Keresés

Részletes keresés

Bandos Creative Commons License 2015.02.20 0 0 27466

 

Szia!

Az alábbi linken található on-line maldív katalógust is érdemes átnézni!

Rengeteg érdekes és hasznos maldív információ magyar nyelven, 28 hotelsziget részletes leírása, térképek, képek, értékelések, stb.

Vigyázat, összesen 188 oldal, ha elkezded olvasni, nem tudod majd abbahagyni, és a szigetválasztás sem lesz könnyű....(De legalább lesz hozzá infó.)

Jó olvasgatást és sok sikert az információgyűjtéshez és a választáshoz!

 

http://www.maldiv-szigetek.info/maldivteljeskatalogus.pdf

 

Bandos

 

Előzmény: Attika30 (27465)
Attika30 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 27465

Köszi mindkettőtöknek a segítséget, élni fogok vele :)

Bandos Creative Commons License 2015.02.20 0 0 27464

Attika,

 

Érdemes megnézned az Admiral Travel maldív oldalait és ajánlatait is, az alábbi linkeken.

 

http://maldiv.utazas.hu/

 

http://www.maldiv-szigetek.info/

 

Mi több mint 10 éve mindig velük utazunk, rendkívül korrektek, megbízhatóak, és a maldívra bármilyen egyéni kérdést megoldanak, leszerveznek. Több helyi irodával is kapcsolatban vannak, ami néha még a Der, Meiers és FTI áraknál is kedvezőbb lehetőséget jelent.

Legalább egy tucat szigeten személyesen is jártak, így szermélyes tapasztalatokat is szívesen megosztanak minden érdeklődővel.

 

Sok sikert!

 

Bandos

 

Előzmény: Attika30 (27462)
moonwalkr Creative Commons License 2015.02.19 0 0 27463

Alapvetően azt mondanám, hogy hívd fel őket.

Én a honlapjukat nem is tudom hány éve meg se nyitottam, mostanra már annyira önjáró vagyok, hogy önállóan megnézem a Meier's, DerTour, FTI katalógusokat (tudom, hogy ezekből fognak kínálni lehetőségeket), kiválasztom a szállodát, felmegyek a kayak.com-ra (vagy hasonló repjegy oldalra) kinézem a járatot és már kész elképzeléssel megyek hozzájuk. De az elején még a mi kezünket is fogni kellett, akkor alakult ki velük a máig tartó jó viszony, annyira segítőkészek voltak (igaz akkor még személyesen jártunk be hozzájuk, most már főleg e-mailben és telefonon intézünk mindent, és ahogy írtam, már annyira kikupálódtam, hogy kevesebb segítségre van szükségem).

 

 

Előzmény: Attika30 (27462)
Attika30 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 27462

Mobilon néztem csak de itt én egyelőre csak az USA-ba és Hawai utakat találtam. Oldalt van katalógus letöltés de 2012-es :) Városlátogatásokat is találtam, de Maldív szigeteki ajánlatokat nem, vagy nincsenek is fent hanem megmondom mit szeretnék, mikor, milyen paraméterekkel és arra készítenek ajánlatot?

Előzmény: moonwalkr (27460)
Sborisz Creative Commons License 2015.02.19 0 0 27461

Szia!

Mi is saját szervezésben vettük a repjegyet( Red Ticket Austrian) de előtte az utazási iroda csekkolta van-e hely a szigeten! Ha volt akkor egyszerre foglaltuk a jegyet és a helyet! ( ez ugyanaznap történt persze) A tarnszfert az iroda foglalta ez alapján.( utazási iroda DT volt)

:)

Előzmény: Attika30 (27455)
moonwalkr Creative Commons License 2015.02.19 0 0 27460

Szívesen kiírom ide is, már jópárszor megtettem: ez az iroda az AST

 

De igazából az itt a fórumon is sokat ajánlott Aaramu, Admiral, Winair és egyéb kis irodák is így működnek. (Ne tévesszen meg, hogy ha felmész akármelyiknek a honlapjára, szinte rögtön 7/10/14/akárhány éjszakás turnusos konzerv utakat fogsz találni repjeggyel, mindennel együtt. Ez csak a kirakat. Ha elmondod nekik, hogy egyénileg szeretnél összerakni egy utat, külön repjeggyel, 7 helyett 5 éjszakával, vagy éppen a 14 napot pl. 6+8 éjszakás felosztásban megosztanád két sziget között, az igényeid szerint fognak segíteni.)

 

 

Előzmény: Attika30 (27459)
Attika30 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 27459

Köszi, ez így akkor tök jó :)

 

Azt szabad tudni, hogy melyik irodáról van szó? Ha gondolod e-mailben is megírhatod ha nem akarod ide kiírni (battila17@gmail.com az e-mail címem) :) 

Előzmény: moonwalkr (27458)
moonwalkr Creative Commons License 2015.02.19 0 0 27458

Szia!

 

 

Igen van ilyen, lényegében mi így szoktunk utazni: repjegy külön, szállás külön, esetleg transzfer külön, ha szükség van rá. Ezt az az iroda, ahol mi szoktuk az utakat összeállítani teljesen külön is kezeli. Több előnye is van. Egyrészt az iroda ideiglenesen foglalja be a repjegyet, aztán lecsekkoljuk, hogy van-e hozzá szállás, így el lehet kerülni azt, hogy a repojegy már megvan és mindenképpen kötve vagy az időpontokhoz és kényszerből választaszt, mert csak adott helyre van szállás, vagy esetleg csak drágábban és fordítva is igaz, nem a lefoglalt szálláshoz kell igazítani a repjegyet és kiderül, hogy ha egy nappal később tudnál menni, akkor 100e-t is spórolhatnál. Másrészt megvan az a biztonság, hogy irodán kereszttül foglaltál és segíteniük kell, ha probléma merül fel. Így kapták vissza egy csomóan a pénzüket, akik megváltották a Malév jegyüket, de nem közvetlenül és a Malév csődbe ment. (És anno mi is így voltunk nyugodtak, amikor pont a Malév csőd idején voltunk kinn és az iroda intézte a hazajutásunkat) Harmadrészt sokkal jobb árakat szoktunk így elérni, mint a tiszta egyéni szervezésnél lehet (ennek is megvan az üzleti alapja, legfeljebb a pár napos extra akciók szokták esetleg beelőzni, de sosem tudtam, hogy ki tud annyira rugalmas lenni, vagy esetleg bátor, hogy egy-egy ilyen akciót ki tudjon használni.

 

 

Előzmény: Attika30 (27455)
Attika30 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 27457

Az a baj nincs tapasztalatom ilyenben és hát az idegen nyelv (angol, német) sem megy olyan nagyon, ezért is utaztunk eddig mindenhova magyar utazási irodával és magyarországi indulással, de egyre inkább hajlok a változásra, mert árban sokat meg lehet spórolni.

Előzmény: Count Dooku (27456)
Count Dooku Creative Commons License 2015.02.19 0 0 27456

Szerintem sokkal jobban jársz, ha mindent magadnak intézel, de ez szigorúan egyéni véleményem.

Előzmény: Attika30 (27455)
Attika30 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 27455

És tényleg, 9.-i indulással 156 ezer az ár.......... nagyon durva, hogy egy nappal korábbi / késöbbi indulás +-100.000 ft / főt jelenthet.

 

Viszont akkor van még egy kérdésem :) Olyat lehet csinálni, hogy utazási irodánál csak a szállást, transfert........... veszem és aztán a rep. jegyet meg én veszem meg hozzá? Vagy ha történetesen olyan napot választok amire ilyen akciós jegy van akkor ők is ezzel a jeggyel adják el nekem az utat (nem hiszem)?

Előzmény: Attika30 (27454)
Attika30 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 27454

Hm, akkor ez azért meg van bonyolítva, hogy ne tudjál olyan könnyen rátalálni az akciós jegyekre :) Okés, akkor majd úgy csinálom, hogy nézem az ilyen keresők oldalait is plusz a konkrét légitársaságokét is :)

Előzmény: Count Dooku (27453)
Count Dooku Creative Commons License 2015.02.19 0 0 27453

Ezekre a napokra a Qatar oldalán foglalva is 246k huf az ár.

Az akció nem jelenti azt, hogy bármilyen napkombinációra korlátlan számban rendelkezésre áll akciós árú jegy, hanem azt, hogy létezik olyan, amelyik 148k huf.

De ha pl 10-i indulás helyett 9-it nézel, 20-i visszaúttal, már akkor is jelentősen olcsóbb. Nézz utána a qatar honlapon.

Előzmény: Attika30 (27452)
Attika30 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 27452

Ezt pedig a sky-on, május 10-i indulással ezeket dobja ki : 

 

Oldalt írja légitársaságonként az árakat és a Quatarnál 243.544 szerepel, ami nem egyezik a 147.900-as árral :) Szóval akkor hol nem x-elek be valamit vagy mit nem nézek jól? :)

 

Előzmény: Attika30 (27451)
Attika30 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 27451

Úgy van az akcióban, hogy péntekig érvényes az ár, és február 18-december 10-ig lehet felhasználni (leutazni) na most ha én beírom a  sky keresőbe pl. kedden (tehát péntek elött), hogy májusban szeretnék utazni (ami ugye beleesik a február 10-december 18-ig terjedő periódusba) akkor fel kellene dobnia a Quatar 147.900 ft-os árát szerintem. Vagy nem jól gondolom ezeknek a keresőknek a működését? Előfordulhat........ nincs nagy tapasztatom repülőjegy vásárlás terén :) Nem kötekedni akarok csak akkor valamit nem jól nézek, nem állítok be....... és szeretném tudni, hogy mi az :)

 

Ezt látom a Quatar oldalán : 

 

 

Előzmény: Zs... (27450)
Zs... Creative Commons License 2015.02.19 0 0 27450

Akkor minden bizonnyal azért mert nem ugyanazokra a dátumokra nézted ;o)

Előzmény: Attika30 (27449)
Attika30 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 27449

Nem tudom már, csak kíváncsiságból néztem meg, hogy felhozza-e a Qatar árait de nekem nem hozta :)

Előzmény: Zs... (27448)
Zs... Creative Commons License 2015.02.19 0 0 27448

Milyen datumokra nezted?

Előzmény: Attika30 (27446)
Centurion535 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 27447

Szia qutja!

 

Mi is SUN-ra megyünk 2 hét múlva. Várom én is a beszámolódat! Majd írd meg légyszi, milyen árban vannak a kirándulások pl. Island hopping, sznoris kirándulás. Volt-e ingyenes víz bekészítés a szobába? A kis repülős transzferen, ami nem hidroplános, kellett fizetni a 20 kg feletti csomagért, vagy ez csak a hidroplánnál van?

És persze képeket is várunk :)

Előzmény: qutja (27431)
Attika30 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 27446

Nekem nem hozta azokat az árakat.

Előzmény: Zs... (27445)
Zs... Creative Commons License 2015.02.18 0 1 27445

Rosszul tudod, látja. Ugyanazokra a dátumokra ugyanazokat az árakat hozza a skyscanner is, egy ilyen akció rögtön megjelenik ott is. Illetve alkalmasint olcsóbbakat is, mivel ott a legtöbb foglalási oldal árait látod, csak a fizetéskor rákerülő extra költségeket nem. Mondjuk ez a lényegen nem változtat, az ilyen akciós jegyeket valóban közvetlenül a légitársaság honlapján célszerű megvenni.

Előzmény: mv.andras (27441)
andi265 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 27444

Szia Light&Blue!!

 

Most nagyon érezd magad irigyelve!!!

Ez gyönyörű út lesz, nagyon vágyom oda vissza, főleg Komandoo-ra!!

 

Hamar el fog telni az idő addig. Jó készülődést :)

Előzmény: Light and Blue (27443)
Light and Blue Creative Commons License 2015.02.17 0 0 27443

Már csak2 30 nap és irány Kuredu-Komandoo  15 nap :) Alig várom már, Kuredun lesz az esküvönk is :) Kuredu csodálatos volt novemberben is ,remélem azóta csak szépülni tudott, Komandoo pedig VARÁZSLATOS olyan mint egy kis ékszerdobozka!!

moonwalkr Creative Commons License 2015.02.17 0 0 27442

A Qatarnál általános, hogy az értelmetlen tranzitidős jegyeket akciózza (logikusan, mert ezekre nem foglal senki sem és nem fogynak a jegyek:), bár nem feltétlenül és reménytelenül drágák a normál jegyei sem.

Előzmény: mv.andras (27441)
mv.andras Creative Commons License 2015.02.17 0 0 27441

Azért ennek a nagyon olcsó jegynek van ám negatívuma is.

Bizonyos járatokra enged csak foglalni, beütöttem egy tetszőleges időpontot és mikor megláttam a visszaútnál tranzitidőt ki is léptem :) 

természetesen ez nem azt jelenti, hogy a többi járatnál is így lenne ... de el tudom képzelni, hogy játszani kell az időpontokkal. 

Skyscanner el kapcsolatban, úgy tudom, hogy  nem látja ezeket a promóciós jegyeket. 

Érdemes néha egy kis időt szánni rá és megnézni a különböző légitársaságok honlapját. 

Előzmény: Attika30 (27437)
martini07 Creative Commons License 2015.02.17 0 0 27440

Az Aeroflot neha valoban eleg alacsonyra teszi az arait, mi is veluk utaztunk januarban, de kozel sem voltunk veluk elegedettek. Vegyesek az erzeseink, igaz hogy sokat lehet veluk sporolni, es eljutottunk A-bol B pontba, de a szolgaltatasaik nagyon alacsony szinvonaluak. A moszkvai atszallasrol es repterrol pedig inkabb mar ne is beszeljunk...

Előzmény: manna1331 (27438)
Tojglius Creative Commons License 2015.02.17 0 0 27439

Jaja, általában az ilyen skyscanner-momondo-bravofly tipusu helyeken kell nézelődni ha megvan az uticél!

De mindig érdemes megnézni az adott légitársaságok akcióit is, azok viszont általában csak a saját honlapon láthatóak és mivel csak korlátozott időtartamokra szólnak, ezért a keresők nem fogják felhozni ha nem pont akkori utazást nézel... vagy alapból fel se hozzák, mert csak saját honlapos foglalásra érvényes...

Előzmény: Attika30 (27437)
manna1331 Creative Commons License 2015.02.17 0 0 27438

Érdemes megnezni az Aeroflot ajánlatát !

Nekünk 132 ezer volt a repjjegy.

Előzmény: Attika30 (27437)
Attika30 Creative Commons License 2015.02.17 0 0 27437

Köszi :)

 

Én a Skyscannert szoktam nézegetni, most is megnéztem de ott valahogy nekem nem dobja fel ezt az árat. Szerintetek miért? Eddig tökre örültem a sky-nak, mert itt egy csomó légitársaság ajánlatait feldobja és könnyű választani de akkor ezek szerint mégsem jó, mert a legjobb árakat mégsem írja :(

Előzmény: Bandos (27436)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!