Keresés

Részletes keresés

miskabácsi68 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 21542

Kedves Freddy4!

 

Hálás köszönet az információért! Bíztam benne, hogy lehet megoldás, de ezek szerint sajna nem. :-(

Azért még egyszer köszönöm! Miskabácsi

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.02.28 0 0 21541

van azért valamennyi tapasztalatod? akkor hívj fel jövőhéten és megdumáljuk

Előzmény: Giovanny75 (21540)
Giovanny75 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 21540
Tökölön. :)
Előzmény: köszörűs XXI Che (21539)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.02.28 0 0 21539

hol lax? 

Előzmény: Giovanny75 (21535)
Husqvarna Fan Creative Commons License 2014.02.28 0 0 21538

Köszönöm szépen az infót Freddy4.

Előzmény: Freddy4 (21537)
Freddy4 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 21537

Üdv. Husqvarna Fan !                 Dányban -70,0 m. -en belül mindenütt van ivóvizadó

réteg. Alacsonyabb térszinteken pedig elégséges a kb. -50,0 m. -es fúrtkút is. Itt na-

gyon bővizűek a kutak, percenként 300  -  800 literrel is lehet számitani csőátmérő

függvényében. A nyugalmi vizszintek is kedvezőek, amelyek kb.  -3,0 m. körül vannak.

 

Infóként pár db. dokumentált ivóvizkút :

 

- a II. -es számú Vizműkútban -40,4 m. -től van vizadóréteg, - 77,6 m. -ig 1 rétegben

- a MAGVET Tsz. kútjában  -49,0 m. -től van vizadóréteg -72,0 m. -ig 2 mélységközben

- a Szabadság tér 43 szám alatti közkútban  -54,0 m. -től van vizadó réteg -67,0 m.ig

Előzmény: Husqvarna Fan (21522)
Freddy4 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 21536

Üdv. miskabácsi68 !                     Sajnos rossz hirem van. A Csúcshegyen nem talál -

ható egyetlen egy dokumentált vizkút sem. De ennek meg is van az oka. Mert ugye

maga a hegy 452 m. magasságú és az uralkodó kőzete a Triász korú un."dachstein"

mészkő. Amely szinte teljesen tömör állapotú, tehát vizzáró, vizadóképessége a nul-

lával egyenlő. Azon a tájegységben csak a hegy lábánál van  1 Vizműkút, amely -440

m. mélységű. Ez a kút látja el a főváros lakosságát ivóvizzel a térség egy részén. 

 

A 18,0 m. -es ásottkutat csak akkor érdemes tisztitani vagy mélyiteni, ha annak az

alján még porózus a kőzet, tehát ha nem vizzáró. Sajnos félő, hogy már sajnos az !

Előzmény: miskabácsi68 (21519)
Giovanny75 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 21535
Tisztelt kollégák!

Ismereteim bővítése érdekében, csatlakoznék fúróbrigádhoz!
Ha valaki csepelsziget környékén fúr és nem vagyok útban! :)
Előzmény: Törölt nick (21534)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.28 0 0 21534

Ezt mindig az adott feladat (vagy kútterv) dönti el.

Előzmény: BelaJanecsko (21530)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.28 0 0 21533

Sajnos ez nem így van ! A nitrátos nitrites baktériumokkal szennyezett víz is kristálytiszta. Pl az ásott kutak ( tipikus talavízkút) vize is kristálytiszta viszont szinte már az egész országban fogyasztásra sőt még kisgyerek fürdetésre tisztálkodásra is alkalmatlan, csak locsolásra jó. Erre pontos választ egy laborvizsgálat tud adni.

Előzmény: Vietnamiveteran (21531)
Kútdoki Creative Commons License 2014.02.27 0 0 21532

Helló P. toma !

 Mail ment ,  Üdv .

Előzmény: P.toma (21512)
Vietnamiveteran Creative Commons License 2014.02.27 0 0 21531

Köszönöm a válaszokat , végül is a lényeg ,hogy eddig jól működik a kút , mindig kristály tiszta a víz még a nagy esőzések után is én ebből arra következtetek,hogy nincs összefolyás a talajvízzel .

Előzmény: Törölt nick (21529)
BelaJanecsko Creative Commons License 2014.02.27 0 0 21530

Szia Lalibatyó!

 

Te melyik módszert alkalmazod cementezéshez? Esetleg kompaktonitot használsz?

 

Üdv

Béla

 

 

Előzmény: Törölt nick (21529)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.27 0 0 21529

Fúróiszap adalék, elsősorban a vízvesztés ( fúróiszapvesztés ) csökkentésére.

Előzmény: Vietnamiveteran (21527)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.27 0 0 21528

Cementezéssel rétegkizárással kapcsolatban érdemes elolvasni és szemléletes is.

http://www.geo-log.hu/uploads/docs/20061115_Bp.pdf

 

Vietnamiveteran Creative Commons License 2014.02.27 0 0 21527

hm...hát nem tudom,hogy csinált e ilyesmiket nekem ez már kicsit kinai, viszont most ,hogy így próbálok visszaemlékezni több zsák bentonitot láttam amit elhasznált az mihez  kellett vajon ?

Előzmény: Törölt nick (21526)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.27 0 0 21526

Sajnos azt hibázta el hogy nem holdtöltekor bal kézzel tette. -Ez kb annyit ér mint ha imádkoznál érte a vasárnapi misén :)

A kavicsolás tetejére ( ami nyilván a szűrözött rész fölé kell hogy érjen) 1 méternyi homokfeltöltést kell rakni majd a homok fölé vagy kompaktonitot kell szórni vagy alulról kell feltölteni cementtejjel. A legjobb ha több rakatos a kút és a rakatok be vannak cementezve. A fentről beöntött beszórt cement vagy cementtej semmit nem ér mert nem megy le.

 

2.5.6. Béléscső cementezése

A cementezés során cementtejet szivattyúznak a béléscső oszlopon és saruján át a béléscsőoszlop mögötti gyűrűs térbe a folyadék- vagy gáztermelés érdekében a tároló rétegek tömör elválasztása és a béléscsőoszlop rögzítése és védelme céljából. Fontos feltétel a sikeres cementezéshez a megelőző öblítés, hogy minden idegen anyagot eltávolítsunk és így a cement stabilan köthessen mind a béléscsőhöz, mind a lyukfalhoz. A cementpalást fontos feladata egyrészt a tároló rétegek izolálása, másrészt a csőoszlop védelme a külső nyomástól, korróziótól és lehorgonyozza a csőoszlopot a rétegsorhoz a kiemeléssel és a lefelé elmozdulással szemben, és nem utolsó sorban kizárja a folyadéknyelő vagy egyéb zavart okozó rétegeket a további műveletekből.

2.5.7. Rétegkizárás (saruzárás)

A felső szennyezett vizek leszivárgását a kútba, illetve a termelésre szánt és az ebből kizárt vizek közlekedését meg kell akadályozni. Ezért az iránycsőrakatot saruzárással kell elhelyezni, és azt a kivitelezés folyamán csak azután szabad visszahúzni miután az első közbenső csőrakat zárását a felszínig érő cementpalásttal biztosították. Ezenkívül minden egyes csőrakatot oly módon kell elhelyezni, hogy a cső külső palástja mentén a felsőbb vízadó szintek vize ne áramolhasson be.
Rétegkizárási célra szolgálnak a mélyfúrási kutakban használatos saruzárások:
-    egyszerű saruzás,
-    saruzárás cementezéssel.


2.5.7.1. Egyszerű saruzárás

Az egyes rétegnek a furatból való kizárására a legegyszerűbb mód, ha fúrással hatolunk a legközelebbi vízátnemeresztő rétegig, ott a béléscsőrakat saruját a csőrakattal együtt legalább 30 cm hosszban be kell préselni a vízzáró rétegbe (agyag, márga). Nagyobb mélységek esetén a bepréseléshez elegendő a béléscsőrakat súlya, különösen ha azt hirtelen ejtjük rá a talpra.

2.5.7.2. Saruzárás cementezéssel

A béléscsőrakat mögötti szakaszt elzárhatjuk úgy is, hogy a béléscsősaru mélységében cementdugót helyezünk el legalább 3 m hosszban,  és ebbe a béléscsőrakatot beleültetjük. A sarucementezéshez legalább 500-as portlandcementből készült 1,7-1,9 kp/dm3 (16,68-18,64 N/dm3) sűrűségű víz-cement keveréket kell használni.
A cementdugó elhelyezésekor a béléscsőrakatot a dugó fölé kell húzni.

 
A cementdugó készítéshez szánt cementtej elhelyezhető kanállal vagy fúrócsövön keresztül.
A cementelhelyező csövet olyan mélyre kell beépíteni, ahová a cementdugó alját – pl. talp közelébe – tervezzük, majd a cementtejet megfelelő mennyiségű öblítőközeggel (víz, iszap) ki kell nyomni a furatba.
A cementtej elhelyezése után a cementelhelyező csövet ki kell építeni, és a béléscsőrakatot azonnal le kell ültetni a talpra. A cementtej kötésének befejezéséig nem szabad megmozgatni. Ilyen formán a béléscsőrakat körül és magában a béléscsőben is cementtej van melyet a továbbfúrás előtt ki kell fúrni.
Célszerű a cementezést úgy elvégezni, hogy a béléscső és a lyukfal közötti térrészt a felszínig cementtel töltsék ki. Ezt teljes cementezésnek nevezik. A béléscső rakatot körülvevő cement védi a rétegvizektől, amelyek gyakran korróziót okozhatnak.

 

Előzmény: Vietnamiveteran (21521)
Vietnamiveteran Creative Commons License 2014.02.27 0 0 21525

Azt hozzáteszem,hogy környékünkön megbecsült öreg szaki fúrta a kutamat , rengeteg jó kutat csinált már felénk csak jót hallani az öregről ezért nem hiszem ,hogy bármit szakszerűtlenül csinált volna max. nem kötött mindent az orromra :) 

Előzmény: Giovanny75 (21523)
Vietnamiveteran Creative Commons License 2014.02.27 0 0 21524

Hát az enyém 500 e-be volt azért azt olcsónak nem mondanám , 42m mély , cementezés akkor volt amikor olyan üreges részekhez ért amiben eltűnt a fúróvíz,meg a végén  amúgy nagyon nyögvenyelős volt az egész mert én kb 20 méterig akartam lemenni de mivel egy deka vízet sem talált ezen a mélységen hát folytatta nekem meg patakokba folyt a víz a hátamon,hogy hol lesz vége mibe fog majd kerülni . Szal kemény menet volt de így utólag azt mondom,hogy megérte , mert egy rendkívül bő vízü , ivóvíz minőségű kutam lett .  Ami tanulság lehet mások számára is,hogy nem szabad nekiállni úgy egy kút fúratásnak ,hogy  20 méteren tuti lesz víz meg kb annyi pénz van betervezve , mert az majd csak a fúrásnál derül ki ,hogy milyen mélyen van víz.

 

Előzmény: Giovanny75 (21523)
Giovanny75 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 21523
Üdv!
Így első olvasatra semmiképp!
Pár adat azért nem ártana. milyen mély a kút?
Rétegvízre lett fúrva?
Fedőkizárást több módszerrel is lehet csinálni.
Általában palástcementezéssel szokás és ritkán a csövön kívülről és felülről.
Inkább csövön belülről alulról felfelé.
Többek között ezért is van hogy néhány "szaki" olcsóban vállalja a kutat.
Spórolnak az anyagon és időn ha nem csinálnak kizárást.
Arról nem is beszélve, hogy szennyezik a rétegvizeket, és ha a környéken valaki rendes pénzért rendes kutat fúratott azt is tönkre teszik evvel.
Előzmény: Vietnamiveteran (21521)
Husqvarna Fan Creative Commons License 2014.02.27 0 0 21522

Jó estét.

Érdeklődni szeretnék hogy Dányban Kossuth utca környékén milyen mélyre kellene lefúrni hogy állatok itatására alkalmas vizem legyen?

Válaszukat előre is köszönöm.

Vietnamiveteran Creative Commons License 2014.02.27 0 0 21521

Ha nem szakmai titok akkor megkérdezhetem ,hogy a felső réteg vízkizárása milyen módszerrel történik ? Teljesen laikus kúttulajként  érdekel a dolog , az én fúrt kutam amikor készült a mester cementporos sóderral szórta be a műanyagcső külső részét , ez lehetett a talajvíz kizárása ?

Előzmény: Törölt nick (21520)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.27 0 0 21520

Arra azért majd figyeljél hogy hiába fúrsz 40 méterre, mert ha nincs kizárva a felső réteg(ek) akkor lefolyik a víz csövön kívül és elszennyezi az alsó tiszta kevésbé vasas vizet.

Előzmény: oljeg12 (21518)
miskabácsi68 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 21519

Kedves Freddy4!

Én is segítséget szeretnék kérni Tőled. Nekünk Budapest, III. kerületében, Csúcshegyen a Mécsvirág utcában (az utca harmadik harmadában, közelebb a természetvédelmi területhez) van telkünk, ahol egy 18 méteres ásott kutunk van. Sajnos kevés a víz benne és azt szeretném megkérdezni, hogy érdemes-e mélyíteni vagy inkább fúrni kellene? Én is azt szeretném megkérdezni, hogy milyen mélységben lehet megfelelő minőségű vizet találni? Segítségedet előre is köszönöm! Miskabácsi

oljeg12 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 21518

Kedves Freddy4!

Nagyon szépen köszönöm az infót. Az a tény, hogy alföldi technikával fúrhatók, ebbe a mélységbe is, könyebbséget jelent. Mivel nem igényel nagy és drága fúróberendezést. Így a fúrás költsége is kisebb lehet, mint egy keményszerkezetű talajban való fúrás. 2-3 év alatt meg is tud térülni a beruházás. Most akkor egy kis tőkét kell összegyüjteni és keresni egy kútfúrót.

Előzmény: Freddy4 (21517)
Freddy4 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 21517

Szevasz oljeg12 !                Vaskúton a kevésbé vasas viz érdekében minimum le kell

fúrni  -40 m. -ig. De ha tuti biztosra akarsz menni, akkor pedig  -60 m. -ig. Bár még itt

is van a viznek némi vastartalma, de ez már a kifogásólt érték alá esik a labor vizs -

gálatok által. A településen belül találtam pár db. hivatalos ivóvizkutat mint támpont:

 

- az Aradi utcai Malom kútja  -37,0 m. mélységű

- a MÁV állomás          kútja   -53,0 m.   -  "  -

- a Kossuth utcai Mozi kútja  - 36,0 m.  -   "  -

- a Kossuth utcai Szikvizüzem-37,0 m.  -  "  -

- az I. sz. Vizműkút vizadója  -52,0 m.  és  -62,0 m. között van

- a Petőfi Tsz 2. sz. vizadója  -28,0 m.  és  -40,6 m. között van

 

Ezek a kutak nagyon bővizűek, nagyobb átmérővel 600 l. is adnak percenként. Nyu-

galmi vizszint  -3,0 m.  és  -9,2 m. között ingadozik. Durva homok és  finom kavicsos

homok a vizadóréteg. Alfőldi technikával is jól fúrhatóak. Röviden erről ennyit.   Üdv !

Előzmény: oljeg12 (21516)
oljeg12 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 21516

Kedves Freddy4!

Segítséget kérek tőled. Van egy -18m talpmélységű, mosogatócsöves kutam. Locsolásra megfelel. De az a probléma, hogy nagyon vasas. Szeretném a vízszámlám csökkenteni és egy komolyabb kutat fúratni, ami mélyebb rétegből adná a vizet. Abban a reményben, hogy talán, az nem lenne vasas és a fürdőszobát, + mosógépet tudnám róla üzemeltetni.

Tudsz-e nekem adatokkal szolgálni, hogy Vaskúton a Deák utca környékén, milyen mélységbe lehet megfelelő minőségű vizet találni. És lehet-e felszíni szivattyúval üzemelteni, vagy csőbuvárt kell venni? 

Segítséged előre is köszönöm.

 

Laci

passass Creative Commons License 2014.02.27 0 0 21515

Lalli Bammeg :)hívjál fel .

Waninfo:)

Pasass

Előzmény: Freddy4 (21513)
drilling-RIG Creative Commons License 2014.02.26 0 0 21514

Uraim,

 

Nem akar valaki dugattyús szivattyút építeni?... Itt hozzá egy remek hozzávaló, majdnem méhtelepi árban....

 

http://aprod.hu/hirdetes/orias-kethengeres-kompresszor-csapagyhaz-tengely-lendkerek-ID1LU3d.html#13e0785326

 

Ha lenne felesleges pénzem már otthon pihenne :-)

Freddy4 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 21513

Szevasz Lalibátyó !                    Igazán nincs mit köszönnöd, nagyon szivesen tettem

és teszem a jövőben is. Kár hogy a környéken élő és tevékenykedő kutasok nem ad-

tak még pontosabb infókat a Bélatelepről. Holnap várom telhivásodat. Jószerencsét !

 

 

Előzmény: Törölt nick (21507)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!