Keresés

Részletes keresés

Hacsek Creative Commons License 1999.07.28 0 0 110
Kedves Qka!
Tudom, hogy ez itt offtopic, de az a helyzet, hogy nem műxik rendesen a számítógépem. Illetve nem is a gép, hanem az a belül üvegezett doboz, amiben képet lehet leszedni a papírról, és megjelenik a képernyőn. Valaki szkenyérnek hívta, ha jól hallottam. Nem tudod, mi lehet vele? (:-)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.28 0 0 109
IQka,
ha jól értem szavaidat, valamire túl magas lóról válaszoltam. Ha így volt, elnézést érte.
Azt nem tudom, csak sejtem, hogy a (nitro)higító, mint oldószer, valószínűleg nem tesz jót az asztmának. Viszont az akril-lakkot nem nitrohigítóval kell higítani, de az is lehet, hogy az asztmának az akrilát se használ.
IQka Creative Commons License 1999.07.28 0 0 108
Köszi!

Gondoltam, ez a topic arra való, hogy én kérdezek, okos emberek meg válaszolnak. (Én is hülyének szoktam nézni azt a felhasználót, aki azzal jön, hogy nem működik a számítógépe ;o)

Eredmény: parkettacsiszolóval fogom csiszolni, és csak a fát fogom lakkozni, a közét nem.

Hopp, még egy kérdés: melyik parkettalakk a jobb: a vízzel higítandó, vagy a higítóval higítandó? (Plusz információk: csak kb. 16 nm-ről van szó, viszont asztmás vagyok.)

Még egyszer köszi és üdv: Qka

rocher Creative Commons License 1999.07.28 0 0 107
Ment, bocs, petra
rocher Creative Commons License 1999.07.28 0 0 106
Hacsek Off, emil went, on, petra
Hacsek Creative Commons License 1999.07.28 0 0 105
EMm,
azt jelenti.
Viszont én min. 90 cm-t javaslok (fagyhatár).
EMm Creative Commons License 1999.07.28 0 0 104
Koszi Hacsek.
Az alapot egy barat assa ki - par sorert ;)Colop nem kell, kell viszont sav alap es lemez alap. (Mar ha savalap azt jelenti, hogy a fofalak alatt min. 80 cm-re gyomjak be a betont)
rocher Creative Commons License 1999.07.28 0 0 103
Jaj, Tacsa, miket beszélsz? Nem kockafejű kishörcsög, hanem tacsa.03. És sose bízz a dokikban, a lányt sose tudják 100%-ban megállapítani, csak a fiú biztos. Hidd el nekem, olyan mondta, aki azóta UH-zik, amióta van Mo-n.
gratula, petra
LitleBee Creative Commons License 1999.07.28 0 0 102
Tacsa
Off
gratula maxima, nekem is 2 lányom van. ehez kell az ügyesség::)))
on
az emilt olvastam OK.
Hacsek Creative Commons License 1999.07.28 0 0 101
Szia EMm!
Ez egy úgynevezett "ökölszabály". Asszem, ismerem a szabályzatokat, de még nem láttam leírva. Ettől még teljesen jogos gyakorlat, hogy az építési hatóságok betartatják.
Az a lényeg, hogy a gáztűzhely az ablaknyílás szélességében nem lehet, de két ablak között igen.

2. Attól függ, milyen alapozásról van szó. Az alapgödröt köbméterben ássák ki. A sávalapot folyóméterben vagy betonköbméterben adják meg, a lemezalapot négyzetméterben szokás számítani. A cölöpalapozást viszont darabra számítják. Úgyhogy határozd meg közelebbről, miről van szó!

EMm Creative Commons License 1999.07.28 0 0 100
Udv' mindenkinek

"gáztűzhely nem lehet túl közel az ablakhoz, a távra van előírás (függöny és huzat miatti tűzveszély)"

Ez most komoly? Epp hazat epitunk lassan kesz a terv, es azon a gaztuzhely ket ablak koze van tervezve. Az epiteszunk nem mondta, hogy igy nem lesz jo, sot az otletet egy ujsagbol loptam, ahol mar egy meglevot fenykepeztek le. Meg lattam egyet "eloben" is.

Nem tudja veletelenul valaki, hogy az alapozasert mennyi munkadijat szoktak ugy nagyvonalakban kerni? Egyaltalan hogyan szamoljak, m2 vagy m3?

Hacsek Creative Commons License 1999.07.28 0 0 99
Gratula Tacsa, az összes gyermeked egészségéhez!

Szóval lányod lesz?! Akkor csakugyan jó építész vagy!!! (ha valaki eddig nem tudta volna)

tacsa Creative Commons License 1999.07.28 0 0 98
Kedves hallóevribudi!

Meggyüttem! Jó a modem, de főleg egészben a nagyobbik gyermek, már itthon, kicsit buci adereka, meg úgy mozog mint a saját öregapja ( én ), de azért OK.
OFFJa , és offilag jelzem, hogy kockafejű kishörcsög is OK, van videjó is, és mostmár biztos, hogy "vonalkódos" ( a doki azért hívja így, mert ott lenn három párhuzamos vonás van a lába közé téve az URH-n ) ON

üdv

tacsa

r_bendegúz Creative Commons License 1999.07.28 0 0 97
All,
elnézést, hogy kitört rajtam a grafománia.

Tacsek/Hacsa, (ugye ez még nem volt? ;o) )
magától értetődően - igen. Nem kinyilatkoztatásnak szántam. :o)

Saca,
az ikejában a zsanérok (kivetőpánt) is jó minőségűek. Van olyan is, ami 90 foknál nagyobbra nyitható.

juci,
miért jó, ha saválló egy tűzhely?
r_b.

Hacsek Creative Commons License 1999.07.28 0 0 96
bd,
Éppen ezért vagyunk bajban, amikor látatlanban kell tanácsot adni. Tudniilik amikor megkérdezik, hogy mit csináljanak a hajópadlóval, hogy...
... akkor nemhogy nem látom, miből van és milyen állapotban van az ő hajópadlója, hanem érdemes egy tisztázó visszakérdezést megejteni, hogy tényleg hajópadlója van-e?
Erre volt példa a múltkor, amikor Obi wav barátunk rákérdezett a pótlólagos hőszigetelésre, de csak a 3. körben lett világos, hogy nem tetőszerkezetről, hanem borított gerendás födémről beszél!!!
bd Creative Commons License 1999.07.28 0 0 95
Az eredeti hajopadlo anyaga fenyo (puhafa). Nagyanyaink idejeben "feherre" suroltak.
A parketta kemenyfa, regebben viaszoltak (esetleg elotte "beeresztettek", ujabban lakkozzak.
A szalagparkett felso felulete kemenyfa, eleve van rajta lakkreteg.
Hacsek Creative Commons License 1999.07.28 0 0 94
Kedves bd!
Természetesen igazad van, de...
... Obi wan kérdése csak arra irányult, hogy mit csináljon annak érdekében, hogy az önkormányzat által már engedélyezett parapetkonvektor létesítését nehogy a kéményvizsgáló hiúsítsa meg azzal, hogy alkalmasnak találja a kéményt!
Ha jól tudom, Obinál nagyjából most van a kéményvizsgálat, miután elhúztak, azonnal ki lehet húzni a dugót.

OBI!!! Vedd ki a dugót a kéményből, ha már nem kell!!!

juci Creative Commons License 1999.07.28 0 0 93
Puszika, rohanok...!
Hacsek Creative Commons License 1999.07.28 0 0 92
Jaj dehogy, csak azt akartam vele mondani, hogy vedd meg!
juci Creative Commons License 1999.07.28 0 0 91
Hú, mos jövök rá: te Hacsek, ez most durvaság volt velem szemben? Máhogy izéjjem meg a tűzhejemet, mer úgysem fogok választ kapni? Á, csak nem!
juci Creative Commons License 1999.07.28 0 0 90
Hú, befutó Hacsek... A saválló az az ojan ezüst színű, amijen a mosogató is szok lenni. Öt perc haladék.
bd Creative Commons License 1999.07.28 0 0 89
Szerintem kemenyt eltomni olyan epiteszietlen, mint kutat teledobalni, ha vezetekes viz lett.
(sokan csinaltak, most isszuk a fertozott levet)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.28 0 0 88
Juci,
tedd magadévá azt a tűzhelyet!
Mi az hogy saválló?
juci Creative Commons License 1999.07.28 0 0 87
Visszaszámlálás... még tíz percig halogatom az indulást.
Saca Creative Commons License 1999.07.28 0 0 86
LitleBeeHacsekütfefúrtcsempe:
Azért gondoltam magamtól, hogy nem szereti a csempe a meztelen ütvefúrót, merthogy megreped a nagy ütéstől.
Magam is gyanítottam, hogy ez a kétfázisú lehet a megoldás.
LitleBee, a tapasztalatod előtt meghajlok. Ha neked működött, akkor nekem is muszály, hogy úgy csináljon.
juci Creative Commons License 1999.07.28 0 0 85
Ó istenem, a műfa... de csak, ha műhalyóműpadlód van!!! :-))

Mostan jöttem vissza munkából (!), és nemsokára el is kell mennem munkailag (!), úgyhogy negyed órán belül kérek véleményt saválló tűzhelyről, vagy holnap reggel! Vagy vegyek műtűzhelyet?

SOS

juci

Hacsek Creative Commons License 1999.07.28 0 0 84
LitleBee,
úgy tűnik egy srófra jár a fúrónk!

IQka,
az a helyzet, hogy a hajópadló nagyobb hézagait tényleg nem tudod belakkozni, de a hajópadló ettől szép (már akinek tetszik).
Viszont azt is meg lehet csinálni, hogy a hézagokat fűrészporral vagy műfával "kifugázod" és aztán jöhet a csiszolás és lakkozás.

LitleBee Creative Commons License 1999.07.28 0 0 83
Egyet mondtunk Saca-nak.

Azer nem jo utve furni a csempet mert nehez iranyban tartani a furot (elcsuszik), meg egen nagyon osszebirja ronditani a furat szelet.

IQka Creative Commons License 1999.07.28 0 0 82
Azért kéne lecsiszolni, mert úgy néz ki, mintha még soha "életében" nem lett volna lecsiszolva. Szálkás, egyenetlen a felülete. Nem is biztos, hogy hajópadló, mert elég régi, de az elv ugyanaz (vékony deszkák sorban). Szerencsére a szőnyegpadló nem volt ráragasztva (egyébként azért kellett levenni, mert allergiás vagyok rá). A csiszolóval meggyőztél, de a parkettalakk kérdését fenntartom, mert - igaz ugyan, hogy nem szakembertől - azt hallottam, hogy a parkettalakk hajópadlóra nem alkalmas, mert ott nagyobbak a likak két fa között, és a lakk nem tud egyenletesen elterülni. Mivel nem szakember volt az illető, ezért merészeltem eme nemes topicban rákérdezni. Remélem, kapok választ.
Üdv: Qka
LitleBee Creative Commons License 1999.07.28 0 0 81
Saca!
En anno ugy szoktam a csempét forni, hogy befogtam a vidiás furoszarat a gépbe, majd kikapcsoltam az ütve furast, és alacsonyra vettem a fordulatszamot (ja elötte vidias rajztüvel a lyuk közepet megjelöltem) es szepen lassan kifurtam a csempet, amikor ez meg volt akkor utve furo be, fordulatszam fel azt had menjen!!

tacsa: megy majd az emil.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!