Keresés

Részletes keresés

halaszerika Creative Commons License 2012.06.24 0 0 344

Sziasztok!

 

Tiszaderzs és Dinnyéhát közt át lehet jutni a Tiszán? Itt egy térkép, eszerint igen, de nem találok infot a neten...

 

681109 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 343

mi a ugyan a víz felől szoktuk megközelíteni, de szerintem igen 

szárazföldi bejárata a gátról van, de közel van a kikötő is

Előzmény: v2rider. (342)
v2rider. Creative Commons License 2012.05.10 0 0 342

Jól néz ki!:-) parkolás megoldható?arról nincs szó az oldalon.

Előzmény: 681109 (341)
681109 Creative Commons License 2012.05.10 0 0 341

http://www.tiszahercegnoje.hu

 

mi csak kajálni szoktunk idejönni, de kiváncsiságból megnéztük a kabinokat is - szerintem tök jók

Előzmény: v2rider. (339)
stopposbácsi Creative Commons License 2012.05.10 0 0 340

Ezt ismered? http://szallas.hu/

Előzmény: v2rider. (339)
v2rider. Creative Commons License 2012.05.09 0 0 339

Nyáron nyaralni mennénk a Tisza-tóra,valami jobb szállás félpanzióval talál6ó?minden 1éb infó is érdekel.

Kempingez Creative Commons License 2012.02.01 0 0 338

Az abádszalóki strand, emlékezetem szerint úgy 90-ig nem volt fizetős de már a büfék , uzletek jó része már megvolt de úgy gondolom ezekhez az önkörmányzatnak nem sok köze volt , ők egy wc-én kívül mást nem üzemeltettek a parton. A fizetőssé vált strandot ,egy bizonyos kft-nek adták bérbe üzemeltetésre. De addig is normális körülmények voltak a strandon. hatalmas tömegekben voltak jelen a fiatalok . Egy időben szalókon 3-4 disco is működött , a büféknél sorban állás ,jellemezte a forgalmat.

 

Végül is a fizetős strand bevezetésével esett egybe, hogy elpártoltam  Szalóktól és a Tisza -tótól, de ez csak egy  momentum volt, a többi között. A kempingben szerettük volna árnyékos helyen felverni a sátrunkat, ugyan is kisgyermekkel voltunk. De nem engedték mivel az csak a  külföldi ( főleg Német) vendégek számára fent tartott hely, nem foglalt helyekről volt szó. Ugyan itt kifizettek velünk olyan  vendég éjszakát túltartózkodás címén ,amit már nem is töltöttünk a kempingben. Persze a tájékoztatás erről előre nem volt . A melegvíz zsetonnal működött . Hétvégén a falusi boltok zárva tartottak.

 

Igy azóta irány a Balaton bár számomra nem 40 Km hanem közel 300 . De legalább normális kulturált körülmények között, töltöm a nyaralásom. A Balaton az Balaton ,nem is lehet a kettőt egy lapon említeni. Bár tudom hogy közben eltelt 20 év , semmi kedvem a tározóra vissza térni.

AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDetect languageDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddishAfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddishEnglish (auto-detected) » Hungarian
esztimanoka8956 Creative Commons License 2011.10.12 0 0 337

Kedves Fórumozok!

 

A szakdolgozatomhoz szeretném a segítségeteket kérni. Kérelek titeket ha van egy kis időtök töltsétek az alábbi kérdőívet, hogy sikeres legyen a dolgozatom.

 

https://docs.google.com/spreadsheet/embeddedform?formkey=dDV2bHlVVWQ5cVg5NnZCZWVsRzFxN2c6MQ

 

Köszönöm a segítséget!

perempe Creative Commons License 2011.09.05 0 0 336

köszönöm a választ.

Előzmény: tec1 (333)
tec1 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 335
A meder szelere huzodva nem lehet problema....

Tec1
Előzmény: 681109 (334)
681109 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 334

mi is az élőt részesítjük előnyben "pancsolni", bár a hajóútban való fürdőzés nem túl szabályos :)

még jó, h. a vizirendőrök jó fejek

Előzmény: tec1 (333)
tec1 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 333

 

Itt az öblítő és az élő folyó találkozásánál szoktak fürödni a partról. A 33-as út hídjétól pár száz méterrel dél felé található ez a pont. Egyébként Tiszacsege és Abádszalók - Kisköre között hajózva nem igazán láttam olyan helyet ahol kényelmesen lassan mélyülő parton lehetne bemenni a vízbe.

Mi az élő vízen mindig hajóról fürdünk.

 

tec1

Előzmény: perempe (332)
perempe Creative Commons License 2011.08.30 0 0 332

Ajánljatok élő tiszai szabadstrandot a Tisza-tó környékén!

vonalzoo Creative Commons License 2010.08.26 0 0 331
20.-án kipróbáltam a gumikajakomat. A vízről nézve még szebb a tó, mint a partról. Meglepődtem, mennyi yacht volt a vízen, főleg Dinnyéshátnál.
Az öblítő-csatornák igazán vadregényesek, épp csak elfér 2 hajó egymás mellett néhány helyen.
Érdekes volt a szalóki stranddal szemben ez a betonos part napernyőkkel.
vonalzoo Creative Commons License 2010.07.30 0 0 330
Ez is érdekes lehet: Abádi-major, minifalva
Augusztusban megnézem.
Előzmény: akos kpb (329)
akos kpb Creative Commons License 2010.07.30 0 0 329
Köszönöm a tippeket, találtam Tiszaderzsen egy 13. századi rom templomot de a fotók alapján nem sok maradt belőlle:
romtemplom
Előzmény: krinyi (325)
krinyi Creative Commons License 2010.07.28 0 0 328
A Privát is az olcsóbbak közé tartozik!
Előzmény: vonalzoo (321)
krinyi Creative Commons License 2010.07.28 0 0 327
krinyi Creative Commons License 2010.07.28 0 0 326
krinyi Creative Commons License 2010.07.28 0 0 325
Előzmény: akos kpb (320)
hybe Creative Commons License 2010.07.28 0 0 324

Viszont volt extrém mennyiségű elpusztult kagyló a vízben. 10 napja jöttem haza, de utolsó nap már undorral mentem be fürödni :-(

Előzmény: vonalzoo (321)
stopposbácsi Creative Commons License 2010.07.27 0 0 323
Hortobágy ott van nem messze.

Meg a kerékpárút a tó körül. Rövidebb és hosszabb.
Előzmény: akos kpb (322)
akos kpb Creative Commons License 2010.07.25 0 0 322
A tanösvény jó ötlet volt, köszönöm a linkeket.
Előzmény: vonalzoo (321)
vonalzoo Creative Commons License 2010.07.24 0 0 321
Most jöttünk meg Szalókról, ami jó hír: nincs extrém mennyiségű szúnyog!
Én pesti vagyok, de a "lenti" rokonok is épp tegnap a Fehérszekeret dícsérték :)
A központban lévő Coop borzasztó drága, annál még az új nagy CBA is jobb.
Kunhegyesen szerintem még érdekes a szélmalom (közel lehet menni hozzá) illetve van termálfürdő is.
Ajánlom még a tanösvényeket a tó szélén, van Poroszlónál és Tiszafürednél is.
Kunhegyes, szélmalomPoroszlói tanösvény
(Saját képek)
Előzmény: akos kpb (320)
akos kpb Creative Commons License 2010.07.24 0 0 320

@ Nóra
Én a Fehérszekér ABC-ben szoktam vásárolni, persze nem véletlenül, a tulajdonos régi barátom, én szerkesztem a honlapjukati is és ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem.
Elkezdtem összegyőjteni az abádszalóki és környékbeli látnivalókat, múzeumokat, de nem jutottam sokra, pár érdekességet fel tudtam sorolni, főleg olyanokat ahol már jártam, aztán megakadtam.
Ide kattintva láthatjátok ez eddigi gyűjtés eredményét:
abádszalóki látnivalók

 

Tényleg csak ennyi lenne az összes?

 

Előzmény: kense (310)
vonalzoo Creative Commons License 2009.08.20 0 0 319
Én meg vasárnap, és elég tré időt mondanak már. Hétfőn körbe tekerem a tavat, ha nem lesz nagy szél.
Előzmény: gant (318)
gant Creative Commons License 2009.08.19 0 0 318
pénteken megyünk le, remélem jó idő lesz :P
Diana579M Creative Commons License 2009.08.18 0 0 317
Hello mindenkinek!=)
Én is most jöttem haza pénteken Szalókról,és talán mondhatom,hogy ez volt az eddigi legjobb nyaralásom.
Egy kis szerencse lévén ki tudtuk próbálni a Füzes camping panzióját és a sátrazást is,egyikre sem lehet panaszunk.A panzió szobák tiszták,igényesek szerintem,az erkélyről szép a kilátás=P.
A város,mint mindig,most is teli volt hollanddal és némettel,de voltak dögivel más országokból is,csak úgy kapkodtuk a fejünk a sok idegen kocsi láttán és nyelv hallatán.Tehát ismerkedésből idén sem volt hiányunk=).
Program van bőven,de inkább csak hétvégén.Ami furcsa is volt nekem,hogy ha hétköznap este kimetünk,volt,hogy csak mi voltunk a parton:OHétvégén viszont szinte mozdulni sem lehet,főleg ha megindul az élet a táncparketteken(kb. 10 után)=P
A víz most jó volt,nem tudom volt-e idén kagylóáradat,mindenesetre én eggyel sem találkoztam...A kaja még mindig jó mindenhol,arra sosincs panaszunk=)Idővel nem volt gondunk,szóval ez a 3 hetem is élménydúsan telt el=)Bár visszamehetnék most rögtön!!=P=$
FOMA Creative Commons License 2009.08.09 0 0 316
Na, akkor itt van, ha valakinek szüksége lesz rá:

47˚28’ 2777’’N

20˚34’39.81’’E

Amúgy az első nap után minden tökéletes, eddig nem csalódtunk.
Előzmény: FOMA (315)
FOMA Creative Commons License 2009.08.07 0 0 315
Érdeklődöm, hogy meg tudná-e valaki adni a Tisza Hercegnője GPS-koordinátáit? Vasárnap megyünk, de az Attila-öblöt nem ismeri a készülékem térképe, és nem szeretnék valami járhatatlan üzemi útra keveredni. Kérdeztem őket e-mailben pár napja, de nem reagáltak rá.

Ja, és ha esetleg van valakinek tapasztalata a szállodahajóról, azt is megköszönném. Természetesen szorgalmasan neki is állok visszaolvasni a topikot.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!