Keresés

Részletes keresés

robertov72 Creative Commons License 2011.01.06 0 0 6986

Az első 3 hónap napi 2x1 órája után kicsit én is lejjebb adtam napi 15-20 perc amit tornázok főként nyújtások némi hasizom és hátizom erősítés van egy kb 50 db mozgásorból álló repertoárom amit váltogatok mikor melyiket gondolom . 2 részre osztotttam mivel nem akarok napi 1 órát tonázni ezért egyik nap  hasizom a téma másik nap a hátizom.

Előzmény: similis (6985)
similis Creative Commons License 2011.01.05 0 0 6985

Hát valamennyit én is tornázok, de azért az nem ugyanaz és nem is ugyanannyi. De egyébként hosszú távú eredményét ezzel együtt nem érzem. úgyhogy komolyan kezdem elveszteni a motivációmat :(

 

Amúgy mennyi ideig és milyen gyakorlatokat csinálsz?

Előzmény: robertov72 (6984)
robertov72 Creative Commons License 2011.01.05 0 0 6984

Én tavaly május 4 óta mindennap tornázok:))

Előzmény: similis (6983)
similis Creative Commons License 2011.01.05 0 0 6983

Szia!

 

Örülök hogy jól van a baba:)

 

Egyébként már régebben is írtam, én egy orvost se tudok aki szereti a kudarcot. Sokkal kényelmesebb rádfogni, hogy nem csináltál valamit, mint beismerni, hogy valami nem mindig hatékony mindenkinél.

Ha valaki tud olyan orvost aki jófej volt vele, miután többedszerre is nem jókedvűen és tünetmentesen ment vissza, az szóljon.

 

Pont most ment el a gyógytornászom, és véletlen szóba kerrült, kérdeztem tud-e olyat aki éveken keresztül lankadatlan lelkesedéssel mindennap tornázik, hát nemtud. Amúgy meg magamon látom, ugyanazt a gyakorlatot teljesen máshogy csinálom ha mondja, mintha csak magamtól.

 

Én is csodálkozom, mert annyi jót írtak erről a katéterezésről újságcikkkekben, mintha maga lenne a megváltás...

Előzmény: malvin82 (6981)
rokkon Creative Commons License 2011.01.05 0 0 6982

felháborító némely orvos hozzá állása ennyi erővel kérdezhetné mia francot zavar maga engem?sok esetbe a beteg érzi szarul magát mert meri zavarni az orvost.Nálam se sokkal jobb a helyzet.Valószínü vissza megyek Szombathelyre ott nagyon jó orvosi csapat van.Kérek egy kivizsgálást mert nem hiszem, hogy 3év elteltével még mindig ilyen fájdalmaknak kell lennie.Hátha kapok választ a hegesedésre.

malvin82 Creative Commons License 2011.01.05 0 0 6981

Szia rokkon, sziasztok!

 

Köszönöm, remekül van a baba!

 

Magamról ugyanezt nem állítanám. Voltam a kontrollvizsgálaton a Péterfyben, Rácz doktornőnél. Majdnem padlót fogtam! Megérkezés és hazaindulás között kábé 5 perc telt el, ebből 3 percet vártam...

 

A dokinő a hogylétemről érdeklődött, mondom: fáj, zsibbad, mint a kezelés előtt. Erre Ő: tornázott? Mire én: nem! Válasz: hát akkor én hiába dolgoztam magán! Ugyanis a heg letapadásának a fellazítását hiába idéztük elő, ha maga hagyta viszatapadni. Majd jöjjön vissza, ha egyvégtében egy hónapja végzett napi tornát. Ezt elmondva legépelte a papírra a vizsgálat eredményét és már terelt is kifelé.

 

Na most mindezekhez a hozzáfűznivalóm:

 

1. a katéteres kezelés előtt nem a heg fellazításról beszélt, hanem a hegszövet feloldásáról, elfolyósításáról, eltűntetéséről.

 

2. a torna nemvégzése az én lelkemen szárad, de némileg vannak mentségeim(amire a dokinő nem volt kíváncsi) - a kezelés idején haláleset volt a családban, majd a 8 hónapos terhes feleségem támogatása, temetés ,születés stb. gondok mellet még az is közrejátszott, hogy a reumatológus december elején azt mondta, hogy már nem tud beutalni sehová, csak az év elején! Magyarán magamtól azt csinálhattam volna, amit akarok, tudok. DE! A gerinces éveimben sok gyógytornász foglalkozott velem és bár mindegyik sokféle gyakorlatot tanított, egyet mindegyik kikötött: kontroll nélkül, saját szakállamra sose kezdjek bele a tornába, mert az adott állapotot fel kell mérni és a megfelelő gyakorlatot szabad  csak végezni. Egyébként még akár ronthatok is a helyzetemen. Szóval mindezekhez ha beismerem a lustaságot így a karácsonyi lazítás környékén, akkor is érdekelhette volna a dokinőt, hogy mit, miért és miért nem?

 

Alapvetően bíztam a Rácz- féle katéteres kezelésben, de a körülmények most lelomboztak.

Előzmény: rokkon (6980)
rokkon Creative Commons License 2011.01.05 0 0 6980

szép napot.Malvin hogy van a kis tron örökös?És te javulsz?milyen állapotban vagy?pár mondatba ha errejársz.Kösz.Malagurski nagyon szorítok sok sikert a holnapi naphoz.Érdeklődnék van köztetek akit gerinc merevítéssel le százalékoltak?egyre szarabbul vagyok 2-3órát el vagyok a lakásba és fekvés. Nem bírok fennt lenni a zsibbadás és a gerinc nél az égés kezd elviselhetetlen lenni.Robertov ha vannak ötleteid szivesenn olvasom őket.

bela2200 Creative Commons License 2011.01.05 0 0 6979

Szia Mária! Az öregebb jogán hadd javasoljam, hogy ne erőltess olyan kezelést, amit az orvos nem javasol. A műtött területet és környékét valószínűleg még hosszú ideig nem célszerű masszirozni, sem pedig iszap pakolással a vérbőséget azon a környéken növelni. Ott legjobb ha hagyjuk a természetes folyamatok tempóját, legalább egy évig tart, amíg normalizálódnak odabent az állapotok. Legalábbis én ezt értettem ki annakidején a sebész félmondataiból, amikor sürgettem a tornát, érdeklődtem esetleges porcerősítők használatáról.

 

És próbáljad valahogyan megoldani, hogy maradhassál. Amit most gyógytornával, a megfelelő mozdulatok megtanulásával és egyéb kezeléssel javulni tudsz, azt később nem tudod bepótolni!

 

 

Előzmény: maria73 (6975)
Graver Creative Commons License 2011.01.05 0 0 6978

Maria, gyógyulgassál, még ha nem is ilyen hosszú időre számítottál, biztos jót tesz majd.
Ha nem nagyon van társaság, esetleg olvasgass, ilyesmi. De az idősebbek között is akadnak "jó fejek". :)

Előzmény: maria73 (6975)
Graver Creative Commons License 2011.01.05 0 0 6977

Szia, Malagurski!
Hát, nem irigyellek. Tényleg rossz, hogy ilyen korán be kellett menned - annál tovább parázik az ember. Pláne, hogy még a három műtétest is végigasszisztálhatod.
Értem, amit a múltról írtál, de tudom, nem olyan könnyű az embernek csak magával (de legalább eleget) foglalkozni, amikor dolgozik, család, gyerek van.
Én másfél hét múlva megyek vissza dolgozni, pedig lehet, jó lenne még némi kezelés, rehabilitációs céllal, vagy valami. De ha tovább húznám, mi lenne a munkahelyemmel? Nem biztos, hogy továbbra is türelmesek lennének... Így csak reménykedhetem, hogy bírni fogom a strapát, és csinálom a gyógytornát.
Továbbra is kitartást neked, és kíváncsian várom a további beszámolóidat majd.

Előzmény: Malagurski75 (6974)
similis Creative Commons License 2011.01.05 0 0 6976

Szia Malagurski!

 

Kitartást! Kellemes lesz végignézned tényleg ma ezt a 3 frissen műtöttet, tényleg ezért nem értem miért kellett bemenned? Csináltak valamit veled tegnap, vagy ma fognak?

Nem emlékszem egyébként, írtad már valahol az orvosodnak az elérhetőségét? Lehet hogy bejelentkeznék hozzá egy kontrollra...

Előzmény: Malagurski75 (6974)
maria73 Creative Commons License 2011.01.05 0 0 6975

SZIASZTOK!

ÉN IS MEGÉRKEZTEM!!ÉS SOKKOT IS KAPTAM AZ ORVOSI VIZSGÁLATNÁL!A FŐORVOS KÖZÖLTE,HOGY MARADJAK JANUÁR 31.-ÉIG!!!!OSZT MI LESZ A GYERMEKEMMEL!MEG SEM MEREM NEKI MONDANI!!!IGAZÁBÓL ÉN CSAK 2 HÉTRE KÉSZÜLTEM!!!DE HA JÓT TESZ AKKOR HA BÍROM AGGYAL AKKOR MARADOK ADDIG!!!EGYENLŐRE KÉTÁGYAS SZOBÁBAN VAGYOK ÉS NINCS SZOBATÁRSAM!!!KEZELÉSEKET NEM IGAZÁN SOKAT KAPOK!MÁGNEST,A TÉRDEMRE ISZAPOT,(MERT A SOK GUGOLÁSTÓL SZEGÉNYEK TÖNKREMENTEK!!)EGYÉNI SZÁRAZ TONA,ÉS CSOPORTOS VIZITORNA!!!KÉRTEM A DEREKAMRA IS ISZAPOT,DE A FŐORVOS KÖZÖLTE:"MAGA AZT KAP AMIT ÉN KIÍROK!!"EZSZÓ SZERINT!ÉN VICCNEK VETTEM FEL!!!DE ÉN SZERETNÉK MÉG LEGALÁBB EGY MASSZÁST KÉRNI,ÍGY MAJD VIZITKOR BESZÉLEK VELE!!!

MALAQURSKI!TÉNYLEG MIÉRT KELLETT ILYEN KORÁN BEVONULNOD??NEM TUDTÁK,HOGY CSÜTÖRTÖKÖN LESZ A MŰTÉT???NA MINDEGGY!!ADDIG IS PIHENGÉZZÉL!!!!

ÉS HA VAN KEDVED AKKOR MAJD ÍRJ!!!

(NEKEM ÍGY 37 ÉVESEN ELÉG SZAR ITT MERT EGY DARAB FIATAL NINCS ITT!!!DE EZ VAN!!)

MINDENKINEK KELLEMES FÁJDALOMMENTES SZÉP NAPOT KÍVÁNOK!!! 

Előzmény: Malagurski75 (6974)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.01.05 0 0 6974

Sziasztok!Átpakoltak egy másik szobába éjszaka,mert az egyik néni irtóra horkolt..DE NEM TUDLÁTOK ELKÉPZELNI MENNYIRE!!!Mint 3 barna medve!Megmentettek a nővérkék!:-) Itt mind a 3 nőt ma műtik,egyik szebb mint a másik:egy sima sérv,egy daganat a gerincen,egy 8 csavaros szűkületes cisztás...fasza...ezt ma itt végig asszisztálom.Rokkon aranyos vagy!..holnap HŐS leszek!Csinálok egy marha nagy csikágót a műtőbe és megmondom nekik hogy szedjék össze mostmár magukat!:-)....Hát először is komolyan kellett volna venni a hátam mikor még fájdogált.Akkor kellett volna elindulni úszni,gyógytornászni...be kellett volna építenem a napirendembe ezeket!Mundig más volt a fontosabb,sose értem rá.... 

ani1978 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 6973

Malagurski szia ! Mit tettél volna másképp mikor először lett sérved?Mindig ugyanott újúlt ki ?

rokkon Creative Commons License 2011.01.04 0 0 6972

szép jóestét minden kinek. Malagurski ne féljél meg látod sokkal jobb lesz műtét után. Az első pár lépés megtétele nehézkes ,de rá is lépsz a gyógyulás utjára.Műtétutánra fájdalom mentes jóéjszakát kívánok. Nagyon szurkolok ,hogy minden rendbe legyen.Orvosom elvette a myderisont az okozott sziv környéki problémát az antidoloricát szedem eddig nem sok eredménynyel majd meglátom mi lesz a továbbiakban.Ha van valami okos ötlet a tarsolyba  akkor segitség :szerintetek vissza kellene mennem az idegsebészetre ahol műtöttek?Tudjátok a lábzsibbadás és az égőfájdalom miatt.MALAGURSKI mégegyszer KITARTÁS VIGYÁZZÁL MAGADRA.SZURKOL ÉRTEDA ROKKON.

similis Creative Commons License 2011.01.04 0 0 6971

Nefélj, minden rendben lesz :) Egyébként minek kellett ilyen hamar bemenni? Ez felér egy emberkínzással...

Előzmény: Malagurski75 (6969)
Graver Creative Commons License 2011.01.04 0 0 6970

Szia, Malagurski, mint "helyszíni tudósító". Lehet, ha nem altatásban csinálnák, még a műtőből is írnál... :-)
Kitartás, nem sokára túl leszel rajta.  Szurkolok, hogy minden jól sikerüljön.

Előzmény: Malagurski75 (6969)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 6969

Sziasztok! Jelentkezem Honvéd kórház,idegsebészet,3-as szoba.Csütörtökön lesz a műtét...rendesen fosos a gatyám:-)..Három aranyos,idősebb nővel vagyok,mindegyiknek a gerince....Gyerekek!Mindegyik másodjára,harmadjára műtött.Én itt a 35 évemmel,3.műtétemmel kuriózum vagyok.:-) Tudjátok amikor 10 éve először kijött a sérv,amikor először fájt akkor kellett volna észnél lenni...

robertov72 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 6968

3 hónap után javasolt sima sérv műtét után a meló.  A nagy emelgetést örökre feletsd el!! Hajolni meg nem célszerű guggolj le inkább hajolás helyett egyenes háttal. Az első félévben célszerű maximális terhelés 5-10 kiló ,de szigorúan egyenes háttal. Vagy amikor én is elfelejtem és1-2darab  20-25 kilós zsáktól erősen érződik hogy nem tesz nekem jót tehát ilyet nagyon ritkán csinálok.

Előzmény: dolcsibé (6966)
hugganto Creative Commons License 2011.01.04 0 0 6967
Szia Dolcsibé! Boldog Újévet! Nálam az volt a legnagyobb gond, hogy 15mm-es csúszásom volt. A mütét alatt nem sikerült helyrerakni az elcsúszott csigolyát, és igy lettem lecsavarozva. Azt mondta a doki, egy évig semmi terhelés. Ez nem jött össze. A férjem dolgozik, van két gyerekem. Mosás, fözés, takaritás, stb...
Szerintem, még nem szabad terhelni a gerinced!! Nem tesz jót a hajolás és a cipekedés. Ha már megerösitetted, akkor el lehet kezdeni, de csak fokozatosan. Nem ér annyit az egész, ezt tapasztalatból mondom. Vigyázz magadra! További szép napot!
Előzmény: dolcsibé (6966)
dolcsibé Creative Commons License 2011.01.04 0 0 6966

Szia Hugganto!Boldog Új Évet!Engem 2010 szeptember végén műtöttek L5-S1 szakaszon,egy 7mm-es sérvre.Nagyon jól sikerült a műtét,teljesen tünetmentes lettem és a lábadozást is nagyon jól átvészeltem,pedig nagyon tartottam tőle,hogy kínlódni fogok.Eddig még én is csak gyógytornára jártam,meg még az úszást javasolták.Írtad,hogy újra vannak fájdalmaid,ettől én is tartok,főleg azért,mert arra gondoltam,hogy visszamegyek dolgozni és sajnos fizikai munkát kéne végeznem,emelgetnem,hajolnom meg hasonlók.Mit gondolsz,ez még nagyon hamar van,vagy már megpróbálhatom?Írtad,hogy nem vigyáztál magadra eléggé,mivel ártottál magadnak?Kellemes napot!

Előzmény: hugganto (6939)
ani1978 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 6965

Malagurski én is gondolok rád , éés jobbulász !

Malagurski75 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 6964

Hát nagyon kedvesek vagytok!Köszönöm! A kórházból jelentkezem.Maria jelentkezz ha haza értél. Puszi Mindenkinek!

Graver Creative Commons License 2011.01.03 0 0 6963

Malagurski! Tőlem is egy nagy kalappal! Biztos rendben lesz minden, a műtétet meg úgyis átalszod!
Igaz, nekem csak "sima" sérvműtétem volt, de én is nagyon izgultam előtte. Bár az is igaz, hogy már annyira elegem volt a "bénáskodásból", hogy valahol már vártam is.
Majd amikor tudsz, írj, várjuk a beszámolódat. Ráér, amikor neked jó.
Még egyszer sok sikert, erőt, bátorságot és kitartást utána a gyógyuláshoz!

Előzmény: Malagurski75 (6955)
luci71 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 6962

Vigyázz magadra,szórítunk neked!!!!!!!Ha tudsz persze várjuk beszámolódat.Szerintem lesz alkalmad a dokival késöbb is intézni az a...,ugyis mész kontrolra majd.

Előzmény: Malagurski75 (6955)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.03 0 0 6961

Szoritunk neked!!

Előzmény: Malagurski75 (6955)
bela2200 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 6960

Talán félreérthetően fogalmaztam, Jeszenszky nem rendel az Amerikai úton (engem küldött oda a kerületi ideggyógyász)

Előzmény: ani1978 (6958)
ani1978 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 6959

Mlagurski mire műtenek téged?

ani1978 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 6958

Bela köszönöm a hozzászólást ! Igen , megyek a Jeszenszkyhez amikorra megvan az időpont . Rendel az Amerikai uton is ? Hát nem tudom akkor miért a budai kórházat mondta  Veres professzor , az m3-ról jobb lenne csak oda menni mint Budára . De most már mindegy .

similis Creative Commons License 2011.01.03 0 0 6957

S gerincferdülést hívják scoliosis-nak, akinek nagyon nagy mértékű van, annak be szoktak tenni egy platina rudat még fiatalon, hogy kiegyenesítse, aztán vagy kiveszik egy idő után vagy nem.

De javítson ki akinek ilyen volt ha nem így van.

Nem tudom mennyi pénzt adj, megpróbálhatod az asszisztensőt megkérdezni, vagy a szobatársakat is.

 

Én amúgy tudok aludni, de a kórházban meg altatóval se tudtam, de szerencsére nem vagyok hozzászokva, ez az egy még jó legalább :D

 

Na akkor még biztos írsz a műtét előtt.

 

Szerdán lesz?

Előzmény: Malagurski75 (6955)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!