Keresés

Részletes keresés

stube84 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 2975

Üdvözlet minden fórumozónak!

 

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Van egy problémám, amit eddig senki nem tudott megválaszolni, hogy mi okozhatja. Nem is merek tovább festeni, mert máshol is előfordulhat és akkor oda a munkám... 

 

A fürdőszobánk igen kicsi, csupán 4 m2. A mennyezetet betonig visszacsiszoltam, 3x gletteltem, csiszoltam, majd a végén szivacs segítségével mélyalapoztam, úgy hogy a mélyalapozót nem hígítottam. Festettem 2 sorral, azonban 3 tenyérnyi területet, nem fog a festék. Ezen a területen a glett szinte tükör sima lett annak ellenére, hogy megcsiszoltam. Mostanra - a 6. réteg festék után - a mellékelt kép szerint fogta be a mennyezetet a festék. A 2. réteg festés után újra megcsiszoltam az adott területet erősebben, de nem sokat segített...A festék egyébként fehér supralux, a mélyalapozó pedig kül- és beltéri supralux impregnáló mélyalapozó. A glett pedig Rigips rimano plus A Az biztos, hogy nem beázás. A képből lehet, hogy úgy néz ki mintha sárga lenne azonban a folt hófehér.A képet friss festés után készítettem a 6. réteg után. Segítségeteket és a tanácsokat előre is köszönöm!

 

Üdvözlettel: Stübe

Téli nap Creative Commons License 2014.10.20 0 0 2974

 Üdv !

 

A garázsomat kültéri festék helyett beltérivel festették le. Mire észrevettem, már készen voltak. Mi fog történni ?

 

Eltávolítás lehetséges ?

 

 Tapasztalat ?

 

  TN.

kisidi Creative Commons License 2014.10.17 0 0 2973

Hát akkor nem az üvegszövettapéta a nyerő. talán a vlies. azt hiszem azok gyapjú alapuak. legalábbis amikről én olvastam

Előzmény: batkamanus (2972)
batkamanus Creative Commons License 2014.10.17 0 0 2972

Ez egy százéves félméter vastag falakból álló ház. Az alapja miatt alulról kap vizet. 

A lélegzős falszárítós vakolat óta száraznak tűnik. Ha valami gyantás ragasztóval 

rakom fel az üvegszövet tapétát oda ez a tulajdonsága a falnak.

kisidi Creative Commons License 2014.10.16 0 0 2971

Úgy tudom csak saját spéci ragasztójával lehet.

 

ez a lélegző fal, hogy is van? szellőztetés amikor kell, azt kész!

Előzmény: batkamanus (2970)
batkamanus Creative Commons License 2014.10.14 0 0 2970
Sziasztok!

Lélegzős vakolatra szeretnék üvegszövet tapétát.
Olyan ragasztót keresek hozzá ami nem tömitené el,
ezáltal megmaradna a lélegző tulajdonsága a falnak.
Válaszotokat előre is köszönöm!
halaloszto Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2969

szerintem bármilyen zománcfesték.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (2968)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2968

Sziasztok.
Oldalsó   járólap csíkot le tudom festeni valamivel ami bírja a felmosást,
hogy ne üssön el a vizszintes lapoktól annyira?
Mivel?
Csak az alja van újra rakva, az alsót tolták neki a szélsőnek.
Vagy van valami tapéta ami alkalmas lenne erre a célra?

https://picasaweb.google.com/108451889274015621828/20140814?noredirect=1#6068205945195569106

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2967

60-as smirglivel

Előzmény: ati101 (2966)
ati101 Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2966

Hali! kormos falat mivel lehet kezelni, festés elött?

halaloszto Creative Commons License 2014.09.19 0 0 2965

egy kétkomponensű festék az erősen más kategória mint egy hígítós. nem ismerem a konkrét cuccokat, de tuti sokkal kopásállóbb, keményebb.

 

Vajk

Előzmény: Anmage (2964)
Anmage Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2964

Sziasztok!

 

MDF lapot szeretnék festeni, festékszóróval.

Ma bementem egy festéküzletbe, és kétféle megoldást ajánlottak. Az egyik, Trinát univerzális alapozó, plusz Trinát selyemfényű zománcfesték páros, kb 4e Ft / szett bekerülési költséggel, a másik pedig Milesi alapozó + edző, plusz Milesi selyemfényű zománcfesték + edző, kb. 11e Ft. / szett bekerülési költséggel.

Mitől kerül a Milesi, a márkanéven kívül, majd háromszor annyiba mint a Trinát? Szebb, erősebb, vagy tartósabb felületet ad? Esetleg könnyebb vele dolgozni? A kiadóssága mindkettőnek körülbelül ugyan annyi, szóval az nem mérvadó. 

 

Előre is köszi a segítséget!

Hsystem Creative Commons License 2014.09.14 0 0 2963

Üdvözlök mindenkit!

 

 

 Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy vályogtéglás a falazatom rajta cement vakolat, ezen hagyományos meszelés, diszperzit. A szobák télen csúnyán penészednek. Mit tegyek? :-(

 A lakás csere és az új építése szóba sem jöhet! :-)

Hallottam olyan megoldást, hogy vizes tedivel kell áthengerezni és akkor leválik.

Őszintén a csiszoláshoz nem sok kedvem van és nagyon koszos és időigényes(amiből nekem nem sok van) :-)

Van-e valakinek valamilyen ötlete? Azt tanácsolták, hogy mész alapú festéket kenjem rá az előző rétegekre, félek így sem fog szellőzni a falam. Vagy tévedek?

 Szeretném, ha tudnátok valami jó tanácsot adni.

Előre is köszönöm!  Szép napot mindenkinek! 

halaloszto Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2962

en viszont anno ugy gondoltam e jol nemmukodott :-)

Előzmény: kisidi (2961)
kisidi Creative Commons License 2014.09.10 0 0 2961

Ja, nem úgy gondoltam, csak, hogy lehet húzni egy vízszintes vonalat a vízszintmérővel és amentén festeni. 

Előzmény: halaloszto (2959)
Gabiiiiii Creative Commons License 2014.09.10 0 0 2960

vagy 5x festettem ki vele annakidejen az egesz lakast,imadtam...Azota elkoltoztem es valahova eltunt:(

Előzmény: Törölt nick (2958)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.10 0 0 2959

vonalzo mellett ha huzod, festekes lesz a vonalzo, es masodiknak mar nem teheted oda. arra meg hogy letoroljem minden huzas utan lusta vagyok.

 

Vajk

Előzmény: kisidi (2956)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.10 0 0 2958

Azzal milyen festeni? még nagyapám vett egyet amikor reklámozták, de sohase használta senki.

Előzmény: TimóZa (2954)
kisidi Creative Commons License 2014.09.10 0 0 2957

Van olyan alapozó falfesték ami pl.nikotinos falra való. 

Előzmény: Törölt nick (2947)
kisidi Creative Commons License 2014.09.10 0 0 2956

http://www.mestervagyok.hu/potparna-keszlet-univerzalis-festokeszlethez-euro-2000-festokeszlet-3db-os-AM0026.html/hun

 

http://www.mestervagyok.hu/potparna-keszlet-colorado-profi-festokeszletekhez-euro-2000-festokeszlet-3db-os-AM0200.html/hun

 

És ha pár centivel lejjebb festenéd a plafon vonalát? Vízmértékkel kihúzva a vonalat? Könnyebb lenne egyenest festeni, mint az egyenetlen hajnalban!

 

Előzmény: TimóZa (2954)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.08 0 0 2955

én szoktam látni webes boltokban néha, csak valami hülye neve van. 

 

Előzmény: TimóZa (2954)
TimóZa Creative Commons License 2014.09.08 0 0 2954

Ettől féltem én is, hogy ez lesz a válasz. Szóval marad a türelemjáték... Mindenesetre köszi:)

 

Sima héra beltéri. Fehér + színezett.

Ha a fröcskölés lehetőségét mérlegeljük, valamennyire hígítható azért?

Ha nagyon lassan hengerelem, nem kapja fel a rétegeket?

 

Amúgy a régi, jól bevált euró 2000-hez párnákat még lehet kapni? Árulják egyáltalán még valahol? Nagyáruházakban (obi, bau-k) sehol nincs:(

Előzmény: halaloszto (2953)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.08 0 0 2953

fureszporos tapetan nincs eselyed a szalaggal. en ecset+biztos kez modszerrel csinaltam. a masodik szoba mar egesz jo lett, a harmadik meg szuper. meg kell tanulni, nincs mas.

 

a plafon ugyis vilagosabb, eloszor azt fested. ha lecsoppena falra, nincs gond. utanna az ecsetes elhuzas, utanna a fal. egyszeruen baromi lassan kell guritani, es akkor nem frecskeli ossze a plafont.

 

Vajk

Előzmény: TimóZa (2952)
TimóZa Creative Commons License 2014.09.08 0 0 2952

Üdv!

 

Panelben fűrészporos tapéta van a szobákban. Falon és plafonon is. Már volt átfestve, de ez a kérdés szempontjából szerintem mindegy. Kb szögletes, de ugyebár nem teljesen egyenletes a plafon-fal találkozása. Ennek ellenére, vagy inkább pont emiatt díszlécet NEM szeretnék feltenni.

 

A kérdés:

Mi a technikája úgy lefesteni a falat, hogy a plafon fehér legyen a fal pedig színes? Hogyan lehet megoldani, hogy a fal festésekor ne pancsolódjon színesre a frissen festett fehér plafon?

 

Amit első körben elvetek a mascing-tape ragasztószalag. Használtam már olcsót is, drágát is, mindegyik letépett mindent. Megvártam, hogy megszáradjon több óra múlva is, meg akkor is, ha 20 percen belül leszedtem, de még úgyis letépte, h csak felragasztottam és nem is lett se nedves se festékes.

 

Szóval bármi más használható megoldást szeretnék a maszkoló ragasztón kívül!

 

T.

Varek1 Creative Commons License 2014.09.05 0 0 2951

 Vályogra a mészfesték való !

Előzmény: ptibike (2950)
ptibike Creative Commons License 2014.09.05 0 0 2950

Sziasztok!
Mi a véleményetek a Sniezka beltéri, előre kikevert színű falfestékről?

Vályogházra szeretném. Latexes, ami állítólag jól szellőzik.

 

murray Creative Commons License 2014.09.03 0 0 2949

a tapétát ugyanúgy fel lehet kaparni mint a többit. utána glettelés után festeni is lehet. a panelban nem repedések vannak hanem lukak a betonban azokat kell kikenni. sztem simán mehet.

Előzmény: London26 (2929)
murray Creative Commons License 2014.09.02 0 0 2948

én ezt repedésnek látom.:-)  megfogsz egy kalapácsot a repedés mellett levered a lógó vakolatot. keversz rigipsz 3-6 (piros zacsi) vagy bármi tukörglettet bevizezed ecsettel a falat, kikened a repedést végig. megszárad, lecsiszolod szintbe. majd megcsiszolod az egész falat és bekened 2szer legalább héra vagy más diszperzittel. ha rengeteg a pénzed alapozóval is lekenheted előtte az egész falat.  a két erős diszperzit festés között ki kell száradnia.  el kell tűnnie a foltnak.   én sültkrumpli olaj dzsuvát tűntettem így el

Előzmény: Törölt nick (2947)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.25 0 0 2947

Sziasztok. Tanácsot szeretnék kérni falfestés ügyben.

Mit csináljak a falammal?

Valósznü nikotin okozta barnulással mit tegyek, hogy ne üssön át a festésen?

Csiszoljam le aztán kenjem le valamivel, no de mivel?

 

Illetve ez a csikosság is mi lehet?

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.25 0 0 2946

Sziasztok. Tanácsot szeretnék kérni falfestés ügyben.

Mit csináljak a falammal?

Valósznü nikotin okozta barnulással mit tegyek, hogy ne üssön át a festésen?

Csiszoljam le aztán kenjem le valamivel, no de mivel?

 

Illetve ez a csikosság is mi lehet?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!