Keresés

Részletes keresés

mirtelo Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3039
Szia! Én igen. A 217 -es teremben fogok laborozni.
Előzmény: Gitta80 (3020)
bumbika78 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3038

Kedves Kszanadu!

Ha megkérlek nekem is küldesz közpfokú irásbelihez és szóbelihez anyagokat! Ha van esetleg hanganyagod, annak is nagyon örülnék!

Előre is köszönöm! bumbika78@gmail.com És sok sikert holnapra!

 

Előzmény: Kszanadu (2990)
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3037
Köszönöm, igen jól értetted, Rigó utcában voltam.
Előzmény: bumbika78 (3036)
bumbika78 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3036

Kedves Zszsuzs!

 

Ne add fel, reméljük meg lesz az a 14pont! És köszönjük a részletes beszámolót. Jól értettem ugye, hogy a Rigó utcában voltál? Holnapra pedig egy nagy-nagy kalappal! Ügyes légy!

Előzmény: zszsuzs (3032)
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3035
Én Gödöllőre megyek, fél 9-re. Itt lakom, én választottam a helyszínt, de most néztem, hogy kényelmes cipőben kell mennem, azaz sport cipőben, mert tőlünk egy jó fél órás sétával tudom megközelíteni az Egyetemet. hurrá hétvégi helyi közlekedés! :S
Előzmény: Barbica20 (3033)
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3034
Tudom már!!!! nemzetközi esték volt, ami nem jutott az előbb az eszembe, hogy ilyen programok vannak még! :D
Előzmény: maxik (3028)
Barbica20 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3033
Sziasztok! Holnap ki jön írásbelizni 9.30-ra az Aud. Max.-ba ? Mert akkor velem lesz együtt! Kicsit ideges vagyok, de mindenkinek sok sikert kívánok!
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3032
:D Nincs mit! Ez nekem is önbizalmat ad holnapra! :D
Előzmény: Gitta80 (3031)
Gitta80 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3031
Tényleg! Igazad van! Köszi :)
Előzmény: zszsuzs (3029)
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3030

Nekem nem volt gyors a magnó, legalábbis azokhoz képest, amiket itthon gyakoroltam. Akkor jó, ha hasonlókat írtál, ez megnyugtat! :D Én sem reménykedem, a 14 pontban, mert ez a realitás. De az tuti, hogy ha 2-3 pont hiányzik, hogy megfeleljek, akkor tuti elkanyarítok egy csúnyát... inkább legyen meg a 8 pontom, és akkor hiányzik 6 pont, és az azért megnyugtatna, az reális lenne.

Nem mondom, hogy a 14 pontnak nem örülnék, de nem lesz meg, ez sok (k). :D

Előzmény: maxik (3028)
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3029
Mi havas fileton, kiu... és így mehet tovább, szerintem nem kell új mondatba!
Előzmény: Gitta80 (3027)
maxik Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3028

Szia!

 

Nem én Nyíregyházán vizsgáztam fél 1-kor. De neked is gyors volt a magno?

Én is hasonlókat írtam de szerintem nekem nem lesz meg a 8 pont:(

 

Előzmény: zszsuzs (3024)
Gitta80 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3027
Hogy mondom azt eszperantóul hogy van egy másfél éves kisfiam?
Mi havas unu kaj duono jaran fileton. ?
Vagy inkább mondjam úgy hogy Mi havas fileton. Li estas unu kaj duono jara. ?
Gitta80 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3026
Na, akkor júniusban nekem könnyebb volt, mert tőlem az önéletrajzot kérdezték, aztán pár mondat után abba is hagyatták velem. Utána a szabadidőt, de ott is pár mondat után megköszönték és képet húzattak. Az nekem elég béna lett, nem tudtam összefüggően beszélni, sok volt a szünet és a gondolkodás. Mondjuk a szituáció se ment túl jól. Nekem anno 34 vagy 36 pontom lett, nem is emlékszem már pontosan... Ja, tudom 10 pont hiányzott a laborból, úgyhogy 34. De a laboron csak 4 nyamvadt pontot értem el sajnos... :((
Én is a 209-be voltam, két idősebb férfi volt a vizsgáztató, nagyon kedvesek és segítőkészek voltak. Néha tök jól elbeszélgettek egymással eszperantóul én meg csak néztem mint borjú az újkapura! :) Nem bánnám ha holnap is ők lennének, de most már akkor se esek kétségbe ha az a nő lesz bent, akinél Te voltál! :D
Előzmény: zszsuzs (3025)
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3025

Szia, köszi! :D

 

Az alapadatokat kérdezték, a vizsgalapról, azt kellett elmondanom, aláírni, és utána kérdezte, hogy mit dolgozom, új szavakat kreáltam, de megértették mit akarok. :D

Megkérdezte, hogy munka után mit csinálok? Tanulok, és gondoskodom a gyerekeimről. Megkérdezte, hogy mekkorák, itt futottam lyukra a Bea szülinapjával. Ja, még az adatok egyeztetése után húzni kellett a képek közül, én húztam egy nagy várost sok-sok autóval, csúcsforgalomban, illetv táncoló, zenélő embereket. Én az előbbit választottam, abba a férfi tanár segített, hogy még mit mondhatnék a képről.

A szitu egy egyszerű szitu volt, mégis, ahogy tudtam, feladtam, majdnem kijöttem, de a csaj nagyon rendes volt, rögtön segítségemre sietett kérdésekkel, szóval örök hála neki! :D

Előzmény: Gitta80 (3023)
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3024

Te is a Rigó utcában voltál, most fél 1-kor? :D

 

Olaszországban volt a találkozó, Gienova Olaszban található, az Adria tenge olaszországi központi városa.

Az érzésnél kicsit elbizonytalanodtam, mert ott beszélt valami olyasmiről, hogy az eszperantó beszéd, beszélgetés, itt egy kicsit hozzá költöttem, illetve tuti hogy mondott olyat, hogy jó humorú volt a rendezvény. Az önellátóknál azt mondta, hogy az étkezés drágább. Koncertek, színházi előadások, és még valamit írtam, de oda 5-öt kellett volna írni. A ház körül van egy futbalpálya, és szép park.

Az olasz vendéglátókra a végén azt írtam, hogy csoportokban dolgoznak, és gyakran olaszul beszél hozzájuk az olasz vendéglátó, de azért eszeperantóul is. ;)

 

Hirtelen ennyi...

Előzmény: maxik (3022)
Gitta80 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3023
Ügyes vagy, gratulálok!!! Ki tudja, lehet simán meglesz az a 14 pont!!!!!!!!!! :) A lényeg hogy sokat írtál, aztán a többi majd kiderül...
Azt megkérdezhetem hogy a beszélgetésnél mit kérdeztek? Önéletrajzot, szabadidőt, napirendet? Mi volt amivel indítottak?
Az írásbelitől ne félj, az tuti meglesz, ha a nyelvtan ilyen jól megy! Ott van időd gondolkodni, a szótár meg úgyis kéznél van! A lényeg hogy oszd be az idődet. Én előre elterveztem hogy melyik feladatra mennyi időt szánok és igyekeztem ahhoz tartani magam. Az eszperantóról magyarra fordítás volt a legnehezebb szerintem...
Üdv: Gitta
Előzmény: zszsuzs (3021)
maxik Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3022

Szia Zsuzsa!

 

Én is most voltam laboron mit írtál válaszul?  Nekem nagyon nehéz volt  meg nagyon gyors ( pedig minden nap legalább 1 órátt hallgatam eszperantó szöveget) :(

 

Előre is köszi!

 

 

Előzmény: zszsuzs (3021)
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3021

Sziasztok!

 

Hát gyerekek, emberek, KÁR LETT VOLNA KIHAGYNOM A MAI NAPOT!!!

Nagyon jó volt, komolyan, annak ellenére mondom, hogy nagy valószínűséggel tényleg nem sikerült, de sebaj, nagyon jó volt!

A 209-es teremben volt a szóbelim 10 óra előtt, két nagyon szimpatikus tanárral, az egyik fiatal nő volt, a másik egy idősebb úr. A tanárnő vitte a szót, nagyon-nagyon sokat segített, ha látta, hogy valami nem megy, például a szitunál, akkor kérdésekkel segített, szóval, ha most nem sikerült, akkor imádkozom, hogy legközelebb is hozzájuk kerüljek! :D A kép leírásnál a tanár úr segített, érthetően, de számomra kicsit gyorsan beszélt, szinte a számba adta, hogy mit kéne mondanom. :D A szitunál a tanárnő volt a "társam", tényleg nagyon sokat segített, illetve a bemelegítő beszélgetésben is ő volt aki a szószóló volt. Belefutottam egy kérdésébe, de azt hiszem sikerült kivágnom magam, mert mondtam, hogy jövő héten lesz a lányom 9 éves, ő meg megkérdezte, hogy hogyan fogjuk ünnepelni. Mondtam, hogy nem tudom, mert ezen még nem gondolkoztunk. :D :D És ez igaz is, szegény kiscsajom.... ráadásul aznap meg a fősulin fogok vizsgázni, jó kis szülinap. ;) :(

 

Szóval, a szóbelimre végülis 28 pontot kaptam, nagyon büszke vagyok rá, annak ellenére, hogy tudom ez nagyon nem elég!!! Persze, hacsak a labor.... meglátjuk, bármi lehet, mert ott írtam ám én mindent, amit csak értettem, a javító tanár meg csak győzze kisilabizálni! :D :) A 60-as szöveg volt, ami a Nemzetközi Ifjúsági Találkozóról szólt, hol volt, mikor, milyen programok vannak, mi van a ház körül, hol található a ház, milyen érzéseik vannak a résztvevőknek, az önellátók hogyan tudnak résztvenni a rendezvényen, milyen programokkal segítik a helyi szervezők a programot. Azt hiszem ennyi kérdés volt, több nem jut eszembe. Hát nekem 14 pont kéne, hogy sikeres legyen a vizsgám, ennek nagyon kicsi a valószínűsége, viszont nem lehetetlen, majd pár hét múlva kiderül!

 

Viszont az írásbelibe beleadok apait-anyait holnap, mert annak SIKERÜLNIE KELL!!! Szótárt használhatok, nyelvtant nagyjából tudom, szóval.... Nekem ma a szavakkal gyűlt meg a bajom. Nyelvhelyességre 10-ből 6 pontot kaptam. :D

Előzmény: Gitta80 (3020)
Gitta80 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3020
Sziasztok!
Jön valaki holnap a Rigó utcába a 209-es terembe szóbelizni és 13 órára a 217-es terembe laborra?
Gitta
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3019
sziasztok!
igaz, én lováris vagyok, de írásbelitől ne féljetek. nem kell. hisz senki nem "figyel", van gondolkodási idő... csak nyugodtan. /hallottam olyan helyeket, ahol megbeszélték sutyorogva a vizsgázók, nem szóltak rájuk. sajnos Miskolcon még megmozdulni sem igen lehet, nem hogy megmukkanni :)
amire figyelni kell, az az idő. mindenki tudja, kb melyik feladatot, mennyi idő alatt tudja megcsinálni. csináljatok otthon egy "órarendet" és erre próbáljatok figyelni a vizsgán, hogy ne lépjétek túl. ha "letelt" az idő, menjetek a köv. feladatra...
vigyetek órát. ne mobiltelefont, mert azt van ahol eltetetik!
én úgy csináltam, hogy megcsináltam először amit tudtam, nagyon gyorsan. utána kínlódtam a többivel... aztán átnéztem az egészet. és a legvégén még agyaltam azon, ami nemigen ment. nekem sajnos a közép nem sikerült, csak az alap.
az én tapasztalatom: a középnél elegendő idő van. az alap az jóval könnyebb, viszont ott rettentő kevés az idő.
egy kalappal nektek. és tényleg ne izguljatok, írásbelin nincs rá ok! csak nyugodtan, és gyorsan :) drukkolok, hogy "jó" feladatokat kapjatok :)
Stotoro55 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3018
Szia!

Igen én is ott írom az írásbelit. Én is nagyon ideges leszek és gondterhelt. Nem tudom mikor érek oda, mert nem egyedül megyek. Fekete nadrágba megyek és egy halványlila felsőbe! Nem gondoltam nagyon kiöltözni. Nekem is van ismerősöm, aki a kémiai laborban írja. Valóban rengetegen leszünk! :(((
Nagyon nagyon félek. :S
Előzmény: Kszanadu (3016)
Stotoro55 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3017
Aki volt már írásbeli vizsgán legyen szíves írjon egy privát e-mailt: betta44@freemail.hu.
Köszönöm.
Kszanadu Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3016
Akkor laboron egy teremben leszünk! És délelőtt melyik teremben leszel? Mert én az Aud.Max.-ban, de egy csoporttársam a kémiai előadóban ír, ugyancsak eszp. középfokút. Akkor jó sokan leszünk.
Rajtam lesz eszperantó jelvény, és nagyon gondterhelt leszek. Téged miről ismerlek meg?
Előzmény: Stotoro55 (3014)
Ewunia Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3015
Sziasztok, akik holnap mennek írásbelire: feltétlen vigyétek a tematikus szótár mellé a "normál" (Pechan-féle) szótárakat (magyar-eszperantó, eszperantó-magyar) is, mert a fordításokhoz, szövegértéshez nem lesz elég a tematikus!!
Még egy fontos dolog: próbáljatok meg 2-3 perc időt hagyni a legvégére, hogy mielőtt beadjátok a papírokat, még egyszer olvassátok el, nem hiányzik-e a tárgyeset, végződések egyeztetése!
Órát jó, ha visztek magatokkal, mert nem minden teremben van a falon, és menet közben nem árt ellenőrizni, nehogy kifussatok az időből.
Legalább elkezdeni próbáljátok meg valamennyi feladatot, mert hiába nagyon jó az egyik feladat megoldása, ha a másik nulla pontos.

Sok sikert mindenkinek!
Stotoro55 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3014
Debrecenben írásbelizek és 15:35től megyek magnózni. Már beszereztem egy tematikus szótárat, igaz egy régebbi fajta, amiben kevesebb szó található.
Előzmény: Kszanadu (3007)
monkeyfan Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3013
Jaja, mindenkinek nagy rakás...akarom mondani kalappal! :-)
Előzmény: skorpika (3012)
skorpika Creative Commons License 2010.09.16 0 0 3012
Aki holnap megy vizsgázni, annak egy nagy vagonnal ...! :-)))
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.16 0 0 3011
küldtem, remélem most már átment...
Előzmény: szabolcsantal (3001)
Gitta80 Creative Commons License 2010.09.16 0 0 3010
Szia!
Én nem rendelkeztem akkora szókinccsel, de az írásbelim így is sikerült. Tudni kell gyorsan szótárazni! Én bejelöltem a szótárba a betűket, így nem kellett keresgélni. Rossz szokásom hogy nem bízom magamban, így sokszor hiába tudtam a szót, a biztonság kedvéért azért kikerestem a szótárban is... :)
Üdv: Gitta
Előzmény: Törölt nick (3009)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!