Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

csak john Creative Commons License 2009.09.20 0 0 1152
Az ára lassan belemegy mégegyszer. Ebből elfogadhatóan már nem lehet kiszállni, így marad az, hogy akkor normálisan megcsinálom és sokáig használom. Az eredeti terv szerint sem pár hónapra vettük volna, így számoltunk azért költségekkel, de nem ennyivel. Ebbe most csúnyán belenyúltam. :(

Listát tudok írni a szükséges szépészeti alkatrészekről:
első embléma, hátsó embléma (a kilincsről hiányzik), hátsó ablaktörlőre kupak, antenna, a hátsó futómű oldalirányú kitámasztó rúdjai, 4db 15"-os felni (acél vagy alu).

Jól jönne még egy jó service manual, mert az egyik szerviz áldásos tevékenysége folytán pár dolog ami eddig jó volt, most elég érdekesen működik vagy éppen nem működik.

Első körben ezek kellenének. Jövő héten megyek egy bontó felé pest mellett, ott megérdeklődöm az árakat, mert a márkaszerviz árai egy kicsit horrorisztikusak. A vizsgára a hátsó fék javításához kellett az alaplap, az ajánlatuk az alkatrészre 57000 Ft volt. Mondanom sem kell, hogy nem ott vettem meg. :)

A hátsó futóművel kapcsolatban egy kérdés. Nekem az egész balra van eltolódva 2-3 centivel. A jobb oldali kitámasztóval nem lehet eleget állítani, hogy szépen a kocsi alatt legyen. Levettük a rudakat, de a gömbfejeket nem lehet benne eltekerni. A rúdon látható kis rovátkák úgy néznek ki, mintha a rudat rároppantották volna a gömbfej menetére. Próbáltuk melegíteni, de 90°-nál többet akkor sem tudtunk fordítani rajta. Az utcán és a neten a fényképeken több autónál is láttam hasonló betegséget. Van valakinek ezzel a hibával kapcsolatban ötlete vagy tapasztalata?
Előzmény: nacbalamber (1149)
szilvafan Creative Commons License 2009.09.19 0 0 1151

 

Gratulálok,

 

 látod, mondtam én, hogy jó kocsi ez a PT :)

 

Központi zár vezérlés, amit írtam utoljára , érdekes dolog történt : szarakodott a riasztó, nem tudták azonnal megcsinálni, ezért kivették belőle. Ettől kezdve az autó mindenhol és minden időben elsőre kinyílt és bezárt a gyári vezérlővel, tökéletesen működött.  Visszamentem, hogy na most mizu, erre a szerelő levágta a riasztó kütyüjének az antennáját, ahogy mondta, csökkentette a teljesítményét, és ettől kezdve a gyári nyitóm 100ból 99szer jól működik.. előtte ez az arány kb 100:60 volt.

 

szép napot nektek, szasztok, szilva

Előzmény: csak john (1147)
nacbalamber Creative Commons License 2009.09.18 0 0 1150
Üdv Pt tulajok....

Annó felvetettük az ötletet, mi lenne, ha lenne egy saját honlapunk, de aztán jött ajánlat, de azóta sajna semmi hír a dologról. Én rokonommal beszéltem, azt mondta megcsinálná, október elején kerülne rá sor, amennyiben más valaki is ténykedik a dologban, akkor kérek erről tájékoztatást, nem kell 2 oldal...illetve amennyiben az oldal kinézetével, tartalmával, közvetlen kinézetével lenne valakinek ötlete, kérem jelezzétek, és amennyiben tudásszintjéig megvalósítjuk...

Előre is köszi a segítséget....
nacbalamber Creative Commons License 2009.09.17 0 0 1149
Gratulálok John, csak így tovább még vagy pár 100 ezer, meg pá év és készen is lesz... :-S


Nem, bocsi, csak vicceltem, szorítunk neked, ha segítség kell, szólj....ha tudunk, összehozunk valamit...

Előzmény: csak john (1147)
cruiserem Creative Commons License 2009.09.17 0 0 1148
szia!!-igen,én is erre a következtetésre jutottam.Kigyulladni nem fog,csak ijesztget a drága.Választ köszönöm.
Előzmény: nacbalamber (1146)
csak john Creative Commons License 2009.09.17 0 0 1147
Sikerült a műszaki vizsga! Most, hogy a forgalom számára elfogadható állapotúnak bizonyult a szekér, kezdhetek a külsővel és a kényelmi berendezésekkel foglalkozni.
Előzmény: szilvafan (1123)
nacbalamber Creative Commons License 2009.09.16 0 0 1146
Üdv...az enyém is elég meleg, de amíg nem füstöl addig nem ijedek meg....egyébként valószínű azért, mert nem led, hanem égő van benne, és lehet kicsit közel tették a műanyaghoz....

Én erre gondoltam, nem vagy egyedül....
Előzmény: cruiserem (1144)
nacbalamber Creative Commons License 2009.09.13 0 0 1145
Vecsey Ferenc 06-20/ 941-48-04

Alkatrséz ügyben Ő elméletileg tud olcsóbban gyárit küldeni....este felé hívd, mert Ausztriában melozik

Próbáld meg, hátha....
Előzmény: meszimarci (1143)
cruiserem Creative Commons License 2009.09.13 0 0 1144
Sziasztok!!-vajh..-miért melegszik intenzíven,a hűtés és fűtés kapcsolónál a műanyagkonzol?
meszimarci Creative Commons License 2009.09.12 0 0 1143
Sziasztok! Dieselhez hol találok futómű szilenteket??? első sorban hátsó stabilizátorhoz kéne.
előre is kösz
sztan Creative Commons License 2009.09.11 0 0 1142
Köszi, úgy néz ki talán mégis sikerül az ebay projekt.
Előzmény: csak john (1141)
csak john Creative Commons License 2009.09.10 0 0 1141
http://www.csomagtartoszerviz.hu/
Előzmény: csak john (1140)
csak john Creative Commons License 2009.09.10 0 0 1140
Próbáld meg őket:

Más típushoz nagyon olcsón, jót keptam, eddig pozitívak a tapasztalatok. A PT-hez telefonon már érdeklődtem, 25 körül már tudnak, de oda kéne menni, amire eddig még nem volt érkezésem.
Előzmény: sztan (1139)
sztan Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1139
sajnos az ebayen nem tudok vásárolni.
Előzmény: nacbalamber (1138)
nacbalamber Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1138
Szia, nem az enyém is az a verzió....

Tetőcsomagtartó ügyben ajánlom nézz szét az ebayen....
Előzmény: tudci (1136)
sztan Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1137

Üdv mindenkinek.

2003-as pitimre keresek nem túl drága tetőcsomagtartót. Nincs véletlenül valakinek elfekvő készlete? Mail címemre legyen szíves írni aki talál ilyet. Előre is köszönet! Sztan.

tudci Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1136
Helló!

Mi csak az alap pt 2003-as service manual-t tudtuk letölteni. Esetleg a Te cd-s anyagod ennél frissebb? 2006-2007? Ha nem, meg tudnád adni, hogy hol juthatok hozzá? Melyik oldalon?

Üdv
Kitti
Előzmény: nacbalamber (1135)
nacbalamber Creative Commons License 2009.09.08 0 0 1135
Hii

Igen, Angol nyelvű, talán az ebay.com oldalon, vagy ha németes vagy a ebay.de oldalon nézd meg, ha van ott, akkor biztos megtalálod...



Mindenkinek a figyelmébe ajánlom...!!!!!!



FIGYELEM ! ! !



6500 Ft.-ért van Pt autósszőnyeg ez teljesen méretarányos, az enyém lett a minta, elméletileg a jövő héten elkészül,. akkor készítek róla képeket, és ferakom, egyenlőre 5 garnitúrát bevállaltam, és ha érdekel majd valakit, akkor postázom....

Remélem képpel felkeltem az érdeklődéseiteket.
Előzmény: tudci (1134)
tudci Creative Commons License 2009.09.08 0 0 1134
Szia!

Köszi az infót. Mit tanácsolsz, hol tudnék hozzájutni? Hol keressem?
Lennie kell valahol a tetőre vonatkozóan is service manual-nak!

A Te pt szervíz cd-d is angol nyelvű? Ha esetleg meg lenne németül, szívesen venném.


Üdv
Kitti
Előzmény: nacbalamber (1133)
nacbalamber Creative Commons License 2009.09.07 0 0 1133
Hello, sajnos a rendelkezésemre álló pt szervíz cd nem foglalkozik az elektromos tetővel....

Sok Sikert hozzá.....
Előzmény: tudci (1132)
tudci Creative Commons License 2009.09.07 0 0 1132
Kedves ptsifu!

A segítségét szeretném kérni. Már rég óta szeretnék ilyen servis manualt letölteni a Pt cabrióhoz (2.4-es, 2007). Elképzelhető, hogy létezik kifejezetten cabrióra is? Ha igen, megadná nekem azt a linket? Vagy csak ez létezik? Szükségem lenne az elektromos tető és kiegészítőire, a hozzá tartozó elektromos berendezésekre vonatkozó servis manualra. Esetleg német nyelvű servis mamual?

Előre is köszönöm válaszát.

Üdvözlettel:

K. Kitti

Előzmény: ptsifu (1013)
cruiserem Creative Commons License 2009.09.07 0 0 1131
Üdvözlök mindenkit-akinek jól telt a hétvégéje és akinek nem.Egy klassz bakonyi túrát szeretnék figyelmetekbe ajánlani.A cseszneki-vár megtekintése,állat-simogatósdival,fényképezéssel egybekötve-szinte fillérekbe kerül.Érdemes megkóstolni a vár tövében meghúzódó étterem forró kakaóját és palacsintáit./nekünk ízlett/Nem mellékes,hogy a várral szemközt húzódó 82-es út szerpentines szakaszát kiválóan újították fel élvezetes autózást- motorozást biztosítva az erre kószálóknak.Javaslom a programba Bakonybélt-a "szent-tó"megtekintésével,esetleg a múlt hónapban elhunyt Cseh Tamás házánál egy emlék gyertya gyújtásával.Ló-kút irányában érjük el a 8-as utat,ahol közelsége miatt szinte kihagyhatatlan a Herendi-porcelán múzeum./Én és Barátaim,most motorral voltunk,de szándékunkban áll Pt-vel is újra bejárni,amikor az erdő felölti őszi,ünneplő ruháját.Mindenkinek kellemes gurulást kívánok!!
cruiserem Creative Commons License 2009.09.05 0 0 1130
sziasztok!-skiccet jövő héten tudok csak küldeni!!-viszont,ha a kapcsoló ki van szerelve,nem tudsz rontani a leírás alapján!!
Előzmény: csak john (1128)
ancsika06 Creative Commons License 2009.09.04 0 0 1129

Kedves Fórumozók!

Komárom környékéről van esetleg fórum tag, aki szívesen bemutatná a gépét? Nagyon gondolkozunk a cserén, csak még a családi vonásait nem sikerült ellenőrizni. Előre is köszi,

Ancsi

csak john Creative Commons License 2009.09.04 0 0 1128
Köszönjük a leírást, de kérnénk hozzá egy kis kiegészítést. A vezetékek könyebb azonosíthatósága miatt egy rajzot vagy fényképet, ha nem megy, akkor a vezetékek szinkódja is nagy segítség.
Előzmény: cruiserem (1127)
cruiserem Creative Commons License 2009.09.04 0 0 1127
Sziasztok,ködlámpa kapcsolót biztosíték kiszerelése nélkül,az alábbiak szerint lehet megszelidíteni=Relézni a kormánykapcsoló csokinál lehetséges.Csatlakozó alsó sor-jobbról a 3.saru használható a relé tápjának/30-as láb/Jobbról a negyedik saru vezetéke megy a ködlámpákhoz-/lé 87-es láb/A negyedik lábról kell a relét vezérelni!86-os láb/A relé 85 lábát pedig testelni.
drrencz Creative Commons License 2009.09.04 0 0 1126
Sziasztok!Szintén zenész kulcs és ködlámpa ügyében is.
Előzmény: szilvafan (1123)
cruiserem Creative Commons License 2009.09.03 0 0 1125
központizár szintén makacskodik néha,viszont kulcs használata után többnyire újra okay!
Előzmény: szilvafan (1123)
JGab Creative Commons License 2009.09.03 0 0 1124
Nekem is.
Általában bevásárlóközpontoknál csinálja, reptéren mindig.

A rádiós távirányítót zavarják bizonyos elektromos jelek. Semmi baja, ez ilyen.
De múltkor a reptéren a taxis megnyugtatott, hogy más autóknál is van ilyen.
Előzmény: szilvafan (1123)
szilvafan Creative Commons License 2009.09.03 0 0 1123

sziasztok,

 

a központizár vezérléssel az a tapasztalatom, hogy nem mindenhol működik.

Egyszerűen, vannak olyan területek Budapesten, ahol egyáltalán nem, és onnan 200 m-re a következő megállásnál tökéletesen működik.

Van valakinek hasonló tapasztalata ?

üdv, szilva

 

ui : csakjohn, nem kell a kapcsoló ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!