Keresés

Részletes keresés

florg Creative Commons License 2009.10.08 0 0 702
Passacaglia a Dohány utcában, Szilágyi Szabolcs.
Előzmény: Bartloka (701)
Bartloka Creative Commons License 2009.10.08 0 0 701

sziasztok!

tudnátok hangszerészt ajánlani?

köszi: orsi

-Kulcsi- Creative Commons License 2009.10.06 0 0 700
Viszont én köszönöm szépen. Nekem kicsit segit a link.
Előzmény: r4hu (698)
florg Creative Commons License 2009.10.05 0 0 699
Ha nekem küldted, köszönöm, de több mint 20 éve fújok, és egyesekhez képest (Parker, Getz stb.) valóban kezdőnek érzem magam még mindig, de ennyire azért nem. :)
Előzmény: r4hu (698)
r4hu Creative Commons License 2009.10.05 0 0 698
Előzmény: florg (695)
florg Creative Commons License 2009.10.05 0 0 697
Vegyél vékonyabb nádat, és nem pusztulsz bele az első 10 másodpercbe.
Előzmény: -Kulcsi- (696)
-Kulcsi- Creative Commons License 2009.10.05 0 0 696
:-D Ez a forditott nádas story remek. :-D Akkor én a szerencsésebb fajtából való vagyok. Pedig elöl 2 hatalmas fogam van, (-olyan mint egy hódnak,vagy vakondnak) de tudtam énekeltetni szinte egyből. 3,5-ös náddal fújtam,mert nem volt kisebb.Remélem a levegőkapacitásomat fogom tudni növelni, mert kb. 10 másodpercig birok folyamatosan fújni hullámzás és halkulás nélkül egy hangot. (-legjobb esetben) Viszont magamtól nem jöttem volna rá szerintem egyhamar,hogy az alsó ajkat fel kell tenni a lenti fogakra és aztán arra támasztani a nádat.
Előzmény: florg (695)
florg Creative Commons License 2009.10.05 0 0 695
Ez mennyiben érdekes? Mindenki más, más a szájszerve, arcberendezése, más megy könnyen-nehezen.

Nekem pl. semennyire nem ment nehezen. Sőt, amikor megvettem az első csövet, és elkezdtem fújni (magamtól, otthon), alapból fordítva raktam rá a fejet (fölül volt a nád), és kiválóan elfújkáltam egy hétig, amíg a kezembe került egy könyv, ahol volt fotó a helyes módszerről. Sebaj, megfordítottam, és fújtam tovább.
Viszont van olyan ismerősöm, akinek tanár segítségével is hetekbe telt, míg egyáltalán meg tudta szólaltatni a hangszert. Ma profi szaxofonos.

Úgyhogy semmi jelentősége annak, mit, mennyi idő alatt tanulsz meg.Tanuld meg jól, és kész.
Előzmény: -Kulcsi- (694)
-Kulcsi- Creative Commons License 2009.10.05 0 0 694
Emlékszik-e még valaki arra,amikor kezdett saxofonozni? Kiváncsi vagyok, hogy nektek mennyire ment nehezen a nyelvvel való nádfojtás.?
ogyorgy Creative Commons License 2009.09.29 0 0 693
Sziasztok!

Van egy eladó Selmer Bundy alt szaxofonom, kemény tokkal, nyaklóval, fúvókával. Eléggé sürgős lenne, ezért most 95000 ft-ért kínálom ezen a héten. Esetleg egy lóra elcserélem. Ha valakit érdekel akkor a 06202555012-es számon tud hívni, üzenetet az ondrejo@freemail.hu címre tudtok írni.
-Kulcsi- Creative Commons License 2009.09.28 0 0 692
Jó lenne ez a Startone igy elsőre. A gond az ,hogy csináltam egy akácpad szettet, de még nem találtam rá vevőt. Úgy terveztem, hogy abból vennék hangszert. Tehát ha valakit érdekel képet tudok adni róla. Ami viszont jóhir, hogy 1,5órát tanulhattam egy tenoron, méghozzá tanártól. Azt mondta nem vagyok reménytelen. Féltem tőle,hogy nem fog tetszeni elsőre, vagy a kinlódás elveszi majd a kedvemet. -Nem igy lett... :-) Úgyhogy most szenvedek hangszer nélkül. :-S
Előzmény: florg (691)
florg Creative Commons License 2009.09.19 0 0 691
Ja, elnéztem.
Nem tudom, Startone-t nem ismerem, akármilyen is lehet. Egy tanítványom vett hasonló minőségű altot (Invotone), az elég jó.
Előzmény: -Kulcsi- (690)
-Kulcsi- Creative Commons License 2009.09.19 0 0 690
A Startone az olcsóbb -az csak 250Euró. A Thomann 100Euróval drágább. Ha olcsóbb lenne a Thomann , nem is gondolkodnék másikon.
Előzmény: florg (689)
florg Creative Commons License 2009.09.18 0 0 689
Nekem TTS 150 van, és nem érdekelnek a sznobok, jobb mint a Selmer Super Action-öm volt. Csúnyább ugyan, de szebb hangja van, és könnyebben intonálható. Egy tanítványomnak ugyanilyen van, az még talán kicsit jobb, mint az enyém. Gyenge pontja lehet a párna (gisznél ragadhat), de ez némi púder segítségével orvosolható.

Startone-t nem láttam még, de szerintem csak azért drágább, mert: 1.nem sajátmárkás 2. esetleg aranyozva van, míg a TTS csak polírozva és lakkozva.
Előzmény: -Kulcsi- (688)
-Kulcsi- Creative Commons License 2009.09.18 0 0 688
Sziasztok! Mostanában jutok el anyagilag a hangszervásárláshoz. Kérdezném, hogy szerintetek mivel járok jobban. Van Startone STS-75 250Euróért, van Thonamm TTS-150 350Euróért. Abban az esetben, ha az olcsóbbikat veszem meg, több pénzem marad a tanárra, de a hangszer viszont lehet gyengébb minőségű. Vajon melyik ér többet-egy jobb hangszer kevesebb oktatási órával, vagy egy olcsóbb hangszer több órával. Jelenleg ezen gondolkodom. Florg, Te biztosan tudsz valami jót javasolni. :-)
florg Creative Commons License 2009.09.14 0 0 687
ELLOPTÁK Ágoston Béla (Zuboly, Agostones,...) amerikai Selmer márkájú, arany színű alt szaxofonját szeptember 11-én Budapesten. Gyári száma: 828656
Ha bármit tudsz, kérlek, szólj a következő elérhetőségeken!
thezuboly@gmail.com, 20/344-8085
Valamint, légy szíves, te is tedd ki az üzenőfalra és küldd el levélben minden zenész, hangszerész hangszerkereskedő ismerősödnek, hogy minél nagyobb esély legyen a hangszer megtalálására! Köszi.
Fotót itt láthatsz a hangszerről:
http://www.myspace.com/agostonbela
http://www.myspace.com/thezuboly
florg Creative Commons License 2009.08.12 0 0 686
Oda van írva.
Előzmény: TheKill (684)
florg Creative Commons License 2009.08.12 0 0 685
Ki-mit szeret. Próbálgass. Vagy, ha bejön a java, maradj annál.
Előzmény: TheKill (683)
TheKill Creative Commons License 2009.08.12 0 0 684
http://petethomas.co.uk/saxophone-laugh.html Ez tetszik. Meg tudnád mondani, hogyan kell csinálni? :D
TheKill Creative Commons License 2009.08.12 0 0 683
Értem.Köszi az oldalt. Mindjárt átnézegetem. Amúgy a tapasztalatod szerint nádakból melyik a legjobb márka? Nekem most Vandoren Java van.
florg Creative Commons License 2009.08.12 0 0 682
Igen, fújni kell, de attól még szaxofon nem ment tönkre.

Oldalt nem tudok, de szerintem Google jó barátod lesz a témában.
Ilyen oldalakból van szép számmal: http://www.petethomas.co.uk/
Az ember még tippeket is ad, akár karbantartás témában is, persze nem tudom, mennyire megbízható, csak első találat volt a Goggle-ban.

Az utolsó mondatot pedig inkább rábíznám a tanárodra, az ugyanis nem oldható meg egy topik keretein belül.
(Amúgy improvizálni úgy kell, hogy az ember figyelembe veszi a játszott zenemű akkordmenetét és stílusát/műfaját, majd a megfelelő hangokat a megfelelő sorrendben alkalmazva megpróbál az adott harmóniamenetre egy új dallamot játszani, lehetőleg egyénit és eredetit.;))
Előzmény: TheKill (681)
TheKill Creative Commons License 2009.08.12 0 0 681
Értem. Mondjuk 13 évesen nem hiszem, hogy pont a vigyázás járt volna a fejemben. Persze, tudom, hogy meg kell becsülni, de ha egyszer fújni kell, akkor fújni kell. Igen, jó lenne megtanulni a karbantartását, de nem magyarországi vagyok, és nincs is senki a közelben, aki profi szinten űzné, vagy egyáltalán konyítana egy kicsit hozzá. Tudsz ajánlani valami jó szaxis oldalt? Még olyan is kellen, mint pl ez www.flutegirl.ca
Szóval, hogy legyen a háttérzene.És még azt is meg szeretném kérdezni, hogy hogyan kell ipmrovizálni. Mármint mi az alapja, mit kell figyelembe venni és stb. Köszi a választ.
florg Creative Commons License 2009.08.12 0 0 680
Nem hiszem, hogy nem fog sok évet kibírni. Semmivel nem rosszabb egyik sem, mint a márkás cuccok, csak esetleg nem olyan szép a kivitelezése. Ugyanazon a gyártósoron készül mindegyik, csak másik műszakban, és más minőségellenőrzéssel.
A Stagg is kibírta volna tovább, gondolom, ha jobban vigyázol rá. A szaxit nem lehet szétfújni, az a trombita. Persze a tengelyek elkophatnak (javítható), a rugók elfáradhatnak (javítható/cserélhető), a párnák is elhagyják magukat egy idő után (cserélhető), de a cső majdnem örök (kivéve, ha hőkezeléssel hazavágják).
Sajnos a szaxofon egy olyan hangszer, ami rendszeres karbantartást igényel, aminek az ára viszont a csillagos eget veri, és ezért meggondolja az ember kétszer is, hogy egy 80000 forintos szaxit generáloztasson 60000-ért, vagy vegyen egy újat.
A másik megoldás, hogy az alapvető karbantartást (olajozás, beállítás stb.) megtanulja az ember, és otthon elvégzi, ezzel jelentősen kitolva a szaxi élettartamát. Persze, ez nagy dilemma, hogy akkor kivesszük a mester kezéből a munkát, és éhen hal, vagy ilyesmi, de fölháborító árak mellett ezt a szempontot én nem annyira tudom figyelembe venni. Különösen abban az esetben, ha a hangszer nem termel pénzt, csak tanszer, vagy hobbi.
Előzmény: TheKill (679)
TheKill Creative Commons License 2009.08.12 0 0 679
Köszi a választ. Amúgy nagyon szép, a hangja kicsit erős. Ezek szerint nem fog sok évet kibírni, ha kínai? Előtte Staggem volt, de már meg sem szólal szegény.
florg Creative Commons License 2009.08.12 0 0 678
Kínai. :)
Előzmény: florg (677)
florg Creative Commons License 2009.08.12 0 0 677
Mint minden kímai. Lehet akár jó is.
Előzmény: TheKill (676)
TheKill Creative Commons License 2009.08.12 0 0 676
Sziasztok!
Kb. 2,5 éve szaxizom, most nemrég, olyan 3 hete vettünk egy újat. Trevor James "The Horn Classic". A zenetanárom szerint fuvolákban nagyon jó márka, viszont szaxiba még nem hallott róla. Ti mit gondoltok erről a márkáról?
Jra Creative Commons License 2009.08.09 0 0 675
Ahoj, Ahoj.
A dobolós kérésemet feltettem a dobolósos topikba. (Fogalmam sem volt, hogy létezik ilyen. Utánanézni meg lusta voltam.)
Viszont közben valahol meghallgattam egy nótát és igencsak megtetszett. Az a címe, hogy Budapest, Budapest te csodás.
Ha valakinek megvan a kottája elektronikus formában és nem esne nehezére e-mail-ben megküldeni, nagyon hálás lennék érte.
Nem egy bonyolult nóta, de pontosan akarom megtanulni, nem csak simán hallás után, mert akaratlanul is előfordulhatnak pontatlanságok.
Az emil címem: jarabika@gmail.com

Előre is köszi: Jara

florg Creative Commons License 2009.08.07 0 0 674
"amiről elég sok negatív véleményt hallottam hogy semmiképp ne vegyek olyat."

Ami persze egy sznob hülyeség.

Kínai van 80-100 körül nagyon jó, Thomannál a sajátmárkás, 3 év garival, semmi gond vele. 70 körül is van már jó kínai cucc itthon is.
Ennyiért nézhetsz használtat is, akár találhatsz jót is, nagyon sokan áron alul szabadulnak a hangszerüktől, körül kell nézni az expresszen meg a vaterán, meg hasonló oldalakon.
Előzmény: akosremi (673)
akosremi Creative Commons License 2009.08.07 0 0 673
hali!
Szaxofont szeretnék venni és érdekelne a véleményetek hogy 100ezer forint környéki árért mi a legjobb választás. Alt szaxofont szeretnék. Ez lenne az első szaxofonom de már van fúvós zenei tapasztalatom jó pár év.
Arra már rájöttem hogy használt hangszerben érdemes gondolkodni mivel ennyi pénzért újat csak kínait kapok, amiről elég sok negatív véleményt hallottam hogy semmiképp ne vegyek olyat.
Szerintetek érdemes valamelyik környező országba átmenni hangszerért? És ha igen hova?

előre is köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!