Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3387

A lambda és füstgázhőfok vezérlés kombinálását javasolják egy tanulmányban, mint az emisszió normatartás eszközét a fűtéstechnikában.

Totya3 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3386

Ezt nem tudom biztosan. Talán igen, mert több anyag van a csiga felett, de lehet, hogy tévedek. Ha folyamatos ütemű a beadagolás, akkor nem ég vissza így se, úgy se. A kétcsigás kialakítás is véd. Csak áramszünet esetén tudna, de akkor is csak a második csigában, az meg nem számít. Az első csigába kell oltó, de nem hiszem, hogy valaha odáig visszaégne, de az ördög nem alszik.

Előzmény: Mokuss84 (3384)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3385

Két ponton szabályoznám  füsthőfok alapján.

Első a kazánhuzatszabályzó csappantyú, a másik a kémény falslevegő, a barometrikus huzatszabályzó. 

Az első a légfelesleget, a második füstgáz áramlási sebességét szabályozná.

Ez akkor két szervomotor +a hőfok jeladó.

Apríték adagolással +a csigamotor. + egy helyiségtermosztát.

Előzmény: Totya3 (3378)
Mokuss84 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3384

Értem megfontolom a dolgot

Szerinted viszaégés terén roszab lenne az átalakitas uatan?

Előzmény: Totya3 (3383)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3383

Hát nem. Legalább is nem úgy, hogy együtt forgott a csigával. Ez a leveles csiga széttöri a fport, nem csak szállít, hanem keveri is az anyagot. Az elakadás csak úgy fordult elő, hogy a régi fejben az előmelegítő szakasz betömörödött(ott nincs csiga) és a kicsi motor nem bírta el. Ezért mondtam, hogy egy 500W körüli motor szükséges. Az még az esetleges fadarabokat is szétvágja. Lényeg, hogy amikor elakadt a kezdeti próbálkozásokkor, akkor az nem a csigacső miatt volt, azóta mióta nyelv nélkül az új fejben használom, nem akadt el egyszer sem. 

De nem szeretnék én dönteni helyetted!

Előzmény: Mokuss84 (3382)
Mokuss84 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3382

Hát nem sok de nemszeretnem ha beszorulna a fufészpor meg a forgacs nálad meg nemszorult be?

Előzmény: Totya3 (3381)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3381

És mennyi esélye van, hogy aprítékkal is tüzelni akarsz?

Előzmény: Mokuss84 (3380)
Mokuss84 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3380

Fürészpor meg  asztalos forgacs

 

 

Előzmény: Totya3 (3374)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3379

Hú, már tucatszor leírtam és a kapcsolási rajzon is fel van tüntetve, de szívesen leírom mégegyszer, hogy K típusút 3mm átmérőjűt. :)

Előzmény: icemannn (3377)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3378

A szervós frisslevegő szabályzás megoldásáig tisztán látom a dolgot, de hogy a kazánod hogyan működik, az nem tiszta. Értem amit írsz és azt is hogy mikor hol ég stb, de hogy milyen könnyen lehet kézben tartani a füsthőfokot a frisslevegővel, nem látom át. Egy fej esetén az egész égés a kezedben van, viszont itt kicsit káoszosnak látom a dolgot, illetve nincsenek tapasztalataim, amik segítenének a folyamat megértésében.

 

A lambda szerintem nem szükséges, ha füsthőfokot méred. Sőt a lambda, mint azt korábban sokat tárgyaltuk, nem tudja megmondani, hogy azért van sok oxigén, mert elfogyott a tüzelő, vagy azért, mert tökéletlen az égés. A két esemény eltérő frislevegő beállítást kívánna meg, de a lambda jeléből nem lehet tudni melyiket.

 

Előzmény: Törölt nick (3375)
icemannn Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3377

Totya, te milyen hőelemet használsz, a füst méréshez?

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3376

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3375

Magasabb hőértékű pl barnaszénnel a felső égetés, fával az alsó útvonalon üzemel. Alul van a mozgatható rostély, középen kapja a szekunder levegőt.

A légfelesleg beállítása azért is fontos, mert túl nagyra nyitott légbevezetésnél már nem elegendő a huzat az alsó útvonalhoz, a levegő a töltőakna tetejénél is begyújtja a tüzelőt, egyszerre túl nagy adag ég tökéletlenül, feleslegesen terhelve az égési zónát.

Szeretnék egy lambdaszondát is beépíteni a füstgázba, a kérdés, hogy mire használható a kapott információ.

A levegőszabályozásnak fokozatmentesen kellene működnie a füstgázhőfok függvényében, talán a barometrikus kéményhuzatszabályozás lehetne lambdaszonda alapú.

Előzmény: Totya3 (3373)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3374

Aprítékkal akarsz fűteni?

Előzmény: Mokuss84 (3372)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3373

Az elképzelés szerintem jó.  A szervo tudná mozgatni az ajtót, akár egy láncon keresztül emelgetve is. Az egyetlen probléma a szervo vezérlése. Ha ezt meg tudnád oldani, akkor a frisslevegő a füst, vagy a víz hőfoka szerint szabályzódna.

 

Nézem a rajzokat, két füstirányt lehet kiválasztani ha jól látom. Mikor melyik módot kell választani? Igazából nem nagyon értem a baloldali hogyan tud egyáltalán égni? Meg, hogy hogyan nem ég vissza? Persze a huzat nem a betöltő ajtó felé halad, ez tiszta, de ha kevés van a tartályban, kizárt, hogy nem parázslik át az egész. A jobb oldalot meg szén esetére javasolják? Furcsa egy kazán...

Előzmény: Törölt nick (3369)
Mokuss84 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3372

Szia. Akkor megfogadoma tanacsod és atalakitom a csövet remmélem jo lessz. Én viszont nem zártszelvényel oldanam meg mert a vastelepen nem leltem nekem valló zártszelvényt és újonan meg nem adnak nalunk csak 6méteres szálal és bazi draga!!! Én levagnam a csönek a teteét és erre egy peremet hegesztenek és ugy tennem visza majdnem ojan mint a zárt szelvény csak tobb vele a munka. Mit szolsz igy  jo lessz?

Előzmény: Progyi (3371)
Progyi Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3371

Szervusz!

Igen Igy muködik rendesen az egetöm az utolso 30m3 apriteknal 2x alt meg mert a lapatot tökeletesen kitutta tamasztani egy apritek darab! A csöbe a gyertyan apritek eleinte elment (1 hetig) aztan a rosda lekopott es az apritek gyakran bele szorult a csigaba! Ha belenezel egy husdaraloba anakis bordas a belseje!

Előzmény: Mokuss84 (3364)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3370

A töltőakna 46 dm3-es, 470 mm mély, 410 mm széles és hátrafelé 180 mm. Mivel a kazán fával 20 kWh teljesítményű, az egyszerre égethető adag 5-7 kg, egy töltet ~ 10-15 kg.

A vegyes fórumon láttam egy vibrátoros rázóvályút, azzal is fentről, az anyagfolyam megszakadásával jutott a rostélyra a tüzelő.

Akáccal és fabrikettel próbáltam a tüzelést, fával nekem is elég egyenletes az égés, kazánvízhőfok 78-80 C, füsthőfok és kéményhuzatszabályozás nélkül úgy érzésre állítva a kazánhuzatszabályozás.

Ez a kazán jobban teljesít, mint az előző ~30 éves szerkezet, de nem teljes a komfort. Az gázkazánnal lenne, tudom, de a cél a minél kevesebb rárakás, és a gyártói 71 %-os hatásfok.

Előzmény: Törölt nick (3369)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3369

Ez egy oldalnézet, bal oldalon, az az elölről az alsó ajtón van egy 200x80 mm-es levegőbevezető nyílás, azt egy tengelyen kibillenthető fedőlemez takarja le.

Ott kapja a primer és a szekunder levegőt, sok variáció nincs, a szekunder keresztmetszet fix, a légzsalu könnyen mozgatható, egy szervó, vagy bármilyen 0-90 fokban oda-vissza mozgó motor működtetné.

Jelenleg vagy maxra, vagy minimumra, hőntartásra van nyitva, a max alatt azt a levegőt értem, amikor a légfelesleg megfelelő, érzésre mérés hiányában, és nem hűl túl az égéstér.

Előzmény: Totya3 (3361)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3368

Nem tudom. Én biztosan nem fogom lecserélni, de ezt neked kell eldöntened!

Előzmény: Mokuss84 (3367)
Mokuss84 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3367

Szia.Ugylátom a Biottomat-nak is négyszög a csigaháza. A csigaházamnak a külso átméröje 100mm  az ajtom ahol beakarom rakni az égetöt 130mm tehat még megférne a csigahazon egy zártszelveny.Mit szolsz csinaljam meg?

Előzmény: Totya3 (3366)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3366

Egy biztos, hogy nem rosszabb a szállítás szempontjából. Apríték esetében felfedezhető az előnye. A bajom az, hogy a sima csővel se volt eddig semmi bajom fporral, és vagyunk ezzel páran, de elvileg jobb konstrukció, mint ahogy a teljesen négyzetes alakú csigaház is az.  Rosszabb biztosan nem lesz, ha megcsinálod. Viszont neked be kell férned az ajtón és a fejbe, erre ügyelj! Visszaégés szempotból sem biztos, hogy előnyös, ha a csiga felett több az anyag. A fejben sem lehet visszaszűkíteni utána és nem látom most, milyen gondot okozhat még. De maga az elv az jó, csak itt több dolgot kell figyelembe venni...

Előzmény: Mokuss84 (3365)
Mokuss84 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3365

Ti mit szoltok az új csigaház őtlethez jobb lenne ha átalakitanam? Kérlek titeket segitsetek mert holnap szeretnem becsapagyazni a csigakat és utána  sokkal nehezebb atalakitanom.

Mokuss84 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3364

Köszönöm az ötlettet! Neked igy van megoldva az égetöd? kivan probalva? Mert ha igen és mükodik jobban a csiga és ha nem hajlamos a betömörödésre akor még most at tudnam alakitani a csigahazamat de kel tudjam bisztosan ,hogy igy jobban müködik majd a csiga

Előzmény: Progyi (3359)
OAndorka Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3363

Sza!

Felső töltőajtós kazánnal már hatodik éve tüzelek fűrészporral.

Nincs hozzá semmi töltőautomatikám, zsákból öntöm be a fport.

Kb 2 közepes gabonászsák fér bele.

Igazából nincs benne semmi trükk, nincs ventillátor, csak egy huzatszabályzó.

A kazánom olyan, hogy ha fával fűtöm, akkor a huzatszabályzó úgy tartja a beállított értéket, mint-ha a hőfokmérő mutatóját odaragasztották volna a beállított értékre.

Fűrészporral ez nem ennyire pontos, de én elégedett vagyok vele.

Igazából soha semmi baj nincs a tüzeléssel, amíg az akna legalébb félig tele van fporral.

Gondom akkor kezdődk, ha már nagyon le van égve, és teljesen feltöltöm.

Szerntem próbáld k ezt a verziót, melőtt nagyon belebuknál.

 

Egy felülről töltö csiga, a végén valami záróelemmel, a kazánban szintérzékelővel ( mondjuk mint a nyelves érzékelő az égőfejeken), nem lehet nagy gond

Nálam azért nincs, mert nincs hozzá helyem.

Üdv:

OAndorka

Előzmény: Törölt nick (3358)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3362

Szia! A kazán nem kátrányosodik száraz belül a folyamatos 100°C feletti hőmérséklet miatt.  Hogy a kémény milyen jó kérdés, lehet, hogy bélést fogok bele rakatni a nyáron.

Előzmény: Progyi (3360)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3361

Szia! Nem tudom eldönteni, hogy melyik lenne jobb, de az biztos, hogy a fejet el kell készíteni, illeszteni, ami sok pénz és munka, ezért első körben a bepotyogtatásos módszert érdemes kipróbálni. Gondolom egy csigával akarod odavinni a fűtőanyagot a felső nyílás fölé és adagolni. Nem tud visszaégni? Biztosított, hogy az anyag lejusson oda, ahová kell, nem rakódik össze egymásra, el tud égni rendesen? Ha fűrészporral mennél, nem potyog le egyből a rostélyon az anyag?

 

Akkor ezek szerint a huzatot a gyári karral akarnád beállítani(az oldalán az látható?), amire valamilyen szervót tennél? Milyen erő kell a kar mozgatásához? Nem szokott megszorulni esetleg a szennyeződésektől? Mert akkor nagyobb erő kell néha. Vagy nem a kart kell állítgatni? Van valamilyen ajtó, ami könnyen mozog?

Próbáld ezt körülírni, hogy működik gyárilag a szabályzása a kazánnak normál használat mellett!

 

Az elképzelés jó, hogy szervo, csak mekkora és milyen? Mert a szervo, mint fogalom a modellezésben terjedt el leginkább és kész áramkörökkel egybeépített mechanikát takar, amit impulzusszélességgel vezérelnek pozícióba. Ha egy ilyen komolyabb darab elbírná a levegő állító mechanikát(vannak elég erősek is!), akkor az egy jó megoldás lehet, azaz jó ötlet(kész egység, kapható, ventilátoros befújásos renszereknél zsalus szabályzáshoz is alkalmazható, stb.)! Igaz kell egy olyan elektronika, ami a hőelem jelét 50Hz-es impulzusokká alakítja az 1 és 2ms szélesség között kicsi lépésekben a beállított hőfok függvényében. Itt ismét a digitális technika ami nekem egyszerűbb, de elvileg analog megoldást is lehet találni, talán egy 555-el is meg lehet oldani a hőmérő jelének erősítése, jelformálása után, némi kísérletezéssel.

Előzmény: Törölt nick (3358)
Progyi Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3360

Sziasztok!

A fusthövel kapcsolatban szeretnek hozzaszolni, a fustöt nemszabad 250c fok ala vinni! Ha teglabol rakott kemenyed van 2 max 3ev mulva bonthatod el az egeszet ugyanis a fugaközt kifog jönni a katrany, es a lakasban olyan szag lesz mint egy fustölöben!

Szereltkemeny eseteben nincs ijen gond (katranyosodas). De a kazanod hamar gajramegy a katranytol. de ha a kemeny tetejet 200c fok-os fust hgya el akkor tökeletes a kemeny huzat (nem katranyosodik, nincs kondenz viz)

 

Tisztelettel: Progyi

Előzmény: Totya3 (3330)
Progyi Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3359

Szevasztok!

Szerintem ne csöbe rakjatok a csigakat mert belefog szorulni az apritek/fureszpor es a csigaval egyut fog forogni a csobe az apritek es nemhalad elöre! De ha mar csöböl csinaltad akkor vagd ki a tetejet es heggesz ra egy felbevagott zartszelvenyt!

 

 

Valahogy igy! Sokkal könnyeben fog forogni a csiga! (kisseb motor is eleg ra)

 

Tisztelettel: Progyi

Előzmény: Mokuss84 (3299)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.14 0 0 3358

Ez egy felső töltőajtós kazán, felülről bele lehetne potyogtatni a tüzelőanyagot, és az alsó ajtón vagy az eredeti természetes huzattal, vagy ventillátorral bejuttatni a levegőt.

Vagy az égetőfejes megoldás ennél sokkal hatékonyabb?

Előzmény: Totya3 (3353)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!