Keresés

Részletes keresés

Manjack Creative Commons License 2015.02.26 0 0 27494

Szia! 

Írtad, hogy a 119-es Jacuzzi Beach Villában voltatok. A két kép közül melyik olyan, mint ami a ti villátokban volt?

A 600-as sorszámú Jacuzzi Beach Villák előtti füves részt milyennek találtátok élőben? Képek alapján nekünk jobban tetszik a sima homokos part.

Előre is köszönöm!

Előzmény: tintike41 (26911)
tau ba Creative Commons License 2015.02.26 0 0 27493

Mindenesetre ha talaltatok valakit aki vallalja, akkor par nappal a szertartas elott csinaljatok vele probafotozast. Sok a lelkes amator fotos, de erzeke nincsen a dologhoz. Igy le tudjatok tesztelni az embert es van lehetoseg a cserere.

Előzmény: nyuszka0301 (27492)
nyuszka0301 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 27492

Köszi, Pranit! 

 

Gondolatolvasó vagy mert ez lett volna a következő kérdésem. Őszinte leszek, kicsit sokallom a hivatalos úton sziget fotósát felkérni annyiért, amennyi. Én is ilyesmin gondolkodtam, hogy biztos van olyan kedves tagja a személyzetnek, aki kicsit kisebb összegért is szívesen fotóz nekünk..  

Ti kit kértetek meg, arra emlékszel esetleg? Vagy kit "lehet", "szabad"? Kérdezem ezt a tapasztaltaktól :).  

(mi Filitheyora megyünk egyébként és már nagyon számolunk vissza pedig még messze van április vége.. ) 

Előzmény: Pranit (27475)
nyuszka0301 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 27491

Szia! 

A lent említett áruházban van kirakva és laikusként én is arra támaszkodva, bejött. A technika annyi, hogy fel kell nyomnod az arcodra pánt nélkül, és ha minden jó, akkor a vákuum miatt úgy rá kell "cuppannia", hogy ha elengedni, akkor is fennmarad. Ha ez megvan, akkor elvileg az a maszk a neked megfelelő méret. 

Nálam ez személy szerint úgy nézett ki, hogy próbálgattam a fenti technikával és tényleg volt különbség.. Ami fent maradt, azt megvettem és nagyon jó volt.  :)  sok sikert! :) 

Előzmény: Attika30 (27478)
Zsolt369 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 27490

Zsolt369 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 27489

 

 

Zsolt369 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 27488

Köszönöm moonwalkr!

 

Előzmény: moonwalkr (27486)
Zsolt369 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 27487

 

 

moonwalkr Creative Commons License 2015.02.24 0 0 27486

Szia!

 

Igen van, 2,5 Mbyte, de azt ki is írja, amikor nagyobbat próbálsz feltölteni. Még egy apróság van, amire nem mindig figyel az ember: amikor feltöltötted a képet, alul megjelenik egy indexkép, ezután még meg kell nyomni a "Beszúrást" is.

Előzmény: Zsolt369 (27485)
Zsolt369 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 27485

Képet miért nem tölti fel?

Van méretkorlát?

Zsolt369 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 27484

Keleti part.

Zsolt369 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 27483

Egy kis ízelítő Medhufushiról.

Attika30 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 27482

Köszi :)

Sborisz Creative Commons License 2015.02.24 0 0 27481

Még annyi, ha vízbe mégy, mielőtt felteszed a maszkot öblítsd le az arcodat tenger vízzel!

Előzmény: Sborisz (27480)
Sborisz Creative Commons License 2015.02.24 0 0 27480

Szia!

Próbáld úgy a maszkot feltenni, hogy ha az arcodra illeszted és az orrodon keresztül egy kis levegőt szívsz ki belőle, akkor a maszk fenn kell, hogy maradjon anélkül hogy fognád, vagy igazgatnád. Ha nem kell további levegőt szívnod és fenn marad a a maszk, akkor az pont jó lesz Neked! ( ha bajuszod van akkor az orrod alatti kis részt borotváld le mert a szőrszálak mellett/alatt is bemehet a víz annak ellenére, hogy a maszk egyébként jó lenne)

Ha új maszkot veszel első merülés/snorkell előtt kis fogkrémmel kend be az üveget, belül,  és jól dörzsöld szét. Öblítsd ki és ennyi. Snorkell előtt köpj bele bátran és kend szét az üveg felületen, majd öblítsd ki tenger vízzel. Nem fog párásodni!---Búvárboltokban lehet kapni u.n. dobozos nyálat, ugyanezt a célt szolgálja csak kb. ezer forint.--

Uszony: mindenképpen próbáld fel, pláne ha cipőt is veszel vagy viszel magaddal, mert ahol köves törmelékes a talaj ott a cipőnek jó hasznát veszed( veheted); a cipőhöz is más uszony kell és mezítláb is más fajta.

Légzőcső: Ne legyen túl hosszú és az átmérője se legyen túl nagy---ebben túl sok levegőt kell megmozgatnod, hogy lélegezni tudj...

Szerintem érdemes búvárboltban ezeket megvenni, nem a legdrágábbat, de ott segítenek a legmegfelelőbbet kiválasztani..

:)

 

 

Előzmény: Attika30 (27478)
Attika30 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 27479

Köszi mindenkinek a segítséget sznorkel cuccokkal kapcsolatban........ akkor szerintem személyesen nézek maszkot, de azt honnan tudom, hogy nem fog ereszteni? :) :) A video amit tau ba berakott nálam néma, nincs hang meg amúgy sem vagyok nagy angolos (idegen nyelves) :(

Attika30 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 27478

Köszi :)

 

De azt honnan tudom, hogy ereszt vagy sem? Oké, hogy felpróbálom a decathlon-ban esetleg de ott nincs víz, hogy megtudjam ereszt-e. Vagy ezekre olyan garancia van, hogy az első merülés alkalmával ha nem válik be akkor vissza vihetem?

Előzmény: nyuszka0301 (27470)
Light and Blue Creative Commons License 2015.02.24 0 0 27477

Andi! nagyon köszönöm neked! annyira izgulok, szinte hihetetlen,mikor novemberben voltunk nem izgultam ennyire :) De most :) Komandhoo szerintem csodás és Kureduval egy lenyügöző páros,pláne,hogy esküvőnk is lesz. Hálás vagyok az életemnek ezért a lehetőségért!!!Nagyon köszönöm a jókivánságokat!!

Előzmény: andi265 (27444)
Pranit Creative Commons License 2015.02.24 0 0 27476

Egyetértek, maszkot csakis személyesen, és személy szerint nekem uszonynál is nagyon fontos a megfelelö méret, nekem mindig inkább picit kisebb-szükebb legyen, mert ha már picit nagy, és nem tartja a lábamat, akkor nem tudom benne rendesen taposni a vizet.

Pranit Creative Commons License 2015.02.24 0 0 27475

Persze, meg lehet kérni, szerintem örömmel segítenek.

Mi fotózásra kértünk meg valakit, hogy a saját gépünkkel készítse a fotókat és nagyon lelkes volt, pedig pénzt csak utólag adtunk köszönetképpen.

Nekünk úgy zajlott, hogy összegyült a sziget személyzete, érdekes módon viszont csak a férfiak (azt hiszem nöi személyzet csak a spában volt), eljöttek értünk a bungallónkhoz dobpergés kíséretében, onnan együtt sétáltunk egy kört a szigeten (ez Angagán volt, pici sziget), megvolt az esküvöi szertartás, elültettük a fánkat, majd naplementés hajókirándulás a sziget körül.

Már az esküvöi szertartás közben pislogtunk egymásra a férjemmel, mert a fiú olyan lelkesen kattogtatta a gépünket, hogy féltünk, hogy az egyébként hatalmas méretü memóriakártya+ a cserekártya nem fog elég lenni az egész végéig. :) De nagyon jó képeket csinált, sok jó pillanatot elkapott.

 

Előzmény: nyuszka0301 (27470)
tau ba Creative Commons License 2015.02.24 0 0 27474

Itt van egy jo video, hogy hogyan valasszal maszkot, es probald ki a boltban, hogy tutira illeszkedjen az arcod formajahoz: https://www.youtube.com/watch?v=Yv7o8EeAIYY

mv.andras Creative Commons License 2015.02.24 0 0 27473

egyetértek! 

Szerintem is érdemes jobban odafigyelni, kiválasztani, hogy egy jobb valóban az arcodra illő maszkod legyen és valóban ne mehessen bele a víz. 

Én belestem abba a hibába, hogy csak levettem egyet a "polcról", így ha legközelebb megyünk vehetek egy másikat...  

Előzmény: tau ba (27471)
tau ba Creative Commons License 2015.02.24 0 0 27472

Maldiv szigeteken evente kb. 1.000.000 turista fordul meg. Ha mindenki csak 1db korallt es 1db kagylot visz magaval haza, akkor mi marad par ev mulva? Ezen gondolkodjal el es mar meg is van a valaszod. A konkret szabalyozast nem ismerem maldivon , de a legtobb hasonlo helyen (pl. Voros tenger) eleg durvan (tobb szaz euro) buntetik ha kagylokat, korallokat visz ki valaki az orszagbol. Raadasul a repteri atvilagitas miatt eleg konnyu is lebukni. Fenykepezni kell ezerrel, es  egyeb ajandektargyakat vasarolni a csoro helyiektol.

Előzmény: Trixi87 (27469)
tau ba Creative Commons License 2015.02.24 0 0 27471

Itt a linkek kozott van rengeteg online bolt. Igazandibol maszkot nem vennek meg proba nelkul, mert elronthatja az elmenyt keosbb ha befolyik a viz es mindig igazgatni kell. Keress olyan boltot, ami  a kozeledben van es nezd meg szemelyesen. Egy maszkot egyszer kell megvenni, aztan eleg sokaig tudod majd hasznalni. En nem sporolnek rajta, foleg ha figyelembe veszed, hgy amugy mennyibe kerul az egesz tura: http://buvar.lap.hu/

Előzmény: Attika30 (27468)
nyuszka0301 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 27470

Szia Attika!

 

Mi a Decathlon-ban vettünk, már sokadszorra az évek során. Ott elérhető áron lehet - szerintem - hozzájutni, és ott találtunk olyan szemüveget, ami jól működött, nem eresztett, stb.

 

 

Kedves topictársak! Nekem is lenne egy kérdésem, technikai:

Ha minden jól megy, esküvőnk lesz két hónap múlva odakint. A kérdés, hogy valakinek van-e hasonló tapasztalata, tudok-e "szerezni" magam mellé egy kedves hölgyikét, aki segít felvenni a ruhámat? igazából csak a befűzés, megkötés a kérdés, a többit elintézem.. Ki mit gondol, meg lehet ott kérni a személyzet egy kedves tagját, hogy segítsen némi kísérő-összeg fejében?

 

Üdv; Nyusz

Előzmény: Attika30 (27468)
Trixi87 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 27469

Sziasztok!

 

Itt vagyunk Meerun,gyonyoru minden...rengeteg a latnivalo,a meleg pedig hihetetlen az otthoni idojaras utan. A parton gyonyoru korall tormelekeket gyujtottunk,kagylokkal.Az lenne a kerdesem,hogy tenyleg ezeket nem lehet kihozni az orszagbol?Sajnos meg szuvenirosnal se lattunk,hogy esetleg ajandektargykent vegyunk..Ha esetleg megprobalnank kivinni,es megtalaljak, az jar az elkobzason kivul valami mas kovetkezmennyel?Penteken utazunk haza,ha kipihentuk magunkat toltok fel beszamolot.Elore roviden annyit, hogy Maafushi nagyon nagyon jo volt.Az Arena beach hotel olyan kirandulasokra vitt minket, es olyan aron,hogy mi Meerun egy kirandulasra se fizettunk be,a marketing videojuk sem volt annyira meggyozo..Maafushi kornyeken elkepeszto volt a latnivalo,es a meglepetes.Egyik buvarkodasnal delfinek szegodtek mellenk,legalabb30 es ott uszkaltak korolottunk...nagy elmeny volt:) Arena beach hotelt teljes szivembol ajanlom,legkozelebb lehet elobb fizetnek be oda mint meerura,mert ez a sziget bar szep,de maafushin sokkal kozvetlenebbek az emberek, aterzed a szabadsagot,amiben ok elnek.Reszletesebben majd meg jelentkezem,addig is varom a valaszotokat korall ,kagylo temaban.koszonom

Attika30 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 27468

Szia!

 

Tudnál nekem ajánlani (igazából bárki ajánlhat)  magyar boltot, boltokat (vagy legalább magyar nyelvű honlappal rendelkezőt) ahol lehet sznorkel cuccokat rendelni? Maszk, pipa és esetleg uszony ami érdekelne, az lenne a legjobb ha szettben lenne. Honnan érdemes rendelni ilyen dolgokat? Amatőr, hobbi cuccokat keresek, szóval nem a legmárkásabb, legdrágább felszerelések érdekelnének :) Köszi a segítséget!

Előzmény: tau ba (27368)
Attika30 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 27467

Köszi, elolvasom :)

Előzmény: Bandos (27466)
Bandos Creative Commons License 2015.02.20 0 0 27466

 

Szia!

Az alábbi linken található on-line maldív katalógust is érdemes átnézni!

Rengeteg érdekes és hasznos maldív információ magyar nyelven, 28 hotelsziget részletes leírása, térképek, képek, értékelések, stb.

Vigyázat, összesen 188 oldal, ha elkezded olvasni, nem tudod majd abbahagyni, és a szigetválasztás sem lesz könnyű....(De legalább lesz hozzá infó.)

Jó olvasgatást és sok sikert az információgyűjtéshez és a választáshoz!

 

http://www.maldiv-szigetek.info/maldivteljeskatalogus.pdf

 

Bandos

 

Előzmény: Attika30 (27465)
Attika30 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 27465

Köszi mindkettőtöknek a segítséget, élni fogok vele :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!