Keresés

Részletes keresés

Szorgos Creative Commons License 2008.11.05 0 0 58

Krinyi!

Így néz ki a kétoldalas ragcsaguriga amiről a Szpidi beszélt:

csak, hogy tudd mit kell keresned. :)

 

Na és este csak befejeztem a másik dobozom is.

 

 

 Ezzel most kibabráltam és csak minden második pálcikát hajtottam be. Az elvágott szálakba pedig egy egy 5x5-ös kis papírkából fogpiszkálóra sodort pálcikát dugtam ahogy az egyik újságban láttam. A saját méretét nehéz lett volna beletuszkolni ezért találtam ki a fogvájót. :) belülre meg hajtogattam ezt a szegőcsíkot a kétoldalas ragasztóval rögzítettem az elállni akaró szálakat. Már csak a festés van hátra. Még agyalok valami díszítésen. Ma meg kosárfonás lesz. :)
4Hópihe Creative Commons License 2008.11.05 0 0 57
milyen nagy ötlettel valósitottad meg a kiemelést.. a filccel... dekorgumolapban (koncervcdlemezekhez mindig beraknak ilyet) is gondolkozhatsz keményebb dobozban is pl...
Előzmény: krinyi (50)
4Hópihe Creative Commons License 2008.11.05 0 0 56

ez még szebb lett,mint az elözó ilyen variációd..

 

szorgos: jó a papirhenger bevonás...hasonló készült nálam ujabb variációban. ujrafelhasznált papirból  végül is ceruza a natur fajtából....

angel mikor mutatsz valamit a papirhengereidböl??

Előzmény: Szpidi99 (53)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.05 0 0 55
Hű, ez nagyon szép! Ízléses, harmonikus... Gratulálok, ügyes vagy!
Előzmény: Szpidi99 (53)
Szorgos Creative Commons License 2008.11.05 0 0 54
Szép napot Mindenkinek!

Nagyon kellemesek a színei, szép az egész úgy ahogy van.

Csak hogy tudd a Plusz mint olyan megszűnt és a Spar csoport vette át a boltokat. Nem is olyan jó azóta. :( kedevenc termékeim eltüntek és a tej amit azóta lehet kapni rendre megromlik a szavatosság lejárta előtt, már nem is veszek sparos tejet, mert minden doboz a kukába köt ki. ja és olyan jó kis papír áruk sincsenek azóta.
Előzmény: Szpidi99 (53)
Szpidi99 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 53

Tegnap készült maradékokból. Még vagy 10 lapra való van. A csillag fa. A kép közepe 3d.

Szpidi99 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 52

A térbelisített jelenti a 3d-t vagyis egyre kisebb rétegek kerülnek a képből egymásra. /Kivéve a piramyd technikát. Ott kicsit más. /3-5 réteg általában. Előbb kivágod a legnagyobb figurát /ált.ban számozva is van/ aztán a következőt stb. A kivágottak szélét ollóval befelé pödröd és középre vékony szivacsos ragasztó kockát teszel, aztán a következő. A szivacsos 2 oldalas tekercsben is van:tescoban a műltkor 4 tek. volt 200 ft, aztán 250 ft-os boltban is szokott lenni, meg Obiban pl a festékes cuccoknál.

Itt van ez a betlehemes. Sötétkék kartonon nagyon szép lesz. Egyedi lesz pl ha fölé teszel pár csillagot és esetleg a holdat aaranyból, ezüstből, fémből, kontúrmatricából, zselés tollal rajzolva. Az aljára esetleg havat kozmetikai vattából tépkedve, felragasztva.

 

A laminálás átlátszó fóliával, lamináló géppel történik. Kisebb felületen eetleg vasalóval is felvasalható a fólia közé téve a képet.Pluszban is szokott lenni olcsón.

Előzmény: krinyi (50)
Szpidi99 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 51

Jó reggelt!

Azt viszont  nehéz lesz festeni. Én nedvszívó hagyományos újságból csináltam.

Előzmény: Szorgos (47)
krinyi Creative Commons License 2008.11.05 0 0 50

Köszi!

A képeslapok egy része "térbelisített", de lehet, hogy nem látszik a képeken. Nemrég láttam-olvastam, hogy kis ragasztólapok lézetnek erre a célra. Nos, itt a környéken ilyesminek (is) híjján vagyunk, így úgy oldottam meg, hogy a Lidl- barkács csomagban volt egy nagyon vastag filc, ebből vágtam le pici ocákakt és azt ragasztottam a kivágott minta hátára, majd a képeslapra. Így kiemelkedik a lapról a kép :)

Más: Diana újságra ráleltem a CBA-ban, ebből készült néhány figura! Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem: több helyen írják az újságban, hogy lamináljuk a képet, mielőtt kivágjuk. Ez mit jelent???

Előzmény: 4Hópihe (32)
boholyka Creative Commons License 2008.11.04 0 0 49
Jól esnek a bíztató szavaid , itt is vagyok ám, és a műhelyben is. Néha bekukkantok.
Előzmény: Szorgos (48)
Szorgos Creative Commons License 2008.11.04 0 0 48
A mérce akkora amekkorára teszi magának az ember aztán vagy felnő hozzá vagy felnő. :) Tudod mindenki kezdi valahol. :) Nem kell megijedni csak ahogy érzed csinálni. Mindenki más, más a szín világa és az ötletei is. csak rajta! :)
Előzmény: boholyka (42)
Szorgos Creative Commons License 2008.11.04 0 0 47
Ez praktikeres reklám újságból készült. Mindegyiknek van egy szin világa és külön is rakom őket. Most újságból sodrok hosszú szálakat a kosárfonáshoz. Ja és sikerült a másik dobozt szépen "elszegni". :)
Előzmény: Szpidi99 (45)
boholyka Creative Commons License 2008.11.04 0 0 46

 Köszönöm hogy válaszra méltattál, megyek próbálgatok valamit össehozni .

 

Előzmény: Szpidi99 (44)
Szpidi99 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 45
Ez ötletesebb a szinessel mint az enyém volt, mert én újságpapírból csináltam a kosárkát, aztán kenegethettem. Már nagyon sajnálom hogy nem fotóztam. Tanulópénznek az is jó lett volna.
Előzmény: Szorgos (43)
Szpidi99 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 44

Szia:))

Téged is látunk? Nincs olyan hogy magas a mérce. Arra vagyunk a legbüszkébbek ha valakinek a fejlődése szemmel látható. Én is úgy kezdtem hogy ugyan már  mit tudok én a képeslappal kezdeni:)) Még mindíg találok új ötleteket, lehetőségeket benne:)) És úgy látom az emberek is szívesebben küldenek egyedi lapot. Ebből is látszik hogy figyelnek arra aki kapja. Szóval ha bírod a kritikát jöhetsz bármivel. Persze bántani nem fogunk:)

Előzmény: boholyka (42)
Szorgos Creative Commons License 2008.11.04 0 0 43

Elmesélném, hogy állok én a papírcsvargatós technikával. :)
Először is egy konzerves dobozt vontam be vele. Alapötletként úgy indult, hogy ne sértsen kezet a dobot széle na meg hogy szebb legyen a pálcikák végét behajtom a doboz belsejébe.

 Két oldalas szőnyeg ragaszó szalag van a dobozon.

 

Itt még jónak tűnt a bejatogatási ötlet.

 

Viszont mire teljesen körbe értem kevés lett a hely a vbelső peremen mivel ellapultak a pálcikák és több helyet foglaltak a kelleténél és nem simultak be a helyükre.  Ezért lefaragtam és megoldásra vás a felső szegélyezés.

 

Levágtam az elálló részeket és még agyalok a befejezésen. Viszont mivel se akrilom se lazúrom nincs itthon így a parketta lakkba raktam egy kis kék temperát és azzal festettem át.

A másik dobozról majd holnap. Ott már tanultam ennek a hibájából és ott már másfajta a felsö szegélyezés. :)

boholyka Creative Commons License 2008.11.04 0 0 42
Sziasztok ! Csak bekukkantottam, szépeket alkottatok, nekem most nem megy. Időm is kevés van, az is baj hogy magas a mérce. Ha írni nem is tudok, azért be fogok majd nézni.
Szorgos Creative Commons License 2008.11.04 0 0 41
Arra küldtem amelyikről de. leveleztünk.
Az a napra forgós föüzet marha jó, de most nem tudom miért de eltünt az a lehetőség, hogy letöltsem az egéyz mappát egyben. csak képenként tudnám leszedni.
Egyébként jó pár cuccost leszedtem a P.-ról, ha kell elküldöm.
Előzmény: angel1208 (36)
Szorgos Creative Commons License 2008.11.04 0 0 40
Jó ez a lóci, majd, ha egyben van akkor is mutasd meg, hogy milyen lett a körítés.
Előzmény: 4Hópihe (32)
Szpidi99 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 39

Pihe!

Akkor a papírangyalkát tudom javasolni elkészíteni. Dísziteni meg díszitse mindenki a saját szájíze szerint. Vagy karácsonyi kisérőkártya készitést. Kis db-ok, lyukasztó kell hozzá némi zsinór és u.úgy díszithető mint a lap. Ilyenre mindenkinek szüksége van az ünnepen. Vagy még az ajándéktasak, kétoldalt íves, behajtós dobozka.

Előzmény: 4Hópihe (32)
Szpidi99 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 38
Karácsonyi papírt, kartont is kapsz papírboltban Lidlben nagyáruházban.
Előzmény: krinyi (31)
Szpidi99 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 37

Pihe!

Szép a ló, mutatós:) Azért  ott is érdemes tartani az öltésnyi távolságot mert könnyen beszakadnak a lyukak.

Előzmény: 4Hópihe (32)
angel1208 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 36
Csak tudnám melyiket nézzem :))) Köszi, megkeresgélem. Én meg közben felrakosgattam a letöltött albumokat a saját képtáramba.
Előzmény: Szorgos (33)
Szorgos Creative Commons License 2008.11.04 0 0 35
Nem véletlen, hogy rád számított leginkább a pajti. :)
Előzmény: Szpidi99 (29)
angel1208 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 34
Már nézem is :) Köszi!
Előzmény: Szorgos (33)
Szorgos Creative Commons License 2008.11.04 0 0 33
Ha megnézed a postaládád már elküldtem neked is. :) Bocs, hogy nem ment hamarabb, de nem voltam itthon mikor jött a leveled.
Előzmény: angel1208 (30)
4Hópihe Creative Commons License 2008.11.04 0 0 32

szia krinyi.izgalmas képeslapok. kicsit a scraapbook felé hajlanak.hóember és jégvirágmániás vagyok, nekem ezek minden szinten tetszenek.nagyon szép szabályos betükkel irtál rá.))) idén is megjelent a Diána karácsonyi motivumok ujság, ha ebben a formában utazol.. a 3D technikát ismered??kicsit térbe hozhatóak a figurák a rétegezéssel ami egy re kevesebb papirból áll....

-----------------------------

Milla vattapihéket köszi))) eszembe jutott,hogy aprócsomagolohungarocell girlandot is lehet füzni..és  a csipke kivágás de jó hogy eszembe juttatad.!!!szorgostol egészen extrákat kaptam tavaly, elökeritem ujra

--------

szpidi minnél inkább papirozos ötletet mondj képeslapozás külön foglalkozás lesz.kevés pénz ráforditásával,

-----------------------------------------------

készülök emléklappal a lóverseny alkalmából az önkormnyzati ember kapja majd

az egyik része lószurka lesz, egészen sürün lyuggattam és a hátsó oldala lesz  a szine.igy tapinthaató is a sötét bordó a kartonon...

Előzmény: krinyi (25)
krinyi Creative Commons License 2008.11.04 0 0 31

Köszönöm az építő kritikát! Tény, hogy van mit tanulni még :)

Kapkodás: igen, ez igaz; beteg voltam/vagyok és ez alatt az idő alatt tudok rá időt szánni. Viszont kicsit sürget az idő: szeretnénk több dolgot készíteni és eladni, abből venni szülőként Karácsonyra a bölcsiseknek játékokat. Az egész intézményben kb. 20 szülő van, de nagyon kevés a "hadrafogható", aki önzetlenül hozzájárulna ehhez...

Kék: nem is akartam ezt a színt, de elfogytak a karácsonyi színű papírjaim... Most rendeltem az Opitectől, de nem tudom, mikor ér ide.

 

Előzmény: Szorgos (28)
angel1208 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 30
Mégegyszer üdvözlök mindenkit itt. Pár név ismerős már nekem innen-onnan :) Nem tudom ki küldte Szorgos-nak a "papírtekergetés" magyar leírását, de ha lehet én is igényt tartanék rá. Remélem sok szép és ötletes dolgot fogok itt a kuckóban látni tőletek..., abban meg biztos vagyok hogy sok értékes emberrel ismerkedem itt össze :)
Szpidi99 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 29
Na jó, én már több éve csinálom csoporttal. Összejön némi rutin.Igaz csak évente 1x.
Előzmény: Szorgos (24)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!