Keresés

Részletes keresés

Boszorka Creative Commons License 2004.05.18 0 0 676
Az igaz, hogy a svédeknél mindenki tud angolul. Viszont az állásokat is csak svédül írják ki és általában nem vesznek fel senkit sehova svédtudás nélkül.:-(
Előzmény: carpediem35 (674)
Oszi Creative Commons License 2004.05.18 0 0 675
de hidd el tudunk olvasni
Igen?!?
Akkor olvass egy kicsit vissza ebben a topicban, légyszi.
Előzmény: carpediem35 (674)
carpediem35 Creative Commons License 2004.05.18 0 0 674
Kösz a jóindulatú üzenetet, de hidd el tudunk olvasni, csak nem svédül...:-))Jó álláskereső oldalakat angolul pedig csak az USÁ-ra vonatkozókat találok.... Tudom lehet, hogy én vagyok ügyetlen, ezért is kérem a segítségeteket.
Geitenbeffer Creative Commons License 2004.05.17 0 0 673
Eloszor olvasni tanuljatok meg ;-)
Előzmény: carpediem35 (672)
carpediem35 Creative Commons License 2004.05.17 0 0 672
Helló mindenkinek! Szeretnénk a családommal jövő nyáron a svédekhez kimenni dolgozni, ha valakinek van ötlete, hogy milyen oldalakat érdemes átnézni munkahely ügyben, borzasztóan megköszönném ha leírná.:-)) Svédül még nem de angolul beszélünk. Előre is köszönöm!!!!
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.07 0 0 671
Azért nem ennyire veszélyes a dolog.
Télen valoban sötét van és hideg, viszont nyáron alig megy le a nap. Szép a természet, tiszta a levegö nyugi van, az emberek beszélnek egymással.
Ha házat veszel a legtöbbször kisebb erdö is van hozzá, de egy normál telek is 3000 kvm. Természetesen nem Östersund közepén, de onnan 50 km.re

Az ado ma 30% körül van illetve, a helyi kommunal ado. Ez a szint 308800 kr ig tart évente.
Ez 25000/ho nak felel meg. Az alkalmazottak 75% a ez alatt, vagy e-körül keres. Utána emelkedik, de messze nem annyira mint a 60-as években.

Az élet nem olcso, a lakások bére elég magas.
Egy kisvárosban 60nm lakást meg lehet kapni havi 4000 kr ért. Ebben benne van a viz, fütés, melegviz.
A várostol 10-20 km re tudsz egy nem tul uj házat bérelni havi 2000 ért. Ott viszont te fizeted a rezsit, ami éves viszonylatban havi 2000, ha nem akarsz télen fázni.

Előzmény: Boszorka (667)
putricselli Creative Commons License 2004.05.07 0 0 670
OK, nem akartalak megsérteni, vagy ilyesmi csak azt vettem ki a hozzászólásodból, hogy nem tudsz vele kapcsolatba lépni, és megbántad, hogy nem telepedtél oda. Gondoltam megmutatom milyen ördögien használom a googlet.
Irigyellek, hogy itt jó neked. Én azt hiszem, túl sokáig voltam távol, ahhoz hogy nekem itt tetszen.
Előzmény: Butch Cassidy (668)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.07 0 0 669
Oszi jol látja a dolgot. čszakon szerintem is nagyobb esély munkát kapni, föleg az egészségi vonalon.
Az emberek jobban elfogadják a bevándorlokat, mert még errefelé nincs sok belölük, és aki idejön az dolgozni akar, és hamar felszivodni a tömegben.
A legjobb ha kocsival jöttök, elég szép távolságok vannak. Alvás vandrarhemben 100-150 kr/éj/fö.
Előzmény: putricselli (661)
Butch Cassidy Creative Commons License 2004.05.07 0 0 668
Légy erős, tudom a mailcímét, váltottunk is egy pár levelet, de valahogy nem tudtam előjönni azzal, hogy akkor most szerezzen nekem állást... Annyira egyébként nem is fontos. Nem olyan rossz nekem itt sem.
Előzmény: putricselli (665)
Boszorka Creative Commons License 2004.05.06 0 0 667
A felsorolt helyek az ellenségeinknek valók. Az 56-osok sokan ott kezdték, de aztán menekültek amint lehetett. Az egyik ismerősöm meg se állt a Kanári szigetekig. Viszont akkoriban ott óriási adókedvezményeket adtak, nem tudom ma mi a helyzet. Mert ugye nem szabad elfelejteni, hogy amig ma Maon a legmagasabb jövedelemadó 40%, addig a 60-as években én a mini kezdő fizetésemből is annyit fizettem. Orvos barátnőm viszont 82%-ot, na és voltak a híres ügyek mint pl. Astrid Lindgren és Ingmar Bermann:-(((
Ezért nem árt felhívni a figyelmet, hogy a megadott pénz az brutto, amiből lejön az adó meg minden egyéb, Aztán lehet még lakbéren és egyebeken gondolkozni.
Előzmény: Oszi (662)
putricselli Creative Commons License 2004.05.06 0 0 666
"Engem télen a jämtlandi kormányzó invitált letelepedésre"

Micsoda mázlista vagy:) egyenesen a kormányzó:)engem egy jämtlandi favágó vállalkozó invitált fát vágni fakunyhós bentlakás included. Aztán küldött egy képet valami járgányról amit vezetni tudni kéne.. hát a star warsból a birodalmi lépegető kutya f@sza volt ahoz képest:(

Előzmény: Butch Cassidy (663)
putricselli Creative Commons License 2004.05.06 0 0 665
http://en.wikipedia.org/wiki/J%E4mtland_County

irjál ide, biztos megkapja:)

Előzmény: Butch Cassidy (663)
putricselli Creative Commons License 2004.05.06 0 0 664
Igénytelen tudok lenni,de miért kell? Nincs víz meg ilyenek?
rugalmas is, barátnőmmel startolnánk plusz egy kiskutya.Ebben a felállásban 10 éve(csak ebből 3 év kutya nélkül) éltünk, dolgoztunk külföldön. A gond az, hogy olyan helyen ahol télen plusz 25 celsiusban már az emberek bundát hordanak.
Előzmény: Oszi (662)
Butch Cassidy Creative Commons License 2004.05.06 0 0 663
" északabbra kellene körülnézned: Kalix, Kiruna, Luleĺ, Östersund"

Lehet benne valami, konkrétan az östersundiek panaszkodtak, hogy onnan meg mennek el az emberek. Lappföldön állítólag hálóval fogják az odatelepülőket, csak hát bírni kell a sötétet, meg a szúnyogot :)

Engem télen a jämtlandi kormányzó invitált letelepedésre, de marha mód azt mondtam, hogy nem akarok. Lehet, hogy most már akarnék... Csak azt nem tudom, hogy vetessem fel vele a fonalat ismét...

Előzmény: Oszi (662)
Oszi Creative Commons License 2004.05.06 0 0 662
Szerinted hova érdemes érkezni, ha az lenne a cél, hogy élni és dolgozni?
Szerintem a nagyvárosok (Stockholm, Malmö, Göteborg) már eléggé tele vannak bevándorlókkal, itt nem könnyen találni akárcsak takatítást sem.
Ha egyedülálló, igénytelen és rugalmas vagy, akkor szerintem északabbra kellene körülnézned: Kalix, Kiruna, Luleå, Östersund, ilyesmi.
Persze lehet, hogy ezek a helyek meg nem véletlenül nem felkapottak...
Előzmény: putricselli (661)
putricselli Creative Commons License 2004.05.06 0 0 661
Nem tudom hogyan érné meg jobban. Repülővel és bérelni kocsit egy pár napra. Vagy kocsival, van egy multivanem azzal esetleg campingbe? Az autóbérlés egyszerüen megy?Szerinted hova érdemes érkezni, ha az lenne a cél, hogy élni és dolgozni?
Előzmény: Törölt nick (660)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.04 0 0 660
Szerintem is gyertek ha tudtok gyorsan körülnézni, mert a lengyelek már itt vannak probálkozni.
A takarito üzlet jo, ha az ember talál egy nagyobb munkaadot. Sajnos az élelmesebb Europán kivüli bevándorlok, már felfedezték a dolgot, igy nem a legkönnyebb.
Előzmény: putricselli (659)
putricselli Creative Commons License 2004.05.04 0 0 659
Oszi, Kormorán12345:
Köszönöm a linket, és az információkat. Azért bízom abban, hogy sikerülhet valamilyen munkát találni. Mindenesetre kimegyünk körülnézni a jövő hónapban. Tudtok esetleg ajánlani valami utirányt ahol érdemes körülnézni munka szempontjából? Össze lehetne hozni kinnt pl.egy cleaning businesst amiből meg lehetne élni? Vagy telített a piac? Olyan sok kérdésem lenne.. de nem akarok pofátlan lenni..
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.04 0 0 658
Szerintem az IT kezd megint talpra állni és valoban sokan elmentek más területre dolgozni,vagy másik országba,igy van egy kis kereslet.
A feleséged szakmája valoban kelendö, de a nyelv alapos ismerete nélkül reménytelen. Az állashirdetésekben a takaritonak is tudnia kell svédül beszélni és irni.
Tanuljátok a nyelvet szorgalmasan, de azért siessetek mert van egy olyan érzésem, Persson nem nyeli le a békát, miszerint nem szavazták meg a megszoritásokat.
Szerintem öszre változások lesznek, csak várnak az elsö negyedévi szoc. segély alalkulására..
Előzmény: Törölt nick (648)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.04 0 0 657
Ha ez a munka egy kisvárosban van és iskolatakaritást kell végezni, akkor jonak számit.

Egy autogyárban,vagy ipari üzemben ahol teljesitményre kell dolgozni rosssznak számit.
A hirdetésben megjelenö fizetések mindig az alapot jelentik. Kaphatsz még kiegészitést este hét ora után, olcsobb étkezési lehetöséget stb.
Emelkedik minden évben amig el nem éred a maxot az illetö területen.

A probaidö 6 honap de lehet 12 is. A szakszervezet kötelezi a munkaadot, hogy 12 ho után felvegyen állandora, de sokszor elöfordul, hogy a 11. ho végén elküldik az embereket, és felvesznek a helyére egy másikat kezdö fizetésért.

Előzmény: putricselli (655)
Oszi Creative Commons License 2004.05.03 0 0 656
Az jónak, bizony.
További álláslehetöségek (igaz, itt általában nem szokták megadni a fizetést).
Előzmény: putricselli (655)
putricselli Creative Commons License 2004.05.03 0 0 655
Találtam egy melót a neten.Egyszerű betanított munka 18.000 SEK. Az jó fizetésnek számit?

Engill Creative Commons License 2004.05.03 0 0 654
oszi vagja a temat
de azert ez nemcsak az ericssonnak koszonheto, az egesz it szektor pang.en azt mondom ,hogy ne fuzzel remenyeket hogy ezen az agon belul allast fogsz talalni, mert az osszes sved it-s kulfoldre megy munkat keresni.a feleseged viszont tuti talal munkat,sot
persze ettol fuggetlenul megprobalhatod soselehet tudni
a nagyobb varosokban mint malmo es goteborg
Előzmény: Törölt nick (653)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.03 0 0 653
Oszi,

Koszi a gyors valaszt. Es vajon ha nem stockholm akkor hova erdemes menni hol vannak ipari korzetek, centrumok?

Masoktol is szivesen halanek otelteket tanacsokat.

H.

Előzmény: Oszi (649)
putricselli Creative Commons License 2004.05.03 0 0 652
akkor marad a favágás:))
Előzmény: Oszi (651)
Oszi Creative Commons License 2004.05.03 0 0 651
Nem.
Előzmény: putricselli (650)
putricselli Creative Commons License 2004.05.03 0 0 650
Szia Oszi!

Mit gondolsz, aranylag jo angollal, es semmifele kulonleges vegzettseggel lehet valamilyen munkat talalni a favagason kivul?

Előzmény: Oszi (649)
Oszi Creative Commons License 2004.05.03 0 0 649
Az Ericsson mélyrepülése nem tett jót az itteni IT-szektornak, bár most már kissé kezdenek magukhoz térni, talán nem teljesen reménytelen állást találni.

A gyógyped az jó szakma, a feleségednek szerintem biztos könnyü lesz munkát találni.

Nem a papírokat nézik elsösorban (a képzettséget persze igazolni kell), inkább fölvesznek próbaidöre.

Szerényen (nagyon szerényen...) 5.000 SEK-böl meg lehet élni két embernek, ha a lakást nem számoljuk. A lakás meg attól függ hová jöttök. Stockholmban a legkülsö bevándorlónegyedben is örülhetsz, ha 6.000 SEK-ért kapsz albérletet. Vidéken ennek a töredéke az ár.

A banki, hivatali ügyintézés gyerekjáték, szinte mindent el lehet intézni levélben, telefonon egy-két nap alatt.

Előzmény: Törölt nick (648)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.03 0 0 648
Sziasztok,

Tudom utazas topic, de azert erdeklonek. nyman kollega iranyitott ide.

Adott a kovetkezo szitu:
26 eves nagyon kurrens, mely szakmai tapasztalatokkal, referenciakkal rendelkezo it security teruleten dolgozo emberke vagyok, jo angol nyelvtudassal, de felsofoku es mindenfele msce, stb...papirok nelkul.
Felesegem ugyanennyi idos, gyogypedagogus (siket, tanulasban akadalyozottak pedagogiaja, mindket szakon tanari kepseites).

Gondlokozunk Svedorszagrol. Mennyire eselyes ez igy? Van ertelme papirok nelkul belevagni? Elhiszik a referenciakat a cegek, vagy felvesznek alja melora?
Mennyire jellemzo pl. felvetel soran a probamelo, tesztfeladat?
Allasra jelntkezesnel a nemetmodi a fontos (sok- sok papir vegezettsegekrol, erkolcsi, portfolio magadrol, stb).
Az orszag mely reszen van az ottani silicon volgy?
Hova erdemes menni?
Mennyi love a megelhetesi koltseg ket szerenyen elo embernek? Mennyire maceras a banki, hivatali ugyintezes?

Azert kerdezlek titeket ahelyett h googliznek mert elsokezbol szarmazo tapasztalataitok vannak.

Azt tudjuk, hogy tudni kell a nyelvet ha magyunk, man keressuk az iskolat. Kb 1.5 mulva mennek ha mennek.

elore is kosz a valaszt es a segitseget.

Horasz

Boszorka Creative Commons License 2004.04.29 0 0 647
Az angoloknál sincs korlátozás csak fanyalgás.
Előzmény: Oszi (644)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!