Keresés

Részletes keresés

...FGHKLÉJ Creative Commons License 2017.07.18 0 0 31714
Előzmény: zsog71 (31703)
slajder Creative Commons License 2017.07.18 0 0 31713

Többgyerekes ismerösöm szeretne komplett szörfcuccot venni, most tanulna a család, biztos hogy sosem fognak siklani, trapézolni stb. Gondoltam egy 5.5 meg egy 3.0 körüli rigg lefedné mindenki igényeit. Viszont mi legyen a deszka? Elsőre 220 liter körüli puha boritásúra gondoltam, de aztán láttam h egyre inkább felfújható nagy bálnákat is lehet ilyesmire használni. Megéri egy ilyesmi? Ár, tartósság, súly, manöverezőkészség, stabilitás szempontokból. Ki látott már ilyet?

Combat Creative Commons License 2017.07.18 0 0 31712

"A papucsokat elkezdtem használni, de még bizonytalan vagyok vele."

Trapéz hiányában nem csoda, szinte lehetetlen küldetés.

 

Előzmény: domino47 (31711)
domino47 Creative Commons License 2017.07.18 0 0 31711

Köszönöm a tanácsokat.

Ezzel a szemmel fogok körbenézni.

A trapézolás még trapéz hiányában kimaradt. :)

A papucsokat elkezdtem használni, de még bizonytalan vagyok vele.

 

Jól írtátok ami bosszantó hogy vitorla emelésnél süllyed a deszka eleje vagy hátulja, ez jelentősen megnehezíti a dolgomat. 

A szélességet majd figyelem ha találok valami normális árú deszkát.

 

 

 

qrzor Creative Commons License 2017.07.17 0 0 31710

Ezért javasoltam a minél kisebb literszámot, amin még ezzel a testsúllyal meg lehet állni emelgetni a rigget. (persze hullámzástól is függ) Ha már beachstart, wasserstart zsebben lesz, akkor úgysem húzza fel többé, viszont 110-120  literes deszkát nem kell feltétlen eladni, mert kis-közepes szélben nagyon kellemesen lehet vele freeride-olni. Nagy szélre meg már ott a régi kishajó. Az lenne a jó, ha a vitorlából is van legalább három méret. (pl. 5, 6,5, 8, vagy 4-6-8 m2)  Így akkor a hazai szelek 90%-ban lefedhetők.

 

 

 

Előzmény: Gerpeti (31709)
Gerpeti Creative Commons License 2017.07.17 0 0 31709

Szerintem a liter önmagában nem elegendő szempont, ahogy qrzor is írta "modern shape legyen".

A régi deszkák keskenyebbek és minél szélesebb annál stabilabb felhúzáskor.

Azonban a liter elosztás sem mindegy! Lehetőleg freeride deszkát keress.

Ha a vitorla rendszeres felhúzásában gondolkodsz nagyon fontos, hogy a gyököt lábad közé véve ne süllyedjen el a deszka orra.

Ha mód van rá próbáld ki vásárlás előtt.

 

Viszont kérdezem, trapéz, papucs használat, vízből indulás megy?

Mert ha nem akkor azokat is könnyebb nagyobb deszkán, kis szélben gyakorolni.

Gyakorlott szörfösként a vitorla felhúzás úgyis csak végszükség esetén történik.

Tehát ne csak az lebegjen a szemed előtt ami a jelenlegi felszereléssel a legbosszantóbb hanem vedd figyelembe milyen körülmények között (sík/hullámos víz, szélerősség stb.) tervezel szörfözni és mik a távlati céljaid.

Előzmény: domino47 (31707)
qrzor Creative Commons License 2017.07.16 0 0 31708

 

115-120 liter elég lesz. Modern shape legyen.

 

A hazai boltokban vannak használt deszkák, illetve:

 

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/marktplatz/wassersport-bootsport/windsurfen-4673?rows=100&keyword=board

Előzmény: domino47 (31707)
domino47 Creative Commons License 2017.07.16 0 0 31707

Sziasztok !

 

Tanácsot kérnék a tapasztaltabb szörfösöktől.

 

Ritkán állok deszkára akkor is csak valami ósdi régi kölcsön darabra. Amivel kicsit szenvedős a dolog.

Mindent magamtól tanulgattam az elindulást a fordulást.

A mostani kölcsön cucc egy nagykorú F2 deszka amivel annyi a fő gond, hogy ez elsüllyed a 75 Kg -om alatt. Ha már elindult akkor jól megy , de a fordulóknál ha belassul szintén elmerül vagy instabil.

 

Beruháznék valami normálisabb felszerelésre.

Nekem az a lényeg igazán hogy ne merüljön el alattam ha ráállok és húzom fel a vitorlát.

75 Kg vagyok mekkora deszkát kéne venni, hogy ne merüljön el alattam. 130 liter körül elég lehet?

Néhány jó tanács jó lenne.

Ha valakinek van eladó komplett felszerelése az is érdekelne emberi áron. 

 

Köszi minden segítséget előre is.

Camberjack Creative Commons License 2017.07.14 0 1 31706

 

Viganj tegnap

vau1111 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 31705

Cucc megvan Csöpinél, köszi!

Előzmény: vau1111 (31704)
vau1111 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 31704

Ha valaki ma talált egy Ion deréktrapézt (fekete/kék, azt hiszem Radium, de nem vagyok benne biztos), és egy Oneill fekete/sárga "mentő"mellényt (impact vest) Gárdonyban, légyszi jelezze. Most este kipakoláskor vettem észre, hogy ezeket valahogy ottfelejtettem.

(mailcím publikus, vagy tmobil, 411 nyolckettőnulla1). Holnap szerintem Csöpit is felhívom, nem adta-e be valaki hozzá.

 

Egyébként a szél katasztrófa volt, fújt mindenhonnan, és minden erővel. Kicsit ment a 4.2 is, de 4.8 volt a "nyerő" méret. Azaz állítólag 6.6-al élvezhető is volt :). Nagy meglepetésemre ilyen ócska körülmények között sikerült spock-ot is ugranom, pedig ilyenkor még az elugrással is szenvedni szoktam, nemhogy a kiforgással.

 

Talán szombat szlalom, remélem nem a téli trapézt kell használnom.

zsog71 Creative Commons License 2017.07.12 0 0 31703

Sziasztok! Szeptemberben Szicíliába szeretnénk menni nyaralni és én persze szörföznék is néhány napot :-). Tud valaki olyan spot-ot javasolni, ahol lehet jófajta felszerelést kölcsönözni, mert a sajátot inkább nem vinném le. Inkább a símavizes helyeket preferálnám, ahogy néztem van jó pár, de kéne a kölcsönző is hozzá. Köszönöm, ha ír valaki tapasztalást!

pam-pi Creative Commons License 2017.07.12 0 0 31702

Ja azt elfelejtettem írni, hogy péntek óta minden nap kb 10-től este 7-ig lehetett menni, és M.V-tól délre vagyunk.

Előzmény: Capacsali Reload (31700)
pam-pi Creative Commons License 2017.07.12 0 0 31701

Mikri Vigliától kb. 3 km-re vagyunk, de már talán normalizálódott a helyzet. Úgy vettem észre, hogy átengedték nekünk a fele strandot ahol be szoktunk menni, mivel látták, hogy úgy sem megyünk el innen. Van kb 200 m széles folyosó ahol be lehet menni mert jobbra és balra sziklák vannak. Így tanulásra nem valami szuper a hely a sógrom kínlódik is elég sokat. Én felkrajcoltam Mikri Vigliába, mert a hegy felfogja a hullámokat némileg így korlátozottan jó freestylra is. Mikri V. szél felőli oldala tele van kite-osokkal így nekem nagyon nem tetszett. Szerintem neked sem fog. A hegy alól indulva is simán ki lehet menni a hullámos részre ahol kb 1 m magasak a hullámok. A szél az nagyon oké! Amikor a Guru nem írt egy csillagot sem 5.8-al akkor is vígan tudtam menni. Legtöbbet 4.2 4.8 volt eddig használatban. Újra felfedeztem a wave deszkám. Marha élvezetes a hullámokon le-fel szaladgálni vele :) Még a végén elcsábít a sötét oldal :)

Előzmény: Capacsali Reload (31700)
Capacsali Reload Creative Commons License 2017.07.10 0 0 31700

Remélem nem Mikri Viglan kötözködnek veled a lokál pancsolók, mert szeptemberre ott foglaltam szállást, kellemetlen lenne a helyi erőkkel hadakozni...

 

A sziget melyik részén vagytok? Egyébként a szél milyen?

Előzmény: pam-pi (31698)
vau1111 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 31699

Még azt tudom elképzelni, hogy mivel Naxoson is van több center/spot, szeretnék, ha oda mennétek, és a partszakaszuk megmaradna szörfmentesen. Kicsit hasonló mentalitás, mint amikor nem szeretem, ha kite-osok szállják meg a gárdonyi placcot. Egy udvarias beszélgetés, elmagyarázás, hogy nem akarsz cuccolni, meg hogy miattad nem fog ott megjelenni hatszáz másik szörfös, szerintem lenyugtatja őket. Plusz ha napról napra azt látják, hogy nem jön tömeg, és még mindig nem zavarod őket, amúgy is megnyugodnak.

Aztán az is lehet, hogy a centerek nem véletlenül vannak ott ahol, és ott jobbak a lehetőségek.

Előzmény: pam-pi (31698)
pam-pi Creative Commons License 2017.07.09 0 0 31698

A legszebb az volt, hogy a vízbe nem volt senki. Ma is szóltak, de kicsit udvariasabban, és csak ajánlották hogy ettől van jobb hely is. Előbb-utóbb majd megszokják mert ezért nem fogunk pakolászni.

Előzmény: vau1111 (31697)
vau1111 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 31697

Rodoszon az ellenkezője szokott történni. Pár pancsikoló bemegy az ezerrel száguldozó, sokszor kontroll nélküli szörfösök közé, és csodálkozik ha rászólunk, hogy ne itt ússzon.

 

Én nem tudok extra szabályozásról. Ha nincs kitéve no windsurf vagy hasonló tábla, szerintem nem szólhatnak semmit. Az tény, hogy helyi szabályozás lehet, hogy hol szabad bemenni, de ha a házigazda sem tud ilyenről, akkor az nincs.

 

Utóbbi idők tapasztalata, hogy a fürdőzők 99,99999%-a nem merészkedik 50 méternél messzebb attól a résztől, ahol még leér a lába. Ha mély a víz, gyakorlatilag kizárt, hogy zavard vagy veszélyeztesd az úszókat.

Előzmény: pam-pi (31695)
Camberjack Creative Commons License 2017.07.09 0 0 31696

 

Viganj, nagy test, nagy élvezet...

pam-pi Creative Commons License 2017.07.09 0 0 31695

Nem tudjátok, hogy milyen szabályozás van Görögországban a szörfözésre? Még csak 2 napja vagyunk naxoson de már másodszor akarnak elzavarni máshová, azzal a címmel hogy ez nem szörfös hely hanem úszásra van kijelölve. Jelzem hogy sehol egy bója vagy egy tábla. Egy papa azt mondta hogy 200 méterig lehet a partot megközelíteni de bemenni csak a kijelölt helyen lehet. A házigazdánk szerint nincs ilyen szabály, így simán szörfözök csak félek, hogy még a végén rendőrt hívnak. ja és mivel a partközelbe nem fúj tényleg csak bent szörfözök 300-400m-re és csak 2x 3x jövök ki.

Dude95 Creative Commons License 2017.07.08 0 0 31694

Hétfőn 2-3 órát mentem Füred közelében hetessel, tovább fújt, de nem mertem benn maradni, mert 45 fokokat forgott a szél és többször bármi jel nélkül elállt több tíz percre. Egyszer Csopaknál dekkoltam fél órát, egyszer pedig Tihanyban a hajóállomáson. Azóta sajnos semmi használható szél, sem a tegnap esti viharvadászat, sem a ma reggel gyenge 4-5-ös szél nem jött be... Délutánra ígér valamit az AROME, de már nem hiszek neki.

vau1111 Creative Commons License 2017.07.03 0 0 31693

Lehet hogy el...tam, de helyette behúztam a mai napot is :)

 

Elég érdekes szél volt, a parton szinte semmit nem lehetett érezni, és induláskor sem. Ha éppen kijöttem az óvodába pihenni, egyből az ugrott be, hogy elállt a szél, nem érdemes visszamenni. De benézve mindig megnyugtató látvány fogadott.

 

Szlalom, 7.0, de ment volna akár a 4.8 is, de csak keveset és bennt a nagytisztáson, a véletlenszerű ráfújásokban. Freestyle gyakorlásra nem lett volna élmény, így maradt a szlalom. A 7-es szinte nonstop siklott, bár voltak kisebb leállások. A szélirány is erősen változott, volt hogy tiszta É-i irányból fújt (érdekes, hogy a vizen ez ÉK-inek érződött, de a GPS track alapján csak 45 fokot forgott a szél), majd visszafordult normál ÉNY-iba.

 

Sukoróról visszajönni érdekes élmény volt, a tavon található szélfoltok között ellavírozni raum-ban nem egy stabil érzés.

Előzmény: Combat (31692)
Combat Creative Commons License 2017.07.03 0 0 31692

Valaki mellettem 5.3- és  100 literes deszkával ugrabugrált, 1.5 órát.

 

csak ennyire. ne nyugtasd magad el.....tad.  :)

Előzmény: vau1111 (31690)
Camberjack Creative Commons License 2017.07.03 0 0 31691

Vasárnap 4,7m2 dél körül, 1,5 óra szünet, aztán délután 7,5m2 a Dunán.

vau1111 Creative Commons License 2017.07.02 0 0 31690

4 körül mentem el, szerintem akkor fújt rá, legalábbis a met.hu adatai szerint. És 5 körültől szépen elkezdett csökkenni. De lehet hogy csak nyugtatom magamat. Azért ránézésre az a befújás sem volt olyan erős, viszont tény, hogy a 7-essel valószínűleg lett volna egy teljes órám nonstop. Láttam, 5-ösök is mentek, bár ráfújásban előtte is működött 5.0-tól fölfelé minden.

Előzmény: Combat (31689)
Combat Creative Commons License 2017.07.02 0 0 31689

Nem láttam mikor mentél, el, de este 5 körül befújt tudsz róla?

Előzmény: vau1111 (31688)
vau1111 Creative Commons License 2017.07.02 0 0 31688

Kimaradt, hogy Gárdony

Előzmény: vau1111 (31687)
vau1111 Creative Commons License 2017.07.02 0 0 31687

A heti három nap megvolt megint, ez az idényben többször is előfordult. Mondjuk a mai már csak szlalommal, bár ha az előrejelzés kicsit pontosabb lenne, nem csúsztam volna le a reggel 8-10-ig fújó rendes szélről. Így csak a pöffvadászás maradt, néha egész kellemes, néha igencsak szivatós széllel.

 

Holnap délelőttre jobb szelet igérnek, azt még szándékszom megfogni. Dolgoznom amúgy is csak délután kell :)

 

Mivel hétvége, bepróbálkoztak a parkolójegy szedéssel. Majd a srác bevallotta, hogy csak a hajós tábláig kell fizetni, utána szabad. Átálltam, és nem is kerültem messzebb a bejárattól. Állítólag az önkormányzattól bérlik a parkolóhelyet, gondolom a "sportbeach". Nem is értem, hogy van még olyan balek, aki itt az önkormányzattól parlokójegyszedési lehetőséget bérel? Kánikulai napokon ott a sok fürdőző, de egyébként semmi bevétel nincs. Ma meg nem volt kánikula, egész el lehetett férni.

 

Megint kicentizett valaki a vizen. Gondolom kicsit durvább stílusban és hangerővel szóltam rá, mert utána az illető láthatóan nehezen emésztette meg a dolgot. Ha olvasod, bocs a hangszínért, de meg kéne érteni, hogy a szörf gyors, és veszélyes üzem, NEM centizünk senkit sem, még buliból sem. 2 ember, bármelyikünk ronthat, még akkor is, ha mindketten "profinak" érezzük magunkat. Jobb esetben csak fizeted a vitorlámat, rosszabb esetben emberi sérülés, vagy halál. Kell ez? A távolság volt max. 2 méter, ha kinyújtom a karom, elérem a vitorlát simán. Az én árbocom "csak" 430 centi, a Te vitorlád nagyobb, valószínűleg 460-as árboccal. Nem kell sok matek.

Itt nem a PWA "no rule" szabály érvényes, a felszerelést nem állja a szponzor, az idény közepén (de úgy általában sem) meg nem akarok kórházba kerülni.

Camberjack Creative Commons License 2017.07.02 0 0 31686

Csütörtök délután megyünk Viganjba, szállás apartmanban 50 méterre a tengertől. Szörftárolóban a cuccok 5 méterre a víztől. Van egy szabad helyünk, utazás+szállás kb. 100 ezer Ft 10 éjszakára,elég kedvező! Érdekel valakit?

 

Főként nagyvitorlásoknak, de előfordul erősebb szél is néha!

 

A hely:

 

https://vimeo.com/45977539

backloop Creative Commons License 2017.07.01 0 0 31685

Tegnap Nereus is jo volt.Erös szelben a 4.6 is eleg lett volna a vege fele,de 5.2 vel voltam benn.

A m1 hirado ram is startolt :)pont elötte ugrottam egy iszonytos magas,talpas konot,de az nincs meg :

Helyette 

34:49-nel ott a MOJO !!

 

http://www.mediaklikk.hu/video/hirado-m1-1930-2017-06-30-i-adas/

Előzmény: pam-pi (31683)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!