Keresés

Részletes keresés

digicat Creative Commons License 2009.10.16 0 0 282
Az építőiparban a "gyorsan nyúld le és tűnj el" a divat. Egy kis csőd itt, egy offshore cég ott, és máris eltűnt a profit és a kis alvállalkozók pénze.
Előzmény: Liquidz (281)
Liquidz Creative Commons License 2009.10.16 0 0 281
Ez azért már gáz. Mármint jó, hogy megoldják ha tényleg, meg minden. De mi ez az egész áttitűd?!...

Mit akar mindenki? Felépíteni egy házat, hogy lakásához/nyereséghez jusson. A legjobb minden résztvevőnek a hiba nélkül határidőre elkészült projekt.
Aki zsiványkodik, azt nem bízzák meg, mert kockázatot jelent számukra. Lesz még öt ház itt, meg kitudja mi... a sikeres alvállalkozónak biztosítva lenne további 2-3 évnyi intenzív megbízás... ha neki nem tetszenének a feltételek, nem vállalta volna el, tehát szeretné a következőket is megkaparintani. Ha meg a Cordia a hunyó, róla terjed el ez, vele nem akar majd senki szerződést kötni (se építés se vásárlás miatt).
Szóval.... nem értem... mi ez ???
Előzmény: pszab2 (280)
pszab2 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 280
Hallani itt a forumon milyen kis §piszlicsare§ hibak vannak... kepek is bizonyitjak...
Előzmény: zero 4 hero (279)
zero 4 hero Creative Commons License 2009.10.15 0 0 279
Az elmondasuk alapjan pont azert hoztak letre egy team-et a piszlicsare hibak kijavitasara, hogy a hibajavitasok ne akadozzanak, es hamarabb lehessen koltozni. Azt mar mashonnan is hallottam, hogy azert nem haladnak utemterv szerint mert nagy a bizalmatlansag, es problema eseten meg az utolso szoget is lepapirozzak, hogy kinek mi a felelossege.
pszab2 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 278
Tehát sok a gond.
Előzmény: zero 4 hero (277)
zero 4 hero Creative Commons License 2009.10.15 0 0 277
Anyagi problemak vannak az alvallalkozo es a ceg kozott, ezert letrehoztak egy brigadot a felmerulo hibajavitasok elkeszitesere. bovebb info jovo het elejen az utemezestol.
pascas Creative Commons License 2009.10.15 0 0 276
Sziasztok!

Tud valaki valamit arról, hogy mi törpént szerdán ezen a megbeszélésen? Bármi jó ránk nézve? Üdv
pszab2 Creative Commons License 2009.10.12 0 0 275
Engem aztan nem zavar ha nincs ekezet :D
Egyébként az sétánynak tudtommal nem most kell elkészülnie hanem jövő év nyarára. Legalábbis a kiküldött tájékoztató szerint. De nyilván a házat meg kell tudni közeliteni... Aminek viszont el kell az a teljes homlokzat nov 15ig. De nem hiszem ha csúsznának akkor ne tudnák azt is lepapirozni... :(
Mindenesetre érdekes, hogy másfél hónapja kiküldték a készrejelentést és csak most lesz lakáslista... Ideje lenne már, hogy minden lakás kész legyen.
Előzmény: zero 4 hero (274)
zero 4 hero Creative Commons License 2009.10.12 0 0 274
bocs, az ekezet nelkuliek telefonrol mennek
zero 4 hero Creative Commons License 2009.10.12 0 0 273
A jogeroshoz a setanymegfelelo allapotban kell, hogy legyen (vasarnap arra jartam, keszulget, de szerintem legalabb egy honap meg). namost, hogy pontosan mikor, illetve hogy kinek a lakasamilyen allapotban van (lesz lakaslista is) az a szerda.
pszab2 Creative Commons License 2009.10.12 0 0 272
Ahhhha! Köszi! Kiváncsi leszek mi lesz a fejlemény (ill. lennék, hogy mi célból is kell ez meeting ha már van használatbavételi és elkezdték az átadásokat...)
Előzmény: zero 4 hero (271)
zero 4 hero Creative Commons License 2009.10.12 0 0 271

Aziránt érdeklődtem, hogy áll a lakásom, van-e használatbavételi engedély. Erre mondta a kapcsolattartó, hogy lesz szerdán valami nagy meeting (beruházó, kivitelező, mindenki), azután tud pontosat mondani.

pszab2 Creative Commons License 2009.10.12 0 0 270

És kik röffennek össze és mi célból.

Előzmény: zero 4 hero (269)
zero 4 hero Creative Commons License 2009.10.12 0 0 269
Allitolag Szerdan lesz valami komolyabb osszeroffenes a Cordianal Fontana haz ugyben. Jogeros hasznalatba veteli (elvileg) van, gyakorlatban nincs.
pszab2 Creative Commons License 2009.10.12 0 0 268
Valaki irhatna valami jo hirt is! Ixion77 lakotarson kivul senki nem volt meg muszaki atadason? Esetleg idopontegyeztetes ugyeben hivtak mar mast is?
zero 4 hero Creative Commons License 2009.10.10 0 0 267
Sziaztok a premier házasok egyedi megállapodásáról kötbér miatt tudtok valamit? Nem ír ide közülük senki, beszórjam a postaládájukat szórólappal? Akkor a radiátorukat is le tudom csekkolni ;)
ZRobi Creative Commons License 2009.10.07 0 0 266

Azért tartja melegen a postaládát, hogy mindig friss újságot találjunk benne..hehe,ez jó sz*r vicc volt.

 

Válasszuk szét a kötbérigényt a minőségi kifogásoktól, de mindkét ügyben kellő határozottsággal kell fellépni!Utóbbit nehezebb érvényesíteni, de meg kell próbálni!

Ha vmit már nem lehet megváltoztatni(korlát,20 centis küszöb), de a rendeltetésszerű használatot megnehezíti,akadályozza, arra igenis kártérítést kell követelni!

Punktum :)

Előzmény: Liquidz (265)
Liquidz Creative Commons License 2009.10.06 0 0 265
Ez stimmel. De a postaládában?
Előzmény: zero 4 hero (264)
zero 4 hero Creative Commons License 2009.10.06 0 0 264
A radiátor a télen (luxuslakásából kizárt) kollégák kultúrált lépcsőházi tartózkodását szolgálja
sweileh Creative Commons License 2009.10.06 0 0 263
Azt hiszem megfejtettem a lépcsőházi radiátor rejtélyét. Az angol inasok képzésében benne van, hogy minden reggel át kell vasalniuk az újságot mielőtt beviszik. Nálunk a radiátor fogja melegen tartani a híreket. Bocs, csak gondoltam úgy el vagyunk keseredve - jogosan!!!
sweileh Creative Commons License 2009.10.06 0 0 262
A sérült ablakkeretekre gondoltam. Arról nem álmodom, hogy kicserélik és nem tudom, hogy milyen technikai trükkökkel lehet javítani. Vagy ez már nem fog feltűnni a többi mellett?
Előzmény: flash08 (260)
sweileh Creative Commons License 2009.10.06 0 0 261
Köszi szépen a beszámolókat, segít hogy lelkiekben felkészültebben menjünk oda, meg ötleteket ad, hogy mire figyeljünk. Szerintetek a külföldi befektetőknek hogy számolják ki a kötbért, esetleg két nappal korábban hívják őket műszaki átadásra, aztán egy órával előtte lemondják? Vannak akiknek szabadságot kell kivenni, hogy el tudjanak menni, vagy vidékről utaznak Pestre ezért / hazafelé meg mentővel kell menniük.../
flash08 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 260
Miért, mi a probléma az ablakokkal?
Előzmény: sweileh (255)
Liquidz Creative Commons License 2009.10.06 0 0 259
Sziasztok,
Ixion, köszönjük a képet a loggiáról, szóltam is azonnal a Cordiának, hogy be ne merjék tenni azt a fém könyöklőt mert úgyis leflexelem.

Az a gáz igazából, hogy csak a hibákat írták fel, a javítási módjukat nem; erre figyeljen mindenki, mert egy ilyen rámpás elszólás után még képesek tényleg betenni egy rámpát.

Azt a 20 centis loggia-emelkedőt fogalmam sincs, hogy hogy kívánják javítani Neked.... max arra számíthatsz szerintem, hogy még 0.5% kötbért kapsz "cserébe"... azt viszont inkább papírként használhatod egy másik helységben :(

Az a radiátor meg... nulla előrelátás......

Az emlegetett egységes fellépésnek jogilag úgy gondolom, maximum a kötbérre lehet hatása (a készrejelentéskori állapotot megtámadva)... amit véleményem szerint érdemes lenne most meglépni. De úgy látom, mostmár nem csupán ennek az igénynek az érvényesítéséről szól a történet...
Előzmény: Ixion77 (257)
ZRobi Creative Commons License 2009.10.06 0 0 258

:(((((((((

Most nekilátok megkeresni egy minden hájjal megkent ügyvédet...fordult egyet velem a világ, olvasva az alábbi hozzászólásokat...mi lesz még itt????

Előzmény: Ixion77 (257)
Ixion77 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 257
Tegnap megtekintettem a lakásomat, de kellett egyet aludnom rá hogy higgadtan írni tudjak róla.
Pénteken hívtak, egyeztettünk, hogy hétfőn lesz a műszaki átadás. Hétfőn az átadás időpontja előtt egy órával hívtak ismét, hogy nincs kész a lakás, úgyhogy mégse jöjjek. Mivel már közben leszerveztem az időpontot a légkondiszerelőkkel, ezért ragaszkodtam hozzá hogy legalább ők elvégezhessék a felmérési munkájukat.

Ottlétünkkor azt láttuk, hogy a Cordiás lányok hullafáradtak, a vevők iszonyú idegesek és mérgesek. Az előttünk műszaki átadáson volt vevő láthatóan borzalmasan fel volt háborodva, a Corvin irodában láttunk egy másik Fontana vevő párt, akik szintén nagyon idegesek voltak. Akkor még nem értettem miért...
Próbálok higgadtan a tényekre szorítkozni:

A több mint két hónapja használatbavételi engedéllyel rendelkező, elkészült ház kívülről:

Fontana ház kívülről



Erkélyek láthatóan nincsenek. A pöcköket megkérdeztem, azok ahogy korábban tippeltem, valóban vízköpők, az erkélyről a víz azokon keresztül az utcára és a ház falára zuhan. A látvány-és lakásterveken nyoma sincs ilyen megoldásnak.

A hónapok óta kész lépcsőház:

Lépcsőház



Postaládák mint látszik nincsenek, és hogy az a radiátor mit fog fűteni a falban a közös költségünk rovására, azt nem tudom.

Az emeleti folyosó állapota:

Folyosó



Jól láthatóan ez sincs kész. A liftekbe rossz irányítópaneleket raktak, így egy emelettel magasabbat kell nyomni, mint ahová menni akarsz. A panel nem a szép és jól tisztítható érintőkapcsolós fajta, hanem kifejezetten ronda gombos típus.

A lakásban... Csak rövid válogatás:
- A tavasszal jelzett hibák nem kerültek javításra
- A wc-ben a sötétbarna díszcsík közepére, szemmagasságba biggyesztették a fehér mérőóra-vasajtót, holott a mérőórákat 20 cm-el odébb rakva és elforgatva az ajtó szépen az előszobafalra került volna. Természetesen nem kérdeztek meg, hogy hova szeretnénk.
- A mosógépkiállást a mosógép mellé tették ahelyett hogy mögé tették volna, így a mosógép már nem fér oda. A hálózati csatlakozója pedig kb. 160 cm magasságban van...
- Az előszoba és nagyszoba közé került egy jó ferde és ronda átvezetősín, holott anno a műszaki tervezővel direkt azzal a feltétellel fogadtuk el az egységes parkettázás ötletét, hogy oda nem kerül átvezetősín.

Még sorolhatnám, de minek. A problémák egy részének orvoslására kaptunk ígéretet, de már a korábbiaknál is határozatlanabbakat. Pedig az igazán brutális dolgokról még nem is tárgyaltunk:

A kb. 20 centis erkélyküszöb, amelyre tavaszi látogatásunkkor azt mondták, hogy én nem értek hozzá, de higgyem el, hogy ott nem lesz perem, mert majd az ajzat eltünteti:



Hogy fog itt kimenni a kerekesszékes családtag?! Rámpákat építsek a lakásba?!!!
Vagy úgyis felesleges, mivel még én se látok le a ház előtti sétányra (gyerek meg végképp nem, nagy gyerek sem), ugyanis odaraktak valami orbitális mélységű peremet:

Loggia perem



Október van, a ház nincs kész se kívülről se belülről, a lakás szintén nincs kész, és kőkemény, javíthatatlannak tűnő hibák is vannak benne (pl. erkély 20 cm-el feljebb van mint a szoba). Egy rémálommá válik lassan ez az egész ügy...
Liquidz Creative Commons License 2009.10.06 0 0 256
Ja az egyéni elbírálás gondolom ezt jelenti, amit írtál; és igen, én is a profizmusuk és a demojuk alapján (is) választottam őket...

De egyre inkább úgy látom, hogy nem egy szép cordiás lakást vettem, hanem egy körítést és egy szervezést, amiben nem ígérnek semmit, és amúgy a generálkivitelező egyszemélyes felelőssége áll mögötte, aki persze sumákolva és nem hozzáértően próbálja végigvinni a kötelességét.

Az ablakkeretre/tokra gondolsz? Elméletileg cserélhető, gyakorlatilag elég nagy munka (nekem pl valami gumis szarral javították a mély karcokat, miután 5 hónapja kérem hogy cseréljék le). Ahogy látom, inkább tárgyalási alapot adhat egyéb dolgokhoz.

Ja, az egyik legnagyobb baromságukat meg sem említettem: az aktív kamraszellőzés a konyhában egy totálisan meggondolatlan, undorító és indokolatlannul nagyra (kb 45x45x45 centis) szabott gipszkarton-dobozt eredményezett a konyha jobb felső sarkában, amiben benne van a soha nem egyeztetett szellőzés, amit amúgy soha nem is kértem. Erre figyeljetek majd az átadásnál. Arra is gondoljatok, hogy hol fogjátok elvezetni a páraelszívó csövet....
Előzmény: sweileh (255)
sweileh Creative Commons License 2009.10.06 0 0 255
Én is nagyon pozitív hozzáállással fizettem be a foglalót 2006-ban az akkor 2008 végére ígért lakásomra. Ahhoz képest a lakás egy éves csúszásban van, nekem pedig hivatalosan 1 havi kötbér jár..... Azt, hogy egyéni elbírálás alapján fognak még esetleg egy kis koncot odadobni végképp nem értem. Akinek elég ideje lesz a nyakukra járni, vagy elég nagy a szája azt majd betömik valamivel?
Azt elismerem, hogy az én hibám amiért aláírtam ilyen szerződést, de azért olyan sok választási lehetőségem nem volt. Már 2004 óta gondolkodtam azon, hogy nekem szimpatikus ez a Corvin-Sziget project és szívesen laknék ott. Mivel a Cordia teljes monopol helyzetben van vagy aláírok velük bármilyen szerződést, vagy nem lakom a sétányon. Arra nem várhattam, hogy majd keresek egy tisztességesebb céget akik ott építkeznek. Az is eszembe jutott a szerződés aláírásakor, hogy az ügyvédjük nagyon profi, üzleti etikája ugyan zéró, de fantasztikusan védi az eladó érdekeit. Abban reménykedtem, hogyha minden munkára ilyen profikat alkalmaznak akkor majd egy gyönyörű lakásban lakhatok a sétányon. Még most is azt hiszem, hogy hosszú távon nem éri meg tisztességtelennek lenni, láttunk már nagy embereket és cégeket elsüllyedni, ezen a sétányon is még rengeteg lakást kell eladni.
Technikai kérdés - az ablakokkal lehet valamit csinálni?
Előzmény: Liquidz (250)
Liquidz Creative Commons License 2009.10.06 0 0 254
De, már régen; azóta is a napi elszámolású kötbér az álláspontja, ami egyébként "ipari szabvány". A készre jelentési dátummal kapcsolatban sajnos ő sem tudott mit kezdeni (azon kívül, hogy hivatalosan megtámadja az ember).
Előzmény: flash08 (253)
flash08 Creative Commons License 2009.10.05 0 0 253
Az említett ügyvédet nem kérdezted a kötbérrel kapcsolatos problémákról?

A műszaki átadásnál gyűjtött hibák (konnektorok nincsenek mindenhol felszerelve, a falak újrafestésért kiáltanak (de nagyon durván), áram nincs mindenhol, parketta hullámos és nincs szigetelve, szegőléc pocsék módon van rögzítve és vágva, sok ablak-tok sérült. A loggia meg nem lejt egy százalékot sem kifelé.) így összegyüjtve meglehetősen riasztóak.
Előzmény: Liquidz (250)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!