Keresés

Részletes keresés

templomhegyi Creative Commons License 2013.04.27 0 0 84689

Reméltem:)

Előzmény: rézműves1 (84684)
templomhegyi Creative Commons License 2013.04.27 0 0 84688

 Na és persze a Papandovalorokomduronikop-ra mert az minden nap van:)))

 

 

Előzmény: norris53 (84687)
norris53 Creative Commons License 2013.04.27 0 0 84687

Pálinkás jó napot !

Igyunk > és hogy sértődés ne legyen >

 

Névnap

Hónap

Napján

Mariann

Április hónap

27. napján Zita

Április hónap

27. napján Anasztáz

Április hónap

27. napján Árisz

Április hónap

27. napján Arisztid

Április hónap

27. napján Marianna

Április hónap

27. napján Péter

Április hónap

27. napján Pető

Április hónap

27. napján Petúnia

Április hónap

27. napján Pintyőke

Április hónap

27. napján Poppea

Április hónap

27. napján Tas

Április hónap

27. napján Tullia

Április hónap

27. napján Zazi

Április hónap

27. napján Zizi

       Egy jó birs pálinkát az egészségükre  :-)

Előzmény: szilvakukc (84686)
szilvakukc Creative Commons License 2013.04.27 0 0 84686

Igyunk ma, a Ziták, Mariannok, és Anasztázok egészségére!

sogi01 Creative Commons License 2013.04.27 0 0 84685

                                                     vf1 linkgyüjteménye 

  Pálinkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 


                                                          A tudás forrása

 www.snapszmester.try.hu 

       Snapszmester és Nabiti összefoglalója a pálinkafőzésről

 

Szárított fajélesztők hatása                             Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

Kationcserélő műgyanta használata              Firekiller tűzvédelmi tanácsai

 

 

rézműves1 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 84684

...remélem Te meg ráismertél a hordóra...

Előzmény: templomhegyi (84656)
bujukcekmece Creative Commons License 2013.04.26 0 0 84683

Én volt mikor éjjel főztem, míg aludtam:)  Szépen belőttem a lángot a dupla alatt, felhúztam az órát és mikor felébrettem.....már ott várt az alszesz:) Lekapcsoltam, kipakoltam, bepakoltam....(kb ennyi idő, míg elolvastad, na jó egy kicsit több) és mehet a következő!  

Előzmény: windclon (84680)
szentöltvíz Creative Commons License 2013.04.26 0 0 84682

Mi az hogy elmaradott?

Még tavaly bejelentkeztem!!!

Előzmény: zsuzska60 (84678)
sogi01 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 84681

Sziasztok!

Kezdő vagyok én is!

Jelenleg szimplafalú saválló az üstöm,sikerült egy párszor (régebben) leégetnem,egy iszonyat lett a párlat.Mostmár kiismertem és tudom hogy kell alatta fűteni. 

De már vettem egy söröshordót amit duplikálok...

windclon Creative Commons License 2013.04.26 0 0 84680

Üdv!

 

Kézzel működik egyenlőre, gondolkozok a motorizáláson, de macerásnak látom (még).

Csak addig keverem amíg el nem kezd forrni, 2 percenként tekerek egyet rajta. Így gyorsabban elérem a forráspontot.

De pl a szőlőcefrénél meg ott ahol nem bébiétel-pép állaga van ott van, hogy összesen 10-et tekerek forrásig, onnantól semmit.

Ugyanilyen főzővel már égett le anyagot egyik cimborám egybként, de az is csak azért volt, mert nem higította és túl pépes és cukros volt a matéria. Mondhatni alapvető hibát vétett.

Még valami: elég masszív nehéz lánc a keverőlapát, és jól át lehet forgani vele.

 

Biztos, hogy egy duplafalúval kevesebbet kell pöcsörészni, de annak idején anyagi okokból választottam ezt a duplafalú helyett, egyenlőre úgy érzem jól tettem. (Lehet ha nem motorizálok és a tököm tele lesz a kevergetéssel akkor nem ezt mondom majd :)  )

 

W.

Előzmény: vizes ati (84662)
Feriba51 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 84679

Nekem szimpla, keverő nélküli, kovácsolt réz van, de annyira logikus és érthető, amit leírtál, hogy ezt meg kellett jegyeznem.

Jó nedűt!!!!

Előzmény: rézműves1 (84675)
zsuzska60 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 84678

Szentöltvíz uram!

 

Gondolod, hogy kéne? Nem elmaradott dolog ez már? :-)

Előzmény: szentöltvíz (84669)
szilvakukc Creative Commons License 2013.04.26 0 0 84677

Ja, majd el feledtem: Isten éltesse az Ervineket, meg a Klétuszokat(bár ez lehet, hogy Klitorisz, csak elírták)!:D

Előzmény: szilvakukc (84676)
szilvakukc Creative Commons License 2013.04.26 0 0 84676

Ez szerintem nem szimpátia, és nem is vita kérdése, ez tény: Ha jó pálinkát szeretnél főzni, a duplafalú mellett kel, hogy dönts. Nem kell, hogy leégjen a szimplában, elég, ha kicsit odakap, és már nemkívánatos vegyületek kerültek a cuccba. Tán észre sem veszed, csak azt nem érted, miért jobb mindig a szomszéd főztje. Aki a régi mellett ágáll, az olyan, mintha karddal indulna háborúba: Romantikus, meg minden, csak el fogja veszíteni a csatát. Nekem pölö annó a pottyantósban is mindig sikerült elvégezni a dolgom, valahogy mégis kiszorította a modern technológia.:))) 

Előzmény: fürészes (84674)
rézműves1 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 84675

..."kevés kivételtől eltekintve"...az akkor a kevés kivétel...főleg a régiekben nem látni, de az újak már többnyire keverővel is el vannak látva...

...egyébként többször megfigyeltem, hogy ha elfelejtettem bekapcsolni a keverőt, akkor egyes cefréknél, szokatlanul

gyorsan emelkedett az olaj hőfoka (nem mozgott a cefre és így kevés hőt vont el)...amint beindítottam a keverést, akár 20°C-ot is esett az olajhőmérséklet és onnantól már szép egyenletesen emelkedett a főzés alatt...egyszóval még a duplafalúban is nagyon jó a keverő...aki megteheti, tegyen bele, mert úgy az igazi...persze, mint tudjuk, keverő és duplafal nélkül is van jó pálinka, csak sokkal nagyobb odafigyelést, meg óvatosságot igényel és ez sajnos, nem mindíg sikerül...

Előzmény: fürészes (84674)
fürészes Creative Commons License 2013.04.26 0 0 84674

 

Elmegyek a Csömöréri főzdébe csinálok egy két képet a főzőről szimpla keverős.

 

 

Előzmény: rézműves1 (84672)
fürészes Creative Commons License 2013.04.26 0 0 84673

Igazat adok a duplafalu kivitelnek is,barátomnak az van ö elégedett vele .Egy másik barátomnak szimpla falukeverős van ö arra esküszik, még soha nem égett le neki pedig már 8 éve nyomatja rajt. Nekem szimpla falukeverő nélküli volt, alá szoktam rakni egy tárcsalapot a tűztérbe és úgy nem égett le még egyszerese évek alatt, eladtam már, most egy keverőst akarok venni 100literest a másik 80as volt. Valakinél meg kéne néznem egy jó megcsinált dupla falut üzemelés közbe, akkor lehet, meg tudnám magam győzni, Én, amit láttam ott volt különbség a két főző közt, nálam a szimpla falukeverős nyert akkor.

Előzmény: snapszmester (84667)
rézműves1 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 84672

...pályinkás jó reggelt...

 

..."A főzdék sem véletlenül duplafaluak, nem keverősek!"...a mondat első fele igaz, de a másik fele így nem...

...mert bizony a duplafal mellett (kevés kivételtől eltekintve), szinte mindegyikben van keverő...még a finomító üstökben is... gondolj bele, ha kavargatod a "levest" egyenletesebben és gyorsabban melegszik...

 

...amióta az én duplafalúmban megcsináltam a keverőt, azóta egyszer sem állt össze nagyobb csomókban a cefre, amint azt némelyiknél tapasztaltam, még az epernél sem, pedig az nagyon hajlamos volt rá...

Előzmény: bujukcekmece (84663)
sogi01 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 84671

Ez a index szivat engem.....

Előzmény: sogi01 (84670)
sogi01 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 84670

                                                     vf1 linkgyüjteménye 

  Pálinkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 


                                                          A tudás forrása                        www.snapszmester.try.hu

       Snapszmester és Nabiti összefoglalója a pálinkafőzésről

 

Szárított fajélesztők hatása                             Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

Kationcserélő műgyanta használata              Firekiller tűzvédelmi tanácsai

 

 

szentöltvíz Creative Commons License 2013.04.26 0 0 84669

Szia zsuzska!

 

Pektinbontunk az idén ?

 

Üdvözlégy !!

Előzmény: zsuzska60 (84668)
zsuzska60 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 84668

de volt: emeltdíjas :-)

Előzmény: papandovalorokomduronikop (84658)
snapszmester Creative Commons License 2013.04.26 0 0 84667

Díjazom az elkötelezettségedet, de mint a nagy Mörfi is megmondta- ami elromolhat az el is romlik. Szimpla faluval le fogod égetni, ha nem előbb akkor utóbb. A jól kialakított duplafalu nem lassabb és minimális többlet energiát igényel. Nyilván, ha egy-egy adagot főzöl naponta akkor elveszik az előmelegítésből adódó előny. Több évtizede főzök mindent. Magosat, pépeset, darabosat, frisset, régit. Még nem kozmált le semmi, és nem is fog. Elég egy kis figyelmetlenség, túlzott önbizalom, helytelen hígítás, áramszünet, segítő családtag és már füstöl is.

Előzmény: fürészes (84666)
fürészes Creative Commons License 2013.04.26 0 0 84666

Biztos kézzel keverős volt és nem volt a közelbe!!

Előzmény: bujukcekmece (84663)
fürészes Creative Commons License 2013.04.25 0 0 84665

Ezt borbálom éreztetni már  több megnyilvánulásom óta , hidd már el!!Nem te hanem akinek irod!!!

Előzmény: windclon (84657)
szilvakukc Creative Commons License 2013.04.25 0 0 84664

Isten éltesse, a Márkokat, és az Ányosokat, már, ha van akinek ilyen hülye neve van!:)))

Vagy MÁRKéső?:DDD

bujukcekmece Creative Commons License 2013.04.25 0 0 84663

Nekem mekis olaj van, nincs keverő, 2 szezon alatt 6 tonna cefre. Ja és a törköly alá sem kell sok víz, szinte gőzölögteted. Sőt áram nélkül is lehet főzni. Olajat még sose cseréltem. Egy menet 2-3 óra. Az olaj kb 15 cm-el alacsonyabban van mint az üst pereme. Oldalt 2, alul 3 cm. A mekis olaj 190-fokon sem füstöl, nem mézgásodik, mint az étolaj.

A főzdék sem véletlenül duplafaluak, nem keverősek! Persze biztos jó a szimpla keverős, de barátom is azt mondta minek a dupla sose ég le neki semmi, mígnem jött a bírs...:) Most duplikáltatta, olajos!

Előzmény: vizes ati (84662)
vizes ati Creative Commons License 2013.04.25 0 0 84662

Üdv. Windclon

Kézzel vagy motorral működik a keverés, ha kézzel milyen sűrűen igényli, hogy ne égjen le?

 

Előzmény: windclon (84657)
deszegregator Creative Commons License 2013.04.25 0 0 84661

Vajon a PNT-ban pöffeszkedő szeszbáróknak mennyi szerepe lehet ebben:

Lecsapnak a magyar alkoholra Brüsszelben

Miután a pálinkás szabadságharcunk kiverte a biztosítékot, most egy jövedékiadó-szabályon bukhatunk. Tovább »

forrás: Index.hu

Sokmindenért haroclan ők, de a magyar pálinka minőségéért aligha, hiszen a hirhedt tervezetükből egyenesen az realizálódna, hogy dobáld össze a kerti gyümölcsöt és vidd főzdébe kora ősszel. .......... A további véleménynél kimoderáltam magam! :P

rézműves1 Creative Commons License 2013.04.25 0 0 84660

...akkor az én Istenem éltesse, nevük napján a Györgyöket, Gyurikat és a Gyurikákat is...jó a vers, he-he...de a kis "korsós" se rossz...

Előzmény: papandovalorokomduronikop (84659)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!