Keresés

Részletes keresés

RoGS Creative Commons License 2009.05.22 0 0 642
Szerintem kupak + szorítóval adják. kpl = komplett ?
Előzmény: Jazzmedve (637)
florg Creative Commons License 2009.05.21 0 0 641
Ja, szia!:)

Művészet után megélhetési muzsikálás? Nem nagyon tudom elképzelni, nekem sem megy.

Az utcazene amúgy működhet, külföldön, de ha valaki nagyon keresni akar, ahhoz is prostituálódni kell.
Előzmény: r4hu (640)
r4hu Creative Commons License 2009.05.21 0 0 640
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9015784, pl., vérprofi nem vagyok, de azért úgy elfújogatok... :)
gyorsan kiállok valami térre, vagy egy portugál mólóra, mert tele van a hócipőm magyarországgal, ha haszontalan vagyok hazámnak, legyek tényleg az !!!
mindig is csak amatőrnek tartottam magam, lehet hogy ez volt baj... :(
Előzmény: florg (639)
florg Creative Commons License 2009.05.20 0 0 639
Zenészség, mint megélhetés? Mostanság?

Hát... vagy akkor megy, ha vér profi vagy, és van bandád. Vagy ha jó kapcsolatokkal rendelkezel, és vendéglátó/lagzi vonalon tudsz érvényesülni. Vagy találsz valami külföldi munkát, ami jól fizet.
Különösen, ha gyorsan akarod megoldani a helyzetet.
Hirdetéssel már próbálkoztál?

(honnan ismerjük egymást, a nickedből nem igazán jöttem rá.:)
Előzmény: r4hu (638)
r4hu Creative Commons License 2009.05.20 0 0 638
én is értek a szaxofonhoz, florg kollegát is ismerem, mostanában kezdtem el gondolkozni azon, hogy megélhetési szinten is el tudnék-e fújogatni valahol (tekintettel a jelenlegi nehéz gazdasági helyzetre, miszerint tartós munkanélküli vagyok), minden ötletet szívesen fogadok.
Jazzmedve Creative Commons License 2009.05.20 0 0 637
Selmer Soloist tenor szaxofon fúvóka kpl. (mit jelent a kpl.??? nem tudja valaki?) mi a különbség a sima és a "kpl." között?
florg Creative Commons License 2009.05.15 0 0 636
Szerintem kontakt mikrofon, vagy midihez csatlakozó, vagy csak úgy egy fekete gomb, vagy akármi is lehetett, kép nélkül ki tudja.
RL01 Creative Commons License 2009.05.15 0 0 635

Egy koncert felvételen (MEZZO) a tenor és a szoprán szaxofonon is a felső oktávváltó és a fúvóka közötti síma szakaszon volt valami fekete kb 8 mm átmérőjü gomb szerű eszköz felerősítve. Nem mikrofon volt mert külön külső mikrofonba játszott a zenész. Tudja valaki mi az és mi a rendeltetése?
florg Creative Commons License 2009.05.03 0 0 634
188 eu-ért még lehet jó is. :) Rizikója, hogy hamis, szelel, rugók gyengék. Ha ezek közül a két utóbbi előlép, hangszerész megcsinálja, és máris ráköltöttél 50-et.
A hamisságot viszont nem javítja senki.

Tanár nélkül nem mész semmire. A szaxofon egy viszonylag egyszerű hangszer, de elkezdeni nem az. Nem lehet könyvből, vagy netről, nincs, aki javítsa a hibáidat és egy rossz beidegződéstől szabadulni sokszoros idő. Ráadásul nem ártana, ha valaki megnézné a hangszert is, mert lehet, hogy kell hozzá egy új fúvóka is, általában a gyári gagyi műanyag (de lehet, hogy nem, láttam már olyat is, hogy Vandorent csaptak mellé).

Én szoktam tanítani, de nem Budán lakom, hanem Érden, ha érdekel, írj a publikusomra.
Előzmény: gerzson_156 (633)
gerzson_156 Creative Commons License 2009.05.03 0 0 633
100.000 körül láttam a cég magyar webshopjában, viszont a német ebayen megnyertem egyet szinte véletlenül 144 EUR-ért, plusz 44 EUR szállítás. Új. Remélem, ide is ér...
Viszont utána hogyan tovább? Érdemes a saxlessons.com és hasonló oldalak gyakorlataival küzdeni, vagy tanár nélkül felesleges? Én szívesen járnék tanárhoz, csak találni kéne egyet, aki viszonylag útba esik és nem derogál neki egy magamfajta analfabéta. :))
Előzmény: florg (632)
florg Creative Commons License 2009.05.02 0 0 632
Hajrá.:)

Ára nélkül semmi. Ha max. 70000, akkor lehet, hogy jó tanulóhangszer.
gerzson_156 Creative Commons License 2009.05.02 0 0 631
Sziasztok,
Elnézést, hogy bepofátlankodom ide a hozzáértők közé.
Fater révén jazzen nőttem fel, a szaxofont mindig is imádtam hallgatni. Most kicsivel 30 felett, stresszes multis meló mellett szeretnék kicsit megtanulni játszani, főleg a magam örömére, zéró zenei előképzettséggel.
Sokmindent elolvastam a neten, azért merek belevágni, mert azt írják, nem reménytelen.
Tudtok segíteni abban, hogy érdemes elkezdeni? Mondjuk jól jönne egy tanár valahol Budán...
És erről a hangszerről mi a véleményetek?
http://dima.ferlingpr.com/termek/342

Kösz,
G.
redzsiboy Creative Commons License 2009.04.29 0 0 630
ja és még annyit kérdeznék hogy van-e valakinek tapasztalata a jody jazz HR fuvokkákkal, vagy a Lebayle ebonit fuvokákkal??köszi
redzsiboy Creative Commons License 2009.04.29 0 0 629
ok köszi irtam emilt neked;)
Előzmény: florg (628)
florg Creative Commons License 2009.04.29 0 0 628
Ki lehet, csak nem tudom, mikor, mert nem vagyok itthon 3 napig, de valaki esetleg lesz. Írj a publikusomra, és ledumáljuk.
Előzmény: redzsiboy (627)
redzsiboy Creative Commons License 2009.04.29 0 0 627
tök jo koóöszi.az, ebonit, csak rosszul irtam;) kiprobálnám ha lehet, valahol valamikor Pesten..
Előzmény: florg (626)
florg Creative Commons License 2009.04.28 0 0 626
12 alku nélkül.
Előzmény: florg (625)
florg Creative Commons License 2009.04.28 0 0 625
De, nekem van, 100/2 sms, szorítóval, kupakkal. Nem műanyag az, ebonit. Nem mindegy.
Előzmény: redzsiboy (624)
redzsiboy Creative Commons License 2009.04.28 0 0 624
sziasztok.nincs valakinek berg larsen müanyag tenor szax fuvokája eladó, vagy nem tud valakit?köszi peti.
Laszlo70 Creative Commons License 2009.04.10 0 0 623
Köszönöm
RoGS Creative Commons License 2009.04.09 0 0 622
Ha C-t fogsz az a hangzó Esz. Vagyis egy kis terccel feljebb szól a cső a pl zongorához képest. Tehát akkor A-t kell játszanod a hangzó C-hez.
Előzmény: Laszlo70 (621)
Laszlo70 Creative Commons License 2009.04.09 0 0 621

Sziasztok szaxofonosok.

 

Amatör szinten fújogatok egy tenort és most van nálam egy alt. A kérdésem az lenne hogy az alton melyik fogott hang a hangzó C ?

 

Köszönet a segítségért.

Jazzmedve Creative Commons License 2009.03.30 0 0 620
hányas náddal nyomattad?
florg Creative Commons License 2009.03.30 0 0 619
Megmondodm őszintén, lassan negyedszázada szaxizom, de ilyet még nem hallottam, hogy a nád "leenged". Húrral szokott ilyesmi történni, de náddal...
Előzmény: Jra (618)
Jra Creative Commons License 2009.03.29 0 0 618
Csak nem velem van a baj.
Tényleg a nád a hibás.
Megint elment egy nóta közben a szaxi és nem tudtam vele passzolni.
Ráadásul ciki volt, éppen a Horváth Charlie ült mellettünk egy buliban, és ott szerencsétlenkedtem a szaxival, míg gyorsan nádat cseréltem. Hiába szorítottam, egyszerűen leengedett, és már nem tudtam utánahangolni sem.

Jra Creative Commons License 2009.03.21 0 0 617
Folytatva a több nappal ezelőtt megkezdett gondolatmenetet, az is hiba lehet nálam, hogy marha lusta vagyok.
Nem gyakorlok.
Ma délután lakodalomba megyek, és a múlt hét óta nem vettem elő a szaxofont. Majd ma délután fél kettőtől fél háromig fújok egy kicsit.
Így tényleg nem lehet edzésben tartani a pofámat.
Hát, ez van. Lustaság fél egészség.
Egyébként így szoktam le a cigiről.
Elgogyott, lusta voltam elmenni a boltba venni magamnak.
Ennek már 11 éve volt
Jra Creative Commons License 2009.03.17 0 0 616
Ezt elképzelhetőnek tartom, sőt, a múlt hétvégén már nem is volt semmi problémám, pedig nagyon soklat kellett fújni, többet mint eddig. Rendesen el is fáradtam a buli végére.
Nem hangolódott el a szaxi, figyeltem mondjuk arra is, hogy ha lehet nagyon ne nyálazzam össze a fúvókát.
Előzmény: florg (612)
ogyorgy Creative Commons License 2009.03.17 0 0 615
Szia!

Köszi az ötletet.
Bergeron Creative Commons License 2009.03.17 0 0 614

Ha Pesten laksz menj ki a Verseny utcai bolhapiacra hétvén délelőtt, van ott a vasút felé eső egyik soron valaki aki hangszerekkel foglalkozik. Szerintem mikrofonállványért tudsz nála fúvókát cserélni.

 

Nem ártana, ha nádat is beszereznél előtte, hogy ki tudd próbálni - sajnos az sem olcsó.

Előzmény: ogyorgy (613)
ogyorgy Creative Commons License 2009.03.16 0 0 613
Sziasztok!

Lenne hozzátok egy hatalmas kérésem. Gyerekkori álmom teljesült azzal, hogy hozzájutottam egy szaxofonhoz. Sajnos fúvóka nem volt hozzá, így még nem is tudtam kipróbálni. Most nem engedhetem meg magamnak, hogy vegyek ezért, ha valakinek lenne egy felesleges, használaton kívüli alt fúvókája köszönettel elfogadnám. Esetleg cserébe valamit feltudnék ajánlani (pld. Lexmark fotónyomtató vagy fényképezőgép állvány, esetleg mikrofon állvány). Az e-mail címem nyilvános itt az Indexen.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!