Keresés

Részletes keresés

tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.09 0 0 54

Szerintem ezeket a vizes dolgokat a penészesedésetekkel felejtsd el, másfelé tapogatózz inkább.

HÁny dbA-t ír a hangjára? A daikiné 16, ez az emberi fül számára már szinte hallhatatlan, még nálunk is. Mi egy faluban lakunk, ráadásul olyan utcában, ahol zéró forgalom van napközben, éjjel meg pláne...itt síri csend van, max. néha egy-egy kutya ugat bele...és még így is közel kell mennem, hogy halljam, hogy működik, amikor alapjáraton megy....ha feljebb kapcsol, akkor halvány súgást hallasz, még éjjel álmodban, illetve míg nem alszol, addig sem zavaró, nagyon figyelni kell rá...

 

Az a k2fron által javasolt is jónak tűnik, mondjuk a hangját nemtom mennyi.

Előzmény: ancsa6868 (52)
ancsa6868 Creative Commons License 2007.12.09 0 0 53
Bocs nem kínai hanem japán találmány.
ancsa6868 Creative Commons License 2007.12.09 0 0 52
szia ez itt akkor alevegő tisztító oldala.Nemtudtam hogy mit jelent az off hogy ezek szerint azon az oldalon ahol levegőtisztító van csak arról lehet beszélni.Akkor itt mondom neked,hogy a NIKKEN nem elírás volt hanem egy új kínai dolog amiben levegő tisztító a pi víz meg mágneses dolgok vannak és hatásosak.Na mondjuk a levegőtisztítóról csak akkor győződhetsz meg ha próbálod is.Egyébként halk de ezt igazán csak akkor tudod mennyire ha este a csöndben halgatod meg,amikor alszotok.Ez is autómatikusan turbóra kapcsol ha szennyezettebb a levegő kiszűri a tv telefon stb káros sugarait,ezeket mondják.Voltam előadáson de a hosszútávú tapasztalat lenne a legjobb ha attól hallanám aki használja.
Előzmény: tunderlala-3 (51)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.05 0 0 51

Köszönöm....szóval akkor akár mindig mehet ilyen üzemmódban ezek szerint...

Örök életet úgy értettem, hogy azért addig tartson ki az negatív-ion cucc benne, ameddig maga a szerkentyű is....remélem, nem egy-két év lesz azért... ha már 3 év garit adtak rá.

Előzmény: k2fron (50)
k2fron Creative Commons License 2007.12.05 0 0 50
Ez nekem is eszembe jutott, de nem nagyon tud elromlani mert lényegében elég "egyszerű" valami, végül is feszültség kell hozzá ( a konnektorból :) nincsenek benne forgó, vagy kopó alkatrészek...
Ezt találtam:

" A légtisztító berendezésbe beépített légköri ionizátorok hálózatból nyerik a tápfeszültséget, melyet nagy egyenáramú feszültséggé alakítanak, majd ez a feszültség csatlakozik egy vagy több nagyon hegyes tűhöz. Természetes, hogy ha a feszültség igen nagy, az áram nagyon alacsony, így nem fenyeget az áramütés veszélye érintéskor. Ezek a nagy feszültségek az elektronokat a szó szoros értelmében meggyorsítva átpréseli a környezet légkörbe a hegyes tűkön keresztül. Ezek az elektronok azonnal rátapadnak a közeli gáz molekulákra és átváltoznak negatív ionokká. A negatív ionok nagy sebességgel ütköznek a helyiségbe és néhány perc alatt a levegő ionizálódik jó értékkel (cca. 1500 ion köbcentinként).
:)

De biztos, hogy nem örökéletű, minthogy egyetlen háztartási berendezés sem az...
Előzmény: tunderlala-3 (49)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.05 0 0 49
Negatív ion generátorral kapcsolatos lenne a kérdés....mert hogy nekem fogalmam sincs, hogy müxik ez, viszont a hatás tetszik...de ez egy szabadon választható opció rajta, tehát vagy használod, vagy nem...na és itt lenne a kérdés, de nagyon fogsz röhögni, tudom...:DHa ezt én folyamatosan használom...."nem fogyhat el"?? :o :(...nah....lehet mulatni.:DDD Szal. ez az izé, ami ezt okozza/előállítja, vagynemtom hogy hozza létre, ez örök életű? Még évek múlva is fog működni, ha folyamatosan így járatom?
Előzmény: k2fron (48)
k2fron Creative Commons License 2007.12.05 0 0 48
Hát a"műszaki téren" elég tág fogalom, de a kisdobos ott segít ahol tud... :-)
Előzmény: tunderlala-3 (47)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.05 0 0 47
műszaki téren mennyire vagy ott??? :p Kérdeznék egy tuti nagy marhaságot....:s :D
Előzmény: k2fron (46)
k2fron Creative Commons License 2007.12.05 0 0 46
:-)))
Előzmény: tunderlala-3 (44)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.05 0 0 45
Mielőtt vettük a daikint, addig itt a nappali részen nem volt semmiféle légtisztító...viszont mondtam, hogy a két gyerekszobában már régóta müxik, az egyikben salin, a másikban airwolf....és ha innen bementem a gyerekszobákba, akkor ott szintén NAGYON észrevehetően más volt a levegő...sokkal tisztább, frissebb, mint itt volt...és érdekes, hűvösebbnek is lehetett érezni, különösen abban a szobában, ahol a Salin volt...a mai napig is...mintha kicsit hűtene...nemtom mitől van ez az érzés....
Előzmény: k2fron (43)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.05 0 0 44

Sztem. nem reklámduma.....ezt így pontosan nem tudnám megfogalmazni, mármint, hyog frissebb vagyok-e (illetve frissebbek vagyunk-e) tőle, de ha be van kapcsolva a negatív ion generátor (amit egyébként a "relax" jelű gombbal lehet a távirányítón indítani, szóval szerintük inkább pihentető/nyugtató), akkor érezhetően más a levegő még az egyébként őáltala megtisztított levegőnél is....olyan más érzés...jó.:)

 

És csütörtök óta ma vettem elő a porszívót először, már csak úgy megszokásból végigmentem vele a nappali részen....hát ilyen még nem volt, hogy ennyi ideig ne kelljen porszívózni....port még most sem töröltem, mert a lakkfekete lcd tv-n sincs semmi....ma kedd van....csütörtökön volt legutóbb takarítva.:p

Előzmény: k2fron (43)
k2fron Creative Commons License 2007.12.04 0 0 43
Tényleg érezhetően más a levegő, annyira érezni? Ez jól hangzik... :)
Azt is írják, hogy frissebbnek érzi magát az ember tőle.
Előzmény: tunderlala-3 (42)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.04 0 0 42
"Ioncsináló" most is megy, annyira más (jó) levegő van ilyenkor:)
Előzmény: k2fron (40)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.04 0 0 41

Szerintem vedd meg, biztosan jó lesz....de én a helyedben nem azt venném, amit linkeltél, hanem a másik variációt, amiben vannak a szenzorok és az automata üzemmód....az sztem. jó rajta, kb. 20e a különbség, ha jól emlékszem, én azt venném.:p

 

Előzmény: k2fron (40)
k2fron Creative Commons License 2007.12.04 0 0 40
Szia.
Asszem két év a gari, a HEPA szűrőt kb. évente kell cserélni (kb. 6 ezer Ft)
A fertőtlenítős UV lámpát értelemszerűen, ha kiég az is kb. 6 ezer, a fotokatalikus (vagy mi a szösz) szűrő pedig öntisztuló, az "ioncsinálót" nem kell cserélni, a HEPA előtti szűrőt meg házilag ki lehet tisztítani...
Asszem valami cseh gyártmány lehet, de láttam már orvosi eszközöket forgalmazó internetes áruházakban is, tehát olyan rossz nem lehet... :)
Előzmény: tunderlala-3 (39)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.04 0 0 39

Ja, ez milyen gyártmány amúgy? És mennyi garit adnak rá? Majd annak is nézz utána, hogy a szűrőket mennyi időnként kell benne cserélni és adnak-e hozzá pótot.

A daikinban a bio-antitest szűrőt, ami a vírusokat-baktériumokat irtja ki évente kell cserélni, ez olyan 9-10 ezer Ft. Tehát ez éves költség. VAn benne egy másik cserélendő szűrő is, hirtelen nem jut eszembe a neve... Ebből van benne egy, amivel most is üzemel, és még plusz hetet adtak hozzá grátisz, ez 35 ezer Ft értékű csere szűrő, gyak. ajándékba. Ezt is évente kell cserélni benne, úgyhogy most az a szűrő 8 évre elegendő mennyiségben van betárazva.:p És 3 év garancia van rá.

Előzmény: k2fron (37)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.04 0 0 38
Szia, na megnéztem, ez tök jól hangzik, és nagyon jó árban van!:p VAn ott egy másik ugyanez a  márka, fekete, Oxygen névre hallgat, az már kb. az, mint a daikin, van rajta automata üzemmód, szag és porszenzor és ezek alapján magának állítja be a szüks. működési módot....az is jó árban van, olyan 80 körül, ha jól emlékszem...sztem. jól jársz vele, akár allergiás vagy, akár nem....a tiszta levegő mindenkinek jót tesz.:p :)
Előzmény: k2fron (37)
k2fron Creative Commons License 2007.12.04 0 0 37
OK, köszi, jó éjt...
Előzmény: tunderlala-3 (35)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.03 0 0 36
Ja még annyi, van olyan, hogy legtisztito.lap.hu, ott is tudsz nézelődni....láttam ott olyasmit, mint a daikin, de olcsóbb volt, már 80 körül...mondjuk nem emlékszem, mennyire volt hangos, mert ennek zéró hangja van.:p
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.03 0 0 35

Okés, holnap megnézem. Most éppen karácsonyi bevásárolok a neten, játék és könyv után túrok...mind3 gyerek itthon van, mivel betegek, így napközben az orruk előtt ilyen oldalakat nem akarok nézegetni, mert akkor lelőve a christmas feeling...:D

Szóval erre vannak szánva az éjszakák mostanában.:p

 

HOlnap nézem....jó éjt!:)

Előzmény: k2fron (34)
k2fron Creative Commons License 2007.12.03 0 0 34
Ja, és teszten még nem voltam, most karácsony táján inkább kihagynám...
Ilyenkor év végén már mindenki dilis, az orvosok is... majd jövőre...
Előzmény: tunderlala-3 (30)
k2fron Creative Commons License 2007.12.03 0 0 33
Nna, ezt sikerült összehozni :)
Ez a típusa:
Avair MLT-180A légtisztító/légsterilizátor
Előzmény: tunderlala-3 (31)
k2fron Creative Commons License 2007.12.03 0 0 32
Azt nem tudom még eldönteni,hogy légmosót vegyek (amiben a víz tölti be a szűrő szerepét. pl. venta) vagy olyasmit, mint a tiétek hepa szűrős, uv fényes, ionizátorost (azt írják ezekről, hogy alaposabban szűr mint a vízes, ergo allergiásoknak jobb...
Ki is néztem ezt:

www.electroworld.hu/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/store-electroworldHU-Site/hu_HU/-/HUF/El_DisplayProductInformation-Start;pgid=u.mz6oZKmHJSR0Ej4LVBwx1z0000grsPIGn3?ProductID=SiTD4QFHuF0AAAEOpLgkfsOf&CatalogCategoryID=T1_D4QFH5jkAAAEP3wUisBqN
Előzmény: tunderlala-3 (31)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.03 0 0 31
Ja és az még hozzá tartozik, hogy a konyha-étkező-nappaliban padlófűtés van, ezért a fűtési szezonban ez "nyomja" a port felfelé, ilyenkor észrevehetően több por van, mint fűtési szezonon kívül....és így sincs por már csütörtök óta...és ma már hétfő van.:p
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.03 0 0 30

Hát az biztos....amikor néha nagyritkán ott járunk, szabályosan BÜDÖS van...bocsi.... És az a kosz mindenhol a házak falán, borzalmas....persze az is a levegő miatt olyan. :(

Akkor ezek szerint nem voltál még teszten, ha jól értem...ugye? Akkor mielőtt bőrgarnitúrára adnátok a fejeteket, csináltasd meg, és persze amit írtam az előbb, olcsóbb ennél még az is, ha csúcsminőségű légtisztítót veszel.

 

Amúgy mi jelenleg EGerszalókon lakunk, itt építettünk cs.házat...előtte Egerben laktunk egy 4sávos, elég forgalmas út mellett....én abban bíztam, hogy itt majd jóval kevesebbet kell takarítani, mert kevesebb lesz a por, mivel itt érezhetően tisztább a levegő, mint EGerben....de sokkal nem csökkent a lakásban lévő por Egerhez képest.

Ez tudod mikor lett észrevehető? MÁrmint, hogy drasztikusan kevesebb lett a por idebent...amikor elkezdtem ruhaszárító gépet használni.:p KOmolyan meglepő, mennyi szösz marad a szöszgyűjtőjében csak egyetlen szárítás után is...egyébként ez mind belekerül a lakás levegőjébe, ha bent szárítasz, és ezek alkotják az igazi pormacskákat, amik  a padlón tudnak keringeni....a bútorokra leülő por más, az tényleg az "igazi" por és szennyeződés, de a porcicák szerintem a rengeteg ruhából-textilből kikerülő "por"...próbáld ki egyszer, amikor süt a nap, a fényben rázd meg mondjuk az ágyneműt...mindenből jön, ebből lesznek a porcicák...szóval szerintem nem a bp-i piszkos levegő a főbűnös a porcicáidban.

 

A légtisztító rengeteget javít a helyzeten, ez biztos! EGy kisebb teljesítményű, kevesebb tudású is. A gyerekszobákban már régóta megy az airwolf és a salin....ott SOKKAL kevesebb por van, mint a lakás többi részén...míg máshol már pár nap alatt észrevettem, hyog porosodnak a bútorok, és főleg az elektromos készülékek, pláne, amelyiknek fekete "háza" van, addig a gyerekszobákban hetente egyszer bőven elég volt port törölni. Erre egyébként sztem. a Pronto portörlő pamacs a tuti, abszolút semmi port nem ereszt vissza, amikor törölsz vele, és pillanatok alatt lehet vele dolgozni, nagyon jó.:p

 

A Daikin múlt hét csütörtökön érkezett meg, ez mosta konyha-étkező-nappaliban van nappalra, éjszakára pedig a mi hálónkba szoktam berakni...szóval itt a nappali részen sem megy folyamatosan 24 órán keresztül, de már most látom, hogy nagyon profi, mert amikor megjött, cakk-pakk leportalanítottam mindent, és azóta abszolút nem látok port sehol...a legjobb teszt erre nálunk a nappaliban lévő nagy lcd-tv, aminek az a nagyon fényes "lakkszerű" fekete burkolata van...azon nagyon-nagyon gyorsan észre lehet venni a port...na ezen tesztelek, és még ma sem volt rajta (de szó szerint értsd) egyetlen porszem sem, még így sem, hogy nem is napi 24 órát megy itt a daikin...szóval a légtisztítónak az egészségügyi hasznon kívül még az az óriási haszna is meg van, hogy jóval kevesebbet kell mellette takarítani.:p :)

 

 

Előzmény: k2fron (29)
k2fron Creative Commons License 2007.12.03 0 0 29
Lehet, sőt biztos, hogy nem csak az atka a probléma, hanem az is, hogy itt Pesten BORZALMAS a levegő minősége ( Demszkygrád :( )
Szó szerint lassan már porszívózni sincs kedvem, ugyanis egy alapos takarítás után 3-4 nappal komplett pormacskák jelennek meg és mindenhol úgy leülepszik mindenhová a finom por, hogy azt látni kéne, plusz ezek a panelek is "porladnak" ráadásul a Rákospalotai szemétégető sincs túl messze légvonalban...
Budapest levegőminősége fél éven keresztül meghaladja az egészs.ügyi határértéket, de nem ám kétszeresen hanem többszörösen, tehát szerintem látatlanba vehetek egy légtisztítót, ártani biztos nem árt.
Előzmény: tunderlala-3 (28)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.03 0 0 28

És allergia teszten voltál már? Tehát tutira a poratkára vagy allergiás?

Egyébként az atkaallergia egyik tipikus tünete, hogy ellentétben a pollenallergiával, ahol gyakoribb, a bő vizes orrfolyás, az atkánál inkább el van dugulva....szal. ez tipikus. Szemszárazság fura, ha egyébként meg nedves a levegő...amikor kiderült a kislányomnál az atkaallergia, akkor én nagyon ráhasaltam, hoyg lecsökkentsem a páratartalmat.....hát, túl jól sikerült, mert egy idő után eszméletlenül kiszáradt a szemem, torkom, szám szét volt repedve, hiába kentem....szóval átestünk a ló túloldalára. Akkor vettünk páratartalom mérőt, és még 40 % sem volt, ellentétben az ideális 50-55 %-al....na akkor megint elkezdtem a ruhákat fregolira és néha bentre szárítóra teregetni, hogy kicsit emeljük a párát, mert előtte kínosan ügyeltem rá, hogy még ruhateregetés se legyen, annyira féltem, hogy túl sok pára lesz és elszaporodnak még jobban a poratkák:s

Szerintem vegyél egy olyan kütyüt, amivel mérni tudod a belső páratartalmat is, mert az sem jó ha sok, de az sem, ha kevés, ha van ilyened, "be tudod lőni" ideális szintre.

 

Ágy- és ágynemű téren akkor okésak vagytok, ez nagyon lényeges...a szobában, ahol alszol, jobb, ha likvidálod a szőnyeget is, mert ott töltesz gyak. legtöbb időt egy nap, alvás közben. Ja....és az ágyneműket hetente cseréljétek, és VALÓDI 60 fokon mossátok, ne ECO60 fokon, mert az nem fűt fel annyira, és az atkák csak 55 fok feletti hőmérsékleten pusztulnak el. Amit nem tudsz 60 fokon kimosni, mert az anyag nem bírja el, arra az a megoldás, hogy mosás előtt fagyasztóba rakod...-20-on 1 nap alatt megdöglenek, utána már csak ki kell mosni őket a textiliából...fontos, hogy ki legyen mosva, mert a döglött atka is allergizál, na és persze az atkaürülék is, úgyhogy mosással a döglötteket is el kell távolítani.:p

 

Nekünk is kárpitozott ülőgarnitúra van a nappaliban, én úgy voltam vele, hoyg nem is régi, és ha veszek egy igazán szép bőrgarnitúrát, az benne lesz fél millában....ezzel szemben az is csak pár évig lesz relatíve atkamentes, mivel használat közben a bőr is "törik", lesznek benne olyan mikrorepedések, amikben már megint ott az atka....szóval olcsóbbnak gondoltuk azt a megoldást, hogy a konyha-étkező-nappaliba veszünk egy igazán jó légtisztítót, mégsem kerül annyiba, mint egy új bőr garnitúra, ami ráadásul nem is lesz mindig atkamentes, szóval hosszú távon nem nagy segítség...

 

Na hirtelen ennyi, bocsi a hosszért, de egyrészt ezerrel és tíz ujjal és vakon gépelek, nem tart sokáig, másrészt már a kislányom miatt eléggé beleástam magam ezeknek a dögöknek a szakirodalmába, és már elég régóta benne vagyunk, szóval sokat olvastam utána és már eleget tapasztaltunk is (sajnos), és végre sikerült úgy alakítanunk az életünket (bár eleinte nehéz volt és azt hittem, hogy beledöglök, mert akkor úgy tűnt, hogy csak a mosásból-takarításból áll majd az életem), hogy különösebb plusz munka nélkül most már gyógyszer nélkül is tünetmentes a kislányom.:)

 

Eleinte elég sok a macera és a meló vele, arról nem is beszélve, hogy elég sok pénz is elmegy rá, mire kialakítod a környezetet úgy, hogy az egy atkaallergiásnak jó legyen (lsd. nálunk pl. 5 főre az összes ágynemű és matracok cseréje, heti 5 ágynemű mosás, légtisztítók, stb.)....szóval azért mielőtt az ember ennek nekiugrik, nem árt egy teszttel meggyőződni róla, hogy tényleg ez okozza-e a gondot, tehát biztosan atka-allergiáról van-e szó. Ha még nem voltál esetleg teszten, mindenképpen csináltasd meg...és mivel nem biztos, hogy az atka lesz az (a fiamnak pl. penészgomba allergiája van!), sztem. kérd, hogy vértesztet csináljanak, abból egy szúrással sokkal több mindenre meg tudják nézni, hogy allergiás vagy-e rá....ha esetleg nem hajlandók a vértesztet megcsinálni, akkor feltétlenül kérd, hogy atkára és penészgombára is nézzék meg, valamint tollra, kutya-macska szőrre és a szokásos pollenekre....koraiakat is nézzenek, mert hiheted, hogy atkaallergia van a háttérben, mert úgy érzed, hogy a szezonból ki sem látszol...de lehet olyan pollenallergiád (fiamnak ilyen is:s van), aminél a szezon megkezdődik már január végén, és plusz még jön hozzá néhány más fajta pollen és így a szezonod kitart egészen október végéig január elejétől...a fiam ugyanez:s....plusz még van egy penészgomba allergiája is, úgyhogy gyakorlatilag nála is egész évben szezon van, nem csak az atka allergiás kislányomnál...hát, nem egyszerű, de most már senki nem szed gyógyszert, kivéve a fiamat, a nagylányomat és engem pollenszezonban, de akkor sem gyógyszert szedünk már, hanem homeopátiás bogyeszt.

 

Ja, és még segíthet a pollenblokkoló krém az orrba (ha atka a gond, az ellen is véd)....ehhez nem lehet hozzászokni, bármikor használhatod, kb. 8 órára csökkenti a tüneteket. Dr. Theiss nével fut, DM-ben is kapsz....mielőtt alkalmazod, előtte tengervíz spray-vel (theiss vagy sterimar) tisztítsd ki az allergéntől az orrod.

 

...hirtelen ennyi....ezt most kicsit emésztheted, de hátha másnak is jól jön, aki benéz ide.

 

Ha van még kérdés és tudok rá érdemben válaszolni, szívesen segítek.:)

 

Ja, a Daikonon a negatív ion generátor tényleg nagyon szuper, érezhetően kevésbé fáradékony az ember.:)

Előzmény: k2fron (27)
k2fron Creative Commons License 2007.12.03 0 0 27
Na, megjöttem.

Az ágy új (kb.1 éves), hideghab matrac "atkaellenes" huzattal, szőnyeg minimális, vékonyfajta.
Párna lecserélve, memóriahab, atkaellenes huzattal az is.
A fotel régi, szövet borítás, az most lesz lecserélve valami bőrfotelre.
A lakás panel, ennek ellenére elég párás benne a levegő, (ezt komolyan nem értem, hogy lehet :() annyira, hogy a fürdő falán már megjelent a penész...:-/
Az én panaszaim: állandóan dugult orr, szemszárazság, levertség, váladékozás, kialvatlanság...
Na erre kell valami megoldás. :-))
Előzmény: tunderlala-3 (26)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.03 0 0 26

Jó. :p :D

Akkor áthozom a kérdésem onnan....ágy atkamentes? MÁr amennyire ez elképzelhető egyáltalán, de azért un. atkamentes matraccal és ágyneművel mégiscsak nagyobb esélyed van rá...és utána jöhet a légtisztítás....miután a szőnyeget kihajintottad persze.:DD

 

Most már  viszont tényleg megyek aludni, jó éjt!:)

Előzmény: k2fron (25)
k2fron Creative Commons License 2007.12.03 0 0 25
Erre gondoltam.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!