Keresés

Részletes keresés

József Lóth Creative Commons License 2015.06.15 0 0 7789

Sziasztok!Júliusban megyünk autóval  Sartiba Eszék-Belgrád-Nis-Skopje- Szaloniki útvonalon.Megköszönném a főbb infókat pl.kutakon,autópályán milyen pénzel lehet fizetni, a  határon szórakoznak-e stb.illetve milyen árakra készüljünk.előre is köszi!!!

áim Creative Commons License 2015.06.15 0 0 7788

Szia!

 

Ha nyáron tervezel menni, akkor 35-40 eurónál olcsóbb szállást ne nagyon keress ott, és három főre már ez is baráti. Nyilván ennyiért nem lesz tengerre nézés, meg semmi különleges flanc. Ha ősszel mentek, az utószezonban, akkor már kifoghatsz jobbakat is 35-ért, vagy szolidabban árazottakat 25-30-ért, de ehhez idő/szerencse kell.

Görögország nem azonos a Fekete-tengerrel, mindig is jóval föntebb pozicionálták magukat a piacon. Ha heti 60000 Ft-ot szántál szállásra három embernek, akkor fejenként és éjszakánként az még 10 euró sincs. Ennyiért nem valószínű, hogy tudsz most foglalni. Esetleg nézegessétek az utazási irodák last minute ajánlatait! 

Sok sikert!

Előzmény: Bernadett23 (7787)
Bernadett23 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 7787

Sziasztok!

Én még új vagyok a fórumon, és először utaznék Sartira, ezelőtt még sohasem jártam Görögországban! :) Segítségre lenne szükségem szállások terén. Nézegettem booking.com-on és különböző oldalakon, illetve utazási irodák honlapjain, de az az igazság, hogy amiket itt találok, számomra nem megfizethetőek. 3-an mennénk autóval 7 éjszakára, és 120.000 Huf-nál olcsóbban nem találtam szállásokat. Nekem ez túl sok, mert (persze mint mindenki, aki nyaralni megy) csak aludni, és zuhanyozni megyek a szállásra. Tudom, hogy léteznek kiskapuk, hogy olcsóbban megússza az ember a szállást, ezáltal több maradjon élményekre, de még nem találtam meg, ezért fordultam ide, a Sartis fórumra, mert látom, hogy milyen összetartó csapat van itt :)
Tavaly a Fekete-tengeren voltam nyaralni, és ott 3 főre, 7 éjszakára mindössze 40.000 Ft-ból szálltunk meg egy nagyon szép kis apartmanban, de ilyen szállásokat az interneten nem találni, csak a helyszínen (direkt ezt is megnéztem a bookingon, hogy oda mennyiért találnék, és ott is 100.000 Huf körül talál az ember, holott 40.000-ért is meg lehet szállni  :) ) Tudna valaki esetleg valami olcsóbb szállást ajánlani Sartin? 60.000 Ft-nál nem nagyon tudnék többet szánni rá. Tudom, ez nagyon skótosan hangzik, de sajnos ez a helyzet, nincs több rá. Nagyon hálás lennék érte, ha valaki tudna ilyet, és megosztaná velem :)
Aki most van Sartin, vagy nemsokára utazik, jó nyaralást, szép élményeket kívánok! :)

fofo29 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 7786

Itt kell letérni a part felé: 40.123681, 23.967488

És itt található a part: 40.126733, 23.969076

Előzmény: atp (7785)
atp Creative Commons License 2015.06.14 0 0 7785

A narancspart GPS koordinátáit meg tudná adni valaki?

Illetve Sithonián mit érdemes még meglátogatni? Autóval leszünk.

 

Robzie70 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 7784

Robogó bérlés árairól tudtok vmi infot? 

GVoyager Creative Commons License 2015.06.12 0 0 7783

Nagyon szépen köszönöm a frankó magyarázatot.  

Jó hétvégét kívánok!

Előzmény: Pierr_Kardán (7782)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.06.12 0 0 7782

Tulajdonképpen mindegy, de ha kapsz kénmenteset, akkor vegyél olyat (magyarázat lentebb).

 

Újabb évjáratú járművek esetén előírás lehet a DIN EN 590 gázolaj, ezekbe szigorúan csak az Eurodiesel BS tankolható, de ha a te autódnál ilyen előírás nincs, akkor a kettő közül elvileg bármelyiket tankolhatod.

 

Az Eurodiesel minősítés azt jelenti, hogy csökkentett kéntartalmú gázolaj (50 ppm kéntartalom), a BS sem teljes kénmentességet jelent, csak azt hogy abban méginkább csökkentve van a kéntartalom (10 ppm a kéntartalom). 

 

A kéntartalom egyrészt rossz, mert környezetszennyező és a magasabb kéntartalom savasodásra hajlamossá teszi az üzemanyagot (kenőanyagot) és a katalizátornak se használ. Másrészt nem jó jel az alacsony kéntartalom, mert a nagyon alacsony kéntartalomú gázolaj kenőképessége nem túl jó (ez nem az alacsony kéntartalom következménye, hanem a kéntelenítési eljárás velejárója).

 

És akkor itt jön a kénmentes gázolaj előnye, ebben nincs kén, tehát kevésbé környezetszennyező, viszont korszerű adalékanyagokkal javítják fel a gázolaj kenőképességét.

Előzmény: GVoyager (7781)
GVoyager Creative Commons License 2015.06.12 0 0 7781

Üdv.

 

Egy 8 éves commonrail dizelbe mi lenne szerinted a jobbik választás?

 

Köszi

Előzmény: Pierr_Kardán (7776)
dorog.zultan Creative Commons License 2015.06.12 0 0 7780

a legtöbb helyen igen

pl: Orange beach bar

Előzmény: blau850408 (7779)
blau850408 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 7779

Sziasztok! A parton még mindig elég fogyasztani valamit a napágyért cserébe vagy már fizetni kell érte bizonyos összeget? Köszönöm, üdv

Boar... Creative Commons License 2015.06.12 0 0 7778

Valójában tökmindegy, mert aki azért menne Görögországba, hogy a tengerparton heverészve az ott sétáló kínai árusoktól eredeti Guccit vegyen, az

-teljesen idióta

-maradjon itthon...

 

Előzmény: KAnita1981 (7777)
KAnita1981 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 7777

Üdv Kára. Most láttam a kérdését..Sajnos én nem láttam minöségi motyót, pedig bejártuk az egész központot. Ajándék tárgyakat azokat lehet találni- venni, elég jó minöségben. (egy üzletet láttem ilyet). Körülbelül ennyi. :) De ami kárpotol mindenért az a tenger és a kaja! :) Üdv!

Előzmény: H.Kára.. (7676)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.06.09 0 0 7776

Az egyik csökkentett kéntartalmú, a másik kénmentes gázolaj.

 

Autója válogatja, hogy melyiket szereti.

Előzmény: GVoyager (7775)
GVoyager Creative Commons License 2015.06.09 0 0 7775

Szia!

 

Köszi az linket. Már elég sokat bújtam én is ezt a leírást, hozzáteszem nagyon jó cikk. Az evro dizelről tesz említést,  de a macedónoknál lévő üzemanyag(dizel) különbségről nem. Mi lehet a különbség a két dizel üzemanyag között (EURODIESEL és EURODIESEL БС) azt sajnos nem tudom. Árban ugyanaz. 

 

Előzmény: imesc (7774)
imesc Creative Commons License 2015.06.08 0 0 7774

Itt sok hasznosat találsz, már párszor belinkeltem:

 

http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=333

 

Előzmény: GVoyager (7772)
ff55 Creative Commons License 2015.06.08 0 0 7773

Sziasztok!

Tud valaki friss infóval szolgálni a Macedón balhéval kapcsolatban?

Járhatóak az utak, autópályák, vagy korlátozásokra is kell számítani? A határokon (Szerb Mac - Mac-Görög )

milyen lett az ellenőrzés, velünk Magyarokkal hogyan viselkednek?

 

Köszi az infót előre is :-)

 

GVoyager Creative Commons License 2015.06.07 0 0 7772

Sziasztok!

 

Aki dizel autóval megjárta már Sarti-t biztos tud segíteni. Szerbiában és Macedóniában hogyan jelölik a normális, jó  minőségű gázolajat? Mind a két országban legalább egyszer tankolni kell. 

 

Szerbiában találtam olyat hogy Evro Dizel Maxxmotion illetve Ed, ez OMV kúton található.

 

Macedóniában EURODIESEL és EURODIESEL БС      RTPetrol oldalán találtam, árban megegyeznek.

 

A Makpetrol oldalán egyértelmű volt hogy van két dízel fajtájuk az  Ultra diesel power jet és az Ultra diesel bio jet. Az egyik a sima dizel a másik a bio. Az OMV nél és Rtpetrol nál elakadtam. 

 

Köszönöm a segítséget

gkata75 Creative Commons License 2015.06.05 0 0 7771

:) akkor biztosan találkozunk!:)

Előzmény: Albatronik (7770)
Albatronik Creative Commons License 2015.06.05 0 0 7770

Köszönöm a segítő hozzászólásokat!

Kalózhajó túra nekünk is befizetve 9.-ére :) 

Lovi71 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 7769

Szia!

Azt nem szokták engedni, hogy a járkálós részen legyen,de mindíg a helyzettől függ.A határon biztosan elpakoltazja ha felmegy a vámos.Figyeljetek a kényelmetekre hisz elég hosszú az út.

Előzmény: Albatronik (7766)
gkata75 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 7768

Szerintem igen......általában mindenhol azt írják, hogy nem lehet, de az eddig olvasottak szerint nem szólnak érte, főleg ha nem az a nagy merevfalú, hanem a táska forma (mi olyat viszünk).

 

Mi Dias-Zeusz, Jannis apartman, és 07.09. csütörtökre Kalóztúra online befizetve:)

Előzmény: Albatronik (7766)
Robzie70 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 7767

Nem előrefoglalt apartman árak érdekelnének. Aki tud írjon legyen szíves! 😊

Előre is köszi! 

Albatronik Creative Commons License 2015.06.04 0 0 7766

Szia!

 

Mi is Pestre megyünk fel gyűjtő busszal Fehérvárról. Ibuszos túra és az Avra apartmanban leszünk.A csomag összeállítás már nekünk is megvan, hogy miket vinnénk csak a hűtőtáska okozott gondot, de akkor ezek szerint mégis fel lehet vinni az utastérbe? 

 

Előzmény: gkata75 (7765)
gkata75 Creative Commons License 2015.06.03 0 0 7765

Szia!

 

Mi is aznap utazunk busszal Bp. Népligettől:) Mely utazásival mentek, és mely apartmanban lesztek?

 

Mi négyen leszünk, 2 felnőtt + 10 éves vegyespáros ikerpár.

1 nagy, de nem óriási bőröndünk lesz + 2 kisebb, ezek mennek a rakodótérbe, fel a buszra pedig: gyerekeknek 1-1 hátizsák amivel úszni szoktak járni, benne ami elfér (könyv, kártya, videójáték, stb stb) + kisebb pléd, kis/nyakpárna.

Nekünk lesz 1 puhafalú, nem túl nagy hűtőtáskánk az útravaló kajával, innivalóval (semmiből nem túl sok, nehogy az unalomevés miatt gondok legyenek a mosdóhasználattal, de azért természetesen a gyerekek miatt is lesz annyi amennyi kell), illetve 1 táska lesz még nálam, amiben: ernyő, minimális gyógyszer, könyv, zsebkendő, nedves törlőkendő + mértékkel mindenféle cucc ami egy női táskában fellelhető:)

Ja, meg férjemnél lesznek az iratok, pénz, telefon, fényképező.

Hírtelen ennyi jutott eszembe + réteges öltözet.

Előzmény: Albatronik (7761)
Melcsi625 Creative Commons License 2015.06.03 0 0 7764

Sziasztok!Légyszi segítsetek már,ha tud valaki....Mi autóval megyünk július végén,de nem a sajátunkkal mennénk...Milyen papírok kellenek,amit tutira elfogadnak Szerbiában És Macedóniában is?Köszi előre is!

Ill. még egy kérdés: melyik a jó étterem Sartiban,ahová gyerekekkel is érdemes elmenni enni?

Robzie70 Creative Commons License 2015.06.02 0 0 7763

Aug 23-24.-én, akkorra kiürűl a plázs. 😊

Előzmény: feri58 (7758)
dorog.zultan Creative Commons License 2015.06.02 0 0 7762

Azok sajnos a turista souvenirnek szánt "Zorba dance" jellegű cd-k lesznek, amiket én keresek kb 16-30 EUR körül árulják

Köszi, azért majd nyitott szemmel járkálok :)

Előzmény: Robetti (7743)
Albatronik Creative Commons License 2015.06.02 0 0 7761

Sziasztok!Párommal július 3.-án utazunk buszos utazással Székesfehérvárról.Több helyen olvastam, hogy a hűtőtáska nem vihető fel a buszra.Nekünk az lenne az egyik kézi poggyászunk pedig.Nem a merev nagy műanyag, hanem az összecsukható kosár.Akkor hogyan érdemes megoldani, hogy az 1-1 bőrönd is megoldható legyen, de útravalónak is tudjunk vinni valami italt,szendvicset,rágcsát ? Másik kézinek inkább kisebb hátitáskát javasolnátok vagy a kisebb fajta utazót (gondolok itt olyanra amiben edzésre szoktak vinni ruhákat) ? köszönöm a segítséget

feri58 Creative Commons License 2015.06.01 0 0 7760

Előre ki szoktuk számolni, hogy minél gyorsabb legyen.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!