Keresés

Részletes keresés

digicat Creative Commons License 2007.05.18 0 0 1642
"Hogy neked miért nem, az kizárt dolog, mert nem tudom."
Két lehetőség van:
1. Nem kártyával, hanem egyenlegből lett fizetve.
2. Nem refund-ot kaptál, hanem visszautalta a pénzt. A PayPal transaction historyban írja, hogy refund vagy payment.

Lekérheted a pénzt bankszámlára (Withdraw gomb), de olcsóbb, ha elvásárolod.
Előzmény: lauramarcell (1641)
lauramarcell Creative Commons License 2007.05.18 0 0 1641

Huh ez nagyon rosszul hangzik. Nem tudod véletlenül hova-kihez fordulhatnék segítségért ez ügyben?

 

Előzmény: edk440 (1640)
edk440 Creative Commons License 2007.05.18 0 0 1640
Másoknak automatikusan visszakerült a refund összege a kártyaszámlájukra pár nap után. Hogy neked miért nem, az kizárt dolog, mert nem tudom.
Előzmény: lauramarcell (1639)
lauramarcell Creative Commons License 2007.05.18 0 0 1639

Szia!

Igen, így van. Az paypal egyenlegen van a pénz, de nem kerül a számlámra. Ennek már vagy 3-4 hete.

Hogyan fog a számlámra kerülni a pénz?

Köszönöm szépen, Timi

Előzmény: edk440 (1638)
edk440 Creative Commons License 2007.05.18 0 0 1638
Tehát a Paypal-egyelegedre került a visszautalt pénz, de nem ment vissza a bankszámládra? Mennyi ideje? Pár nap alatt ennek meg kellene történnie.
Előzmény: lauramarcell (1637)
lauramarcell Creative Commons License 2007.05.18 0 0 1637

Sziasztok!

Kérlek segítsetek! Nagyon analfabéta vagyok a paypal-hoz...A story röviden: vettünk a német ebay-en egy öltönyt, ki is fizettük. Egy hónap múlva írt az illető, akitől "vettük", hogy sajnos nincs az a méret, amit kértünk, vissza utalja a pénzt. A pénz azóta is ott van a paypal-on, de csak nem akar megérkezni a számlánkra. 

Ilyenkor mi a teendő?

Hova fordulhatnánk?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

Timi

sziti Creative Commons License 2007.05.18 0 0 1636
:-)
Előzmény: kavera (1635)
kavera Creative Commons License 2007.05.18 0 0 1635
Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek!:)
Sikerült!!bejutottam végre!!!
THX:):)
sziti Creative Commons License 2007.05.18 0 0 1634

Azt gondolom, erre elég a 600 HUF.

 

Mivel a kártya azonosítója a kártyatulajdonos neve (cardholder name) is, szerintem csak az számít, hogy azt add meg jól.

Előzmény: kavera (1633)
kavera Creative Commons License 2007.05.18 0 0 1633
Na hát akkor már sejtem hol ronthattam el, én balga nem tettem pénzt a számlára.....szóval valószínűleg ezért dobja mindig vissza. Az az igazsgá hogy én már régen regisztráltam a paypal-on, mert volt már régen is webkártya, csak nem találtam meg a hozzá tartozó számokat.....ezért újat kértem az otp-től (mivel ingyenes, és már eléggé beleuntam a keresgetésbe) és most csak hozzá akartam adni a kártyát.
Tehát ha jól értem egy 600Ft elég kell hogy legyen a csekkoláshoz.

Még egy alma kérdés: számít az ha nem az én nevemen van a kártya? mert a paypal regben a sajátomat adtam meg, de a kártya faterom nevén van, mert nem akartam külön elektronikus számlát magamnak, na meg így sokkal olcsóbb és egyszerűbb volt.
sziti Creative Commons License 2007.05.18 0 0 1632
Köszi, tényleg, ezt olvastam is korábban.
Előzmény: edk440 (1630)
sziti Creative Commons License 2007.05.18 0 0 1631

Erre az alulinformáltság enyhe kifejezés...

 

Most vásároltam vele USÁ-ból on-line boltból. Tökéletesen működik. Nincs mire rákérdeznem.

Előzmény: Ijász (1629)
edk440 Creative Commons License 2007.05.18 0 0 1630
azonnal megtörtént 403 Ft (+182 Ft, azaz 1 USD, ennek okát még nem tudom) terhelése (zárolása)

Az 1 dollárral a kártya létezését ellenőrzi. Csak zárolja, az egy idő után feloldódik.
Előzmény: sziti (1628)
Ijász Creative Commons License 2007.05.18 0 0 1629

Egyik ismerősöm nemrég mesélte, hogy is szívta meg ezzel, neki valami olyasmit mondtak az (amúgy erősen alulinformált) OTP-s alkalmazottak, hogy az ő webbkártyája csak belföldön használható. Nem tudom, mi igaz ebből, de szerintem kérdezz rá az ügyfélszolgálaton (de ügyesen, hogy a Paypal szó ne hangozzék el! :)

 

 

Előzmény: sziti (1628)
sziti Creative Commons License 2007.05.18 0 0 1628

Kezdjük azzal, hogy az OTP webkártya Mastercard, tehát VISA-ként joggal utasítja el bármely rendszer.

Nem tudok minden lépést tételesen leírni itt Neked,ahhoz újra kéne modelleznem egy PayPal regisztrációt... 

Alaphelyzet: van netes OTPdirektem, ezen keresztül tettem némi összeget a webes kártyám számlájára.

Mindenben követtem a PayPal lépéseket, melyek végén azonnal megtörtént 403 Ft (+182 Ft, azaz 1 USD, ennek okát még nem tudom) terhelése (zárolása). Történt mindez 3 napja (kedden), és ma reggelre jelent meg (tehát most terhelték ténylegesen) a netes számlám történetében az a négyjegyű kód, mellyel a PayPalon aktiválni tudtam magam.

 

(Egy apróság: úgye figyeltél arra, hogy a kártya érvényességét hónap/év formában írd be? Az OTP ui. a magyar év/hónap formátumban adta meg a számlaszámos borítékjában...)

Előzmény: kavera (1627)
kavera Creative Commons License 2007.05.18 0 0 1627
Esetleg le tudnád részletesen írni, hogy mit hogy csináltál??:)
Elég láma vagyok még az ilyenekben.....hogy tudtad hozzáadni a web-kártyát a paypal számládhoz???

nekem ilyet dob vissza:
"This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card."

ezt akkor ha mastercard-ként állítom be, ha a visa-t választom (ami elvileg is lenne a kártya) akkor azt nyomja hogy nem valós számot adok meg......

egy életre elveszi az ember kedvét az ilyen és ehhez hasonló fa**ágok:(


kavera Creative Commons License 2007.05.18 0 0 1626
Hát most elég sokba kerülne átnyergelni egy igazi BANK-hoz, főleg hogy a terméket amit vennék jelképes összeget képvisel.......de fontolgatom:)
sziti Creative Commons License 2007.05.18 0 0 1625
Meg is néztem - mostanra megjött a kódom, sikerült vele az aktiválás és összekötés. Nálam tehát működik.
Előzmény: sziti (1624)
sziti Creative Commons License 2007.05.18 0 0 1624
Én épp most járok ugyanezen cipőben (OTP webkártya és PayPal összekapcsolása). Két napja indítottam, a PayPal oldalról a párszáz Ft-os lehívás (egyelőre zárolt tételként) azonnal sikerült, észrevételed után különösen kíváncsi vagyok, sikerül-e a kapcsolat aktiválása.
Előzmény: kavera (1622)
Ijász Creative Commons License 2007.05.17 0 0 1623

Esetleg banknál kéne próbálkozni, nem az OTP-nél :)

 

Előzmény: kavera (1622)
kavera Creative Commons License 2007.05.17 0 0 1622
Hi!

Lehet nem tartozik pont ide ez a kérdés, de mivel ezt a topicot dobta ki a google a paypal-lal kapcsolatban, így mégis írok Nektek!

Annyi volna a kérdésem, hogy az OTP-Webkártyát miért nem lehet hozzáadni a paypal credit card-jához? Egyébként az elektronikus számlához ahová a webkártya is tartozik, van egy visa classik kártya is, de azt nem nagyon akarom kiadni. Szóval ahogy olvastam már más fórumokon az MKB-Webkártyát elfogadja (pedig elvben az nem dombornyomtott, ahogy ez sem) és működik is.

Tudna vki felvilágosítást adni a fentiekre?

THX!
sziti Creative Commons License 2007.05.17 0 0 1621
HangyaTS Creative Commons License 2007.05.16 0 0 1620
Köszönöm a segítséget.
edk440 Creative Commons License 2007.05.16 0 0 1619
Ha így goldolod, keress valakit, aki Paypalen belül átutalja neked az összeget, ami így az egyenlegedre kerül, te meg odaadod neki készpénzben.
Előzmény: HangyaTS (1617)
Ijász Creative Commons License 2007.05.16 0 0 1618

A Paypalnak épp az az előnye, hogy nem kell kiadnod minden vásárláskor mindenféle ismeretlennek a bankkártyád adatait, hanem elég csak egyetlen helyen, a Paypalnal, így sokkal biztonságosabb. És a banki utalással ellentétben azonnali fizetés, és ingyenes.

Lehet, hogy sok helyen olvastál mindenféle visszaélésekről a bankkártyák adataival, de egyben biztos vagyok: ez nem a Paypalnal történt. Több millió ügyfele van, vigyáz rájuk.

A bankkártya kiváltását meg lehet ideig-óráig halogatni, de a mai világban élni nélküle egyre nehezebb (és főleg: minek? Amennyit használok ATM-et, kártyás vásárlást, szinte annyi banki sorbanállást megspórolok, már megérte az az évi 3500 Ft a dombornyomott kártyáért).

Előzmény: HangyaTS (1617)
HangyaTS Creative Commons License 2007.05.16 0 0 1617
Bár nem pontosan fogalmaztam, de pont ez a bajom az egésszel.

Nem akarok hitelkeretet.

Átutalom, oszt punktum.

Reméltem, hogy a PayPal végre hozzásegít ehhez, de kiderült, hogy Magyarországon nem lehet PayPal egyenleget belföldi átutalással feltölteni.
Előzmény: Leki (1616)
Leki Creative Commons License 2007.05.16 0 0 1616
A hitelkártyán hitelkeret van max. azon nemigazán lehet pénzt tárolni, azért jó lenne ha már nem kevernénk a fogalmakat. Ma Magyarországon még mindig túlsúlyban vannak a betét alapú bankkártyák, amit sokan hitelkártyának hisznek, pedig nem az.
Előzmény: HangyaTS (1613)
HangyaTS Creative Commons License 2007.05.16 0 0 1615
:)

Köszi, majd kitalálom, mi legyen, annyira nem fontos.
Előzmény: pittipitti (1614)
pittipitti Creative Commons License 2007.05.16 0 0 1614
Én jutiért tudok helyetted fizetni paypallal :)
Előzmény: HangyaTS (1609)
HangyaTS Creative Commons License 2007.05.16 0 0 1613
Nem tetszik a módja.

Hány eset van, hogy hónapokig terhelgetik a semmire a számlát.

Igen tudom, sokan általában ezért csak annyi pénzt tartanak azon a számlán, amely a hitelkártyához tartozik, amennyit a vételre szánnak.

De szvsz ezzel pont fordítva ülünk a lovon.

Inkább szarok bele, és nem veszek semmit.
Előzmény: vsiivz (1612)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!