Keresés

Részletes keresés

pacsepa Creative Commons License 2020.01.07 0 3 31191

Nem kívánok beszállni sem a témába, sem más véleményébe, mert elég határozott véleményem van a dologról, ráadásul off-nak tartom!

 

Először is senki és semmi nem tévedhetetlen, még az orvostudomány sem, az internet meg pláne! Ha pedig el kell hinnem, hogy kinek higgyek adott esetben, akkor a kérdés már nem kérdés nálam!

 

Az hogy sajnos egyre többen másképpen gondolják divatból vagy más okból, mint én, annak az eredménye már látható a teljesség igénye nélkül:

-oltásellenesség,

-interneten rendelhető hallás és látásjavító, hajnövesztő stb csodaszerek,

-minden nyavalyára gyógyírt kínáló csodazselék,

-rákot gyógyító csodafőzetek, diéták, deutériummentes vizek,

-csoda fényterápiák és fényevés,

-nyugdíjasoknak horror áron eladott csodapaplanok és matracok,

-újra terjedő korábban szinte elfeledett és oltással megelőzhető fertőző betegségek,

stb.

Ha ebből a katyvaszból laikus ember fia kiszűri a gyöngyszemet, akkor az kezdjen el lottózni is!

 

Az orvostudomány eltesz tévedéseivel X embert láb alól.

A csodadoktorok és internetes polihisztorok ezzel szemben 100X-et.

 

Addig nincs baj, amíg valaki nem szembe megy az orvosokkal, hanem minimum nem ártalmas, vagy esetleg még hasznos kúrákat vállal be, legalább hisz valamiben, ami akár jó is lehet.

Csakhogy ez utóbbiak 99%-ban nem azért drágák, mert a TB nem támogatja...

Előzmény: Törölt nick (31189)
pacsepa Creative Commons License 2020.01.07 0 0 31190

Ok!

Előzmény: alfi13 (31188)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.07 0 1 31189

nem mellesleg persze eros igazsag van abban, amit mondasz

az orvostudomany szamlajara irhato megis 

a vargabetu a koleszterinnel, etkezesi gyakorisaggal

allaspont tojasrol, szenhidratokrol

Előzmény: hagyásfa (31187)
alfi13 Creative Commons License 2020.01.07 0 0 31188

Mailt küldtem légy szíves nézd meg a fiókodat.

Előzmény: pacsepa (31122)
hagyásfa Creative Commons License 2020.01.07 -1 2 31187

Egyebkent a pelda tokeletes volt arra, hogy lassuk mennyire nem ertunk semmihez, megis elhiggyuk a hulyeseget, a mendemondat aztan meg csinaljuk is, ajanlgassuk is. Itt tartunk ma a szures nelkul rankzudulo dezinformacio hatasara.

Előzmény: kavicsos64 (31183)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.07 0 0 31186

te nem vagy orvos

Előzmény: hagyásfa (31184)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.07 0 0 31185

velemenyed szerint

Előzmény: hagyásfa (31182)
hagyásfa Creative Commons License 2020.01.07 -2 2 31184

Meg szerencse, hogy te Jaszkarafaszajenon pontosan tudod mit vizsgal az orvostudomany!
Az is szerencse, hogy a youtube alapjan egy bacsi kideritette, hogy cukorbetegseg nem is azert van amit mond az orvostudomany :D...hanem hianybetegsegek miatt! Ezt te szinten pontosan tudod :D, noha nincs kozod az orvoslashoz. Ezt amit hallottal, noha nem vagy orvos azert batran javasoltad a szomszedodnak. Ugyan a kezelesenek, dietajanak semmilyen aspektusaval nem vagy tisztaban de azert batran, nesze, egye kromot bacsi...

No lement a cukra, johet a farsangi fank vegre... O sem az eletmodjan akart valtoztatni, hanem a csodatablettat varta ami meg is erkezett szerencsere, mert hat a sutemenyrol nem szabad lemondani. Tipikus minden amit leirsz. Nagyon jellemzo mindez a mai tarsadalomra. Jon a youtube bacsi, a jol ertesult szomszed es kenterbe verik a gonosz dilettans orvostudomanyt. Bar semmi kezzelfoghato adat, informacio a tortenetben ra se rants. Happy End, pezsgot bont a hatos csatorna...kerem a kovetkezot :D!

 

Előzmény: kavicsos64 (31183)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.01.07 -1 0 31183

Csak egy példa mennyire nem értünk semmihez . A  yutubon egy idősebb bácsi kiakad mert 60 évesen cukorbeteg lett ,nem nyugodott bele  nyomozásba kezdett! Kiderítette hogy a cukorbetegek nagy része valójában nem is biztos hogy cukor beteg ,mert vannak olyan más hiány betegségek amik cukor betegséget generálnak a szervezetben ! Ez valódi tapasztalatom aszerint igaz ,pedig az orvosláshoz semmi közöm ! Már csak az a kérdés egy orvos miért nem tudja ? A szomszédom cukor beteg lett hónapokig volt kórházban mert a 18-19 cukorjával nem igazán tudtak mit kezdeni ,az istennek sem ment le ,különféle inzulinokon élt évekig amik nem igazán segítettek neki ! Egyszer beszélgettünk és felhozódott ez a cukor betegsége ,mondtam neki hogy láttam ezt az említett bácsit a filmben hogy nem nyugodott bele a betegségébe és hogy cróm tablettát szed rá ! A szomszédom is elment a gyógyszertárba és vett egy doboz crómot és el kezdte szedni ! Úgy 3 nap múlva össze futottam vele és újságolja a cukorja már csak 9-en áll és nagyon jól érzi magát ,alig ad már magának inzulint az egyik félét már el is hagyta !!! Majd eltelt 1-2 hét mire megint eszembe jutott és rá kérdeztem a cukorjára ,mi van vele ! 4 a cukorja és süteményt eszik az inzulint szinte teljesen abba hagyta ,méri folyamatosan de inkább alacsony mint magas lenne ! Akkor ez most hogy is van ? Azóta rendszeresen eszek crómot én is ,mert hogy ez a cukor központ üzemanyaga, ha kifogy a szervezetből megbetegszünk, az orvos tudomány meg nem vizsgálja az ilyen irányú hiányt ,és automatikusan cukorbetegnek nyilvánítanak ! A következmények meg katasztrofálisak !!!!

Előzmény: hagyásfa (31182)
hagyásfa Creative Commons License 2020.01.07 0 1 31182

Ilyen kijelentest erdemes lenne alatamasztani valamivel (nem youtube videoval :) ) Ugyan te itt kijelented, hogy "mind meghalunk, mer a fruktoz..." a valosagban bazi nagy kulonbseg van fruktoz bevitel es fruktoz bevitel kozott. Ha te egeszseges, nem karosodott inzulin-haztartasu szemely vagy es normal mennyisegu gyumolcsot eszegetsz, igy viszel be fruktozt az egeszen mas, mint mikor kozvetlen vagy rejtett formaban mondjuk valmi szirupot. De meg itt is, hogy a fruktoz okoz-e barmifele gondot, meghatarozza az etkezesi "matrix" es a szervezet terhelese. Emberek szeretnek lebutitani osszefuggeseket utana meg onkentes modon ingyen es bermentve folyamatosan remisztgetni boldog-boldogtalant.

Ugyanez a hozzaallas tettenerheto a vegyszerekhez (nem) ertes, de folyamatos riogatas szintjen is.

Előzmény: Törölt nick (31174)
alfi13 Creative Commons License 2020.01.06 0 0 31181

Írtál egy nagyon jónak tűnő lisztharmat elleni szeröl a Cyflamid-ról. Most találtam egy helyen ahol nagyon jó áron be tudnám szerezni de mivel 1 literes kiszerelésben van csak akkor veszem meg ha Te vagy esetleg mások is kérnének belőle. Ha valakit érdekel privátban az email címemre írjon ne terheljük ezzel a Topikot.  100ml kb 2600Ft ba kerülne és mivel csak 3ml kell 10l vízhez ez nagyon jó ár lenne. Preventív, kuratív hatás, hosszú hatástartam. Szisztemikus ! Transzlaminárlis, transzlokálódó, gázhatású is. 3 helyen fejti ki hatását:
- hausztórium növekedés gátlás
- telepkialakulás gátlás
- sporuláció gátlás

Előzmény: spapda (31168)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.05 0 0 31180

az agrak egy faronto gomba, a birs csonkjan jol erezte magat, ezt meg is mutatta: "kiviragzott"

 

a kambium belso hatarat zabalta, ez ott halott

erdeklodesbol erdekes addig visszavagni,mig el nem tunik a barna csik

a kep tetejen a kambium nincs elszinezodve a hataron, a gomba meg csak feloldalon gyozott

Előzmény: imre2018 (31179)
imre2018 Creative Commons License 2020.01.05 0 0 31179

Üdv.Akkot ha jol értelmezem,ez már annak a jele,hogy a faronto gombák már jelen vannak?

Előzmény: Törölt nick (31178)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.05 0 0 31178

Faparenchima, eredetileg a fa szövetrendszerének élő, sejtplazmát tartalmazó, kész tápanyagokat továbbító és raktározó eleme. Vékony falú, nagy üregű sejt: ebben állítja elő a fa a színezőanyagokat, alkaloidákat, illóanyagokat, olajokat, kristályos ásványi anyagokat. Viszonylag sok fehérjét tartalmaz, ezért ez a farontó gombák támadásának fő célpontja.

 

ez azt jelenti omagyarban, hogy fekete-barna szovetresz elo faban nincs

Előzmény: imre2018 (31177)
imre2018 Creative Commons License 2020.01.04 0 0 31177

Üdv.Lefaragtam a birsfáról a csonkot,meg egy kicsit a kérget is,és ilyen valami fekete csikok jelentek meg,ez már az ágráknak a necrozisnak lesznek akkor a jelei?

Előzmény: imre2018 (31132)
ksanyi52 Creative Commons License 2019.12.30 0 0 31176

Akkor biztosan attól híztam én is el. Az előbb is elfogyasztottam egy banánt, már csak a jobban látás kedvéért!

Előzmény: Törölt nick (31174)
kavicsos64 Creative Commons License 2019.12.30 -1 1 31175

Hihhihihihihi  Én is ! Minden gyümölcs jöhet ! Sőt cseresznye, szőlő ,füge, datolya, banán , a nap bármely szakában ! Meg naponta többször is ,már reggel cseresznyével szoktam kezdeni vajas kenyérrel ! És ahogy érnek a gyümölcsök úgy követem az evéssel ! Még télen sem nélkülönözzük ,mert lefagyasztva esszük ,kilószám az őszibarackot ,cseresznyét, szőlőt !

Előzmény: Törölt nick (31174)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.30 0 0 31174

a tudomany jelenlegi allasa szerint 

ehizas, diabetes,  vernyomas ugyeben a fruktoz a legveszelyesebb hatoanyag

majdnem olyan karos, mint az alkohol

en sem vagyok kulonb, gyumolcsevo vagyok

fuggo

 

 

nincs felmentesem

masnak sincs

 

Előzmény: kavicsos64 (31173)
kavicsos64 Creative Commons License 2019.12.30 -1 0 31173

Akkor már rég halottak lennénk ! Ismered a mondást ? Láttál már szemüveges majmot ? Azért mert látásjavítót eszik ((::!! Úgy hívják banán ((::!!!

Előzmény: Törölt nick (31171)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.30 0 0 31172
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.30 -1 0 31171

vegulis...

 

mind kozott a gyumolcs maga mereg

 

a fruktoz tobbet art, mint a repacukor

 

kavicsos64 Creative Commons License 2019.12.30 -1 0 31170

Vegyszeres könyvekhez is hozzátudok jutni olvasás erejéig a zöld könyv sem akadály de olyan hely van kevés ahol meg tudod venni ! Infó hiába van ha a szert csak 120 km távban lehet vásárolni !

Előzmény: spapda (31168)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.29 0 0 31169

milyen lelkesedessel vettek "birtokba" a DDT-t, mikor megjelent nagyuzemileg (ahol szinten semmit nem tudtak rola)

hany rakos megbetegedes lett a rovarmentes burgonya nyoman

Előzmény: spapda (31168)
spapda Creative Commons License 2019.12.29 0 2 31168

Egy új hatóanyag fejlesztési, tesztelési és engedélyezési költségeit elnézve csoda, hogy még jelennek meg új szerek. Örülök annak, hogy ma már komolyabb engedélyezési procedúrán kell átmennie egy szernek, mint 50 éve. Így elkerülhető, hogy rajtunk, élesben legyen letesztelve egy-egy újabb hatóanyag. És még így is előfordulhat, hogy 20-30 év múlva már nem tűnik majd olyan jó ötletnek az adott szer kiskerti alkalmazása.

 

Az új szerek pedig sokszor ott vannak a polcon, csak senki nem veszi le onnét. Mondok egy példát: Cyflamid. Ha valaki megkérdezi, hogy milyen felszívódót fújjon lisztharmatra (alma, szőlő), egyből: csak a Topas maradt. Meg jaj de kár, hogy a Folicur Solo, a Topsin-M 70 és a Systhane már csak zöldkönyvvel kapható. A Cyflamidról pedig szó sem esik, pedig talán már 10 éve engedélyezett III. kategóriás szer a piacon, ráadásul saját tapasztalatom szerint még hatásos is. Még ebben a fórumban sem került elő a szer neve, csak 2 saját kommentemben.

Ezeknek az információknak sajnos utána kell menni, nem fog bekopogtatni minden hobbikertészhez a BASF, Syngenta vagy a Sumi Agro. Már csak ezért is érdemes olvasni a szakemberek rendszeres növényvédelmi előrejelzéseit (pl. Zsigó György hobbikertészekre optimalizált honlapját), mert ő is említést tesz új szerek megjelenéséről - ritka ünnep ez mindannyiunknak.

Előzmény: kavicsos64 (31166)
kavicsos64 Creative Commons License 2019.12.29 -2 1 31167

Ha még valami rovarölőt kivonnak már új szilvát sem kell ültetned a kukac úgy is megeszi ! A régebbi félvad szilvákból ki kell vágjak néhányat egy kertben, mert már a nyáron nem tudtam megvédeni ,tiszta kukac lett mire fél méretet elérte ,az egy szem Mospilannak mindkét szórása rajta volt de kevésnek bizonyult ! Én úgy látom eléggé lejtős lett ez a vegyszerezek pálya ,alternatíva nélkül ! Az még hagyján hogy a kertek tovább fogynak a faluban de a nagyüzemmel mi lesz ? Tixinos búzát eszünk ? Az ez évi búza nagy %-a toxinszennyezett lett kenyérnek alkalmatlan !!! Akkor ez az irány sem lesz jó, ha nem a vegyszer maradvány akkor rövid úton a gombatoxin nyír ki minket ,akkor inkább a vegyszer maradvány hátha azzal tovább élünk ! Nemrég olvastam ezzel kapcsolatban bő cikket az egyik mezőgazdasági szaklapban ! Most épp az Esca szőlő betegség cikkét olvasom !

Előzmény: spapda (31164)
kavicsos64 Creative Commons License 2019.12.29 -2 1 31166

De van nekem egy 92 éves ismerősöm az viszont azt mondta bizonyos gyümölcsök csak az elmúlt 30 évben lettek az ő fiatal korában sosem látott ! És bizony ezek a gyümölcsök a vegyszer kínálatnak köszönhetőek ,de ha most mindent ilyen tempóban vonnak ki ahogy a jövő évben is 20 féle vegyszernek mondunk búcsút akkor hogy lesz ? Alternatíva meg nincs ,az új szerek csak nagyon lassan gyűrűznek be ,márha akad új formáció ! A bió megoldások sincsenek sehogy dotálva, mi több olyan drágák, hogy azoknak az árain már bőven adnak gyümölcsöt, amit nem ver el a jég, nem tesz tönkre a gomba, nem lesz kukacos ! Értjük ám hogy káros néhány vegyszer de akkor újítsák fel ,vonják ki belőle a károsat ,vagy valamit kezdjünk már vele mert lassan majd nem lesz mit enni ! Naponta látom a nagyüzemi szereket ahogy változnak de a hatékonyságuk kissé alacsonynak számít az árukhoz képest ! És még a félrevezető felíratokról még nem is szóltam ,mert ilyen is van ,buktunk is vagy 2-3száz ezret ez miatt a nyáron !

Előzmény: spapda (31163)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.29 0 0 31165

+

Előzmény: spapda (31163)
spapda Creative Commons License 2019.12.29 0 1 31164

És mindezt mondom úgy, hogy idén derült ki a szilváimról, hogy szilvahimlővel fertőzöttek (besztercei mind), tehát meg vannak számlálva a napjaik (éveik). A megoldás az, hogy ültetek rezisztens fajtát, minél előbb. Lehet, hogy az nem lesz pont ugyanolyan ízű, de ha nem csinálok semmit, csak kesergek, akkor semmilyen szilvám nem lesz. A kertészkedésben nem garantált a 100% siker. Alkalmazkodnunk kell.

Előzmény: spapda (31163)
spapda Creative Commons License 2019.12.29 0 1 31163

Van, amivel nem lehet mit kezdeni. Változik az éghajlat vagy inkább klímaprofil, eltolódnak az évszakhatárok, változik a csapadékeloszlás, dőlnek a hőmérsékleti rekordok, a tengeri és légi fuvarozásnak köszönhetően pedig rekordsebességgel hurcoljuk be az itt természetes ellenséggel nem rendelkező rovarokat és gombákat. Ezek ellen egyedül az adott körülmények között életképes fajták telepítésével lehet védekezni. Lehet keseregni, de ez van. Vegyünk példát a filoxéra vészről, melyet eleinte nem vettek komolyan, aztán pl. a szénkénegezéssel próbálták a meglévő, jól megszokott rendszert fenntartani (jó drágán és nem túl hatékonyan), végül kiderült, hogy a változó körülményekhez előbb-utóbb muszáj az embernek is alkalmazkodni. Ma, amikor koccintunk pl. egy jó szekszárdi borral, nem fanyalgunk, hogy bezzeg 120 éve minden jobb volt...

 

Persze a dió természetes dísze minden rendes vidéki nagyobb kertnek (a mi házunk előtt is egy óriási példány ad kiváló árnyékot nyáron a háznak), és sajnálja az ember. De ahogy a filoxéra ellen sem volt más választás, úgy a gyümölcsösökben is fel kell ismerni, hogy új kihívások előtt a Kárpát-medence ilyen téren. Ezt nem lehet vegyszerrel megoldani. Feltartóztatni ideiglenesen (és költségesen) lehet, mint a filoxérát, de hosszútávon nem ez a megoldás. Az meg pláne nem, hogy ragaszkodunk olyan szerekhez, melyekről időközben bebizonyosodott, hogy nem bomlanak le rendesen, akkumulációra hajlamosak, karcinogének, mutagének, pusztítják a méheket stb. Nagyon olvasmányos és egyben elrettentő Dr. Darvas Béla cikksorozata erről a témáról, a DDT-től a PCP-n és glifozáton át a neonikotinoidokig (ha valaki képben van a kémiai növényvédelemmel kapcsolatban, ő mindenképp). A cikksorozatban említett szerek egy részét apám még permetezte a kertben, és nagyon örülök neki, hogy már senki sem permetezheti.

Előzmény: Törölt nick (31161)
kavicsos64 Creative Commons License 2019.12.29 -1 1 31162

Azokat én, amiket írt, nagy vonalakban megcsinálom de : az új betelepülő fajok ,gombák ellen szinte semmit sem érnek ,még a növény kondicionálása sem sokat ér ! A szerves trágyától a c-vitaminig elég sok mindent kipróbáltam túl pici a hozott eredmény ,még az élesztős permetezést fogom kipróbálni azt még nem próbáltam ! A szőlőimet a napokban megnyírkáltam olyan elő metszést tartottam hát van vagy 6 tőke halálom amiket az esca vitt el ,vagy épp tart lenyomva ,a tavasszal mindenképp a vadig vissza kell vágjam őket ha addig nem halnak meg tőből ! Ha áttelelnek akkor tavasszal újra oltom a nálam lévő fajtákból megint !

Előzmény: Törölt nick (31161)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!