Keresés

Részletes keresés

Cseny Creative Commons License 2005.07.25 0 0 6836
A dolog nekem szól. Én vettem az adást. Átmentem a Lufihoz, és beültettem Kriszt. Nem felejtettem el. Nem tudom végül miért nem ott ült, de mivel nem mi kezeljük, nem lehettem ott, és aznap nem is dolgoztam, hogy még egyszer rákérdezzek. Sorry!
Előzmény: B735 (6828)
alfalima Creative Commons License 2005.07.25 0 0 6835
Megrögzött ablaknál ülőként azt gondolom, hogy nagyon hosszú utakon talán jobb a folyosó mellett ülni, mint az ablaknál.
Kastrup Creative Commons License 2005.07.25 0 0 6834

Kedves B735,

Azthiszem óvást nyújtok itt be. Ha ugyanis a hozzászólásod arra hajaz hogy esetleg a mi csekinünk nem tett volna meg valamilyen előre beültetést valakinek, arra azt mondanám hogy lehet hogy így volt. Tessék a megfelelő embert/embereket megkeresni a kéréssel, aki nekem idáig mailt dobott ültetés kéréssel, azthiszem mindenkinek megtettem azt amit tőlem telt. Legközelebb próbálja meg nálam (is).  

Másik: ha valaki az USA-ba utazik, az a jegyvásárlásánal kérheti ugye a székfoglalót a long haulra. Akinekmeg szabadjegye van, az meg az esetek többségében standby-ra dobja, amit ugye csak járatzárás környékén OK-znak le. Akkor meg már nem nagyon lehet kozmetikázni, az kapja sajnos, ami maradt. Nem ismerem krisz25 esetét, sajnálatos hogy így alakult. Tehát, ha legközelebb... és az általunk handlingelt társaságok járatain (BA, LX, SN, TK, VV, EI, LG, 5P... stb.)... akkor szívesen, nem kerül túl sok energiába.

Egyébként meg ha krisz25 intézte a szombati 5P utat, hálás köszönet neki is érte.  Igazán nagyszerű élmény volt. Ajánlom magam. :)

Előzmény: B735 (6828)
doncike Creative Commons License 2005.07.24 0 0 6833

Csatlakozom az irigykedők népes táborához.

 

Viszont nem teljesen világos, hogy mit volt az út célja? Valami olyasmit kellett valakinek gyakorolnia, amit szimulátorban nem lehet? Vagy eleve sétarepülés volt, de "formai" okokból valami gyakorlásnak kellett elkönyvelni?

Előzmény: Kastrup (6819)
zahnstein Creative Commons License 2005.07.24 0 0 6832

Én is csak irigykedem. Attól tartok, hogy a legközelebbi BUD-ORY járatomon nem számíthatok ilyesmi élményekre. :-(

Előzmény: Kastrup (6819)
IL-96 Creative Commons License 2005.07.24 0 0 6829
Ugyanmár, a szájjártató népség mindent megtett...........
Előzmény: B735 (6828)
B735 Creative Commons License 2005.07.24 0 0 6828

Ne irigykedj!

Ők lettek a kiválasztottak. Arról persze nem szól a fáma, hogy az előző HSK-s repülésük alkalmával hol (is) púposkodtak. Aztán szegény krisz25 -aki elintéztette nekik a lehetőséget-,  egész USA-ig a középső széksorok valamelyik ülésén volt kénytelen gubbasztani, mert a drágák "elfelejtettek" 1 apró viszonosságot. Van 1 jó kis magyar közmondás: A jó mindig elnyeri méltó büntetését. A témáról itt ennyit.

Előzmény: Utas2 (6826)
Gregor83 Creative Commons License 2005.07.23 0 0 6827
Utas! Nekünk kellett volna menni... Ezek minden a hányingerért mentek oda :-)))))
Előzmény: Utas2 (6826)
Utas2 Creative Commons License 2005.07.23 0 0 6826

Jogos, ettől engem is a sárga irigység kerülget, mert nem semmi élmény lehetett.

:-)))))

Előzmény: Kastrup (6819)
THR Mehrabad Creative Commons License 2005.07.23 0 0 6825
Hihi, ez az én beszkártyám :o)

Tényleg szuper volt az út, Kastrup leírása híven tükrözi a valóságot. Bár néhányszor elgondolkodtam, hogy kövessem-e a már említett kolléganő példáját, a zacsi felé nyúló kezem végül mindig visszatért a karfára, ennek ellenére hatalmas élmény volt!! Már ezért megérte itt dolgozni :D

Köszönjük a személyzetnek, a Sky-nak és persze HALKS-nak! :o)
Előzmény: Cseny (6820)
AirHostess Creative Commons License 2005.07.23 0 0 6824

Szivesen a bemutatot :) :P

 

Köszönjük az utat, captain! :)

Előzmény: Kastrup (6819)
Gregor83 Creative Commons License 2005.07.23 0 0 6823
Enyhén besárgultam :-)))))))
Előzmény: Cseny (6821)
P.ISTI Creative Commons License 2005.07.23 0 0 6822

MÁZLISTÁK!!!

Tecccett az élménybeszámoló!

Előzmény: Kastrup (6819)
Cseny Creative Commons License 2005.07.23 0 0 6821

 

Sokadszorra csak sikerül! :))))

Cseny Creative Commons License 2005.07.23 0 0 6820

Egy kis illusztráció az útról. Tényleg jó volt!

 

Cseny & Kastrup

Előzmény: goldeneagle (6813)
Kastrup Creative Commons License 2005.07.23 0 0 6819

Kedves Érdekeltek! Mostantól irigykedők... Mi voltunk olyan szerencsések, hogy belülről élvezhettük a HA-LKS fedélzetén Ferihegy-Sármellék útvonal panorámáját, összesen 7 le-, és felszállását. Na jó igazándiból csak 1 fel és 1 leszállás, a többi 6 landolás-átstartolás volt. :)

 

Na hát akkor kezdjük az elejénél. Önmagunkat becsekkolván a from BUDAPEST to BUDAPEST járatra, önmagunkat beszállítva a buszba, máris onboardon voltunk. 8 körül a pushback kitolt minket, felbőgtek a motorok, egy szerényebb lángcsóva kicsapott a bal szárny alól (a jobbról nem tudunk nyilatkozni, mert mi a bal oldalon ültünk), mely kisebb aggodalmat keltett, ezért azon már nem is izgultunk, hogy miért csak az egyik hajtómű jár. :)

A fedélzeti biztonsági bemutató bizalmasabbra sikeredett az átlagosnál, de valljuk be sokkal élvezetesebb volt. Köszi csajok!!! :o)

A runway végénél állva pilótánk kakaóra kapcsolta a teljesítményt, majd "5 méter" után felkapta a gépet a levegőbe. A rutinosabb utazók ekkor elégedetten dőltek hátra, hogy 'na végre egy kis változatosság', a kevésbé gyakorlottak tömött sorokban elindultak a vészkijárat felé. :)))))

Egy méltóságteljes kör után a belváros felett elindultunk az országjáró túrára. Emelkedtünk, döntögettünk, gyomrunk liftezett, a Kapitány folyamatosan tájékoztatott minket arról hogy épp Budakeszi Alsón vagy Balatonalmádi Felsőn járunk-e éppen. Szép lehetett a vitorlás verseny is, bár a fele ködbe veszett. Aztán erős bedöntések Tihany felett, Fonyód, Keszthely, Kis-Balaton, a gyomromat hova rakom… :)))))  Az egyik kolléganőnek később sikerült is zacskóba termelnie, amiért megkapta ezért a jól megérdemelt tapsot.
Aztán megkezdődött a sármelléki gyomorforgató parti. Le-föl. Le-föl. Le-föl. Le-föl. Le-föl. Le-föl. 6-szor, és közben „gyorsítások-fékezések”, „süllyedések-emelkedések”.  A közeli település lakói közül jó néhány rajongónk akadt, akik azt hihették, hogy most forgatják az Airport’05 katasztrófafilm újabb epizódját. Vagy hogy a Kapitány most már többedszerre sem találja megfelelő szöget a leszálláshoz. :)))))) 
Ekkor a fedélzeten többen is jelezték, hogy inkább vonattal tennék meg a haza felé vezető utat. :o)
Ezen személyek legnagyobb megkönnyebbülésére a hatodik átstartolás után még búcsúzásképpen megcsóváltuk a gép farkát a sármelléki reptér dolgozóinak egy alacsony áthúzáson, majd újra vízszintbe helyezve a gépezetet Budapest felé vettük az irányt.

Leszállás előtt Kapitányunk közölte a szomorú hírt, hogy időjárásunk nyár közepén őszies lesz. És igaza van. Zuhog. De a mi kedvünket mára már biztosan nem lehet elrontani, és azt hiszem ezt kijelenthetem e különleges élményben résztvevők nevében is. Mert mindegy hogy a gyomrunk meseszerű-e (hol volt, hol nem volt), ilyen repülésben keveseknek lehet/lehetett részük egy normál út során.


Köszönjük a pilótáknak és a személyzetnek, hatalmas élmény volt, minden huppanását élveztük!

 


 

Előzmény: goldeneagle (6813)
Utas2 Creative Commons License 2005.07.23 0 0 6818
Igazad van, nem olvastam el figyelmesen. Most látom, hogy az tényleg nincs benne, hogy a listaáron 55 milla értékű gépeket TÉNYLEGESEN mennyiért vették. Az már viszont valóban ritkaság lenne, ha ez is megjelenne.
Előzmény: theBored (6812)
Gregor83 Creative Commons License 2005.07.22 0 0 6817

Hoppá! Ez nagyon szép tőletek! Köszönjük! 

 

Remélem lesz Malév is, meg Wizzair is! :-)))))

Előzmény: goldeneagle (6816)
goldeneagle Creative Commons License 2005.07.22 0 0 6816
...aki nem látja holnap a gépet, jöjjon ki aug 20-án a dunapartra, mondjuk a Parlamenthez...ott lesz!
Előzmény: P.ISTI (6815)
P.ISTI Creative Commons License 2005.07.22 0 0 6815

Feltehettétek volna az Onlány foglaláshoz holnapra a Ferihegy-Sármellék útvonalat.

Kuriózum lett volna. :-)

 

Előzmény: goldeneagle (6813)
Gregor83 Creative Commons License 2005.07.22 0 0 6814
Lenne még hely a fedélzeten? Gyakorolnám a jumpseaten való ülést :-)))))))
Előzmény: goldeneagle (6813)
goldeneagle Creative Commons License 2005.07.22 0 0 6813
Kedves Érdekeltek, Holnap reggel 0730 egy SKY B737 -es lemegy Sármellékre gyakorolni. Nem kell megijedni, nincs a gépnek semmi baja, csak alacsonyabban jobb a levegő és nagyobb a médiaérték. Tervezett útvonal PUSTA SVR ,Aranypart, Fonyód, Sármellék, majd vissza Badacsony Füred ( Kék Szalag vitorlásverseny) -VEBOS. Remélem látszik majd rendesen...
theBored Creative Commons License 2005.07.22 0 0 6812
Ez az 55 M USD nem a valodi ar, hanem csak listaar, azt meg altalaban megadjak.
Előzmény: Utas2 (6808)
zahnstein Creative Commons License 2005.07.22 0 0 6811
Ennél szerintem jelentősebb, bár a Magyarországon élőket kevésbé érintő tény, hogy Popradból is repülnek majd Londonba.
Előzmény: kka (6805)
Gregor83 Creative Commons License 2005.07.22 0 0 6810
Sűrűbben jelennek meg árak, mint gondolnád.
Előzmény: Utas2 (6808)
kka Creative Commons License 2005.07.22 0 0 6809

Igen, lehet, de piacfelmérésnek csalóka, mert máshogy döntök, ha 3,5 óra az út, és máshogy, ha 35-40 perc.

Szerintem is elbírná tartani Debrecen a skylink-et.

Előzmény: eu.nl (6806)
Utas2 Creative Commons License 2005.07.22 0 0 6808
"

SkyEurope finalized its previously announced order for four 737-700s worth $220 million at list prices. The order includes purchase rights for up to 16 additional airplanes. The carrier also will lease 12 737s from GE Commercial Aviation Services. All 16 will be equipped with winglets. Deliveries begin next year. "

 

Tehát az 55 M USD per stück. Ritka, hogy ilyen infók megjelennek.

bodecsabi Creative Commons License 2005.07.21 0 0 6807

Haat, azert egy Kassa-Pozsony utat 4 oranal hamarabb nem jarsz meg. Vonattal is 4 es fel ora. Debrecenbol meg fent vagy kocsival 2-3 oran belul Ferihegyen.

 

Csabi

Előzmény: eu.nl (6806)
eu.nl Creative Commons License 2005.07.21 0 0 6806
Kár, hogy nem SkyLink szolgáltatás, biztos lenne rá vevő. Ha Kassa elbírja, akkor Debrecen miért ne? Vagy lehet, hogy a SkyShuttle busz csak piacfelmérés, egy esetleges debreceni Sky légi járat beindítására? Biztos megnézik, hogy hányak szállnak át.
kka Creative Commons License 2005.07.21 0 0 6805

A Skyeurope shuttle buszokat tervez budapestről induló járataihoz Nyíregyházáról és Debrecenből, valamint krakkói járatához Gliwicéből!!!

http://www.skyeurope.com/start.php?lang=hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!