal meg utoljára :)

 

Nos a tegnapi ülés nagyon tanulságosra sikeredett, miért is?

 

Újfent bebizonyosodott, hogy:

 

1) "nincs pénz" és "ezért csakis és kizárólag az előző testület okolható" --> kifogások nem változtak az elmúlt 1 évben

 

2) alpolgármester asszony képtelen a kritika elviselésére, sajnos dicstelenre sikeredett a kifakadása majd távozása

 

3) a jelenlegi testület már rég rájött arra, hogy ők nem lesznek világmegváltók ugyanakkor érdekes volt hallani ahogy hárman is próbálták a jelenlévőkre (át)hárítani a felelősséget mondván ők nagyon szívesen felállnak és átadják a helyüket ...

Előzmény: jakabbarna (6728)
jakabbarna Creative Commons License 2011.07.28 0 0 6728

A tegnapi testületi ülésről inkább semmit. Remélem lesz aki beszámol róla a falu honlapján.

erdődomb Creative Commons License 2011.07.26 0 0 6726

Még van a 26-i napból másfél óra. Szerintetek lesz ma honlap? Nem hiszem. Mint azt sem, hogy holnap okosabbak leszünk mi szülők, nem lesz határozat Csana ügyben.

 

 

Előzmény: jakabbarna (6722)
jakabbarna Creative Commons License 2011.07.26 0 0 6725

"Most meg a szülők támogatására hajtasz? Szépen működik a szélkereked."

 

Látod, hogy már nem a szülőkre, hanem a gyerekek támogatásra hajtok. Egyébként remélem Te is eljösz a SZEM találkozóra és akkor fogod látni, hogy ki kire vagy mire hajt.

 

 

Előzmény: zui5 (6723)
jakabbarna Creative Commons License 2011.07.25 0 0 6724

 

"MEGHÍVÓ

Ezúton tisztelettel meghívom Vácduka Község Önkormányzat
Képviselő-testületének rendkívüli ülésére

Az ülés helye: Polgármesteri Hivatal
2167 Vácduka, Béke tér 1.

Az ülés ideje: 2011. július 27. szerda 18.30 óra

Napirendi pontok:

1.Az óvoda és a CSANA aktualitásai
Előadó: Vágó Sándor polgármester



A napirend fontosságára való tekintettel megjelenésére feltétlenül számítunk.

Vácduka, 2011. július 25.

Tisztelettel:
Vágó Sándor
polgármester"

zui5 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 6723

Most meg a szülők támogatására hajtasz? Szépen működik a szélkereked.

Előzmény: jakabbarna (6722)
jakabbarna Creative Commons License 2011.07.24 0 0 6722

"Már hetek óta nincs a falunak internetes lapja és ahogy hallottam nem is nagyon sürgős."

Én felhívtam a fejlesztőt, aki szerint régen kész a honlap, csak nincs tartalom. Megkerestem a polgármester úrat, aki kijelentette, hogy 2011. július 26-án lesz honlap. Arról nem kérdeztem, mi lesz rajta.

Néhány éve követelem itt és a testületi üléseken a hirdetmények megjelentetésének fontosságát, már fényképet is tettem  fel ide a nem használható hirdető tábláról, de ez még Zentai Istvánt sem mozgatta meg annak érdekében, hogy legyen több hír a testületről, a faluról. Sajnos a kormányhivatal elődje a megyei Közigazgatási Hivatal sem járt el amiatt érdemben, hogy a polgármester nem teszi közzé a testületi ülések időpontját és napirendjét.

Egyébként sajnálom, hogy nem tudtunk a peticióról, mert a SZEM biztosan jó sok aláírást hozott volna.

Nagyon örülök - igaz sulyos egyéni probléma miatt - , de a falu egy része összefogott és próbálja érvényesíteni érdekeit.

Amennyiben nem lesz eredménye a peticiónak újabb lépéseket kell tenni, hogy a gyermekek itthon megfelelő körülmények között nevelkedhessenek.

Augusztus 27-én a SZEM éves összejövetelén mi is hangot fogunk adni nem tetszésünknek és szükség esetén a mozgósítjuk a falut az óvoda és az iskola problémájának megoldása érdekében.

 

 

 

Előzmény: nutika79 (6721)
nutika79 Creative Commons License 2011.07.23 0 0 6721

Még egy ok arra, hogy sürgős legyen (azon kívül, hogy szerintem ma már ciki, ha nincs). :-)

Egyébként én nagyon tudnám üdvözölni, ha ott a hivatal meg a két központi buszmegálló környékén, de nem bent a hivatalban, hanem kint, ahol mindenki látja, aki arra jár, lenne egy szép, nagy, vízhatlan hirdetőtábla, ahol fent lenne az összes közérdekű fontos tudnivaló, a helyi vállalkozók hirdetései, civil infók, programok, adok-veszek, ilyesmi. Amolyan faliújság. Nem mindenki van a neten...

Előzmény: tölgyfakéreg (6719)
nutika79 Creative Commons License 2011.07.23 0 0 6720

Miért, nekik mit mondott? Nem vagyok képben fociügyben...

Előzmény: zui5 (6718)
tölgyfakéreg Creative Commons License 2011.07.23 0 0 6719

Milyen honlapon teszik közzé.

Már hetek óta nincs a falunak internetes lapja és ahogy hallottam nem is nagyon sürgős.

 

 

Előzmény: nutika79 (6717)
zui5 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 6718

Előre tudható Vágó válasza. Nem ugyanaz mint amit a focistáknak adott.

Előzmény: nutika79 (6717)
nutika79 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 6717

Tisztelt Támogatóink!

 

 268 támogató aláírást sikerült gyűjtenünk azért, hogy minden óvodás korú vácdukai gyereknek legyen óvodai helye.

Július 18-án 40-60 felnőtt jelent meg a polgármesteri hivatal előtt tartott demonstráción – nehéz a pontos számot megbecsülni, mert legalább ennyi gyerek is megjelent a szülőket, nagyszülőket kísérve.

 

 

Köszönjük az aláírásokat, és köszönjük mindenki szíves részvételét!

 

  A következőket kértük a Polgármestertől és a Képviselőktől:

 

  •  július végéig gondoskodjanak a 2011-2012-es tanévre az összes óvodába jelentkező gyerek óvodai férőhelyének megteremtéséről, ne legyen elutasított, várólistás óvodáskorú gyerek a faluban;

 

  • dolgozzanak ki hosszú távú tervet az óvoda és az iskola fejlesztésére, hogy a vácdukai gyerekek minden értelemben egészséges körülmények között fejlődhessenek, tanulhassanak. Ehhez a vácdukai szülőközösség felajánlja aktív segítségét a forrásteremtéshez (adománygyűjtés, pályázatfigyelés, pályázatírás, szponzorok felkutatása) és a megvalósításhoz (önkéntes munka).

 

A fenti ügyekben nyilvános, hivatalos választ várunk 2011. július 29-ig. Kérjük, hogy a választ tegyék közzé Vácduka hivatalos honlapján, függesszék ki a polgármesteri hivatal hirdetőtábláján, és küldjék el a szervezőknek.

 

 

Köszönjük, hogy támogatják ügyünket!

nutika79 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 6716

Köszi! :-)

Nem zárkózunk el, épp csak a személyes kapcsolatokra koncentráltunk, és nem jutott eszünkbe. Most már majd fog. Küldöm is mindjárt az ügyet támogatóknak szóló köszönőlevelet.

Ismertem én is a fórumot egyébként, még ideköltözés előtt láttam, aztán valahogy nem jártam erre azóta.

Előzmény: zui5 (6715)
zui5 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 6715

Gratulálok az aláírásokhoz, átadáshoz.

A fórumot lehet erre is használni, ne zárkózzatok el tőle. Rajtad kívül, a többi gyűjtő (társaid) korábbról már ismeri.

 

Előzmény: nutika79 (6713)
nutika79 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 6714

Ja, ugyan mesélj már, korábban mit csináltunk sutyiban?

Előzmény: fenyőgomba (6711)
nutika79 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 6713

Hm. Nem sunyiban csináltuk, csak az ismerősi hálón kertesztül, tehát a hír főleg azokhoz jutott el, akiknek ovis gyereke van, vagy ismerjük, vagy közel lakik hozzánk. Ezt a fórumot most fedeztem fel (nincs sok időm netezni, most is a vállamon lóg a kilenchónapos), így itt még valóban nem terjesztettük a hírt. De szívesen pótolom, mire vagy kíváncsi?

Esteleg legközelebb már te is segíthetsz a terjesztésben, hogy még több embert elérjünk. Azért én első körben büszke vagyok magunkra: pár nap alatt 268 aláírást gyűjtöttünk össze!

Előzmény: fenyőgomba (6711)
xibig Creative Commons License 2011.07.20 0 0 6712

Hétfő  este  8 óra körül sokkoló élményben volt részem a falu főutcáján! Néhány fiú, 12-14 év közöttiek lehettek, a kocsma előtt beszélgettek úgy, hogy az egyik a földön feküdt és a felsőteste az útra lógott! Én szerencsére a másik oldalon mentem , de a keresztnél már szembe jött velem egy másik autó.  Valószínű, hogy ezeket a gyerekeket láttam korábban focizni ugyanitt az úttesten! Az lenne a kérésem, hogy ha valaki ismeri ezeket a gyerekeket, kérem jelezzen a szülőknek addig, míg baleset nem történik!

fenyőgomba Creative Commons License 2011.07.19 0 0 6711

Tényleg nem változott semmi. Korábban is mindig sutyiban csinálták a szervezők, most is miért hallgatták el a peticiót?

Szerintem olyanok is elmentek volna akiket már vagy még nem érint az óvoda iskola ügye.

Tudja valaki a szervezők miért "titokban" szerveztek?

Előzmény: zui5 (6710)
zui5 Creative Commons License 2011.07.19 0 0 6710

Az összegyültek átadták a petíciót és az aláírásokat. Egy kis párbeszéd történt és kész. A gyerekek rajzoltak a járdára a felnőttek beszélgettek a rendőrök biztosítottak.

Vágó meghívta a szervezőket a következő képviselőtestületi ülésre.

 

Előzmény: bernadett76 (6708)
jakabbarna Creative Commons License 2011.07.18 0 0 6709

Ez látszik  polgármester kapujából.

bernadett76 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 6708

De itt sem írt senki róla. Mi volt? Remélem siker.

Előzmény: zui5 (6707)
zui5 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 6707

Nem volt, lesz. Délután 5-től.

Téged nem kerestek meg?

Előzmény: bernadett76 (6706)
bernadett76 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 6706

Mi volt ma? Vannak hireitek? Sajnos nem tudtam róla.

Előzmény: zui5 (6705)
zui5 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 6705

Amiket hallottam, azok alapján kizárt, hogy a három felsorolt mellette áll. A látszatnak ne higgyünk.

A mai szülői demonstráció, petíció átadás mást mutat.

HAJRÁ MAGYARORSZÁG!

Előzmény: málnaszeder (6704)
málnaszeder Creative Commons License 2011.07.17 0 0 6704

Nem igy látom. A fényképek alapján már többen vannak az ujak közül akik "meg vannak győzve"

Látod a fiatal feltörekvő faluvezetőket? És ott van a stáb mellette.

Tudom vannak kivételek, de a hatalomvágy erős és beállnak a sorba.

Nem hisznek neki, de vele vannak. Ott van az oktatói kar tagja, a Csana tulaj, az Erdődomb-i aktivista a jó barátok. Azon kívül a templomosok.

Előzmény: zui5 (6703)
zui5 Creative Commons License 2011.07.16 0 0 6703

Az újakat nehéz félrevezetni, a régiek meg, ki tudja miért hisznek neki. Hátha már megelégelik, hogy leejti őket is.

Előzmény: dukai0001 (6701)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!