Keresés

Részletes keresés

mincike1 Creative Commons License 2020.11.13 0 0 7040

Hívjál a 30/9124242 telón.

Előzmény: Törölt nick (7039)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.13 0 0 7039

Kedves mincike1Egy elérhetőséget kérhetnék esetleg a proktológushoz?

Előzmény: mincike1 (7038)
mincike1 Creative Commons License 2020.11.11 0 1 7038

Sziasztok! Hátha valakinek tudok segíteni. Hónapok óta kínlódok, ha keményebb a székletem, friss vérzés is megjelenik. Ma elmentem a jó proktológushoz, aki vizsgálat után megállapította, hogy 3 belső aranyerem van, és egy végbél repedésem. Megijedtem. Látta rajtam, és azt mondta, hogy most az egyik aranyeret lézerrel letudja műteni, két hét múlva a másikat, a végbél repedésre  meg adott kúpot, ami csak nála van, gyógyszertárba nem kapható. Nekilátott, 2 perc alatt az egyik aranyér eltünt, két hét múlva megyek a másik aranyér leszedésére. Megállapította azt is, hogy nyugodt lehetek, rákra utaló elváltozás nincs. Semmi fájdalmat nem éreztem, a műtét után ültem a kocsiba, és jöttem haza. Ha bárkinek tudok segíteni, írjatok!

traumraise Creative Commons License 2020.11.08 0 0 7037

Sziasztok!

 

Engem 6 napja hétfőn műtöttek altatásban (metszés, varrás) 1 trombotizált és egy belső kezdeti stádiumos aranyeret. 

Sajnos a doki finoman szólva sem volt kommunikatív, nem látott el tanácsokkal így pl semmi diétát nem folytattam a műtét előtt aminek egy tömörültebb széklet lett az eredménye műtét utánra.

 

Kedden kiengedtek. Kaptam valamilyen gyógyszertárban készített barnás színű kúpot, mást nem. A kúpot felteszem, azonnel elkezd kifolyni ahogy olvad, illetve alap váladékozás van, ami szivárog, remélem nem lesz széklettartási gondom.

 

Mivel nem tudtam székelni a műtét után ezért ittam egy kis paraffin olajat 2× 15ml-t és két bögre szennalevél teát ami hashajtó, anyagcsere serkentő. Na ez átdolgoztatott, kb fél óránként volt hasmenés ingerem ami az ánusz körüli görcsös érzésben nyilvánult meg. Sajnos ennek ellenére nem nagyon jött széklet, néha egy kevés iszonyatos fájdalmak során. A széklet viszont puhább állagú lett szerencsére.

 

Péntek este és szombat reggel volt egy erősebb megindulás amikor is normálisabb mennyiséget sikerült székelni de közbe és utána is iszonyatos fájdalmaim voltak. Viszont nem vérzett. 

 

Ma reggel ismét wc-zési inger, jött is egy adag de ismét iszonyat fajdalom mellett, mely feszülő, szúró jellegű (gondolom ahogy a varrat feszül). Most egy kicsi vér is volt a WC papíron de csak épphogy látható. 

 

Másoktól azt olvasom hogy eddigre megszűnt a fájdalom és a vérzés de nekem iszonyat fáj még mindig és nem akar tompulni. Normális lehet ez?

 

Amugy kb alig érzem a műtét helyét, első naptól járkálok vele, már ülni is tudok vele, szerencsére a puki is jön csak a székeléskori fájdalom elviselhetetlen.

Swtrooper Creative Commons License 2020.11.06 0 0 7036

én is tegnap vettem sudocremet 2014 ben használtam de nem emlékeztem h akkor segített-e de szerinem igen tegnap egész jó volt. Miny kiderül a mai szarásnál.

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.11.05 0 0 7035

Nekem azt mondta proctológus használjam mert hámosít.

Így a kúp fejét megkentem vele.

Amúgy írásomból kifelejtettem én is a Haemorhoidalle kúpot is kaptam a tabletta, kenőcs mellett. Az utóbbinak van rátétje amivel meghosszabbítható.

 

Előzmény: Törölt nick (7034)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.04 0 0 7034

Sziasztok, régen nem jelentkeztem.

Szeptemberben voltam kontrollon, elviekben minden remek, semmi baj. Csak tudnám mitől van a folyamatos diszkomfort érzés.

Vérzés nincs, fájdalom nincs, egy kétórás autó utat simán kibírok, max utána kicsit bedagad a 3 belső aranyér.

 

Most kaptam egy doboz suppositorium haemorrhoidale FoNo VIIvégbélkúpot, szerintem nagyon jó. Teljesen helyrehozott belül.

De ami érdekes, hogy a nap előrehaladtával, délután, este enyhe csípő érzés alakul ki. Lehet, hogy még mindig a fissura a bajom, nem is a belső aranyér?

Elvileg december közepén megyek kontrollra, addig naplózom az élményeket.

 

Sokat segít a napi 3,5 - 4 liter folyadék, korábban elképzelhetetlennek tartottam volna ennyi vizet meginni, de egy fél literes sörös korsó sokat segített, pillanatok alatt megiszom a vizet, napi 7-8 alkalom fel sem tűnik.

 

A Sudocrem az használható belülre is?

 

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.11.03 0 0 7033

Sziasztok!

 

Legutóbb ezt/képen kaptam belső aranyérre.

El lehet olvasni a tájékoztatót.

A tabletta nem vényköteles de lehet a kenőcs sem. Van 30db-s kiszerelés is.

Gond: alkalmankénti vérző belső aranyér.

Eddig bejött.

******************************

Másik dokinál.

A nitromintes kúp az volt estére.

Reggelre Norcainos gyulladás csökkentő kúp.

Ezek felírásra kaphatók.

No, és 2x2 Detralex.

 

*********************************

Mellette mindig Sudocream .

No, és rost gazdag étkezések.

 

 

 

Swtrooper Creative Commons License 2020.10.30 0 0 7032

nitroglicerines és doiproct semmit nem ér sajnos.

lüktetés mitől van? repedés nem kéne h lüktessen, azt csak erek tudnak. De aranyerekél mindegyik lüktetne nem csak a repedésnél érezném

Asshurnasirpal Creative Commons License 2020.10.30 0 0 7031

Írass nitromintes kúpot (izomlazító, gyógyszertárban készítik receptre), és használj Doxiproct OM krémet, lidokain is van benne.

 

Előzmény: nemkellnick (7030)
nemkellnick Creative Commons License 2020.10.30 0 0 7030

Sziasztok!

Tanácsot kérni jöttem. Az enyém 4 hetes történet, ami egy kemény széklet miatt egyszeri vérzéssel és utána egy kis gombócérzéssel kezdődött fenéktájon. Kétszer voltam proktológusnál, kaptam kúpokat, Detralexet, de a helyzet azóta egyre romlik - szubjektív értelemben legalábbis. Vérzés, fájdalom székeléskor nincs, de székelés után pár perccel elkezd görcsölni a záróizmom és gyakorlatilag egész nap görcsöl, nagyon fáj. Nagyon zavar a mindennapi életvitelemben és nem tudok mit kezdeni vele. Próbáltam masszírozni (10 perc után újra begörcsöl), szedek fájdalomcsillapítót (nem igazán hat), néha Nospat, de nem segít. Előre is köszönöm, ha tudtok tanácsot adni.

Előzmény: dr. Bánfalvi Péter (6766)
mark80 Creative Commons License 2020.10.30 0 0 7029

Nyuggerfarhat természetesen írni fogok.

 

3x köszönöm.

 

Trooper nekem néha szokott fájni, viszketni, hirtelen nyilalni de még tolerálható szinten.

 

Akiknél beavatkozás volt hogy vannak?

Hal-rar-os hölgy Németországból van valamilyen fejlemény?

 

 

 

Előzmény: nyuggerfarhát68 (7025)
Aranyerlaser Creative Commons License 2020.10.30 0 0 7028

Sziasztok

Gondoltam megosztom veletek a tapasztalatomat. Nekem egy magánklinikán végezték a lézeres egynapos műtétet altatásban. Ezt 10.19. én volt. Semmi fájdalom nem volt a mütétet követöen. Két db külsö aranyér volt amit két öltés kisér. Igaz mélyen a zsebbe kellett nyulni, de ha azt vesszük hogy ha a TB támogatott mütét utáni lábadozást nézzük, és a vele járó fájdalmat és idejét (ahogy olvasom) mindenkinek csak ajánlani tudom.

Swtrooper Creative Commons License 2020.10.30 0 0 7027

megint lüktet a seggem......másnak is szokott lüktetni?

3x_ Creative Commons License 2020.10.20 0 0 7026

Igen, és mivel ezen a fórumon már "reklámozták", ezen az oldalon lehet tájékozódni: https://aranyerbetegseg.hu/

Előzmény: mark80 (7024)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.10.20 0 0 7025

Azért ha megcsináltatod jelezhetnéd jól jöttél-e ki belőle.

Egyszer valaki írt ilyenről negatívat. Leesett a gyűrű és 2x akkora seb lett a helyén.

Szerintem tán más a külső/belső aranyérre.

Előzmény: mark80 (7020)
mark80 Creative Commons License 2020.10.19 0 0 7024

Köszönöm a részletes leírást nagyon hasznos volt és ez is pozitív érzést keltett. :) Magán ágon csináltattad?

Előzmény: 3x_ (7022)
mark80 Creative Commons License 2020.10.19 0 1 7023

Ezt nagyon jó hallani és a hozzáállásod is pozitív. Hajra éljen a sport.

Előzmény: M41 2181 (7021)
3x_ Creative Commons License 2020.10.19 0 0 7022

Helló, 55 éves vagyok 46 éves koromban volt az első gyűrűzésem, azután volt vagy 5-6 már nem emlékszem. Teljesen jól ment, kivéve 2013-ban akkor szétdurrant, vért fröcsögve szartam, kurvára beijedtem, taxival be a Jánosba, ott befektettek, de semmit nem csináltak velem, 3 nap múlva távoztam. Csak az ijedtség volt nagy. (Családi vonás lehet, mert a bátyám 60 egy-két évesen is megkapta az első gyűrűjét)
Szerintem a gyűrűzést érdemes megcsináltatni, nekem megoldást hozott. Épp most készülök kontrollra menni 4 év után, mert megint kicsit nyom. Hozzá kell tenni, hogy most ugye fél éve szinte semmit sem mozgok és napi 10 órákat ülök olyan a foglalkozásom, meg számítógépfüggő is vagyok :-)

Előzmény: mark80 (7020)
M41 2181 Creative Commons License 2020.10.19 0 0 7021

Kösz, én két hét után vissza kaptam a régi életem, el sem hiszem ezt az érzést, ellenben májustól 😌 ahogy írtátok lentebb szikés műtét volt.... És négy! A széklet néha még érzékeny de mindig jobb, vért már nem látok jó pár napja, ma már elkezdtem újra sportolni mozogni is, vissza az elők soraiba! 28 án kell vissza mennem a sebészhez! 

Előzmény: mark80 (7020)
mark80 Creative Commons License 2020.10.18 0 0 7020

Szia! 

 

Köszönom az infókat. Engem gyűrűzni akarnak 2 másodfokú belsővel.....érthetetlen, hogy mitől különböznek ennyire az orvosi protokolok?! :(

 

Akiknek beavatkozás volt hogy vannak?

Előzmény: nyuggerfarhát68 (7019)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.10.14 0 0 7019

Helló!

 

Nekem III fokú belső és 2db ami egyesült, no és fissura. /amúgy nem tudom elképzelni /

A gondom volt hogy az érkoszorú néha vérzett. 

Több helyen voltam, de kúpot/kenőcsőt/érfal erősítőt kaptam majd mindenhol.

A legutolsó új bejött.  Fontos a folyadék bevitel és a sok rostanyag.

 

Mások is kipróbálhatják ha ilyen a problémájuk. Mondjuk mindenki más adottságokkal rendelkezik.

Dimotec 2x1 tabl. és Doxiproct OM kenőcs leírás szerint és Haemorrhoidale kúp .

Az első kettőt vény nélkül is lehet venni csak a kúpot kell felíratni.

Megnézheted a leírását és eldöntheted kell/jó-e neked.

 

 

 

Előzmény: mark80 (7018)
mark80 Creative Commons License 2020.10.13 0 0 7018

Megkérdezhetem, hogy hány és milyen fokú belső aranyered volt? Esetleg privátban elkérhetem az orvosod elérhetőségeit?

Előzmény: nyuggerfarhát68 (7017)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.10.13 0 0 7017

Helló!

 

Lehet szikés műtét volt.

Jó ha az ember tájékozódik mert hosszabb távra tud tervezni.

Ha hozzányúlnak megbontják az eredeti felállást én ezért is húzódoztam.

Végül a v.b. tükrözés után azt mondták kúppal/érfal erősítővel megoldódhat a problémám ami belső aranyér /fissura. 

Előzmény: mark80 (7016)
mark80 Creative Commons License 2020.10.12 0 0 7016

Szia!

 

Ne érts félre nem okoskodni akartam, csak próbálom feltérképezni a különböző beavatkozás előnyeit és hátrányait. És azt hittem, hogy valahol írta, hogy Hal-rar-t csináltak neki, de sajnos nem derült ki, hogy pontosan milyen művelet volt.

 

És persze a frissen kezeiteknek gyors javulást. :) Hogy vagytok?

Előzmény: nyuggerfarhát68 (7015)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.10.12 0 0 7015

Helló!

 

Én is úgy olvastam nem tudja.

Viszont hozzá tettem hogy nálunk TB-re nem csinálják.


https://www.dunamedicalcenter.org/hu/betegeinknek/mennyibe-kerul

 

 

Előzmény: mark80 (7011)
szasssz888 Creative Commons License 2020.10.11 0 0 7014

Köszönöm válaszod!🙂

Csak a tegnapi után...már félek elmenni. Szinte a falat kapartam.😔 Pedig már éreztem hogy kellene...

Hát egy biztos, ezt az ellenségemnek sem kívánnám. 

 

Neked is kitartást és mielőbbi gyógyulást!☺

Előzmény: M41 2181 (7013)
M41 2181 Creative Commons License 2020.10.11 0 0 7013

Nekem 4 belső volt. Ma volt a harmadik széklet 5 nap után.... Persze keveset eszem és rost, főzelék folyadék. Még a mai nap is véres volt a széklet.... Én négy vágás után türölközőt harapok, meg nyugtatlak de nem halál! Bár úgy eszem minden második nap székeljek mert másnap elég jó a közérzetem. Bár WC után pár óra nagyon rossz! Jó lesz az napról napra! Nekem ma egy elhalt rész le esett a varrattal... Szerintem természetes amit érzel, ugyan így vagyok én is! Kitartás! 

Előzmény: szasssz888 (7012)
szasssz888 Creative Commons License 2020.10.11 0 0 7012

Üdv Mindenkinek!

 

Új vagyok még itt, próbálok sok infót gyűjteni, de egyszerűbb, ha konkrétan leírom a bajom és hátha kapok választ is.

4 napja estem át külső aranyér műtéten, ami kb 10p volt. Trombotizált nodus-om volt kb. bab méretű.

A sokkot meg fájdalmat másnapra letudtam, egész nap semmi bajom nem volt. Még csak nem is fájt. Este jött rám viszont a wc-s produkció, sok időm nem volt gondolkodni, hogy egyáltalán merjek-e, mert szinte futnom kellett. Nem volt vészes, sőt, meg is lepődtem, hogy semmi fájdalom nem volt. Legalább is közben. Utána fürdés,...stb. De sajnos minimálisan ugyan, de elkezdett folyamatosan szúrni egy ponton. Ez még elment, de ami tegnap este volt senkinek nem kívánom. Megint wc, de akkor már remegtem a fájdalomtól közben is (késsel szúrkálnák érzés) és utána sem múlt el. Hajnalban tudtam csak nagy nehez elaludni. Ez a fájdalom már délutánra mérséklődött. A második után plusz még azt is tapasztaltam, hogy mintha váladék, vagy (ne adj isten) genny lenne ott. 

Visszagondolva amit produkáltam, nem volt sem kemény, sem túl lágy... szóval nem is értem. Ezt az egészet nem értem. A doki azt mondta, hogy fokozatosan, napról-napra jobb lesz. Na hát eddig pont, hogy fordítva, napról-napra rosszabb. :( :( 

Bő folyadék, pihenés (nem ülés), pancsi sűrűn,...ezek mind megvannak. Ezért nem értem. Amúgy sem kúpot, sem gyógyszert nem kaptam, csak krémet.

Szóval a kérdésem...Ez normális????? :( 

 

Köszönöm előre is a segítséget!

 

Ui.: Holnap amúgy felhívom a dokit persze és elmondom mi van, csak mégis itt is kérdezem.

mark80 Creative Commons License 2020.10.10 0 0 7011

Miért gondolod, hogy Hal-rar mutet volt? Ha jól értettem nem tudja milyen beavatkozás történt.

Előzmény: nyuggerfarhát68 (7009)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!