Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.02.10 0 0 6772
Elég hülye egy következtetés. Sajnos, ehhez a színvonalhoz nem tudok csatlakozni.
Előzmény: többedik (6770)
TomDantes Creative Commons License 2010.02.10 0 0 6771
Javítsatok ki ha tévedek, de ügye a Dukász képnél, mindig azt mondják hogy nem illik oda, mert nem való a foglalatba. Nem az volt ott eredetileg. Most azt nem nagyon hiszem, hogy elkészítik a koronát, és akkor rögtön beleszuszakolnak egy olyan képet ami nem való oda.

Révai Péter szerint meg, ott Mária képe volt . Bizonyára Révai igazat mondott, és a Dukász kép, ez logikus, Révai után került a koronára .


Viszont, a zománcképeknél, az olyan spekulációk: hogy Buda meg Attila is rajta volt ...na persze. Ezzel azt akarják igazolni ,hogy a korona sokkal régebbi. Mert Géza helyére akarják valamelyiket , Géza pedig uralkodott : 1074 – 1077
többedik Creative Commons License 2010.02.10 0 0 6770

Vagyis nincsennek javítási nyomok a koronán. Vagyis gyárilag ott volt a Dukasz kép. Vagyis a koronaszakértők megvezették az egész országot.

 

Értem.

Előzmény: Törölt nick (6769)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.10 0 0 6769
Nem kell az ellentmondásaidra felhivni a figyelmed. Amit közölsz, az egészen egyszerűen alaptalan.
Előzmény: többedik (6768)
többedik Creative Commons License 2010.02.10 0 0 6768

Én meg arra kértelek, hogy magyarázd meg ellentmondásmentesen a látható korona kapcsán felmerülő kérdéseiket.

 

És ha ez nem megy, akkor azzal is megelégszek, ha az én magyarázatomban rejlő ellentmondásokra felhívod a figyelmem.

 

És ha ez sem megy, akkor lécci ne kérjél tőlem digitális fényképet az 1618 előtti korona hátsó nézetéről.

Előzmény: Törölt nick (6767)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.10 0 0 6767
Erre kérdeztem rá a 6763-ban, de ezek szerint ráhibáztam.
Előzmény: többedik (6766)
többedik Creative Commons License 2010.02.10 0 0 6766

Olyat ne keress.

 

De én szivesen elolvasom a te verziódat. Pláne, ha forrásokkal is alátámasztod.

Hátha épülésemre szolgál.

Előzmény: Törölt nick (6765)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.10 0 0 6765
Szívesen visszaolvasok, de add meg a hozzászólásokat, amelyekben a Mária-kép összerepedezésének forrásai vannak.
Előzmény: többedik (6764)
többedik Creative Commons License 2010.02.10 0 0 6764
Ha kiváncsi vagy a "költés" folyamatára is, akkor már nem tudlak megkimélni a visszaolvasás kényszerértől.
Előzmény: Törölt nick (6763)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.10 0 0 6763

Ha én költök egy másik mesét, amibe beleszövöm a megismerhető adatokat, akkor az is igaz lesz?

Előzmény: többedik (6762)
többedik Creative Commons License 2010.02.10 0 0 6762

"Egy ˝szerintem˝ talán még ennek a megállapításához is kevés lesz."

 

(A tegnapi válaszomat elvitte a net ördöge.)

Nos, a témát alaposan kitárgyaltuk pár hónapja, sajnálhatod, hogy lemaradtál, de akár vissza is keresheted.

Az indoklások nélkül röviden a (bennem) kiforrott történet.

 

Kiindulás: volt a Szent Koorona Mária képpel, és volt egy Dukasz-diadém.

 

A korona  leesett egy ló hátáról 1304-ben. A másfél méteres zuhanás után a taró külső falához ütődött, pont a Mária képnél. A kép összerepedezett, de nem esett ki, hisz csak tiszta nyomóigénybevétel jelentkezett.

Nem így a két mellette levő kép. Ott hajlítás (huzás-nyomás) miatt a képek kiperegtek.

Ezt követően a koronán egy ötvös alapos munkával kicserélte a két tönkrement képet Konstantinra és Geobitzasra.

Ezután az óvatos használat miatt a koronával hosszú ideig nem történt semmi, a repedezett Mária kép is megmaradt.

1618-ban (?) a korona ládájának a kulcsa Budán volt. Ez akkor derült ki Pozsonyban, amikor a szertartás (királyné koronázás) közeletével már nyitni kellett volna a ládát. Zavar keletkezett, szétfeszegették a ládát, eközben forgatták is. Na, ezt már nem bírta a Mária kép, kipergett. Így nem lehetett koronázni, a hiányt mindenki láthatta volna. Gyorsan előkerítettek egy ötvöszt, és a Dukasz diadém utolsó képét durván felerősítették a koronára a hiányzó Mária kép helyére.

 

Előzmény: Törölt nick (6732)
odovaker Creative Commons License 2010.02.09 0 0 6761

A Szent Korona apostolképeinek eredeti és átrendezett sorrendje; 

 

http://www.borbolajanos.com/  

Akozs Creative Commons License 2010.02.09 0 0 6760

Tisztelt Tara Nova!

 

Kérem, hogy a vendégkönyv pontos adatát közölni szíveskedjen.

 

Üdvözlettel: akozs

Előzmény: TaraNova (6752)
TomDantes Creative Commons License 2010.02.06 0 0 6759
Azzal küzd.
Előzmény: Törölt nick (6758)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.06 0 0 6758
Ha ezt tényleg nekem írtad, akkor nagyon komoly orvosi problémákkal küzdesz.
Előzmény: TaraNova (6756)
TomDantes Creative Commons License 2010.02.06 0 0 6757
,,Logikus! Aki ismeri a forráselemzést, és adatokat tud, az már nem is ismerheti a történelmet..."

Pontosan így van. Aki nem ismer adatokat, forrásokat, az nem is ismeri az adott témát.


,,A történelem, nem Homérosz írta művek"

Senki sem mondta hogy az.

,,Nagyon sok ókori főleg görög könyv okozott problémát, a történészeknek, mert nem tudták, hogy most az színmű... vagy történetiséget elbeszélő dokumentum volt!"

Ilyen sose volt. Aki nem hülye az tudja, hogy mi a színmű és mi az elbeszélő dokumentum.


,,Sajnos, az írott emlékek 90%-a szépirodalmi alkotás, ami emberek szórakoztatására készült! Ezért nehéz a történetiség kutatóknak a munkája, és az ilyen könyveket figyelmen kívül kell hagyni! Pl. a gesztákról sincs ez még kizárva!"

Honnan veszed ezt a pontos számot?

,,Persze lehet, hogy majd 5000 év múlva Romeo és Julai tragédiáját majd a veronai királyi családokban történ súlyos tragédiaként fogják értékelni, és két ellenséges uralkodóház kibéküléseként!"

Senki nem fogja így értékelni.
Előzmény: TaraNova (6756)
TaraNova Creative Commons License 2010.02.06 0 0 6756
Logikus! Aki ismeri a forráselemzést, és adatokat tud, az már nem is ismerheti a történelmet...

A történelem, nem Homérosz írta művek... Hanem egy kereső, kutató munkán alapuló bizonyíték gyűjtés, és egy erre épülő történetiség láncba fűzése!

Azokat a történelem könyveket, amikben nincsenek a bizonyítékok, és hogy milyen ellenérvek vagy lehetőségek vannak még feltüntetve, az nem történelem könyv!

Nagyon sok ókori főleg görög könyv okozott problémát, a történészeknek, mert nem tudták, hogy most az színmű... vagy történetiséget elbeszélő dokumentum volt!

Sajnos, az írott emlékek 90%-a szépirodalmi alkotás, ami emberek szórakoztatására készült! Ezért nehéz a történetiség kutatóknak a munkája, és az ilyen könyveket figyelmen kívül kell hagyni! Pl. a gesztákról sincs ez még kizárva!

Persze lehet, hogy majd 5000 év múlva Romeo és Julai tragédiáját majd a veronai királyi családokban történ súlyos tragédiaként fogják értékelni, és két ellenséges uralkodóház kibéküléseként!
Előzmény: Törölt nick (6755)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.06 0 0 6755

Ezeknek mondhatod...

Ezeket nem érdekli a történelem. Ezek jobban tudják a történelmet.

 

Ez egy pszichológiai betegség.

Előzmény: TomDantes (6754)
TomDantes Creative Commons License 2010.02.05 0 0 6754
Az első magyar király: I. Szent István. Előtte ilyen nem volt. Tudod: Stephanus rex .

Azaz István király. Levente rex nem volt.
Előzmény: TaraNova (6752)
enkies Creative Commons License 2010.02.05 0 0 6753
Hűűűűűű!!! ..a zannnyamindenit!!!
Vajon ki kiáltotta királyá?..mikor?...hol?...ki koronázta meg...kinek a nevében?...
egyáltalán ki a csuda akar lenni ez a király?
Hol született, kinek a gyermeke???
(Itt mist olyan "csekélységekről" ne is beszéljek, hogy "kissé" nehezen tudom elképzelni, hogyan is "mukodik" majd egy olyan királyság, ami egyszerre alkotmányos is, abszolút is!!!)
Előzmény: Watchdog (6751)
TaraNova Creative Commons License 2010.02.05 0 0 6752
A konstantinápolyi könyvtárban van egy vendégkönyv!

Ebbe jó pár bejegyzés született, Okos vagy Bölcs satrandzs, vagyis sakkmesterekről, született rovásírásos emlék, két keresztény szerzetestől is! És egy ajándékozási bejegyzés I. szent Levente magyar királyról is, i.sz. 300 környékéről! De erről a könyvtárt kell kérdezni, nem engem! A probléma velük csak annyi, hogy a dátumok majd 300 évvel öregebbek, mint lehetnének!
Előzmény: Watchdog (6751)
Watchdog Creative Commons License 2010.02.05 0 0 6751
Előzmény: TomDantes (6750)
TomDantes Creative Commons License 2010.02.03 0 0 6750
I. Levente király? Én még I. Levente királyról nem halottam. Volt pár István, László, Károly, Béla, Ferdinánd, Mátyás, János, Péter, Aba Sámuel, Géza, András, Lajos, Lipót, Ferenc, József, Mária Terézia, Kálmán, Imre, Zsigmond, Albert, Ulászló , Rudolf, Miksa .

Ilyen nevekre emlékszem, azt hiszem nem hagytam ki senkit. Levente az nincsen.
Előzmény: TaraNova (6748)
Watchdog Creative Commons License 2010.01.23 0 0 6749
... ezzel a kecske is jóllakott, a 2000 forint is megmaradt :-)
Előzmény: TaraNova (6748)
TaraNova Creative Commons License 2010.01.23 0 0 6748
Én választ adok rá... valószínű Rudabányából fog származni, i.sz. 300-ból és szent Levente királyunk koronája volt!
TaraNova Creative Commons License 2010.01.23 0 0 6747
Tudjátok, a A Jeruzsálemi Apostoli Szent Korona (mert Jeruzsálem apostolságára, tették le a királyaink a pálos papi esküt! (lásd királyi eskütéétel)) Aranyból van!

És aranyból van minden egyes drágább pénzérme, rajta évszámmal és uralkodóval, ezzela numezmatika foglalkozik!

Minden egyes bányászott arany, meghatározott szennyezőket tartalmaz, bányá, és ötvös mesterek módszerei alapján!

Ezrelék pontossággal meghatározhatóak az összetételek pusztán spektrum analizátor segítségével! Valamelyik műszaki egyetemen vagy főiskolán 2000 forint ellenében, örömmel meghatározhatnák a szennyező anyag lenyomatát, illetve minden egyes alkatrészének! Még csak roncsolni sem kell hozzá...

Majd összevetni a világban található aranytárgyak és érmék anyagával...

És levonni a következtetést! Miért nem tették meg eddig?! Jókérdés.. nagyon nagyon jó kérdés!
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.22 0 0 6746
Bárcsak ìgy lenne!
Előzmény: Akozs (6745)
Akozs Creative Commons License 2010.01.22 0 0 6745

Tisztelt Scytha!

 

A hozzászólásaimban források, adatok és azok tanúságtétele volt olvasható.

Mégegyszer köszönöm az Önnel való beszélgetést és a fentiekkel való fáradozásait.

 

Üdvözlettel: akozs

Előzmény: Törölt nick (6744)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.22 0 0 6744

A mondatai valóban jól érthetők voltak, csupán a mögöttük rejlő gondolatmenet nélkülözte a logika elemi szabályait. Így vált az önnel való társalgás elkedvetlenítően értelmet vesztetté. De látom, önt ez csöppet sem hozza zavarba.

Megbocsásson, ha nem kívánok erre több időt pazarolni, bár, őszintén reméltem, hogy az ön gyűjtői precizitása közelebb visz majd engem is a Szent Korona történetének alaposabb megismeréséhez. Sajnálom, hogy csalódnom kellett.

Előzmény: Akozs (6743)
Akozs Creative Commons License 2010.01.21 0 0 6743

Tisztelt Scytha!

 

 Mondataira jól érthető mondatokkal válaszoltam.

 Érthetetlen és sajnálatos az ezzel szembeni rá nem szolgált szavakkal leírt elutasító elhatározása, de tiszteletbe tartom.

 Ezentúl nem várom az Önnek adott megjegyzés viszontválaszát.

 

Üdvözlettel: akozs

Előzmény: Törölt nick (6742)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!