Keresés

Részletes keresés

RoGS Creative Commons License 2009.04.09 0 0 622
Ha C-t fogsz az a hangzó Esz. Vagyis egy kis terccel feljebb szól a cső a pl zongorához képest. Tehát akkor A-t kell játszanod a hangzó C-hez.
Előzmény: Laszlo70 (621)
Laszlo70 Creative Commons License 2009.04.09 0 0 621

Sziasztok szaxofonosok.

 

Amatör szinten fújogatok egy tenort és most van nálam egy alt. A kérdésem az lenne hogy az alton melyik fogott hang a hangzó C ?

 

Köszönet a segítségért.

Jazzmedve Creative Commons License 2009.03.30 0 0 620
hányas náddal nyomattad?
florg Creative Commons License 2009.03.30 0 0 619
Megmondodm őszintén, lassan negyedszázada szaxizom, de ilyet még nem hallottam, hogy a nád "leenged". Húrral szokott ilyesmi történni, de náddal...
Előzmény: Jra (618)
Jra Creative Commons License 2009.03.29 0 0 618
Csak nem velem van a baj.
Tényleg a nád a hibás.
Megint elment egy nóta közben a szaxi és nem tudtam vele passzolni.
Ráadásul ciki volt, éppen a Horváth Charlie ült mellettünk egy buliban, és ott szerencsétlenkedtem a szaxival, míg gyorsan nádat cseréltem. Hiába szorítottam, egyszerűen leengedett, és már nem tudtam utánahangolni sem.

Jra Creative Commons License 2009.03.21 0 0 617
Folytatva a több nappal ezelőtt megkezdett gondolatmenetet, az is hiba lehet nálam, hogy marha lusta vagyok.
Nem gyakorlok.
Ma délután lakodalomba megyek, és a múlt hét óta nem vettem elő a szaxofont. Majd ma délután fél kettőtől fél háromig fújok egy kicsit.
Így tényleg nem lehet edzésben tartani a pofámat.
Hát, ez van. Lustaság fél egészség.
Egyébként így szoktam le a cigiről.
Elgogyott, lusta voltam elmenni a boltba venni magamnak.
Ennek már 11 éve volt
Jra Creative Commons License 2009.03.17 0 0 616
Ezt elképzelhetőnek tartom, sőt, a múlt hétvégén már nem is volt semmi problémám, pedig nagyon soklat kellett fújni, többet mint eddig. Rendesen el is fáradtam a buli végére.
Nem hangolódott el a szaxi, figyeltem mondjuk arra is, hogy ha lehet nagyon ne nyálazzam össze a fúvókát.
Előzmény: florg (612)
ogyorgy Creative Commons License 2009.03.17 0 0 615
Szia!

Köszi az ötletet.
Bergeron Creative Commons License 2009.03.17 0 0 614

Ha Pesten laksz menj ki a Verseny utcai bolhapiacra hétvén délelőtt, van ott a vasút felé eső egyik soron valaki aki hangszerekkel foglalkozik. Szerintem mikrofonállványért tudsz nála fúvókát cserélni.

 

Nem ártana, ha nádat is beszereznél előtte, hogy ki tudd próbálni - sajnos az sem olcsó.

Előzmény: ogyorgy (613)
ogyorgy Creative Commons License 2009.03.16 0 0 613
Sziasztok!

Lenne hozzátok egy hatalmas kérésem. Gyerekkori álmom teljesült azzal, hogy hozzájutottam egy szaxofonhoz. Sajnos fúvóka nem volt hozzá, így még nem is tudtam kipróbálni. Most nem engedhetem meg magamnak, hogy vegyek ezért, ha valakinek lenne egy felesleges, használaton kívüli alt fúvókája köszönettel elfogadnám. Esetleg cserébe valamit feltudnék ajánlani (pld. Lexmark fotónyomtató vagy fényképezőgép állvány, esetleg mikrofon állvány). Az e-mail címem nyilvános itt az Indexen.
florg Creative Commons License 2009.03.13 0 0 612
Ereszkedő hangmagasság problémája leginkább a júzeroldali error lehetőségét veti föl bennem. Azaz: eleinte szorítasz, ahhoz hangolsz, aztán elfáradsz, és lazább a tartás, tehát ereszkedik a hangmagasság.

Megoldás lehet egy kényelmesebb fúvóka beszerzése, vagy a mostanihoz valóban megfelelő nád választása.
Előzmény: Jra (610)
florg Creative Commons License 2009.03.13 0 0 611
Nem tud átázni. Amikor átázik, akkor már lejött róla az a fekete műanyag bevonat (amitől nem tud átázni). Tehát nem új. De amikor lejön a kulimász, akkor már igen gusztustalan is lesz.
Előzmény: Jra (610)
Jra Creative Commons License 2009.03.13 0 0 610
Ezt még nem hallottam, de okvetlen ki fogom próbálni.
Természetesen nem tudom bizonyítani és nem is akarom, hogy a Plasticover nád átázik, de nem tudok másra gondolni, hogy miért ereszkedik a hangmagasság.
Most nem vásárolok új nádakat - nem olcsó dolog -, de legközelebb midenképpen kipróbálom, amit Jazzmedve tanácsolt.
Előzmény: Jazzmedve (609)
Jazzmedve Creative Commons License 2009.03.13 0 0 609
Én úgy tudom, hogy nem szabad új náddal először sokat fújni, első nap egy negyed órát, másodszorra is ugyanennyit, aztán utána már bármennyit lehet. Ha először átázik, az a nád már sose lesz jó. Nekem is 1 hétig tartott pl a vandoren nád, és amióta ezt tanácsolták, sokkal tovább jók a nádjaim
Előzmény: Jra (607)
florg Creative Commons License 2009.03.12 0 0 608
Plasticover átázik? Na, az fura dolog.
Előzmény: Jra (607)
Jra Creative Commons License 2009.03.12 0 0 607
Az is lehet, hogy a nád nem jó. Kipróbáltam a Plastic Overt és a Vandorent, mind a kettőnél ugyanez a helyzet.
Most három-négy nótánként cserélgetem a nádakat. Egy darabig jó, aztán megint ereszkedik, hogy már nem tudok intonálni és bentebb sem tudom tolni a sípot. Nádcsere, és a probláma meg va oldva - egy ideig. Az rendben van, hogy bemelegedés után változik a hangmagasság, csak az nincs, hogy ez nem akar megállni. És arra nem lenne megoldás a nádcsere.
Egészen biztosan nem a hangszer hibája, hanem inkább az, hogy az utóbbi időben rosszabb nádakat fogtam ki, amelyek átáznak.
florg Creative Commons License 2009.03.11 0 0 606
Hát, csak nem a végtelenségig ereszkedik az, mert akkor egyszercsak baritonod lesz. :)
Nyilván valamennyit változik a hangmagasság, ha bemelegszik a cső. Kicsit utánahangolsz, és rendben van. Meg intonálni kell.

Az, hogy milyen lágyan szól a cső, pont nem feltétlenül függ a nád keménységétől. Fújok én neked olyan rockhangot másfeles náddal, hogy csak, meg ugyanazzal puhát is.
A nagyon puha hangszínéről (is) híressé vált Paul Desmond 3 és 1/2-es nádat használt.
Ben Webster, aki szintén nem nagyon fújt kemény hangot, 9-es nyílású Otto Linket használt, 3 és 1/2-es náddal.
Előzmény: Jra (605)
Jra Creative Commons License 2009.03.11 0 0 605
Úgy látom manapság nem nagyon szóltak hozzá a témához.
Segítség kellene.
Megvettem Jazzmedvétől a Jupitert és van egy kellemetlen tapasztalatom, amit azelőtt az Amatinál nem nagyon észleltem.
Vadonat új nádat teszek fel - Plastic Overt használok - és azt veszem észre, hogy amint a szaxi bemelegszik ereszkedik a hangmagasság.
Egy darabig ugye lehet intonálni, meg bentebb tologatni a fúvókát, aztán az sem segít.
Ilyet azelőtt az Amatinál nem tapasztaltam, mondjuk abban a zenekarban az volt a lényeg, hogy túlharsogjuk a másikat, úgyhogy elég kemény nádat használtam.
A jelenlegi kettes felállásunkban mikrofonba fújok, az a lényeg, hogy minél lágyabban szólaljon meg a cső, ezért nád méretét is visszavettem 1,5-2-es nádat használok.

Lehet aztán hogy bennem van a hiba, vagy túl gyenge a nád, nem tudom, remélem tudtok valami megoldást rá.
Előre is köszi: Jara
Jazzmedve Creative Commons License 2009.02.13 0 0 604
Van egy eladó selmer soloist E fúvókám tenorra.....
florg Creative Commons License 2009.02.13 0 0 603
Azt tényleg nem árt, ha egy kezdő meggondolja. Nekem is volt Buescher Aristocratom, modern billentyűs, 1920-ból kb. Na, azon tisztán játszani kalandos vállalkozás volt, még ha sikerült is (és bőven túlszárnyalta tisztaságban a Weltklang és Amati márkájú előző csöveimet).

Az értéke valóban tartósabb, mint egy kínaié...vagy ki tudja.
Előzmény: Törölt nick (602)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.13 0 0 602

Azert gondolj meg egy hasznaltat is: en egy Buescher Aristrocrat-t vettem, 750 EUR-rt (ok, ez a mostani arfolyam mellett kicsit tobb mint 160e), de nagyon szeretem, teljesen jol lehet vele tanulni kezdo szintrol is (en is az vagyok), es ha el akarod adni, akkor ennek csak marad az erteke, ha meg egy kinait akarsz kesobb elpasszolni, akkor azt csak nagy veszteseggel tudod.

 

Raadasul mindenki irigyli.

Előzmény: Jeff Lebowski (562)
Jra Creative Commons License 2009.02.11 0 0 601
Persze, hogy nem bántam meg, lassan visszahozza az árát. Jó, nagyon lassan. Már akartam reagálni korábban is, csak minden hozzászólásnál leáll a megszakad a netkapcsolatom, nem tudom miért van.

Előzmény: Jazzmedve (598)
Jazzmedve Creative Commons License 2009.02.10 0 0 600
Rajta van a fogam mindig, igazából ez az nyávogtatásos dolog egy rossz szokás, amiről elég nehéz leszokni, de rajta vagyok. Meg igazából most két egymással tök különböző fuvókával játszom, és ez sem tesz jót...!Köszi a kommentet, igyekszem mindent javítani:)
Előzmény: r4hu (599)
r4hu Creative Commons License 2009.02.10 0 0 599
nincs benne egy egyenes hang se, vagy föl, vagy lefele intonálsz, énekeseknél is utálom, mint mondjuk a kispál, ghymes, kaukázus, vakhangya féle nyavalygásokat. hallgass sok coltrane-t !!! amúgy minden rendben van, hangszer a kézben, az intonáció meg ízlés kérdése. ilyen korai konroll csoportos próbálkozásokra hasonlít. inkább ne akarj intonálni, akkor jobb lesz. anzacc nagyon fontos. kitalálod mit akarsz MEGfújni, és MEGfújod, TISZTÁN !!! ez a lényeg. utána intonálsz fel-e vagy le-e, te dolgod. sok sikert !!!
lehet hogy hülye kérdés, de fenn, rajta van a fogad a fúvókán? a nyaklót meg be kell állítani fixre, semmi tili-toli, nekem egy sokol bőrszíj van az altomon, fixre belőve, de láttam már nyakkendőből is fixre csomózott tenor hevedert, jó, nem csinos de legalább egyéni... :)
még egyszer sok sikert, és várjuk a további videókat !!!
Előzmény: Jazzmedve (582)
Jazzmedve Creative Commons License 2009.02.10 0 0 598
Akkor nem bántad meg, h megvetted?!:)
Előzmény: Jra (597)
Jra Creative Commons License 2009.02.08 0 0 597
Jó estét.
Jazzmedve! Levizsgázott a szaxi.
Egész jól sikerült.
Reggel hétig játszottunk egy farsangi mulatságon, végig passzoltam szépen a Jupiterrel még a felső oktávon is, ahol azelőtt sosem.
Jó fárasztó volt, reggel hazafelé majdnem elaludtam vezetés közben. Már csak pár utcára voltam tőlünk, meg kellett állnom tornázni, hogy ne aludjak el. Ragadt lefelé a szemem.

Jazzmedve Creative Commons License 2009.02.07 0 0 596
jaja!:) Ez a tuner jópofa...
florg Creative Commons License 2009.02.07 0 0 595
Nalátod. Mondom, hogy a szaxofon egy hamis hangszer. :)
Előzmény: Jazzmedve (594)
Jazzmedve Creative Commons License 2009.02.07 0 0 594
Ez eszméletlen jó.

http://www.youtube.com/watch?v=veoAq2UEXcU&feature=related

imádom ezt a bandát...:)
florg Creative Commons License 2009.02.07 0 0 593
A dirty sound az nem hamisság. De tudok én olyan bluesfelvételt nemegyet, ami szimplán hamis, mégis akkora dög van benne, hogy.

A szaxofon különben is hamis hangszer. Mint a gitár is. A rezekről és a bundnélküliekről már nem is beszélve. Lényegében csak egy tiszta hangszer van, a szintetizátor (nem is szeretem). :)
Előzmény: Longboat (591)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!