Keresés

Részletes keresés

Dunit Creative Commons License 2010.08.09 0 0 7186

  És még erre :

 

 

  "és ez idővel veszélyes lehet, mert vasdarab szakadhat le, és elzárhatja a kéményt. A ház 32 éve épült,"2

 

 

  Így van igaz ! A kémény veszélyez üzem  - igaz a képhez azis hozzátartozik, hogy Co mérgezésben meghal évente kb. 18 -20 ember - viszont a kémények miatt csak  2, azaz kettő.

 viszont az idén csak 85 -en fulladtak a vizekbe.

Előzmény: Zanthia_ (7183)
Dunit Creative Commons License 2010.08.09 0 0 7185

    'Szerintetek mi a teendő ilyenkor?
'

 

 

 

 Eccerű !

 Sk. kell tisztítani a kéményt.

A kéményseprődíjat természetesen fizetni kell !!

 

 

 

 "mert vasdarab szakadhat le, és elzárhatja a kéményt. "

 

 Kicsi a valószinűsége. Az a vas elkorródál  és nagyon apró darabokban jön le. ha meg 57 évente eccer elzáródik azt észre veszi az ember  !!


Előzmény: Zanthia_ (7183)
gmkiev Creative Commons License 2010.08.09 0 0 7184

"Kardom rozsda marja nem ragyog"

Én kéményseprő nem vagyok!

De.

Milyen badarság a zsalu emlegetése. Egy zsalut, ha elvégezte feladatát eltávolítják.

Ha nem láttad a rozsdát te is, akkor szerintem nem is volt. H a viszont vascsővel bélelt kéményed van, akkor miért nem zárta ki a használatból?

Ma hallottam egy kollégámtól: "Nem elég hogy korrupt a helyi kéényseperő, még genya is. Pedig csak úgy volna illő, hogy vagy ez, vagy az."

Magam nagyra becsülöm a munkájukat. De az utóbbiakban a hülye járdáikkal, meg kibúvóikkal engem is kiakasztanak.

 

No, ezeket is kéményseprő vette át? Nem. Pedig itt elkelt volna a segítsége.

Előzmény: Zanthia_ (7183)
Zanthia_ Creative Commons License 2010.08.09 0 0 7183
Kedves Szakértők!

Szeretnék segítséget kémény ügyben: pár éve, amikor kéményseprő megvizsgálta a vegyes tüzelésű kazán kéményét, azt mondta, a kéményből potyogott ki rozsda. Azt mondta, hogy vascsővel zsaluzták ki a kéményt belülről, és ez idővel veszélyes lehet, mert vasdarab szakadhat le, és elzárhatja a kéményt. A ház 32 éve épült, és eddig ilyen nem történt ilyen. Tavaly volt egy másik kéményseprő, ő nem talált ilyen problémát. Szerintetek mi a teendő ilyenkor?


Ági
Notes Creative Commons License 2010.08.09 0 0 7182
6 méternél magasabb kémény (Schiedel UP20) esetén akkor is kell két tisztítóajtó ha a tetőn van kibúvó, és járda?
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.09 0 0 7181
hor34 Creative Commons License 2010.08.09 0 0 7180
Köszönöm, hogy segítesz. A ház 2 részből áll. A magasabb része 7 méter magas a tetején és 4 méter az alján. Ehhez van hozzáépítve egy másik rész ami 4 méter magasan kezdődik és 3 méter magasságba végződik. Az alacsonyabb rész körülbelül 2 méterre van a mosókonyhától a magasabb olyan 7-8 méterre. Jelenleg az alacsony épületben lakik egy gázkazán. A gázkazán kéménye nagyjából 5-6 méter magas. Budapesten szeretném kivitelezni a dolgot. Jelenleg is van egy kémény szerű képződmény a mosókonyhában az előző tulaj állítása szerint régen neki abba volt bekötve a vegyes tüzelésű kazán. A hatásos kéménymagasságot gondolom a bekötéstől kell nézni a kémény tetejéig. Ez most jelenleg szerintem nincs több 3 méternél. Ezt a kéményt mindenképpen elbontom, mert elég ramaty állapotban van és szerintem csak idő kérdése, hogy ledőljön. Még lenne egy kérdésem az miként lehet, hogy a házban 2 kémény van és van ugye ez a mosókonyhai csoda és a kéményseprő csak a gázkazán kéményét ellenőrzi. A papírok szerint is csak ez az 1 kémény van pedig elég jól látható a többi is. Hozzávetőlegesen mekkora költségekkel kell számolnom a terveztetésnél és a további folyamat során?
Előzmény: kentaura (7175)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.09 0 0 7179
TISZTELT FÓRUMTÁRSAK.Érdeklődöm, ventilációs kéménymagasítás után. Lomanco .Keresek,de nehéz találni itthon.Tudomásom szerint,van hasonló magyar gyártmány.A fogalmazás pontatlansága,a szakértelmem hiánya miatt van,a kémény témában.Köszönöm a segítő válaszokat.
cseik Creative Commons License 2010.08.09 0 0 7178
A kéményt tervezni kell. Ez benne van valamelyik kéményes szabványban. Nem tudom, hogy mindenhol, de van ahol csak akkor veszi át a kéményes, ha van terv is. Ha meg épített kémény (tudomásom szerint kétkürtős csak ilyen van), akkor építési engedély is kell hozzá.
Előzmény: hor34 (7171)
fede94 Creative Commons License 2010.08.08 0 0 7177
15 cm a becsatlakozó. a kémény 25 cm. már át van véve, de szerintem túl nagy lett ezért kérdeztem, hogy lehet-e szűkíteni.
Előzmény: kentaura (7174)
kentaura Creative Commons License 2010.08.08 0 0 7176

A kéményedet ellenőrzi a kéményseprő? A felújított kéményt át akarod vetetni kéményseprővel? Csak akkor veszik át, ha szakkivitelező készíti a kéményedet. A 15-ös bélés csak akkor jöhet szóba, ha a kazánod füstcsöve is max 15-ös. Ha nagyobb, akkor külön méretezni kell a kéményt áramlástechnikailag, mert előfordulhat, hogy nem lesz megfelelő huzata a kazánnak. A falazott kürtőn belül miért akarod hőszigetelni a bélelést?

Előzmény: stevemegane (7165)
kentaura Creative Commons License 2010.08.08 0 0 7175

1. Szilárd tüzelésű kazánt 5m-nél alacsonyabb hatásos kéménymagasságú kéménybe nem köthetsz.

2. A házad milyen magas? Ha közel van hozzá a mosókonyha, akkor jó eséllyel a te házad magassága fogja meghatározni a minimális kéménymagasságodat, különben nem lesz megfelelő huzat a kéményedben.

3. Hol építed a kéményt? Budapesten még létrát is kérni fognak a kéményed mellé + egy járó felületet a kéményfedköved alatt max 120 cm-nél, különben nem veszik át a kéményt.

Előzmény: hor34 (7171)
kentaura Creative Commons License 2010.08.08 0 0 7174
Amekkora a kazán becsatlakozó füstcsöve, akkora lehet minimum a kémény átmérője. A kéményt csak regisztrált kivitelező bélelheti, de ő ezt úgy is tudja és úgy kell vele leszerződni, hogy akkor fizetsz, ha átvetette a kéményseprőkkel a dolgot.
Előzmény: fede94 (7173)
fede94 Creative Commons License 2010.08.06 0 0 7173
sziasztok,

vegyes kazánom (35kw) kéményének átmérője 25 cm. a gyártó adatai alapán lett ekkora. az lehet, hogy mégis túl sok hő távozik rajta és ezért ne mlesz olcsóbb fával mint gázzal? be lehet húzni utólag kisebbet? köszönöm.
hor34 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 7171
Sziasztok!
Szeretnék egy kis tanácsot illetve segítséget kérni a hozzáértőktől kémény építés, engedélyeztetés témában. Röviden arról van szó, hogy a családi házunk mellett van egy kis régen mosókonyhának használt épület ahova szeretnénk kipaterolni a gázkazánunkat és mellé beszereltetni egy vegyes kazánt. Az épület körülbelül 3 méter magas. Arra gondoltunk, hogy szerelt kéményt vennénk és azt szereltetnénk össze. Nézegettem a Leier kéményeit és láttam olyat amiben eleve 2 kémény van gondolom ezt pont ilyen esetekre találták ki. A kérdéseim a következők lennének. Jó megoldás ez a fajta szerelt kémény? Nem gond az, hogy csak 3 méter magas az épület és a kéménynek meg a kazán tervezett vásárlási helyén 7 méteres kéményt javasoltak? Nem lesz ettől instabil a kémény? Milyen egyéb költségekkel kell számolni az engedélyeztetés és egyéb hivatali dolgok miatt? Válaszotokat előre is köszönöm.
maszibmw Creative Commons License 2010.07.28 0 0 7170
Ismeri valaki az Alustahl kft-t kéménybélelés szempontjából ? Milyenek ?
stevemegane Creative Commons License 2010.07.26 0 0 7168
A kémény a főfal része.
Ha lebontom teljesen akkor még három helyiségben kell rombolni.
Nem szeretném a földszint felé tovább folytatni a bontást.
Előzmény: bobby1981 (7167)
bobby1981 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 7167
Ésha lebontanátok és újraépítenétek?
Előzmény: stevemegane (7165)
PB99 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 7166
Kedves Fórumozók, segítségeteket szeretném kérni, mivel nem vagyok a kémények nagy szakértője, most mégis gondom akadt velük.

A gond a következő: okozhat egy nagyon rég nem használt kémény "kéményszagot"?

Lakásfelújítás van nálunk. (Tégla társasház lakása). Ennek keretében az előszobában eltávolítottuk a még az előző tulajdonos által sok éve felrakott lambériát. Legnagybb meglepetésünkre egy szakaszon iszonyat tömény bűz csapta meg az orrunkat, és felfedeztünk egy "kéménylyukat", amely körül egyébként eléggé göcsörtös is a fal.

Okozhat egy nagyon rég nem használt kémény kéményszagot??

Elképzelhető lehet, hogy esetleg más használja azt a kéményt? De akkor miért nálunk van hozzá a lyuk?

És végül a nagy kérdés: mit lehet tenni?

Soha életemben nem volt dolgom kéményekkel, a lakásban parapetes gázkonvektorok vannak.

Nagyon köszönöm előre is!

PB
stevemegane Creative Commons License 2010.07.25 0 0 7165
Sziasztok!

Kémény témában lenne szükségem segítségre.

Szüleimnél a fatüzelésű kazán (35kW teljesítményű) kéménye a 25 év használat (szinte kizárólag fa) során teljesen tönkrement, elkátrányosodott. A padlásszobában már a szag is átjön a falon.
Ráadásul a kémény el van húzva 20cm-t, ezért nem lehet kibélelni saválló csővel.
Elkezdtük lebontani a kéményt a tetőn és a padláson, most jutottunk el a padlásszoba padlószintjéig.
Innentől lefelé már egyenes és valamivel szélesebb is.
15cm külső átmérőjű cső lefér végig. (kötélen leengedve ellenőriztük)
Sajnos a kémény a főfalba van befalazva, ezért nem lehet betenni a helyére a leier vagy schiedel kéményt sem.
Ha pedig máshová tennénk kéményt (végső esetben az lesz), akkor pedig az egész fűtésrendszert át kell szerelni a szuterénben.

Most arra gondoltunk, hogy kibéleljük a kéményt 15cm átmérőjű, 1mm falvastagságú saválló csővel végig. A padlásszoba padlószintjétől a tetejéig pedig hőálló szigeteléssel látjuk el. A lenti részeken pedig jó lenne befújni a cső és a tégla közé valami hőállő purhab szerű anyagot.
Tud valaki ilyen anyagról???


A jelenlegi kémény téglalap keresztmetszetű, legszűkebb keresztmetszete 12x25cm.
Magassága 10,3m. A kazán a szuterénban van, átmegy a földszinten, a padlásszobán, a padláson és úgy megy ki a tetőre.

A fenti paraméterek ismeretében a 15 cm átmérőjű cső elég lesz, vagy bővítsük fel a kéményt 16cm-es furattal?

Remélem tud valaki segíteni?

Előre is köszönöm.
pjotrkolja Creative Commons License 2010.07.21 0 0 7164
A 2. megoldás a nyerő!
Előzmény: bobby1981 (7163)
bobby1981 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 7163
Hello!

Lenne egy kis problémám a kéményemmel és szeretném a tanácsotokat kérni.
Egy kandalló beüzemelését tervezem és most vágtam ki a kéményen a nyílást amibe a csővet fogom betenni. A lényeg, hogy észrevettem, hogy az egyik tégla mintha picit lazábban állna mint a többi. Kívülről le van vakolva a kémény és azon a helyen egy 10-15 cm repedés látszik. Kiskalapáccsal óvatosan megütögettem a téglát és mintha a habarcs elengedte volna. Más a hangja és kézzel is érezhető. A többi tégla stabilan áll, legalábbis úgy látszik.
Mit csináljak?
Több ötlet jutott eszembe:
1., Nem csinálok semmit, kicsit leglettelem + hálózom a repedést (beltérben van a kémény) így nem fog látszódni a repedés.
2., Leverem azon a kis helyen a vakolatot és kibontom a téglát, majd visszarakom valami cementesebb anyaggal. Végezetül levakolom és leglettelem.

Szerintetek?
Zoltanuss Creative Commons License 2010.07.20 0 0 7162

  Elég nehéz  azt a szagot megszüntetni.

 

 Legtöbbször csak az átépítés segit  !

Előzmény: Luti72 (7161)
Luti72 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 7161
Sziasztok!

A kéményem a pincéből indul, majd átmegy a lányom szobájának külső falán. Itt régebben volt egy kéménylyuk. Ezt a sógorom befalazta. Ahogy belenéztem most a kéménybe kazáncsere kapcsán, azt láttam, hogy kb. 2-3 cm-ert beáll itt egy tégla.
A kislányom ágya mellett a volt kéménylyuk környékén koromszagot érzek.
Megszüntethető valahogy a koromszag? Le lehet pl. valamivel kenni a falat?
Zoltanuss Creative Commons License 2010.07.16 0 0 7159

  Megfelelő téglából újra rakhatod.

 De ne verd nagydobra.

 A lényeg : jó legyen  !

 

 Vedd úgy, az mindig volt !!

Előzmény: webhifi1 (7158)
kod1111 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 7157
Amit Solnes írt neked az tökéletes, miért akarod komplikálni a dolgot.
Előzmény: ceiwab (7156)
ceiwab Creative Commons License 2010.07.13 0 0 7156
Valaki még tippet a kémény szigetelésre?
maszibmw Creative Commons License 2010.07.11 0 0 7155

Akkor nem jól nézted meg a linket. A legalsó vakolat kizárólag kéményekre vonatkozik !

 

Nálunk nem belülről vizesedett a kémény, hanem kivülről a cserépnél, a bádog mellett ázott meg a vakolat kb fél méteren. Ráadásul pont a csapódó eső miatt.

 

Bélelni fogunk amúgy is, 2 hét múlva csinálják, először felmarják a volt kéményt, majd acél bélést kap. Én itt konkrétan az Aquanil Kéményvakolattal kapcsolatban kérdeztem, van e valakinek tapasztalata vele.

 

Előzmény: Émile (7154)
Émile Creative Commons License 2010.07.10 0 0 7154

  Helló !

 

  11 felhasználási területet ad meg a gyártó. Ezek között nincs a kémény.

 

 

 Egyébként is a kémények ha vizesednek az mindig  belülről történik.

 Van úgyan némi csapodó eső, de az lényegtelen.

 

 

 Egy kéménynek alulról felfelé haladva a következő részei vannak  :

 

 

 Lakótérben való rész,

 padláson lévő rész ,

 és a tető héjalás feletti rész.

 

 

 Az első kettő  (kivül ) vakolandó, a kémény fej a tető feletti rész nem.

 Azt általában fugázzák.

 Ahol vakolod oda jó a mészvakolat, némi cementtel erősitve.

 

 

   A rákérdezett anyag ide feleleges.

 

 

 A belső vizesedés ellen a bélelés segít ( és a hőszigetelés ! )

Előzmény: maszibmw (7153)
maszibmw Creative Commons License 2010.07.10 0 0 7153

Sziasztok !

 

Ezt a vakolatot próbálta már valaki ? http://sari-epker.internettudakozo.hu/aquanil/1.htm

 

A legalsó kéményvakolatra gondolok. Ezzel tervezem azt a kis szakaszt, amit levertem, újravakolni.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!