Keresés

Részletes keresés

solymi papa Creative Commons License 2004.01.13 0 0 7803
hmm. ezt at EVA bevételi nyilvántartás dolgot én is úgy kezeltem, hogy a bevételeimet kell nyilvántartanom, a kiadásokat nem, és a számlákat se kell megőriznem. Jó világos, van egy házi pénztár, szóval gépi naplófőkönyvbe benyomom a kiadásokat is. És nyilván van egy jövedelemnyilvántartás, a minimálbér után megfizetett járulékokról. De a banki átutalásokat én is lazán kezeltem. Ha a jóváirt számlaszámhoz nincs közöd akkor ugye nincs baj, hiszen vehettél bármit, akár magánszemélytől is, számlát nem kell megőrizned, költséget nem kell könyvelned, szóval itt nem vizsgálhatják a kiadás jogosságát, vagy igen? Bár az átutaláson nincs nyoma az árunak, én pl rendszeresen veszek cigit tankoláskor és a cég kártyával fizetek egybe, számlát meg nem kérek.
Namost itt arról olvasok, hogyha sajét számlára átutalok, azt alapértelmezésként jövedelemkivétként kell értelmezni, és vagy bérnek, vagy osztalék előlegnek tekinteni. Az igaz, hogy az evás jövedelem majd csak 2004 évben keletkezik majd hivatalosan. De miért lenne az jövedelem kivét? Mint magánszemély el is adhattál vmit a cégnek? Én nem is gondoltam arra, hogy egy esetleges ellenőrzés ránéz egyáltalán a bank kiadási oldalára! Mert mit is keresne ott? De végül is azon a pár tételen nem múlik, akkor egy nappal előbbre könyvelek pénztári befizetéseket, (nincs kamat,mert a tag nem kér)a saját (gyerek, asszony) folyószámlás átutalásokra. Egyébként gondolom ilyet bármilyen könyvvitel és adózási mód mellett lehet csinálni, hogy a dolgozó befizet a pénztárba egy összeget, a cég meg átutalja a kért helyre. Ez biztos nem minősül engedélyhez kötött pénzügyi szolgáltatásnak, hiszen a munkabérből is lehet utaltani megadott számlaszámokra. És ezek szerint a bevételi nyilvántartás mellett majd 2004-ben egyszercsak keletkezik osztalék? Konkrét összeg nem állapitható meg! Szóval az SZJA bevallásban szerintem SOHA nem jelenhet meg olyan rubrika, hogy evás jövedelem, vagy hogy van ez? Milyen osztalék előlegről meg végleges osztalékról beszélünk itt?
aamen Creative Commons License 2004.01.13 0 0 7802
"a konyveles szamfejtheti a kamatokat mi?"

ja. olyat is szoktal?
akkor eloszor a k. ugyvezeto kolcsonad a cegnek parmillat, a penztarba, aztan a ceg igy torleszt neki.

Előzmény: Tvnet_Sanya (7801)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2004.01.13 0 0 7801
"ugyvezeto a bankra, hogy kolcson enmaganak, masnap kp.-ben a penztarba befizetve"

Osztan a konyveles szamfejtheti a kamatokat mi? Nekem az a jo ha olyan tanacsokat adok, amelyek hatasara az ugyfelnek van inkabb tobletmunkaja es nem nekem. ;)
Egyebkent + ketsegtelenul jo a megkozelitesed.

Előzmény: aamen (7800)
aamen Creative Commons License 2004.01.13 0 0 7800
"a megelozo evben mar at lettek utalva ezek a penzek a maganszamlara (halistennek semmifele jogcimmegnevezessel)"

szerintem, az se baj, ha ezek az utalasok a helyi kuplerajnak mentek, kartyas fizetes kereteben.
rairja a t. ugyvezeto a bankra, hogy kolcson enmaganak, masnap kp.-ben a penztarba befizetve, aztan ennyi.

evente eccer meg lehet kozgyulni, es a hazipenztarban felhalmozott kp.-t kifizetni.

vagy nem?

Előzmény: Tvnet_Sanya (7798)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2004.01.13 0 0 7799
Az al ket labon all. :))
Előzmény: Tvnet_Sanya (7798)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2004.01.13 0 0 7798
Amit Te mondasz az a tokeletes es a kesobbiekben szerintem is ugy kell csinalni, de most a meglevo problemara szulunk megoldast, amely abbol al hogy a megelozo evben mar at lettek utalva ezek a penzek a maganszamlara (halistennek semmifele jogcimmegnevezessel). Ha ki akarunk bujni a jarulekfizetes alol, akkor osztalek jellegu kifizetest kell "szimulanunk". Ennek egyik elengedhetetlen adminisztrativ vonatkozasa a kozgyules. :)
Előzmény: aamen (7796)
Mollly Creative Commons License 2004.01.13 0 0 7797
Csak az alkalmazottakat
Előzmény: Törölt nick (7794)
aamen Creative Commons License 2004.01.13 0 0 7796
"minden honapban kozgyules"

de most komolyan, miert nem jo az, ha bankszamlarol kivett penz egyenesen a hazipenztarba megy?

Előzmény: Tvnet_Sanya (7795)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2004.01.13 0 0 7795
Ha a megfeleloen van adminisztralva akkor szerintem igen (minden honapban kozgyules a hozzatartozo jegyzokonyvvel, stb.). A dologrol szolo adatszolgaltatasok ugyis csak evet kovetoen mennek el. Utolagosan igazitsatok a havi szamfejteseket az utalasokhoz. Egy keresem lenne! Az a kollega aki ezt megcsinalja neked az ne felejtsd, hogy tobletmunkat vegez! Legyel szives kerdezd meg tole, hogy mennyivel tartozol ezert! :)
Előzmény: mgy (7793)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.13 0 0 7794
Szervusztok

A 9000 ft-es adójóváírás ami minimálbér után jár, az csak az alkalmazottakat illeti meg, vagy aszemélyesen közreműködő kft tulajdonosokat is?
Köszönöm

mgy Creative Commons License 2004.01.13 0 0 7793
Ezek szerint havonta utalhatok "osztalékot"?
Előzmény: Tvnet_Sanya (7792)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2004.01.13 0 0 7792
"Márpedig csak az osztalékjellegű kifizetés a mentes, a közremnűködésért kapott lóvé nem."

Az atutalasokban konkretan megnevezték a jogcimet v. nem?

Előzmény: MaZsola (7790)
aamen Creative Commons License 2004.01.12 0 0 7791
"bevételi nyilvántartást vezető Bt-vel rendelkezett és csak úgy nyakló nélkül utalgatta magának a pénzeket."

es az nagy baj?
bizonyara azonmod be is fizette az osszes megkapott penzeket a ceg hazipenztaraba.
vagy nem?
beveteli nyilvantartasos bt-nek kulonosen egyszeru a hazipenztarkezelese, nem hiszem, hogy ez gondot okozott volna..

Előzmény: MaZsola (7790)
MaZsola Creative Commons License 2004.01.12 0 0 7790
Valóban a pénznek nincs szaga. Főleg a készpénznek. De az EVA esetében fontos a jogcím. Pl. az egyik ismerősöm bevételi nyilvántartást vezető Bt-vel rendelkezett és csak úgy nyakló nélkül utalgatta magának a pénzeket. Most meg parázik, de már a multat nem tudja visszacsinálni. Márpedig csak az osztalékjellegű kifizetés a mentes, a közremnűködésért kapott lóvé nem. AZ NEM!
Előzmény: mgy (7789)
mgy Creative Commons License 2004.01.12 0 0 7789
Ennyi? EVA-s lettem?
;-) Mégis mit szeretnél még? Fanfárokat, talán tűzoltózenekart? Gyártsd a számlákat! ;-)))

Nekem egy kicsit cifra lett a bejelentkezésem. Sokat költöztem (bejelentkeztem lakcímileg) ide-oda, és mikor az EVA jelentkezésre került sor, nem tudtam hol az e.v. székhelye. Persze "rossz" helyre mentem, de átvették tőlem az ürlapot. Persze izgulni már volt min, elfogadja-e a másik megye, időben megérkezik-e, stb.
Év elején rátelefonáltam az illetékes megyei adóalany nyilvántartóra:
- Igen, látom, itt van az anyaga. De várjon csak! Van vele egy kis probléma! - Na itt lefehéredtem... - Nincs bankszámlaszáma!
- És akkor cseszhetem az egész EVÁt?
- Nem, nyisson gyorsan egy számlát!
Nagykőleesik...
- Jó, már itt sem vagyok... 8-)

Szóval azt tanácsolták legyen az egyéni vállalkozásnak a magán folyószámlától független számlája. Lett. Azt tudom, hogy a céges számlámról (kft) nem utalhatok csak számla ellenében, de az EVÁ-s e.v. számlánál sem szerencsés, ha "indokolatlan" utalás megy ki? Sétáljak be a bankba, és vegyem ki kp-ben, egyben?

Előzmény: tropik (7784)
zsanna Creative Commons License 2004.01.12 0 0 7788
Köszönöm!
(És természetesen a többieknek is!)
Előzmény: csotrog (7782)
Mollly Creative Commons License 2004.01.12 0 0 7787
Igazad van, Tilia, de 2003-ban is volt eva-val összefüggő kifizetés, gondolj csak az áttérők vállalkozói osztalékadót kiváltó adóval leadózott osztalékára. Azt hová fogjuk tenni a SZJA bevallásban?
Előzmény: Tilia (7785)
aamen Creative Commons License 2004.01.12 0 0 7786
"Nehogy felhasználd év közben az evás vállalkozás bankszámlán lévő (tehát ellenőrizhető) pénzét magáncélra"

de ha megis megtenned, akkor meg aznap fizesd be a penzt a hazipenztarba, es akkor csak kolcson volt nalad:)

Előzmény: Tilia (7785)
Tilia Creative Commons License 2004.01.12 0 0 7785
Nehogy felhasználd év közben az evás vállalkozás bankszámlán lévő (tehát ellenőrizhető) pénzét magáncélra, mert szerintem rögtön leadózhatod 55%-al, még csak osztalékelőlegnek sem fogják betudni.

Ugyanis az csak akkor lesz a Tied, amikor következő évben bevallottad és az EVA-t megfizetted rá.

Ugyanis a napokban rájöttem (mert nagyon okos vagyok!:-)) ), hogy az idén azért nem szerepel EVA-ból származó jövedelem az SZJA bevallásban, mert január 1-én lehet leghamarabb felvenni, így 2004. évi lesz...

tropik Creative Commons License 2004.01.12 0 0 7784
Hali!

Két kérdésem lenne:
1. Géppel nyomtatott számlára rá kell-e írni (bélyegezni) a FIZETVE-t (mikor és miért)? Több ellenkező véleményt is hallottam ezzel kapcsolatban.
2. Átléptem az EVA-ba, múlt héten megkaptam a nyomtatványom másodpéldányát lebélyegezve (az megváltozott adószámmal). Ennyi? EVA-s lettem?

Üdv: Tropik

kreativtucsok Creative Commons License 2004.01.11 0 0 7783
en azert nem kevernem ossze a ceges szamlat meg a zsebemet - ha kettost vezetsz tovabb, akkor ugyis a szv. tv. (szamviteli torveny) szerint kell tovabb a nyt-dat vezetned. A beveteli nyilvantartasnal sem tennem, mert az eva nem ad felmentest az apeh ellenorzesek alol! sot!!!
meg aztan minek kellene magyarazkodnod? ha olyat talalna amit nem kellene?

ugyanakkor az evas let egyik feltetele, hgoy legyen bankszamlad, gondolom nem veletlenul !

Előzmény: Dro0pY (7780)
csotrog Creative Commons License 2004.01.11 0 0 7782
Zsanna
Ezt találtam most, frissen:
Az átmeneti járadékban, illetőleg rendszeres szociális járadékban részesülő folytathat-e kereső tevékenységet?
Az átmeneti járadékban, illetőleg rendszeres szociális járadékban részesülő megváltozott munkaképességű dolgozó a rokkantsági nyugdíjasokra vonatkozó szabályok szerint folytathat keresőtevékenységet

Előzmény: zsanna (7771)
aamen Creative Commons License 2004.01.11 0 0 7781
"A könyvelőmnek mondtam hogy evát kéne választani erre mondta hogy OK.
Miért, mit lehet választani és ez mit befolyásol?"

valasztani lehet a beveteli nyilvantartast, ez esetben kirughatod a konyvelodet, es eldobalhatod a szamlaidat, viszont vezetned kell egy kockas fuzetbe a beveteleidet (van ra azert rendes nyomtatvany is), a masik verzio, hogy tovabb fizethetsz a konyvelodnek, es nem dobalhatod el a szamlaidat.
kerdezd meg a konyvelodet, melyiket valasztotta:)

Előzmény: Dro0pY (7776)
Dro0pY Creative Commons License 2004.01.11 0 0 7780
Igy is megtartom... Elégedett vagyok vele, és nekem se időm se kedvem mindenfelé rohangálni ügyintézni.

Köszi az infot, meg fogom tőle kérdezni, hogy mégis, melyiket választotta.

Az első kérdésemre (céges bankszámla - magánszámla) van válaszod?

Előzmény: kreativtucsok (7779)
kreativtucsok Creative Commons License 2004.01.11 0 0 7779
szerintem, ha a konyvelodre biztad a valasztast,
akkor lehet,hgoy a kettost valasztotta :-)
igy biztosabb lehetett benne, hogy megtartod :-)
(marmint a konyvelot)
de talan meg kellene Tole kerdezni, nem?
attol fuggoen tudnank valaszolni a kerdeseidre
Előzmény: Dro0pY (7776)
csotrog Creative Commons License 2004.01.11 0 0 7778
DroOpy
Kérdezd meg a könyvelődet, hogy mit x-lt be:
bevételi nyt-t, vagy a számviteli tv szerintit.
Nem vagyok evá-ban otthon, igy a "mit befolyásol"-ra csak annyit tudok, ha egyszer visszatérsz az eva-ból, az borsos könyvvizsgálói dijat hoz majd, ha a bevételit választottátok.
A többit a szakértők elmondják majd...
Előzmény: Dro0pY (7776)
csotrog Creative Commons License 2004.01.11 0 0 7777
8)
Ennyi rendeletváltozásnál....
A szoc ellátások is 100felé osztódnak...
Előzmény: Tvnet_Sanya (7775)
Dro0pY Creative Commons License 2004.01.11 0 0 7776
Mi az, hogy milyen nyilvántartást választottam?

A könyvelőmnek mondtam hogy evát kéne választani erre mondta hogy OK.

Miért, mit lehet választani és ez mit befolyásol?

Tvnet_Sanya Creative Commons License 2004.01.11 0 0 7775
Ma a roviditesek napja van. :)))
Előzmény: csotrog (7774)
csotrog Creative Commons License 2004.01.11 0 0 7774
Elkérném a papírját, amin a rendszeres szoc. járadékot megitélték neki, és abban nézelődnék, milyen felételekkel adták.
A csökisekre nem a nyugdíjtv vonatkozik - nem nyugdijat kapnak, mégha a Nyb fizeti is.
A szolc ellátásokban kell kutakodni még....
Előzmény: zsanna (7771)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!