Keresés

Részletes keresés

Saca Creative Commons License 1999.07.27 0 0 57
Igen ez a tschőphoyoschó valóban jobban hangzik, mint a ligtgóf.
...
Közben itt beszéltem a kollégámmal, akitől 1m-re ülök és felvilágosított, hogy amiről én beszélek az nem licsbóf, hanem strang (csőfojosó) és ott van olyan cső abban ami pont ezt a levegőt szíjja. Így úgy néz ki, hogy ez ok.
A kanyarok miatt amúgy én csak félig vagyok szomorú, mert habár egy kicsit bonyoluláltabb építeni, meg hozzférni a benn lévő dolgokhoz a sarokban, viszont közelebb van minden. Még így is büszke vagyok, hogy egy 59 nm-es panelben mijen jó nagy gonyhánk fan.
Rémusz bácsi Creative Commons License 1999.07.27 0 0 56
Panelben ennek nem az az elegáns neve, hogy csőfojosó? És nem ez az az eset, amikor lyól benyomjuk a másik ember lakásába fokhagymás sülthusikánk illattyát?

Részvétem a két kanyar miatt a konyhában... Szerencsére a mijenk apszolút egyenes lesz, és még íccse eccerű a dolog.

Tacsa, verárjú???

Saca Creative Commons License 1999.07.27 0 0 55
r_bendegúz:
Persze, gyöhetnek a tippek, te becsületes nevű :), mert még terepszemlén se volt az asztalosunk, csak nagyjából az ajtók lapjait döntöttük el.
Ide lököm az adatokat, mert szerintem a válasz másnak is érdekes lehet:

2.70 * 3.40 a méret, U alakban akarjuk a konyhát: 1.50 + 2.70 + 1.60 (sarkok kéccer számolva). Ebbe tűzhely meg mosogatógép megy bele. Főzni nem nagyon szeretünk, habár a nejem tud. Inkább a jövőre gondolva kellene normális konyha. Kamra csak olyan lesz, hogy az egyik alsó saroknál van lyuk a falon a nagyvilágra, és itt lesz 90*90-es szekrény.

Kérdés: Mennyivel rosszabb a csak szűrős páraelszívó, mint a kivezetős ?
Panelben be lehet nyomni a kivezetős output-ját a liggóv-ba (ha így hívják azt a 40 *80-as valamit, amiben a csövek mennek, és amit a sznobok lichthof-nak írnak) ?

Saca

Obi wan Creative Commons License 1999.07.27 0 0 54
Juci!
Erre én is gondoltam!
Csak nem szeretnék kifogni egy túl hivatástudó kéményest, aki nem megy bele!
rocher Creative Commons License 1999.07.27 0 0 53
Ugyanaz van nálam is, úgy le van lassulva minden, mint a tetű.
juci Creative Commons License 1999.07.27 0 0 52
Szerintem kevesebb vesződséggel jár, ha a kéményseprő zsebébe tömöd azt a bizonyos ezrest, mongyuk derékmagasságban...

Hú, nagyon döglődik a rendszer, nem tom mejik, de állandóan Internal Server Error van, úgyhogy necsodálkozzatok, ha eccercsak nem adok életjelet magamról... :-((

juci Creative Commons License 1999.07.27 0 0 51
Szerintem kevesebb vesződséggel jár, ha a kéményseprő zsebébe tömöd azt a bizonyos ezrest, mongyuk derékmagasságban...

Hú, nagyon döglődik a rendszer, nem tom mejik, de állandóan Internal Server Error van, úgyhogy necsodálkozzatok, ha eccercsak nem adok életjelet magamról... :-((

Obi wan Creative Commons License 1999.07.27 0 0 50
Hacsek!
Nagyon köszi a tippet.
Csak azt mondd még meg, hogy melyik részen tömjem el és mivel? A kémény 7 méteres, alul 0.3 m-es szinten van egy ablaka és felül a padláson olyan 4 m-es szinten is van egy ablaka.
juci Creative Commons License 1999.07.27 0 0 49
Hát csak én szedek itten bérescseppet?

pedig nem is szedek...

juci Creative Commons License 1999.07.27 0 0 48
Azt honnan lehet tudni, ki a szolgáltató?
rocher Creative Commons License 1999.07.27 0 0 47
Kedves Hacsek,
Mondtam már, sőt több ízben is megvédtelek a támadóktól, hogy első perctől tudtuk, hogy Te te vagy. Ezért nonszensz, hogy a képed helyén egy szőke kék szemű lányra várjunk. Engem mondjuk a Tacsa bulin lehet látni, nincs fotogén arcom, de ha gondolod emilezek egy képet.
petra
Hacsek Creative Commons License 1999.07.27 0 0 46
Kedves Juci!
Nem tudom, mi lehet a baj, csak sejtem. Tőlünk, meg másoktól is műxik az Archiweb, tehát...

A mi szolgáltatónk (Euroweb) és a te szolgáltatód között nem él a kapcsolat, vagy nem megfelelően van beállítva. Ilyen már előfordult pl. a sztakihoz kötött nézővel, hogy 1x csak kidobódott az Archiwebről. Ha megírod a szolgáltatódat, utánanézek.

juci Creative Commons License 1999.07.27 0 0 45
Kedves Hacsekünk!

Már tegnap is szóltam, hogy bizony az Archiweb kiveti magából az embert. Vagy lehet, hogy csak engem, úgy van beállítva? Meg vagy orrolva rám?

Remélem, nem. :-))

Hacsek Creative Commons License 1999.07.27 0 0 44
Obi!
Az építési törvény az archiweb "Tervezés" fejezet "Szabályozás" rovatban teljes terjedelmében olvasható:
http://www.archiweb.hu/web/group6/chapter1/tartalom.htm

A kéményt pedig direkt tönkre kell tenni, például eltömni valamivel. Amikor jön a kéményseprő, megnézi, van-e huzat. Nem lesz.

juci Creative Commons License 1999.07.27 0 0 43
Kedves Regős Bendegúz!

(Lehet, hogy rokonok vagyunk, anyukám is Regős) Mi is konyhában utazunk, úgyhogy várom bölcs tapasztalataid megosztását velem is!

Tegnap érdekes felismerésre jutottunk, midőn össze akartuk írni, mekkorára vágassuk a bútorlapokat.

A mosogató fölé csepegtetős polcot szeretnénk, amire mosogatás után csak hipp-hopp feldobájja az ember a tányérokat, oszt ott lyól megszáradnak. Na most, ugye, a mosogató feletti szekrény 80 cm széles, ebből levonva a bútorlap szélességét kéccer, az 800mm - 38mm = 762 mm. A csepegtetős téma meg természetesen 764 mm széles. Na, ezt ki érti?

Tacsa! rohanok a régi topicba, de azér itt is mekkérdezem, hogy hol lehet ojan általad említett üveglapot kapni hőszigetelésileg?

Obi wan Creative Commons License 1999.07.27 0 0 42
S. O. S.
Hol lehet hozzáférni az országos építési törvényhez elektronikus formában?
A CD jogtárban benne van-é?
Előre is köszi.
Obi wan
Obi wan Creative Commons License 1999.07.27 0 0 41
Hi!
Hacsek és tacsa!
Köszönöm a tippeket. Hál' Istennek tegnap sikerült elérnem, hogy engedélyezzék a parapet konvektort. Már csak a kéményt kell alkalmatlanná nyilvánítani a használatra. Hogyan győzzem meg a kéményseprőt?
r_bendegúz Creative Commons License 1999.07.26 0 0 40
Saca,
gyártják már a konyhabútorotokat vagy még jöhetnek möglátások? (mekkora a kúhnya, mennyi hely van a bútornak, van-e kamra, szerettek-e főzni?)
tisztelettel
r_bendegúz
Hacsek Creative Commons License 1999.07.26 0 0 39
Kedves Petra! Értesítettem tacsát, hogy átálltunk. (egyébként annak idején komolyan felmerült, hogy ő az internettón marad, én meg jövök az indexre, de aztán nem bírtuk egymás nélkül)
Ami a képemet illeti: szerintem igen meglepődtél volna, ha egy szőke kék szemű leány arca mosolyog rád a Hacsek név mögül. Téged mikor lehet látni?
Hacsek Creative Commons License 1999.07.26 0 0 38
Szia sti!
Nekem van egy gyanúm. A Velux ablak ugyanis akkor tud vízzáróan együttdolgozni a tetőfedéssel, ha úgynevezett burkolókerettel szerelik be. A burkolókeret nélkül csak nagyon ügyes tetőfedő képes rendes csatlakozást készíteni, és sokszor előfordul, hogy takarékosságból barkácsolnak valamit, ami végül is nem működik.

A másik dolog, hogy a szerkezetbe jutó nedvesség csak a durvább esetekben hatol át egyből a tetőn. Beázásnál inkább az a gyakori, hogy valahol egy lukba befolyik a víz, gyűlik, majd túlcsordul, és csak ekkor jelenik meg belül. A beázási próba ezért gyakran megtévesztő lehet.
A meglátásaid egyébként helyesek, de nem tudok kit ajánlani (ha már korábban is láttad a topicot, tudod miért).

rocher Creative Commons License 1999.07.26 0 0 37
Hacsek, a ma reggelire gondolok, és magától Tacsától tudom, aki még mindig a régi topicba írkál. Azóta már beszéltem vele telefonon is. Meg megnéztem a képed az iszoldában, hát nem sokat változtál az archiwebhez képest.
Üdv:petra
sti Creative Commons License 1999.07.26 0 0 36
Így a megrövidült topicban talán jobban látom a választ a kérdésemre, azaz:
Bitumenes tetőzsindely van a tetőn (hol másutt, na mindegy), van egy Velux tetőtéri ablak, és a helyzet az, hogy az ablak mellett beázunk. Sajnos elég nehéz kideríteni, hogy ki a bűnös: az ablak vagy a tető. Legalábbis nekem nem sikerült, hiába mentem fel a tetőre egy slaggal és locsoltam, persze ekkor nem ázott be. A tapasztalat az, hogy csak speciális szögből eső eső esik be és én ezt slaggal nem tudtam rekonstruálni. A beázás helye is csak belül egyértelmű, mert kívül ha a zsindely a hibás, akkor végülis bárhol lehet a luk, mert a belső szigetelőfóliák úgyis levezetik egész az ablakig.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy tud-e valaki olyan szakembert, aki fel tudná deríteni a hiba okát és meg tudná javítani.

Hacsek Creative Commons License 1999.07.26 0 0 35
Petra, melyik magántalira gondolsz?
Amin a hétvégén voltam? Az inkább konzílium volt. De te honnan tudod? (:-))
Ha viszont arra gondolsz, amit ma reggel tacsával végeztünk, az konzílium lett volna, de nem jött össze.
rocher Creative Commons License 1999.07.26 0 0 34
Hacsek, milyen Tacsa, hallom magántali volt, vagy konzilíum?

Tacsa, csak rajta, imádom a bébiképeket. Rólam:-(((((
OFF fel foglak hívni csap-ügyben. Nem sörcsap, hanem termosztátos. Saca visszalépett, azért nem tudtalak hívni, mert ő szólt először és vártam a visszahívást. Remélem még ma felhívhatlak.
on

Üdv:petra

Hacsek Creative Commons License 1999.07.26 0 0 33
Obi wan!

Ne hargudj, de most a "lapozás" miatt nem tudom, mire kérdezel: a kéményre, födémre vagy az engedélyre?

Obi wan Creative Commons License 1999.07.26 0 0 32
Kedves Hacsek!
Nagyon hálás lennék néhány kézzelfogható érvért.
juci Creative Commons License 1999.07.26 0 0 31
Éjjen Hacsek!

(émmeg szépcsendben lelépek = meglógok)

LitleBee Creative Commons License 1999.07.26 0 0 30
Mint láthatod folytatjuk!
pint Creative Commons License 1999.07.26 0 0 29
Újrakezdtétek a topikot nulláról?
Hacsek Creative Commons License 1999.07.26 0 0 28
Sziasztok építkezők!

Miután az első építkezős topic kinőtte a szerverek letöltő kapacitását, megnyitjuk a következőt.
Kérdezzetek továbbra is bátran, ha tudunk, mi, önjelölt profik, továbbra is válaszolunk.

Ha a régi „betelt” helyet keresitek vagy valaki erre fog hivatkozni, akkor ide linkeljetek:

építkezés-házfelújítás

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!