Keresés

Részletes keresés

reka0426 Creative Commons License 2017.02.02 0 0 6348

Szia!

 

Szerencsére már én is jobban vagyok ha van kedved írj az emailemre, reka0426@freemail.hu

hed7kandi Creative Commons License 2017.01.18 0 0 6347

Alexa, Reka, nekem is ugyan ezek a tüneteim voltak, szerencsére most már kevesebb, talán azért mert hozzászoktam és/vagy tudom hogyan "kezelni"őket. Mondjuk szülni nem szültem és nem is fogok, mert fiú vagyok, de ez csak szerintem egy kép, amire kivetíti a betegség magát, ergo baba lehet más: szülő, pár, rokon, kolléga, stb. Ha van kedvetek írni róla, jelezzetek. üdv

varga1996 Creative Commons License 2017.01.12 0 0 6346

Szevasztok! Olvasgattam már néhány hozzászólást és a igazság az hogy itt is lehet hogy sok embernek nem a kényszerbetegség az igazi baja. Az én problémám is ilyen tünetekkel jár bár van tikkem és a tik meg kényszerbetegség egyszerre az PANDAS betegség. Streptococcus okozza akár lyme is lehet. Kitudja még mik okozhatják. Érdemes ennek utánanézni,erre anitbiotikus akár homeopátia lehet jó. Angol oldalakon többet lehet megtudni itt mindenki a gyógyszert meg az évekig húzódó terápiákat javasolják.

boxerkutya Creative Commons License 2017.01.12 0 0 6345

A lányomnak ugyanezek a tünetei ,nála lyme -kór van a tünetek hátterében. Nagyon hosszú antibiotikum kúrákkal kezelhető. Volt is javulás nála ,de mivel nem együttműködő az orvossal és már nem hajlandó tovább antibiotikumot szedni visszaesés volt tapasztalható. Az ideiglenes javulás viszont bizonyította  ,hogy valóban a lyme okozza a tüneteit. 

Előzmény: johny121 (6343)
johny121 Creative Commons License 2017.01.06 0 0 6343

Szia! 20 éve kényszerbeteg férfi vagyok, és a fertőzésektől(főleg a HIV-vírus) való félelmem keserítik az életemet nap mint nap(állandó kézmosás, félelem szinte minden tárgytól stb.). Én is hasonló cipőben járok, mint Te, bár vannak kétségeim, hogy kényszerbetegségben hatásos lehet-e valamilyen alternatív gyógymód, de mindenképpen akarok egy esélyt adni, mit veszíthet az ember. Az az igazság, hogy elegem van a gyógyszerekből, amelyekről nem mondhatom, hogy az esetemben nem használtak, de a rengeteg mellékhatásnak "köszönhetően" szinte tönkrement a szexuális életem, és ki tudja még, hogy mit okozott a szervezetemben, most készülök egy szűrővizsgálatra. 

Ami az alternatívát illeti. Egy ideje "kutatgatok" az 5 Htp nevű étrendkiegészítő után. Itt olvashatsz róla:

http://panikbetegseg.eu/cikkek/5-htp-termeszetes-antidepresszans/

http://www.antidepresszans.tenyek-tevhitek.hu/albert-kezebe-vette-gyogyulasat.htm

http://www.normanatura.hu/szakmai-hatter/vitaminok?page=1

Természetesen ezzel kapcsolatban is mennek pro és kontra a vélemények, van aki "csodaszernek" tartja, és van akinek semmit nem használt. Én próbáltam elsősorban a felhasználói tapasztalatokat összeszedni angol nyelvű oldalakon is kutatgatva, és azt mondhatom, hogy kb. 70-30%-os az arány a pozitívumok irányába. A héten kértem meg az egyik kollégámat, hogy kérdezze meg gyógyszerkutató orvos barátját, hogy mi a véleménye, ő is dicsérte az 5 Htp-t. Nyilván számunkra a leghitelesebb egy sorstársunk véleménye lenne, ezért sajnálom, hogy a "dns53" nevű felhasználó még nem válaszolt a megkeresésemre, ő a 2. oldalon azt írja, hogy 2 éve használja, és mindenkit biztat erre. Én egyébként már egyszer rendeltem, de a hülye kényszerbetegség miatt bebeszéltem magamnak, hogy biztos HIV-vírus van benne, és nem mertem beszedni, pedig megbízható gyártó bevizsgált termékéről van szó, de mással is vagyok így.(agyrém!)

Az itt fórumozók is gyakran hangoztatják, hogy mennyire fontos lenne a kognitív viselkedésterápia, sajnos hiába lakom megyeszékhelyen, itt nem találtam igazi szakembert ebben a témában.

Ami viszont van nálunk, és szeretném kipróbálni:http://neuroterapia.hu

Persze egyik sem túl olcsó mulatság, csak használna már végre valami, sajnos ezt előre semmiről sem lehet tudni.

Remélem, egy kicsit tudtam segíteni, jobbulást kívánok!

 

 

 

Előzmény: Lara1987 (6342)
Lara1987 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 6342

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Alternatív gyógymódot keresek kényszerbetegségre. 

 

VPP. Creative Commons License 2017.01.02 0 0 6341

Sziasztok!

Nálatok nem volt a családban konfliktus?

Nálunk anyám ivott és cirkuszolt havonta legalább egyszer.

Ma 4 sört elvitt és láttam rajta,hogy kezd megártani neki, alapból utálom,ha iszik,

de még tagadta is, ami végképp felbosszantott.

Azért nem tudom elviselni,hogy iszik,mert így telt a gyerekkorom, cirkusszal, szerintem ezért

van a kényszer is és,hogy mindentől félek. Most a barátnőmre próbálta hárítani,hogy  elvett valamit tőle korábban.

Vannak hónapokig tartó normális időszakai, de azt kell mondanom anyám egy igazi szar ember, szívből gyűlölöm,

mert tönkretette a gyerekkoromat és most sem áll le. 

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.31 -1 0 6340

Görög volt a falóban! 

Előzmény: Törölt nick (6338)
rizsa31 Creative Commons License 2016.12.31 0 0 6339

Egyszer írd már le, hogy milyen az, mikor átadod a készterméket, nem romlik el a gép, nem támadsz meg senkit stb.!

 

A kognitív terápia lényege, hogy kilépj az állandó negatív spirálból, ami téged lefelé húz. 

Előzmény: VPP. (6324)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.29 -1 0 6338

Valóban.

Előzmény: VPP. (6333)
reka0426 Creative Commons License 2016.12.25 0 0 6337

Alexa légyszi írj nekem. Jó lenne beszélgetni.

reka0426 Creative Commons License 2016.12.22 0 0 6335

Szia! reka0426@freemail.hu az email címem :) ha van facebookod ott beszélhetünk csak írd meg a neved e-mailbe!

Alexa_1521 Creative Commons License 2016.12.22 0 0 6334

Kedves Réka0426!

 

Ahogy olvastam a posztod, mintha én írtam volna. Én is hasonló problémával szenvedek mint te!

Véletlenül találtam erre a a fórumra, hiszek benne hogy véletlenek nincsenek. Nagyon szeretnék én is kigyógyulni ebből, és vissza kapni a régi énem!

Ha van kedved beszélgessünk privátban. Küld el az e-mail címed vagy valami elérhetőséget!

Addig is minden szépet és jót neked! 

Kitartás, fel a fejjel, meg fogunk gyógyulni! Puszi

VPP. Creative Commons License 2016.12.20 0 1 6333

Szia!

Szerintem a gyógyszer segítene.

 

A pszichiáteremnek volt egy ilyen betege, aki a babával kapcsolatos agresszív gondolatoktól szenvedett

és Anafraniltól lett jobban, de van sok féle gyógyszer.

 

Senki sem akar gyógyszert szedni, de ha nagyon erősen jönnek a gondolatok, akkor szerintem még mindig jobb, mint

szenvedni a tünetektől.

 

 

 

Előzmény: reka0426 (6325)
johny121 Creative Commons License 2016.12.19 0 0 6332

Szia! Szeretném megkérdezni, hogy milyen tapasztalataid vannak az 5 Htp-vel? Több mint 20 éve vagyok kényszerbeteg, a történetemet már leírtam itt egyszer. A lényeg hogy korábban "csak" az ismételt cselekedetek, és gondolatok knoztak, majd ehhez társult a HIV-vírustól való rettegésem, ami állandó kézmosással, és szinte mindentől való félelemmel jár, szörnyű gondolatok kínoznak. Többször szedtem gyógyszert, ami tulajdonképpen hatásosnak bizonyult, de rengeteg mellékhatás alakult ki nálam, ezért egy ideje már kacérkodom az 5 Htp szedésével, viszont eléggé ellentmondóak az ezzel kapcsolatos vélemények. Köszönöm a válaszodat!

Előzmény: dns53 (6311)
sieshu Creative Commons License 2016.12.17 0 1 6331

Lehet, hogy szimplán nem tudod kiélni az agressziódat. Az anyaság ugye nem az a terep, ahol erre van lehetőség, ott kedvesnek, gyengédnek, lágynak kell lenni. De ha rá tudnád bízni valakire a gyereket és egy kis levegőhöz jutnál, valószínűleg könnyebben menne az egész. Ha felelősen gondoskodsz a gyerekedről, akkor jogod van a vele töltött időn kívül ahhoz is, hogy magaddal foglalkozz, bármit mondjon is a környezeted. (mert ha nem teszed, ezzel a gyerek életére is kihatással vagy)

Van egy spirituálisabb szemlélet is, miszerint a gyerek, mint egy életerős rügy, kipattan, és elkezdi beléd átáramoltatni az energiáit, amelyeket te finomítva visszaáramoltatsz belé, mert még ő maga sem elég erős hozzá, hogy kibírja. Ez természetes folyamat, de előfordulhat, hogy nehéz ezt a "tükrözést" anyaként megélni. Általában azért nem, mert az anyának magának is vannak problémái. Akár olyanok, amelyekről nem is tud, csak érzelmileg emlékszik rá. Bár előfordulhat, hogy egy jó pszichológus fel tudja hozni ezeket, és segíthet a megoldásban.

Előzmény: reka0426 (6329)
reka0426 Creative Commons License 2016.12.17 0 0 6329

Nem bántottak soha, ismeröst se...nem tudom csak jön. De pl elkepzelem azt is hogy a tunderi postasunk csinalja ezt vagy a ferjem...vagy bárki akit még nem is láttam csak mosolyogni. Mindenkit eltudok képzelni agresszívan. De igazából akár kutyával macskával, bárkivel csak azokra nem gondolok nem szorongat nem érdekel. Imádkozok rengeteget és segít. Minden nap elképzelem hogy ma mekkora dobozba tudom bezárni a problémámat vagy azt hogy hány százalékon vagyok. Az elején rettegtem hogy megkötöznek bezárnak elveszik a gyerekem na azt nem kívànom senkinek szó szerint túl éltem a napokat. Ma már jobb. Valahogy kiütöm pedig ezt a betegséget!

reka0426 Creative Commons License 2016.12.17 0 0 6328

Gondolatok, szerencsére nem más valaki hangja. Viszont szinte elmúlt, ha eszembe is jut nem okoz  szorongast szerintem mar annyiszor mondtam hogy nem is erdekel. Megszakitom! Volt hogy lejatszottam de az szinte sirassal vegzodott! De kioltódtak általában ìgy lehet azt kéne.

sieshu Creative Commons License 2016.12.17 0 1 6327

Ha van pénzed, az jó. Például megtehetsz olyan dolgokat, amelyekkel kizökkented magad az eddig megszokottból, olyan intenzív élményeket szervezhetsz magadnak, amelyek mellett esélyed sincs másra gondolni. (és nem az önpusztításról szólnak) pl. utazás. Olyan gyorsan megszervezni, hogy esélyed se legyen lehurrogni magad.

Előzmény: VPP. (6324)
sieshu Creative Commons License 2016.12.17 0 1 6326

Ez a hang olyan, mint a hallható hang, vagy inkább olyan, mint egy gondolat?

Mi történik, amikor képzeletben bántod a gyerekedet? Végigmész a "történeten" vagy a bűntudat és a kétségbeesés miatt megszakítod? Ez te vagy, vagy csak valami, amit veled tettek, esetleg másokkal, akiket ismersz, vagy csak egy olyan univerzális dolog, ami a kollektív tudattalanból tör elő?

Előzmény: reka0426 (6325)
reka0426 Creative Commons License 2016.12.17 0 0 6325

Sziasztok!

 

4 hónapja szültem meg a kisfiamat azóta gyötörnek az agresszív kényszergondolatok. Az elején olyan gondolatok jöttek hogy berakom a sütbe fagyasztóba stb Rettenetes volt. Aztán jött az hogy minden tárgyba belegondoltam hogy bánthatom. Ami most van az az hogy csak olyan dolgoktól szorongok ami agresszív. Az a legrosszabb hogy egy képet látok magam előtt ahol látom saját magam ahogy bántom a gyerekem és agresszív vagyok! Pedig soha nem bántanék senkit! Annyira szuper életem volt most meg nem ismerek önmagamra. A férjem nem veszi konolyan azt mondja a sírástól van a kialvatlanságtól. Én már enni is alig bírok. Egy hete úgy éreztem nagyon jó úton haladok aztán hangokat hallok a fejemben de ez az én hangom, késztetés hogy bántsak másokat de brutálisak! Mindenféle. Nem tudom mit csináljak. Gyógyszert nem akarok szedni de lehet az lenne a megoldás! Mindenki azt hiszi en vagyok a legboldogabb rohadt nehez eljatszani. Anyukám tudja csak meg a férjem de úgy érzem hogy nagyon nem veszik komolyan. Szedjem össze magam talaljak ki valamit stb. Ha ezek a hülye hangok nem jöttek volna már egész jól lennék. Februarban fogok elmenni egy latohoz, gyogyitohoz allitolag sok embert gyogyitott mar. Az meg sok ido, félek hogy megőrülök félek hogy bántok valakit. Öngyilkosságra is gondoltam :( férjemet meg csak felidegesítem vele. Azért írtam ide hátha itt kapok egy kis támogatást ami jól esne olyanoktól akik nem bagatelizállják el a dolgot. Valakinek bejött a gyógyszer?

VPP. Creative Commons License 2016.12.10 0 0 6324

Sziasztok!

Jön a karácsony és nekem még mindig a munkán kell agyalnom.

Az a kényszerem,hogy egy percre sem tudok kikapcsolni,

állandóan azon agyalok,hogy mi lesz,ha nem leszek készen........

vállalkozásban gyártok termékeket, de OCD-vel és depresszióval

néha kilátástalan vergődés az egész, a munka mellett meg kell küzdeni ezekkel is

a munka sem könnyű és abban is gyártás közben is mindig valami rettenetes negatív kimenetelű hibától rettegek stb.

Felőröl , teljesen tönkretesz és senkit nem érdekel körülöttem a panaszkodásom csak "nyavajgás" nekik.

Anyagilag viszonylag jól állok most, de ez sem oldja a szorongást, csak egy végeláthatatlan rettegés az egész,

amitől a munkaképességem romlik és vergődök. Közbe pedig az alap kényszergondolatokkal is küzdök,

félelmek ,hogy bántok valakit, amit az is erősít,hogy türelmetlen vagyok és ha kérnek meló közben tőlem valamit,hogy

intézzek el annyira felb.szom magam,hogy szinte meggyullad az agyam.

Kurva nehéz így élni és értelmetlen is, sokszor jönnek öngyilkos gondolatok.

Ti,hogy tudtok megélni, együtt élni ezzel? Hogy viselitek el a munkahelyi stresszt?

Kikapcsolódás? Nekem nem megy, semmi sem nyugtat meg, néha egy film elvonja a figyelmem, de ennyi, utánna vissza 

a kapkodós , kedvetlen, legrosszabb verzókon gondolkodós valóságba. Nem tudom legyőzni.

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.01 -1 0 6323

Örvendetes.

Előzmény: David69 (6322)
David69 Creative Commons License 2016.11.28 0 0 6322

Szia!

Írtam az emailedre Scorpiogirl93.

Előzmény: Scorpiogirl93 (6320)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.24 -1 0 6321

Érdekes dolog ez, mert valóban ua a hatóanyag, én mégis éreztem különbséget.

Előzmény: gombóc63 (6315)
Scorpiogirl93 Creative Commons License 2016.11.19 0 0 6320

Szia! Sokat járok zalában, kérlek írj az e-mailomra:scorpiogirl93@citromail.hu

Előzmény: David69 (6319)
David69 Creative Commons License 2016.11.01 0 0 6319

A pszichiáterem is kezel ilyen kényszerbetegeket, viszont valami terápiás módszert is kéne alkalmazni szerintem. Az angolt jól tudom, angol oldalakat is olvasok ezzel kapcsolatban. Ha esetleg valaki Zala megyében ilyen betegséggel küzd vele szívesen beszélgetnék ha neki nem probléma.

gyuszi911 Creative Commons License 2016.11.01 0 1 6318

Szia!

 

Mindenképpen kéne keresned szerintem egy szakembert aki ért a kognitív viselkedésterápiához, és van tapasztalata kényszerbetegekkel. Külföldi oldalakon főleg az ERP (ingerexpozíciós technika) terápiát javasolják az OCD kezelésére. A gyógyszerek általában arra jók, hogy lejjebb vigyék a szorongást és csökkentsék a kényszergondolatokat és így könnyebb legyen pszichoterápiát csinálni.  Én is ilyen szakembert keresek egyébként Budapesten. Angolul mennyire tudsz egyébként?

Előzmény: David69 (6316)
gombóc63 Creative Commons License 2016.11.01 0 1 6317

És ha bekerültél az államiba akkor is szarnak rád:-( bár fővárosi vagyok és itt nagyobb a "választék", de mindenképpen maszekra szavazok. Megtapasztaltam mind a két oldalt.

Előzmény: David69 (6316)
David69 Creative Commons License 2016.11.01 0 0 6316

Köszönöm  a gyors választ én is ezen gondolkozom, viszont nem tudom hogy állami vagy maszek orvost keressek. Orvosa válogatja a hozzáállást, viszont állami ellátásba nem lehet egyszerre bekerülni mert szarnak rád. Gondolkozom hogy beszélnem kéne egy ilyen beteggel csak nem ismerek senkit. Zala megyében élek, szóval ha esetleg valaki van erre fele szívesen beszélgetnék vele.

Előzmény: gombóc63 (6315)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!