Keresés

Részletes keresés

Sweep Creative Commons License 2004.12.12 0 0 28
Igen, lehetséges.
Aki megcsinálja a bélelést, az fémajtót is tud beépíteni.
Előzmény: cszoli (27)
cszoli Creative Commons License 2004.12.08 0 0 27

Nem tudja valaki, vajon lehetséges-e egy meglévő, bélelt kéményt átváltoztatni dupla kéménnyé, azaz olyanná, ami két koncentrikus cső, és a középsőben szívja a zárt égésterű cirkó a levegőt?

Keresnék még fém, esztétikus kinézetű kéménytisztítónyílás-ajtót, mert ezek a beton izék szarra sem jók, a vakolat is kipereg mellőlük. Most el van takarva és persze a kéményseprő sose látja. Ez így nem jó. Viszont a neten sehol sem láttam ilyet.

bárány Creative Commons License 2004.12.06 0 0 26

Meg tudnád kérdezni a méreteket?

Úgy néz ki, hogy vennénk egy használt lakást, 3 szintes házban (fszt + 2 em), lakásonként külön kémény van, cirkófűtés bevezetéséhez gondolom ki kéne bélelni a kéményt, fszt-től végig. Most sima gázbojler van abba a kéménybe vezetve. Tud valaki költséget becsülni? (A kémény a közös képviselő szerint a padlásszinttől felfelé most volt felújítva, nincs bélelve.)

Előzmény: Dickens (17)
Tilia Creative Commons License 2004.11.27 0 0 25
Olvasd el ezt !
Előzmény: Dickens (17)
Sweep Creative Commons License 2004.10.01 0 0 24
Budafok-Hároson van a GA-KAMIN kft.
A régi 6-os úton, -nem a Duna mellett- kell menni, és a pezsgőgyár után baloldalt, régi hárosi vasútállomás helyén vannak. Látszik az útról.
Azt nem mondom, hogy olcsó.:)
Arra vigyáz, hogy hiába veszed meg az anyagot, beépíteni csak szakember építheti be!
Előzmény: Törölt nick (23)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.30 0 0 23

Kedves Viktor!

 

Ha megkérnélek esetleg pontosítanál kicsit?

 

Mind webcím akár, vagy pontos hely, pl. a fogarasi úti boltnak.

 

Bár most nekiállok keresgélni a weben, a

 

Előre is köszönöm.

 

Attila

Előzmény: viktor a takarító (22)
viktor a takarító Creative Commons License 2004.09.30 0 0 22

fogarasi a fogarasi úton, de szvsz nem olcsók.

megathermnél is érdemes megpróbálni, ha ott van, akkor az jó áron van.

talán még a szathmárynál is lehet. ezekről bővebb infót a neten is találsz, van honlapjuk.

Előzmény: Törölt nick (21)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.30 0 0 21

Üdv mindenkinek!

 

Egy kérdésem/kérésem lenne:

Nem tud valaki Pesten vagy környékén egy "kémény-szakboltot"?

 

Tehát ahol béléscsöveket, kéménynyilásokat, szigeteléseket, stb. lehet megkapni.

 

És viszonylkag jó áron.

 

A segítséget előre is köszönöm.

 

Attila

sz Creative Commons License 2004.09.26 0 0 20
megnyugtatlak, nem használjuk felelőtlenül :)
nekem is fontosabb az életem sz*ros 100 ezer forintnál. most nincs fűtés az előszobában sajna, meg kéne csináltatnunk.
Előzmény: Sweep (19)
Sweep Creative Commons License 2004.09.26 0 0 19
Szia sz!
Igaz, hogy tök gáz kamatmentes kölcsönt adni a háznak, de nagyobb gáz szerintem, a visszaáramlott égésterméktől - ami tényleg GÁZ- megfulladni!
Üdv Sweep
Előzmény: sz (18)
sz Creative Commons License 2004.09.26 0 0 18
szia,

nálunk a közös képviselő azt mondta, hogy mindenki kibéleltetheti a saját kéményét és utána az összeget "lelakhatja", vagyis nem kell fizetnie a közös költséget. mi a földszinten lakunk (fölöttünk még 2 lakás) és meg kellene csináltatni, de ha csak 100 ezerrel számolok, akkor is egy évre adnánk a háznak kamatmentes kölcsönt - ez meg tök gáz szerintem.

anyukádnál mennyire volt problémás a kémény alsó szakaszának munkálata? kellett falat bontani vagy akár csak újra kifesteni?
Előzmény: Dickens (17)
Dickens Creative Commons License 2004.09.20 0 0 17

Sziasztok!

 

Anyukám lakásában egy hete csinálták a kéménybélelést, sajna méreteket nem tudok, de az ár 212 ezer volt (bruttó, számlával). A kérdésem az, hogy ez mindenképpen a lakó saját költsége, vagy van valami mód arra, hogy legalább egy részét térítse a társasház? Főleg akkor, ha, mint lentebb is írta valaki, közös érdek, hogy meg legyen csinálva. A vicces az, hogy a fölöttünk 2-vel lakó megcsináltatta,és neki vissza akarja téríteni a ház, abban az esetben, ha elnyernek valami pályázati támogatást, de hát ennek a kimenetele erősen kétséges. Megnéztem az alapító okiratot (így hívják?), és ha jól vettem ki a jogi szakszöveg szövevényes hálójából, a kémények (4 van a házban) közös tulajdont képeznek, viszont az irat '69-ben született...

Törölt nick Creative Commons License 2004.07.15 0 0 16

Rég jártam erre:-)

Engem csak az ár háborított fel és valóban létezhet lobbi. Nehogymá 10ért húzzanak be egy 2ooo Ft alatti anyagköltségű vackot.

Felső szomszéd is én vagyok egyébként , a bojler nem kondenzációs, kimaródás, malterhiány a teljes hosszon nem jelentkezett 40 év alatt, így vszeg jó a huzat és nem csapódik ki semmi extra, az előző tulajnál is gázbojler üzemelt a kéményben, 15+ évig.

Ettől függetlenül egy gyenge délelőtt majd nekiugrok pár alpinista segéddel és berántjuk az említett összeg töredékéért saválló acélból, csak hogy nyugodt legyek.

Előzmény: fougamin (13)
viktor a takarító Creative Commons License 2004.07.15 0 0 15
bejelenteni nem kell, csak átvetetni. bélelő ad egy szakvéleményt/nyilatkozatot, a kéményseprő átveszi és engedélyezi. ennyi. esetleg a kéményseprő a bélelő, és aztán átveszi a saját munkáját, ahogy nálam is történt...
Előzmény: solero (14)
solero Creative Commons License 2004.07.15 0 0 14

szevasztok

 

nem tudjatok veletlen, be kell a kemenybelelest elore jelenteni valakinek (hazfelugyeloseg, kemenysepro vallalat, stb) vagy se szo se beszed nekiallsz csinaltatni?

 

kosz

fougamin Creative Commons License 2004.06.19 0 0 13
Mér bántod szegény Bontókalapácsot ÉPÍTŐ jellegű hozzászólásáért? :-))
Dögöljon meg a felső szomszéd, ha nem hajlandó neki kibélelni a kéményt! ...még csak nem is a rokona, csak egy köcsög szomszéd! Mit dumáltok itt neki Európáról mikor olyan közel van a keleti határ. A fenébe is. Még felbosszantjátok!!
Előzmény: TamasS (12)
TamasS Creative Commons License 2004.06.08 0 0 12
Figyu!

Ezzel ne szórakozz! Nem azért írják elô a kémények bélelését, hogy támogassák a "béléscsô lobbit".

A béleletlen kéményedben felszállo égéstermék lehűl es kicsapódik. Ekkor különféle savak keletkeznek, amik kimarják a tégla közül a maltert. Évek múlva az égéstermékek kiszabadulnak a kéménybôl és alattomos módon szivárogni fog a feletted lévô lakásokban, láthatatlanul a "fal mögül". Nem is beszélve arról, hogy a kötôanyagában elgyengült kémény statikailag is gyengül, tehát akár le is omolhat...

Szerintem nem nagy az a 100ezer forint, ha arról van szó, hogy életben maradjanak a feletted lakók...

Előzmény: Törölt nick (9)
Sweep Creative Commons License 2004.02.12 0 0 11
Lehet hogy tudok olcsóbbat. Hívd fel a 06 20 911-7677-s számot.
Előzmény: Törölt nick (9)
solero Creative Commons License 2004.02.12 0 0 10
>Olvastam itt olyat, h. v.kit leb.tak, h. ne a fórumról gyűjtsön ügyfeleket.

ez csak emberi irigyseg. a sopredek szeretne a sajat beveteleit szinten tartani, nekunk viszont az a celunk, hogy a penzunkert a leheto legjobb szolgaltatast kapjuk. erre a hisztire oda se kell figyelni.

kosz a cimet!

Bontokalapacs,
ez a beleletlen kemeny eleg veszelyes dolog, valamelyik topikon ezt bovebben is targyaltak.

Előzmény: ARic (8)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.05 0 0 9
Engem is zavar valahol, hogy mindig titkolózni kell, mint az oviban, ha pedig megosztasz valami jó tapasztalatot vagy ötletet adsz, azonnal reklámozást sütnek rád.
Noszóval, furáncsöves megoldás 130as csővel, kéményhossz+40+40 centivel, kb. 10 ezer/méter áron vállalnák nekem. Ez közel 100ezer az én esetemben, a tárolósom 65ezer volt.
Na ekkor mondom azt, hogy egy kis tárolós gázbojlerért ez már túlzás, csövek maradnak a helyükön, Fég helyett új bojler ráköt, gázművek meg reklamáljon, ha akar. Azért ennyire már nem akarok európai lenni, mikor a házban az összes nyögdíjas béleletlen használja a kéményét a kőkor óta. Fel vagyok bosszantva.
Előzmény: ARic (8)
ARic Creative Commons License 2004.02.04 0 0 8
Csak azért nem akartam, nehogy v.ki a szememre vesse, h. reklámozok. Olvastam itt olyat, h. v.kit leb.tak, h. ne a fórumról gyűjtsön ügyfeleket.
Na mindegy: www.thegebau.hu

R i c i

Előzmény: solero (7)
solero Creative Commons License 2004.02.03 0 0 7
Hello mindenkinek.

valamit nem ertek: mi titkolni valo van abban, hogy leteznek olyan szakemberek, akik nem csak a szamlat tudjak kiallitani (a legtobb csak ezt tudja), hanem dolgoznak is erte?

irjatok mar be leci ide is azt a veszpremi ceget, mert engem is erdekelne. kosz.

udv, solero

ARic Creative Commons License 2004.02.03 0 0 6
Szia,

mél ment!

Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.03 0 0 5
Ha extraköltség nélkül dolgoznak Pesten is, érdekel. Most kezdtem gyűjteni a cégeket, így minden infó jól jön.
Előzmény: ARic (4)
ARic Creative Commons License 2004.02.03 0 0 4
Én veszprémi céget tudok, ők gyártják a bélésanyagot is, de mindenfelé dolgoznak az országban. Ha érdekel, magánban megírom a nevüket, honlapon utánanézhetsz a dolognak.

R i c i

Előzmény: Törölt nick (3)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.03 0 0 3
Elvan az ember, ha dolgozik, most éppen kéményt béleltet.
Továbbra sincs senki tapasztalattal, aki mostanában béleltetett volna?
JohnLemon Creative Commons License 2003.12.11 0 0 2
Szerintem indulaskeppen 5-600ezerre szamits es akkor nagyon nem fogsz meglepodni...
Előzmény: SubWoofer (-)
SubWoofer Creative Commons License 2003.12.07 0 0 1
Na, senki?
Civitas Fidelissima Creative Commons License 2003.12.05 0 0 0
Hát. Képzelj el egy reális összeget és írj hozzá egy 0-t!
Előzmény: SubWoofer (-)
SubWoofer Creative Commons License 2003.12.04 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Villanybojlert szeretném lecserélni gázbojlerre. Ennek egy akadálya van, hogy a kéményseprők szerint ki kell bélelni a kéményt. A lakás az elsőn van, a ház 4 emeletes, tehát jópár méter a kémény. Valósz. egyenes csak a végében mér lakéson belül van benne egy könyökcső, úgy csatlakozik vissza a falba.
Tud valaki egy megbizható céget vagy szakembert erre a munkára? Kb. mennyi az ára?

Üdv!

Sub

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!