Keresés

Részletes keresés

jzp2107 Creative Commons License 2018.05.29 0 0 66557

izé, pár hete beharangoztál valami agymenést (te fogalmaztál így) a kéktúra meg a zarándokutak összehasonlításáról

ez volt már, csak nem vettem észre?

Előzmény: Gizi aljas Feri (66554)
jzp2107 Creative Commons License 2018.05.29 0 0 66556

szerintem vadcsapás, ahol jár a vad (nem átmegy előtted keresztben, hanem átvált)

Előzmény: Mr Long (66555)
Mr Long Creative Commons License 2018.05.29 -13 0 66555

Mi az a vadvalto?

Előzmény: Gizi aljas Feri (66552)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.05.29 0 1 66554

Cake Tour-a :D

 

Egyébként ha már angol - akkor engedelmetekkel hozok egy kis kulturális színest.

 

Az ösvények jelölése nem újkeletű dolog. Az amerikai indiánok nagyon ötletesen oldották meg az ösvények jelzését - a növendék fák lombját beásták a földbe, így a fa derékszögben kénytelen volt növelni egy új törzset. Kb egy iránymutató nőtt ki belőle. A fákat trail tree-nek hívják

 

Mondjuk nekik nem kellett sokszor útvonalat módosítani a fehérekig.

 

 

Íme a példa:

https://ottawow.files.wordpress.com/2016/08/trail-tree.jpg?w=620

 

https://media.mnn.com/assets/images/2015/12/trail-tree.jpg.600x315_q80_crop-smart.jpg

 

Uff én beszéltem. :)

Előzmény: jzp2107 (66553)
jzp2107 Creative Commons License 2018.05.29 0 0 66553

tour de kéktúra

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.05.29 0 0 66552

tour

 

"a journey for pleasure in which several different places are visited."a motoring tour of Scotland"rokon értelmű szavak:excursionjourneyexpeditiontripjauntoutingday tripjunketvoyagetreksafarirareperegrination"he went on a grand tour of Europe""

 

Mivel erőst francia eredetű, sztem a legjobb leképezése a Tour de France, ami ugye egy terület körbetekerése. 

 

Na pl ez jó kérdés egy fordítói szemináriumra - az ember nem is hinné - hogy Tour de France kerékpáros körtúra? 

 

Erről eszembe jut az, amikor egyszer azon nyammogtunk, hogy mi a különbség a hiking és a trekking között ... :)

 

Előzmény: Mr Long (66550)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.05.29 -1 0 66551

Webster-Merriem szótár: Tour

 

a a journey for business, pleasure, or education often involving a series of stops and ending at the starting point; also something resembling such a tour

 

Word reference: Trail or Path?

 

A path would be a natural path caused by humans and/or animals walking along it. It would be narrow and completely unsuitable for horses or vehicles of any sort.
A trail can be a well-established path, sometimes repaired or improved by workers. It is almost always wider than a path and may be (in sections or overall) suitable for horses, bicycles, and perhaps vehicles.

Előzmény: Mr Long (66547)
Mr Long Creative Commons License 2018.05.29 -14 0 66550

Other Publications

The LDWA has a long history of providing information about the UK's extensive network of long distance walking routes. A new LDWA directory of UK long distance footpaths was published in 2009 in conjunction with Cicerone - see UK Trailwalker’s Handbook. LDP News in 'Strider' gives regular updates on new routes and LDP publications, link paths, changes and improvements. The first Long Distance Walkers' Handbook, by Barbara Blatchford, came out in 1980 and its 7th edition, published in 2002, contained brief details of over 600 Long Distance Paths (LDPs) throughout the UK (start and finish, OS Maps required, waymarking, if any, available guidebooks, websites, Tourist Information Centres and other sources of information).

Companion to the 2002 edition of the Handbook is the Long Distance Paths Chart, a map of Britain indicating the routes of the 600 long distance paths. This is available from the Shop or from LDWA Merchandise, Tim Glenn, 2 Sandy Lane, Beeston, Nottingham NG9 3GS.

 

 

News of Long Distance Paths - new routes and information

 

 

Ezek az LDWA oldalarol vannak, szerintem a tour nem jon ide.

HEV Creative Commons License 2018.05.29 0 0 66549

Feltételezve, hogy van itt MTSZ tag is és hátha érdekel valakit egy időszakos , kimondottan helyi túramozgalom.  

HEV Creative Commons License 2018.05.29 0 1 66548

Köszönöm az információkat, mindenkinek!

Számomra a trail magát az utat jelenti a tour pedig a konkrét túrát az úton a trail-on. 

Az Országos Kéktúra is legalább kettő dolgot jelenthet, magát az 1160 km-es jelzett utat, ez lenne a trail,   valamint a  túramozgalmat amit a feltételrendszer szerint teljesíthetünk mint tour. 

Magyar fejjel nehéz az angolokéval gondolkodni, én a szótári jelentésekre alapoztam véleményemet ami ettől még nem biztos, hogy helyes. 

Mr Long Creative Commons License 2018.05.29 -13 0 66547

A path is elterjedt, de tourral inkabb koncertekkel, egyeb turnekkal kapcsolatban talalkozik az ember angolszasz videken.

Előzmény: Gizi aljas Feri (66546)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.05.29 0 4 66546

Angolszász vidéken a jelölt túrautakat trailnek hívják.

Ennek az az oka, hogy a trail alapjáraton nyomot, nyomvonalat jelent, tehát olyan jelzést, amit követve eljutsz valahova.

 

A tour ezzel szemben jelöletlen helyen, szabadon választott módon mászkálás több helyre. 

 

Trail tehát a túraútnak felel meg. a tour a túrának, de ami nekünk túra, az nekik már maga a túra

út.

 

 

Egyébként a tizes toplistából nagyon hiányoltam a kanadaiak 24000km-es parttól partig terjedő The Great Trail-jét. https://thegreattrail.ca/  meg a Pacific Crest Trailt. Ha nyernék a lottón, egy darabig nem lennék itthon, az biztos...

 

A trail és a path között pedig az a különbség, hogy a path-t csak állatok és emberek használják, keskeny, nem járható semmilyen közlekedési eszközzel. Ha erdőről beszélünk. Mert városban a parki ösvények path-ok. Na meg ott van a bringaút a bicycle path... ;)

 

A trail erődben kitaposott, kijárt, jelzett közlekedhető út.  

 

Ugyanakkor vannak régiók, pl USA észak-nyugat, ahol a vadváltót pl game trailnek hívják. 

 

Hát így. 

jzp2107 Creative Commons License 2018.05.29 0 0 66545

érdekes, mert az E1-et path-nak írja

de mivel az OKT néha aszfalton is megy.. :-)

 

az szerintem biztos, hogy nem tour

Előzmény: jzp2107 (66544)
jzp2107 Creative Commons License 2018.05.29 0 1 66544
Előzmény: HEV (66541)
nagypapi Creative Commons License 2018.05.29 -13 1 66543

Hörpölin +1

Itt egy friss angol teljesítő: https://www.youtube.com/watch?v=camkTuED_Cg

Előzmény: Mr Long (66542)
Mr Long Creative Commons License 2018.05.29 -13 0 66542

Nekem a Hörpölin féle tetszik, de az MTSz csak tudja nemzetközi fórumokon ők hogy hívják.

Előzmény: HEV (66541)
HEV Creative Commons License 2018.05.29 -1 3 66541

Mi az Országos kéktúra hivatalos neve angolul?  

 

Én így tudtam:  National Blue Tour

Hörpölin ezt használja: National Blue Trail

Megint máshol ezt láttam:   Hungarian National Blue Trail

nagypapi Creative Commons License 2018.05.29 -13 0 66540

Szerintem valószínűbb, hogy vmi cirkuszból, állatkertből szökött meg, esetleg vki otthon tartotta.

Szlovákia - de még a Mátra is - messze van onnan.

Előzmény: jzp2107 (66539)
jzp2107 Creative Commons License 2018.05.29 0 0 66539

ezek legalább erdőségekhez közeli helyek, de Füzesabony?

legközelebb a Tiszán látják, ahogy átússza?

Előzmény: klogg (66538)
klogg Creative Commons License 2018.05.29 0 0 66538

Épp vasárnap Siroknál volt egy kis vadmalacos afférom, a kocával szerencsére nem futottam össze, de ezek szerint lehetett volna akár mással is találkozni. Pétervására onnan csak egy köpésre van, ahol szombaton járt. Nem bánom én se, hogy kimaradt. :)

Előzmény: jzp2107 (66537)
jzp2107 Creative Commons License 2018.05.29 0 0 66537

https://www.heol.hu/kozelet/helyi-kozelet/hazszamot-tevesztett-a-gyanutlan-medve-1143700/

 

na ki lesz innen az első, aki találkozik vele/velük?

én mondjuk annyira nem vágyom rá..

AttHunter Creative Commons License 2018.05.29 0 0 66536

Természetesen Mórocz!

Előzmény: AttHunter (66535)
AttHunter Creative Commons License 2018.05.29 0 0 66535

Gondolom a Mórocs-tető melletti erdőmagánosítás vezetett a végleges tereléshez.

Nem baj, legalább a KDP-n is lehet tési Erdei büfés hambit enni.

Előzmény: olahtamas (66534)
olahtamas Creative Commons License 2018.05.29 0 0 66534

Megjött az info, Alsóprénél megy vissza.

Előzmény: jzp2107 (66529)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.05.28 0 0 66533

Köszönöm az infókat!

Tuhut vittem magammal.

Letkésről zöld sávon mentem, onnan volt tervbe véve letérés a csúcsra, majd zöld négyzeten vissza Liliompusztára. A zöld háromszög becsatlakozása után nem láttam jelet, csak a leszürkét. De az is igaz, hogy akkor már aludtam menetközben :D

 

Na majd szombaton kinyitom a szemem. :D 

 

Tényleg csodás hegy! A kilátás még az oldalából is lélegzetelállító!

 

Köszi a tanácsokat!

Előzmény: pavarotti (66532)
pavarotti Creative Commons License 2018.05.28 0 1 66532

értem, köszi.

A szürkének az az oka, hogy korábban liliompusztára ment a zöld sáv, ez áthelyezésre került közvetlen Letkés irányába azért hogy egy "szlovák", leendő (?) Zölddel majd összeérhessen, ekkor lett a Liliompusztára menő út átfestve Z4-re...

 

Ha esetleg régi a térképed, akkor a változást jól mutatja a tuhu, akár ezért, akár ettől függetlenül érdemes lehet megnézni indulás előtt: http://terkep.turistautak.hu/?zoom=16&lat=47.87406&lon=18.82719&layers=000000B00FFF

 

 

A Galla mindig csodálatos:) és mindig izzasztó, egyszóval jó utat, és vigyél magaddal vizet:)

Előzmény: Gizi aljas Feri (66531)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.05.28 0 1 66531

Nagyon köszönöm a válaszod.

Nem tudom, hogy mikori festések voltak. Elég szép, tiszta jelzések vannak azon a vidéken. Azért gondoltam, hogy új, mert lejjebb, ahol a zöld négyzet Liliompuszta felé megy leszürkézettek a jelzések és a zöld háromszög után én pl nem láttam több jelzést egészen Liliompuszta bekötő útig. Mondjuk bevallom ott már csukott szemmel mentem amerre lejtőt éreztem. :D

 

A Tamás által berakott mezei képen látható facsoportnál van a tábla, ami a Piribék tisztást a hegy felé mutatja, akárcsak a zöld négyzetet és kék keresztet. Ha onnan az ember elindul felfelé a mezőn, akkor még egy facsoportnál tűnik fel a két jelzés és utána én már nem láttam többet, úgyhogy nekivágtam a bozótnak.

 

A csúcs alatti tisztásig jutottam, ott sajnos levett a lábamról a végelgyengülés, aminek sok oka volt és a hegyoldal meredeksége csak egy volt listán :D Vissza fogok még menni. Szombatra teszem az újrafutást. 

 

Még egyszer köszönöm!

Előzmény: pavarotti (66530)
pavarotti Creative Commons License 2018.05.28 0 1 66530

Nagy Galla jelzés.

((sem a vékony hang sem az alázat nem szükséges:))

 

- A BTHE festi elsősorban a kérdéses részt.

- Köszönöm, köszönjük a visszajelzést.

- Amennyire én tudom, idén nem volt festés még itt, de utánakérdezek még. Biztos vagy benne hogy új (idei) jelzések voltak?

 

"Nagy-Galla mezőn három irányba került felfestésre a zöld négyzet, ebből kettő a térképen is megvan, a harmadik viszont a hegycsúcs felé mutat. Cserébe a háromszög hiányzik."

 - A Z3 nem a mezőről, hanem még (Liliompuszta felől jőve) a mező előttről indul, tehát nem értem a mezőre vonatkoztatott "hiányzik" kitételt. Kifejtenéd?

 - A hegycsúcs felé mutató "felesleges" Z4 az egy festett jelzés volt vagy a tábla zavart? (abból gondolom hogy esetleg a tábla, hogy írod később "Azonkívül a Piribék tisztást a hegycsúcs felé mutatja az útbaigazító tábla." )

 

A tábla valóban nem teljesen szerencsés, mert az útelágazás valójában nem 90 fokos míg az irányjelzőket csak egymáshoz képest 90fokban (az oszlop oldalaival párhuzamosan) tudtuk elhelyezni.

 

A lényeg: sikerült végül feljutnod a csúcsra?

Ha bármilyen fényképed van még a problémáról, mellékeld légyszi - ettől függetlenül is igyekszünk sort keríteni hogy ellenőrizzük illetve szükség esetén javítsuk a helyzetet.

 

Bármikor a jövőben a turistaut kukac bthe pont hu-n elérsz minket közvetlenül is ha kényelmesebb.

Előzmény: Gizi aljas Feri (66514)
jzp2107 Creative Commons License 2018.05.28 0 2 66529

nem térképmutival gondoltam, csak úgy szóban

az emberek általában szeretnek a munkájukról/hobbijukról beszélni a kollégáknak

 

de az is valami azt tudni, hogy Alsóperére visszamegy 

 

Előzmény: olahtamas (66528)
olahtamas Creative Commons License 2018.05.28 -1 1 66528

Én sem örülnék, ha festés közben zargatnának azzal, hogy mutogassam meg a térképet, hiszen ilyenkor az ember mindenre oda kell figyeljen, mit ken össze festékkel :)

Előzmény: jzp2107 (66527)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!