Keresés

Részletes keresés

csabilc4 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 7204

Köszönöm az infókat!

 

Építési engedély természetesen van.

Kéményméretezést kell készíttettnem? Szerelt kéménynél mindig kell?

Mi a helyzet, ha magam szeretném összeszerelni a kéményt?

 

Még az eng. terhez kértem anno véleményezést egy másik megoldásra.

Elég rossz tapasztalatom volt az iskola utcai munkatársakkal, úgy bánnak az ügyfelekkel, mint a kutyákkal....

Segítőkészség teljes hiánya, kritikán aluli stílus...

Sajnos megtehetik, mert az ember nem tud máshova menni.

Előzmény: pjotrkolja (7202)
Notes Creative Commons License 2010.08.13 0 0 7203
Azért az tényleg durva, hogy nekem előírják, hogy tegyek fel kéméynseprő járdát, miközben a környéken épült egyetlen egy házon nem látok ilyet (azok vajon hogy kaptak engedélyt?).
pjotrkolja Creative Commons License 2010.08.13 0 0 7202
T csabilc4!
Az igazság az, hogy először az lesz, hogy éphatóság felé jelezted-é eme nemes építési szándékodat?
Aztán valamiféle tervezett kialakítást műszakilag alátámasztó tervet és hő és áramlástechnikai méretezést is fognak kérni (ennek a kettőnek már meg kéne lennie). Nyilván a kivitelezésnek fednie kell a tervezett elképzeléseket.
A "használatbavételhez" szükséges szakvéleménnyel kapcsolatos vizsgálatnál kérik majd a beépítésre kerülő anyagok ÉM engedélyét és egy kivitelezői nyilatkozatot (jó ha maga a kivitelező is ott van).
Nyomvonalvizsgálat és a berendezésnek megfelelő nyomáson végzett (gondolom túlnyomásos a füstcsőcsonknál) nyomásvizsgálatot fognak végezni.
A vizsgálatkor a kibúvónak és tetőjárdának már beépítve kell lennie.
A fentieket betartva nem hinném hogy nehézségekbe ütközne a dolog.

A tüzelőberendezés használatbavételének feltétele a kéményseprő-ipari közszolgáltatónak az égéstermék elvezető rendszer megfelelőségéről szóló szakvéleménye. Erre azért ügyelj.

Amúgy, első kézből érdemes az ilyen dolgokat megkérdezni ... :
Mondjuk a Magyar Kémény Kft. honlapján található üzenőfalon.

annó a Pest megyeiek mindig rendesen válaszolgattak rá.
Sok szerencsét!
Előzmény: csabilc4 (7201)
csabilc4 Creative Commons License 2010.08.12 0 0 7201

Sziasztok,

 

Pelletkandallóhoz (ecoidro) szeretnék szerelt kéményt, új építésü házba. (pest megye)

Kértem és kaptzam egy elfogadható ajánlatot egy olasz minősített kéményrendszerre (expo inox).

Földszintes ház, üres padlástérrel, földszinten sima egyfalú inox cső (d8), padláson bővül d8-13 duplafalú szigetelt inox-ra.

Jövő héten szerelik a fűtésrendszert, sajnos már nincs időm (és kedvem sem) szakvéleményt kérni a kéményseprőktől.

Van valakinek tapasztalata, ilyen kéményt átvesznek simán?

Elvileg tökéletesen kielégíti a gyártó (edilkamin) követelményeit.

Természetesen kéményjárda és tetőkibúvó készülne a kéményhez.

 

(Úgy tudom, változott a pest megyi kéményseprő vállalat, májustől a Magyar Kémény Kft. végzi a tevékenységet.)

 

Köszönöm a segítséget!

cseik Creative Commons License 2010.08.12 0 0 7200

pedig így van. a 3 m terepszint feletti magasság a kéményseprő szakszolgáltatásnál nagy magasság, tehát kell biztonságos járófelület, korlát, szükséges esetben hátkosaras létra, tisztítóajtó vagy kitorkollás kezelési (120 cm) magasságban.

 

megnézném mit szolnál, ha felmegy bátor kéményseprő ezek nélkül tetődre, oszt beszakad cserepestül-lécestül pallásra :(

 

és nem vagyok kéményseprő, de általánosságban azért nem ilyenek, hidd el.

Előzmény: Émile (7198)
cseik Creative Commons License 2010.08.12 0 0 7199

annyiban kiegészítenélek, hogy felső tistítóajtóval is meg lehet oldani ezt, ha a felette lévő kéményszakasz nem több 6 m-nél. legalábbis szabvány szerint.

bp-en ez nem müxik?

Előzmény: kentaura (7195)
Émile Creative Commons License 2010.08.12 0 0 7198

  Hi   !

 

 Te ezt komolyan mondod ??

 

 Még talán emeletes házakban a nagy magasság miatt  tényleg így van, de földszintes családi házakban ez a megoldás ritka mint a fehér holló.

 

 

 És  :    " hogy a kémény felső 6 méterét alulról tisztítsák,"

 

 Gázkéményeket eleve nem kell tisztítani, az a kevés pedig ha tényleg megkérik a seprőt köszönet nem lesz benne. Vagy találnak valami hibát vagy kárt csinálnak  !

Előzmény: kentaura (7195)
cseik Creative Commons License 2010.08.12 0 0 7197
És semmi papírt nem hagytak ott, hogy kint jártak?
Előzmény: Kpeter71 (7193)
Vezo228 Creative Commons License 2010.08.12 0 0 7196

Az építési negedélyezési eljárás során kértél a seprőktől szakvéleményt? (én Fehérváron csináltam tök hasonló munkát, de itt kért az építési hatóság előzetes kémyénseprő állásfoglalást az engedély kiadásához)

Ha adtak, akkor abban kellett (volna) szerintem előírni, hogy mit óhajtanak.

Ha nem tették meg, akkor nem hiszem, hogy jogosan kérnek számon.

Előzmény: Kpeter71 (7193)
kentaura Creative Commons License 2010.08.12 0 0 7195

A szabvány szerint a kémény teteje a kéményseprő részére kialakított járófelülettől maximum 120 cm-re lehet. Budapesten nem fogadják el, hogy a kémény felső 6 méterét alulról tisztítsák, így minden kémény tetejéhez hozzá kell férni. Megoldás a kémény melletti tisztítójárda létesítése lenne, ami lehet, hogy a te kéményednél csak egy rácsostartó szerkezettel, vagy hasonló módon kialakított létra+ a szerkezet tetején egy járófelület (kéményseprőjárda) tud lenni.

Budapest az Budapest........

Előzmény: Kpeter71 (7193)
SolnesN Creative Commons License 2010.08.12 0 0 7194

  Mi itt a probléma ?    Egy 20 -ast kellett volna csúsztatni  !!

 

 

 Vagy újra kihivni a kéményseprőket  és ekkora a nem árt ha ott van a kivitelező is !

Előzmény: Kpeter71 (7193)
Kpeter71 Creative Commons License 2010.08.12 0 0 7193

Üdvözlet!

Segítséget szeretnék kérni vagy találni a következő eset megoldására.

Budapesten lakunk. Családi házunkat bővítjük és új fűtési rendszer került kiépítésre. Ehhez kapcsolódóan új kéményt is építettünk. Előregyártott Leier kéményt. A gázkészülék felszerelése és bekötése után kihívtam a kéményeseket, hogy megkapjam a szakvéleményt a gáz átkötéséhez, és a készülék beüzemeltetéséhez.

Ki is jött két fiatalember, megvizsgálták a kéményt kívül-belül, műszerrel mértek, nyomáspróbáztak. Mindent rendben találtak. Mivel a házunk könnyű tetőszerkezetű, ezért nincs padlás szint. Így tetőkibúvó sincs. Ezt reklamálták, de végül sikerült őket meggyőzni, hogy ha nincs padlás tér, akkor ha lenne tetőkibúvó, akkor se lehetne ott a tetőre feljutni.

Ezért az egyikük felmászott kívülről, létrán, hogy a tetőn is megnézze a kéményeket. Miután lejött, három kifogása volt. Nincs tetőjárda. Nincsenek a kémények bavakolva, illetve az egyik kémény nagyon magas.

Azt mondták, hogy jegyzőkönyvet írnak a tapasztaltakról, s azt egy hét múlva átvehetem az ügyfélszolgálaton.

Nos ez három hete volt. A jegyzőkönyvről azóta se tudnak az ügyfélszolgálaton, pedig hívtam őket jó párszor telefonon, és személyesen is voltam ott. Papírt nem adtak, hogy kint jártak volna.

Beszéltem a kivitelezővel a kémény magasságáról. Azt mondta, nem érti, hisz a szabály szerint a tetőgerinc síkja fölött 60 cm magasságig kell emelni a kéményt. A kéményünk így is készült, ezt kifogásolták, mondván, hogy nincs ilyen szabályozás, a kéményseprőnek a "mellkasáig" kell érnie a kéménynek??? (8- )

Tetőjárdáról is érdeklődtem, a cégek egyből azt kérdezték, hogy mit írt a kéményseprő a jegyzőkönyvben. De hát nincs jegyzőkönyv!

Az ügyfélszolgálat visszadobja minden próbálkozásom, hogy valami szakival beszéljek, vagy azokkal, akik kint jártak nálunk. Mereven ragaszkodik hozzá, hogy jegyzőkönyvet nam kaptak, majd valamikor. De mikor???

Segítséget keresek! Valakit, aki ismerős bent, vagy van ismerőse, vagy tud egy kiskaput, hogy végre olyan emberrel beszélhessek, aki érdemben tud tenni/segíteni, hogy végre megkapjam a kellő papírt, hogy tovább tudjunk lépni az építkezésben.

A segítséget előre is köszönöm!

P.

KalásziM Creative Commons License 2010.08.11 0 0 7192

  A kémények a legritkább eseteben dőlnek be !

 

 

 Igaz a fagy kikezdheti, általában fentről lefelé haladva. A lehulló téglatörmelékek, amelyek az esetek 95 % -ában kifelé hullanak,  veszélyeztetik általában a tetőt, néha a járókelőket,  ótókat stb. Ledőlni általában erős széllökésektől szoktak nagy rombolást előidézve. De ez nagyon ritka.

 A befelé hullás  ?: az apró darabok lehullanak a kamin  zsák aljára - azt a tiszteséges seperőknek el kell távolítani az éves tisztításkor.  Nagyon ritkán előfordul olyan is, hogy nagyobb darabb tényleg befelé hull és elzárja a járatott. Még ez sem tragédia. Hagyományos fűtésnél  jelez a füst azonnal, tragédia csak gáznál lehet, de ott is  általában alváskor.

 Erre a kémény errózióra (fagy, néha savhatás) találták ki a bélelést különféle anyagokkal (aluminium,  korracél néha  samott, kerámia), aminek egyedüli célja a kémények élettartalamának a meghosszbítása. De ha van éves ellenőrzés, akkor minek egy újkéményt eleve kibéleltetni. Ha a tulaj vállalja az újra építést (kb - 5 - 7 év, de csak gáznál) miért ne válszthatna ?

 A kátrányosodás  ?

 Hát aki nem tud fűteni az előbb utóbb elkátrányosítja a kéményét. Na de aki szereti a kátrányszagot,   azt minek kell erőszakkal a kémény bélelésre rávenni. ? Majd megtanulja a kárán.

 

 Amúgy mi az hogy illegális készülék csere ?

 

 Mint írtam meg kell bizni egy gázszerelőt aki  a fő - fő felelős. Neki tudni kell mindent. Ha bizonytalanság van csak akkor kell a seperőkhöz fordulni.

 

 

 Egyébként mire ad szakvéleményt a seprő  _ ?  A   más munkájára !

 Az a szó hogy felelőséget vállal nem szerepel benne !

 

 

 

Előzmény: gmkiev (7191)
gmkiev Creative Commons License 2010.08.11 0 0 7191

Ritkán adok igazat neked, de most beletrafáltál.

Pl. A kéményseprő soha nem mondja éves ellenőrzése során:

"Kalászi úr! Ez a kémény míg be nem dől, csak szerzett jogon működhet. Készülékcsere esetén az eljárás a következő." És jő egy korrekt tájékoztatás.

No ezt kellene betanítani a feketeruhás kollégáknak.

Előzmény: KalásziM (7190)
KalásziM Creative Commons License 2010.08.11 0 0 7190

  Olvasom a tavaszi országos nem tudom hányadik kéménykonferencia határozatait !

 

 

 (VGF online)

 Ebből egy  --   a 12 határozat vagy óhaj közül :

 

 

 

 

4. Országos gyakorlattá kell tenni az elromlott gázkészülékek 2-3 nap alatt történő kicserélését, visszaszorítva ezzel az illegális készülékcserék gyakorlatát.

 

 

 Hát nem tudom. 

 Egy elromlott gázkészüléket ki kell javítatni egy arra jogosult és értő szerelővel.

 Amúgy nekem a nem elromlott, csak megúnt gáztűzhelyemet másnap kicserélték.

 

 

 

 Sőt a megvásárolt  pb. gáztűzhelyt még aznap üzembe helyeztem.

 Mi közük ezekhez az derék seperőknek  ??

 

 

 

 Szerintem az illegális  készülék cserét visszaszorítani csak a kéményesseperők teljes mellőzésével lehetne.

 

 

 felelős/ engedélyes   gázszerelőre kell bizni a dolgot !

 

 A gázszerelő aki természetesen  gáztömören szerel, megnézi a levegő utánpótlást meg ami kell. eddig tapasztalataim alapján a kéményseprők csak a papírokat kérték  ténykedésük max. annyi volt, hogy belenéztek a kéménybe. (Meg akadékoskodtak )

 Ezt egy gázszerelő is meg tudja tenni  !!

 A kéményseprő nem számol, nem méretez, nem rajzol stb. gyakorlatilag más munkáját használja fel !

 Na lehet cáfolni  !!

Zanthia_ Creative Commons License 2010.08.11 0 0 7189
Értem, köszönöm a válaszokat.
Azért is kérdeztem, mert egyrészt nem gondolom, hogy a kéményseprő érdekelt volna a fölösleges visszabontásban,
másfelől elég ciki lenne télvíz idején egy elzáródott kémény...
Előzmény: Dunit (7185)
vigusz Creative Commons License 2010.08.10 0 0 7188
Hi!
Az előbb beírt duma nem jelenik meg: a franc az index-be.
Mégegyszer kérdem: utólag bélelt kémény alján sok mondenzvíz jeleneik meg. Mi lehet az oka: rossz kazán vagy fűtési technológia? Köszi.
vigusz Creative Commons License 2010.08.10 0 0 7187
Hi! Valaki mondja meg, hogy miért gyűlik össze sok kondenzvíz egy utólag bélelt kémény alján? Rossz kazán vagy fűtési technológia az oka? Köszi.
Dunit Creative Commons License 2010.08.09 0 0 7186

  És még erre :

 

 

  "és ez idővel veszélyes lehet, mert vasdarab szakadhat le, és elzárhatja a kéményt. A ház 32 éve épült,"2

 

 

  Így van igaz ! A kémény veszélyez üzem  - igaz a képhez azis hozzátartozik, hogy Co mérgezésben meghal évente kb. 18 -20 ember - viszont a kémények miatt csak  2, azaz kettő.

 viszont az idén csak 85 -en fulladtak a vizekbe.

Előzmény: Zanthia_ (7183)
Dunit Creative Commons License 2010.08.09 0 0 7185

    'Szerintetek mi a teendő ilyenkor?
'

 

 

 

 Eccerű !

 Sk. kell tisztítani a kéményt.

A kéményseprődíjat természetesen fizetni kell !!

 

 

 

 "mert vasdarab szakadhat le, és elzárhatja a kéményt. "

 

 Kicsi a valószinűsége. Az a vas elkorródál  és nagyon apró darabokban jön le. ha meg 57 évente eccer elzáródik azt észre veszi az ember  !!


Előzmény: Zanthia_ (7183)
gmkiev Creative Commons License 2010.08.09 0 0 7184

"Kardom rozsda marja nem ragyog"

Én kéményseprő nem vagyok!

De.

Milyen badarság a zsalu emlegetése. Egy zsalut, ha elvégezte feladatát eltávolítják.

Ha nem láttad a rozsdát te is, akkor szerintem nem is volt. H a viszont vascsővel bélelt kéményed van, akkor miért nem zárta ki a használatból?

Ma hallottam egy kollégámtól: "Nem elég hogy korrupt a helyi kéényseperő, még genya is. Pedig csak úgy volna illő, hogy vagy ez, vagy az."

Magam nagyra becsülöm a munkájukat. De az utóbbiakban a hülye járdáikkal, meg kibúvóikkal engem is kiakasztanak.

 

No, ezeket is kéményseprő vette át? Nem. Pedig itt elkelt volna a segítsége.

Előzmény: Zanthia_ (7183)
Zanthia_ Creative Commons License 2010.08.09 0 0 7183
Kedves Szakértők!

Szeretnék segítséget kémény ügyben: pár éve, amikor kéményseprő megvizsgálta a vegyes tüzelésű kazán kéményét, azt mondta, a kéményből potyogott ki rozsda. Azt mondta, hogy vascsővel zsaluzták ki a kéményt belülről, és ez idővel veszélyes lehet, mert vasdarab szakadhat le, és elzárhatja a kéményt. A ház 32 éve épült, és eddig ilyen nem történt ilyen. Tavaly volt egy másik kéményseprő, ő nem talált ilyen problémát. Szerintetek mi a teendő ilyenkor?


Ági
Notes Creative Commons License 2010.08.09 0 0 7182
6 méternél magasabb kémény (Schiedel UP20) esetén akkor is kell két tisztítóajtó ha a tetőn van kibúvó, és járda?
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.09 0 0 7181
hor34 Creative Commons License 2010.08.09 0 0 7180
Köszönöm, hogy segítesz. A ház 2 részből áll. A magasabb része 7 méter magas a tetején és 4 méter az alján. Ehhez van hozzáépítve egy másik rész ami 4 méter magasan kezdődik és 3 méter magasságba végződik. Az alacsonyabb rész körülbelül 2 méterre van a mosókonyhától a magasabb olyan 7-8 méterre. Jelenleg az alacsony épületben lakik egy gázkazán. A gázkazán kéménye nagyjából 5-6 méter magas. Budapesten szeretném kivitelezni a dolgot. Jelenleg is van egy kémény szerű képződmény a mosókonyhában az előző tulaj állítása szerint régen neki abba volt bekötve a vegyes tüzelésű kazán. A hatásos kéménymagasságot gondolom a bekötéstől kell nézni a kémény tetejéig. Ez most jelenleg szerintem nincs több 3 méternél. Ezt a kéményt mindenképpen elbontom, mert elég ramaty állapotban van és szerintem csak idő kérdése, hogy ledőljön. Még lenne egy kérdésem az miként lehet, hogy a házban 2 kémény van és van ugye ez a mosókonyhai csoda és a kéményseprő csak a gázkazán kéményét ellenőrzi. A papírok szerint is csak ez az 1 kémény van pedig elég jól látható a többi is. Hozzávetőlegesen mekkora költségekkel kell számolnom a terveztetésnél és a további folyamat során?
Előzmény: kentaura (7175)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.09 0 0 7179
TISZTELT FÓRUMTÁRSAK.Érdeklődöm, ventilációs kéménymagasítás után. Lomanco .Keresek,de nehéz találni itthon.Tudomásom szerint,van hasonló magyar gyártmány.A fogalmazás pontatlansága,a szakértelmem hiánya miatt van,a kémény témában.Köszönöm a segítő válaszokat.
cseik Creative Commons License 2010.08.09 0 0 7178
A kéményt tervezni kell. Ez benne van valamelyik kéményes szabványban. Nem tudom, hogy mindenhol, de van ahol csak akkor veszi át a kéményes, ha van terv is. Ha meg épített kémény (tudomásom szerint kétkürtős csak ilyen van), akkor építési engedély is kell hozzá.
Előzmény: hor34 (7171)
fede94 Creative Commons License 2010.08.08 0 0 7177
15 cm a becsatlakozó. a kémény 25 cm. már át van véve, de szerintem túl nagy lett ezért kérdeztem, hogy lehet-e szűkíteni.
Előzmény: kentaura (7174)
kentaura Creative Commons License 2010.08.08 0 0 7176

A kéményedet ellenőrzi a kéményseprő? A felújított kéményt át akarod vetetni kéményseprővel? Csak akkor veszik át, ha szakkivitelező készíti a kéményedet. A 15-ös bélés csak akkor jöhet szóba, ha a kazánod füstcsöve is max 15-ös. Ha nagyobb, akkor külön méretezni kell a kéményt áramlástechnikailag, mert előfordulhat, hogy nem lesz megfelelő huzata a kazánnak. A falazott kürtőn belül miért akarod hőszigetelni a bélelést?

Előzmény: stevemegane (7165)
kentaura Creative Commons License 2010.08.08 0 0 7175

1. Szilárd tüzelésű kazánt 5m-nél alacsonyabb hatásos kéménymagasságú kéménybe nem köthetsz.

2. A házad milyen magas? Ha közel van hozzá a mosókonyha, akkor jó eséllyel a te házad magassága fogja meghatározni a minimális kéménymagasságodat, különben nem lesz megfelelő huzat a kéményedben.

3. Hol építed a kéményt? Budapesten még létrát is kérni fognak a kéményed mellé + egy járó felületet a kéményfedköved alatt max 120 cm-nél, különben nem veszik át a kéményt.

Előzmény: hor34 (7171)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!