Keresés

Részletes keresés

Klarissza8 Creative Commons License 2016.01.09 0 0 35457

Én is Tinidazollal és Summetrolim-al együtt szedtem. Ha nagyon égett a gyomrom, bevettem hozzá quamatelt. A plaquenilt most szedem, az se durva szerintem. Mondom, egész jól bírtam kivéve a végén a hasmenést, de az is viszonylag hamar helyrejött. Torkom fájt nyeléskor, kicsit összetört voltam. Most viszont dögrováson vagyok. Hidegrázás,  hányás, hányinger stb... 

Előzmény: Nitttta (35453)
lymonade_ Creative Commons License 2016.01.09 -2 2 35456

Szia...abszólúte nem vagyok sértődött...az elején meglepődtem...most illeszkedem. Támogassuk egymást és annyi. Én gyűjtöm a saját nyomorom s majd ideírom az ok-okozatokat.

Pl. A gyorgytea nem hülyeség.

L

 

Előzmény: Nitttta (35450)
lymonade_ Creative Commons License 2016.01.09 -1 1 35455

☺ Te kérdezted Anyu.

Előzmény: lencsilány76 (35454)
lencsilány76 Creative Commons License 2016.01.09 0 1 35454

Fuuuuú, de k.rva nehéz eset vagy te, Limcsi!:D Nitttának igaza van, fordítsd át a kapcsolódat, tényleg nem kell mártírkodni. Neked is nehéz, nekünk is. Most kapsz virtuálisan egy anyai maflást, ssssaaaahhh!:D

Előzmény: lymonade_ (35448)
Nitttta Creative Commons License 2016.01.09 0 0 35453

Köszi :) Akkor a napi 3 húsz napon keresztül elég brutál lesz tényleg. De lehet, hogy ez is testsúlyhoz van igazítva, én pedig még elég súlyos vagyok, 75 kg, ma mértem. Így már, hogy valaki szedte, mégis bele merek majd vágni.

Nekem így van felírva: Malarone 20 napig, közben azitromicin, plaquenil, tinidazol és szumetrolim. Babéziám, bartonellám is van. Ezt az ötöt kéne szedni, de egyelőre csak az artemisint szedem, ez számomra úgymond az ab kúra előszobája. S ezzel most egész jól el is vagyok.

Előzmény: Klarissza8 (35452)
Klarissza8 Creative Commons License 2016.01.09 0 0 35452

Úgy emlékszem az első 3 nap emelt adagban szedtem, aztán már csak napi kettőt. 

Előzmény: Nitttta (35451)
Nitttta Creative Commons License 2016.01.09 0 0 35451

Köszönöm a választ, még egy nagy kérdésem lenne, hogy aztán én is el merjem kezdeni: napi hány darab Malarone-t kellett szedned? Mert nekem első nap 4-et kell, utána meg 3-at, de nekem ez brutál adagnak tűnik :(

Előzmény: Klarissza8 (35449)
Nitttta Creative Commons License 2016.01.09 0 0 35450

A sértődöttség rossz tanácsadó. Sokan sokmindenért megsértődhettek volna már biztos. De ez egy közösség. Ráadásul mi itt betegek vagyunk. Örökös sértődöttséggel és nem tetsző dolgok felhánytorgatásával nem jutsz előrébb. Egyszer már te is írtad, hogy valahol megérted, hogy miért volt ilyen a fogadtatásod. Most mégis úgy tűnik, hogy nem érted meg.

Veled vagyunk, nem ellened. Te se láss ellenséged ott, ahol nincs is.

Előzmény: lymonade_ (35448)
Klarissza8 Creative Commons License 2016.01.09 0 0 35449

Szia Nitta! 

 

Igen, jól emlékszel, volt Malarone,  1 hónapig szedtem más ab- kal együtt. Nem volt nagyon rossz, kicsit marta a gyomromat,  sajnos 4 hét után hasmenés miatt abba kellett hagyni. Az nem volt olyan durva mint ez. Malarone- t és a plaquenilt is babéziára adják úgy tudom. 

Előzmény: Nitttta (35446)
lymonade_ Creative Commons License 2016.01.09 -2 2 35448

Jól emlékszel....kösz a biztatást...

Lehet igazad van...egyiknél se hallgattam el a régi dolgaim, de visszafelé nem kommunikáltam.

Ahogy elolvastam a virtuális magatartáskódexet ez egy komoly rendelő, ahol nagyon kell szenvedni ahhoz,  h az embernek joga legyen egy félmosolyra. El kell jutnom a következő pályára. (1. Troll 2. Újonc 3. Szed AB-t 4. Van Herxe 5. Lehet véleménye 6. Omlósat kakil.

L

Előzmény: lencsilány76 (35439)
Nitttta Creative Commons License 2016.01.09 -1 0 35447

Folyton hívtam szegény Esztó doktornőt, egyszer hogy szapora szívverés, máskor hogy viszketek, harmadszor hogy dagad a torkom, máskor hogy dagadnak az ujjaim..volt ott minden. Én azt 60 napig szedtem, az utolsó nap a torkomat nagyon bedagadni éreztem. Azóta nem szedtem, dehát még majd kell.

Előzmény: klarix (35436)
Nitttta Creative Commons License 2016.01.09 0 0 35446

Szia! Nem neked volt felírva a Malarone is? Azt beszedted? Nekem ki van írva, meg a Plaquenil is. De a Rifamed-ről nincs tapasztalatom.

Előzmény: Klarissza8 (35443)
lencsilány76 Creative Commons License 2016.01.09 0 0 35445

Köszi szépen, utána fogok olvasni.:)

 

Előzmény: pozo45 (35442)
pozo45 Creative Commons License 2016.01.09 0 0 35444

Cannabis  témában angolul tudóknakhttp://cannabishealthsummit.com/

Klarissza8 Creative Commons License 2016.01.09 0 0 35443

Sziasztok!  Szedett valaki közületek Rifamedet?  Baromi rosszul vagyok tőle. Ab kúra 3. hét. doxit és plaquenilt szedek mellé :(

pozo45 Creative Commons License 2016.01.09 0 0 35442

Azt a porcos cuccot nemsokára vissza tudják építeni!Magyar felfedezés, hogy levett vérből csinálnak valamit és visszajuttatva újra építi az elkopott porcot.Két ismerősöm is jelentkezett erre, az egyik már elő volt jegyezve protkó beultetésre.

Előzmény: lencsilány76 (35435)
alex529 Creative Commons License 2016.01.09 0 0 35441

Sziasztok!Köszönöm a biztatásokat.Kitartást és jobbulást mindenkinek!Alig várom hogy betudjak számolni mire jutottam,majd kedden meglátjuk!

lencsilány76 Creative Commons License 2016.01.09 -1 0 35440

Hmmm....ez azért érdekes, nálam pont a brucellát és a bartonellát emelte ki Esztó drnő... Köszi a linket, One!:)

Előzmény: One of the millions (35432)
lencsilány76 Creative Commons License 2016.01.09 0 0 35439

Helló Limó!:) Szép adag gyógyszert kaptál, sok kitartást kívánok hozzá. A Doxy nagyon sokféle baktérium ellen használják, ne csodálkozz rajt, én is röhögtem amikor elolvastam mi Mindenre jó! Bizonyos antibiotikumokat kemoterápiás szerként is alkalmazzák ( sőt! ), gondolom azért említetted B.- nek és E.-nek a régi betegségedet, mert az is nagyon fontos. Nem tudom kell e még ellenőrzésre járnod ebből kifolyólag, de én biztos megkérdezném az onkológust ezekkel a gyógyszerekkel kapcsolatban... Nem akarlak beparáztatni, bocs, ha  úgy tűnt, csak én vagyok ilyen mindent túlbiztosító típus!:)

 

Ja, és a vicces Limó jobban tetszett, remélem visszatér a formád!:D

Előzmény: lymonade_ (35428)
lencsilány76 Creative Commons License 2016.01.09 0 0 35438

Szia Alex! Remélem ( sőt biztos vagyok benne ) hogy tud segíteni a Kolbenheyer doki, addig is, amíg nem lesz más megoldás. Kíváncsian várom a fejleményeket, gondolom te mennyire!:) Azt a mikrobiológiai labort, amit a múltkor bemásoltál, mindenképp vidd magaddal!

Előzmény: alex529 (35433)
klarix Creative Commons License 2016.01.09 0 0 35437

Jó, h eddig eljutottál, ez már csak javulhat, orvos - gyógyszer - egy kis hittel megspékelve, hogy javulni fogsz. Azt hiszem mindnyájan kitartást kívánunk a gyógyszerszedéshez és a kúrához.

Előzmény: alex529 (35433)
klarix Creative Commons License 2016.01.09 0 0 35436

Áruld már el, h bírtad azt a töménytelen mennyiségű doxyt beszedni, én a felétől  is ájuldoztam, utólag kiderült, hogy enyhén (  !!) alergiás vagyok a tetraciklin származékokra (!!), de akkor ezt nem tudtam. De akkor is óriási a mennyiség!, arról nem is beszélve, hogy mást ia szedsz. Nekem csak az zavaró, hogy ezek az AB kúrák nem zavarják-e egymást, mikor sokfélet szedsz? Vajon ki tudják fejteni a hatásukat? Erről senki semmit nem mond, csak adják a többfélét és sokat. Számomra félelmetes.

Előzmény: Nitttta (35431)
lencsilány76 Creative Commons License 2016.01.09 0 0 35435

Szia Jesu! Semmi ötletet nem kaptam a dokitól mit lehet kezdeni vele, de annyit mondott hogy ne erőltessem agyon a térdem. Ha valahogy a porcos cuccot vissza lehet építeni, rendbe jön ez is. Hát nem tudom, azért a tied jó nagy, gondolom azért mondták, hogy le kell szívni. Nekem voltak a másik térdhajlatomban is, azok maguktól elmúltak... Ha a térdhajlatom alá beteszek egy párnát a térdemre pedig jeget, akkor tök jó lesz, nekem eddig ez vált be, meg persze a pihentetés. Most meg fogom próbálni hogy étkezési zselatinnal kenem a térdem, több helyen olvastam, hogy jól működik.

Előzmény: Jesurun under Lyme (35420)
milla10 Creative Commons License 2016.01.09 0 0 35434
Vigyazz n.magadra alex es gyere barmikor, ha szukseged van rank.
Előzmény: alex529 (35433)
alex529 Creative Commons License 2016.01.09 0 0 35433

Sziasztok!Nem tudtam mostanában jönni a fórumra,de visszamenőleg elolvastam pár oldalt.Végre keddre kedden mehetek a dokihoz,kiváncsi leszek milyen gyógyszereket kapok!Mostanában nem vártam ennyire semmit,ha bele gondolok milyen fura hogy szinte ugy várom a gyógyszereket mint ha függö lennék pedig még nem is szedtem eddig semmit. Ti ezt biztosan megértitek,biztosan voltatok már igy,ezt csak az értheti aki benne van ebben a betegségben.Ezért is olyan  jó hogy van ez a fórum  még az is segit ha megosztja vagy kibeszéli a baját az ember sorstársakkal.Majd megirom mik a fejlemények.Puszi mindenkinek!

One of the millions Creative Commons License 2016.01.09 0 0 35432
Nitttta Creative Commons License 2016.01.09 0 0 35431

Ezen sose csodálkozz. A legtöbb gyógyszerünk olyan, hogy nemi fertőzésekre is ezek használatosak. Amikor először váltottam ki a Tinidazolt pl., a párommal voltam, és a gyógyszertáros odasúgta nekünk, hogy "de a partnert is kezelni kéne ám". Amikor jó hangosan azt válaszoltam, hogy "Minek? Lyme kóros vagyok." , akkor eléggé elszégyellte magát. Meghát csodálkozott is, gondolom. A Doxit meg szedik pattanásokra is pl, hogyha bakteriális eredetű. Ne azt figyeld, hogy még mire jó, lyme-ra is jó, és az a lényeg, bár a 2x200 mg elég markáns adag. Eleinte az esti adagtól rendre vacogni kezdtem, folyton járkáltam forró fürdőt venni, hogy valahogy megemeljem a testhőmet. Ilyenekre azért számítanod kell néha, de akkor is ki kell tartanod és nem hagyni félbe.

Előzmény: lymonade_ (35428)
Nitttta Creative Commons License 2016.01.09 0 0 35430

Nekem artemisinem mindig lesz itthon, feltettem magamban. Amit vettem, abból kapható 150-es és 300 db-os is, de a 300-ast jobban megéri, úgy már van némi kedvezmény. Érdemes tartani. Ezek szerint kb minden bajunkra jó, a lyme-ra is hat. Jobban is vagyok, azóta mostmár tényleg erősödött a lábam. 

Előzmény: hornet599 (35427)
Nitttta Creative Commons License 2016.01.09 0 0 35429

A borrelia ciszta formájára hat. Hornet belinkelte, hogy egyes cikkek szerint ez nem így van. Az igazságot én sem tudom, de nálam a Tini nagyon jól szokott hatni valamiért, anyu lábában a csomók is a Klion után tűntek el. Szóval valami azért van.

Előzmény: Jesurun under Lyme (35425)
lymonade_ Creative Commons License 2016.01.08 -2 2 35428

Kösz Jesu..

 

Kicsit ijeszt, hogy csak L vett vért és se B se E nem tette ezt, hanem csak az én elmondásomra, tüneteimre hagyatkozott és írt fel azt, amit. (persze van a synlabos két Bori +om, de az E nagyon kikáromkodta és valszeg le is baxarintja a labort, hogy csak ennyi).

L 01. végén a második (kontroll) mérésnél sztem megállapítja, h ez valami góc és nem lyme. Azért is voltam hasi CT meg egyéb UH, vérkép, .... egyebeken hogy kizárjak mást és a majdani herxeket se parázzam túl. Addig még elmegyek fogászhoz és ha az is ok... akkor február elején beszámolok.

A doxycyclint megolvasva furi, hogy a nemibajokra is ezt tolják...ez van.

 

A karácsonyi két hétben jó volt pihenni.. az összes tünet csökkent... egy hete dolgozom... azóta erősödik megint...

szép estét

Jan végén referálok.

L

kösz a reményt is... remélem minden ok lesz

(kérem a minuszaim :-))

Előzmény: Jesurun under Lyme (35424)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!