Keresés

Részletes keresés

maestus Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1365
Szia!

Engem nem műtöttek, hanem radiojódot kaptam, de leveleztem pár műtöttel, meg itt a fórum elején is voltak beszámolók (ők már egy ideje nem írnak ide), ha van türelmed, olvass vissza.
Ami biztos, mindenki azt írta, hogy rosszabbra számított, úgyhogy fel a fejjel! :)
Előzmény: bogyóanyu (1362)
maestus Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1364
Szia!

Én teljesen idegbeteg voltam, amikor kezdődött a túlműködésem: minden felidegesített, és emiatt vagy könnyen leüvöltöttem valakit, vagy sírógörcsöt kaptam. Nekem akkor kezdett csökkenni a dolog, amikor elkezdett hatni a pajzsmirigy gyógyszer, és beállt a hormonszintem normálisra. Akkor sem voltam teljesen százas, mert sztem alapból egy kicsit feszültebb típus vagyok, de elmaradtak a dühkitörések, hisztik.

Üdv

m.
Előzmény: fistic (1363)
fistic Creative Commons License 2010.03.28 0 0 1363
Helló. Alázattal kérnék egy kis segítséget valós tapasztalatokról pajzsmirigy probléma tekintetében. És most valós tapasztalatok felől érdeklődnék nem arról ami minden leírásban szerepel.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy pajzsmirigy túlműködés esetén találkoztatok-e abnormálisan harapós hangulattal, totálisan irracionális veszekedésekkel, feszültség-gerjesztéssel, józan parasztésszel fel nem fogható kiborulásokkal ?

Felhozhatnék konkrét példákat hogy szemléltessem a gondokat, de nem akarok kész mintákat mondani, mert ha mások tapasztaltak ilyet akkor nyilván tudni fogják miről beszélek.

Szóval az lenne a kérdés, hoyg más tapasztalt-e ilyet, és ha igen találtak-e rá megoldást...?
bogyóanyu Creative Commons License 2010.03.28 0 0 1362

Sziasztok!

Pajzsmirigy műtétem lesz április közepén Győrben. Ha valakinek van valamilyen tapasztalata, jó tanácsa a műtéttel kapcsolatosan, írjon legyen szíves, mert nagyon be vagyok...  Köszönöm!

maestus Creative Commons License 2010.03.25 0 0 1361
Nálam így kezdődött a pm túlműködés :( Plusz idegbeteg voltam. Vérvétel, TSH érték segít a diagnózisban.
Előzmény: HJocek123 (1360)
HJocek123 Creative Commons License 2010.03.24 0 0 1360
Üdvözlet!
Nem is tudom hogy kezdjem...még egy hét h kiderüljön mi okozza nálam a galibát!Vagyis:folyamatos levertség,szemégés,szívdobogás érzés,izzadékonyság(főleg most h bejött a meleg),enyhe hajhullás,esténként nehezen alszom el.Érzem h nem vagyok önmagam.Szerintetek?Nektek hogy kezdődött?

Minden Jót!
venszatyor Creative Commons License 2010.03.22 0 0 1359
Remekül érzem magam de ami furcsa, hogy szép fokozatosan mindíg pusztul a pm.-em.-és most kivátelesen nem.
Iszom valamit és nem tudom nem-e adtól.Na mindegy figyelem magam és megnyugtattál, hogy ez változhat más irányban is nem kell mindjárt megijedni.

Nézi az orvos 3 havonta a Tsh.-t és elsiklott a laboreredmény felett.

Köszönöm a segitséged:)
Előzmény: Zitka (1358)
Zitka Creative Commons License 2010.03.22 0 0 1358

Ne úgy képzeld el a pajzsmirigyedet, mint egy gépet, ami X mennyiségű üzemanyaggal folyamatosan Y teljesítményt végez. Nagyon sokminden befolyásolja a pajzsmirigy működését, könnyen előfordulhat, hogy most magától is többet termel, tehát nincs szüksége annyi pótlásra, mint korábban.

 

Milyen tüneteket tapasztalsz? Vagy hogyan jöttél rá, hogy túlműködsz?

Szerintem nyugodtan felhívhatod az orvosodat, ha nagyon nyugtalanít a probléma.

 

 

Előzmény: venszatyor (1357)
venszatyor Creative Commons License 2010.03.22 0 0 1357
Sziasztok!

Pár éve alaulműködő pm.-em van most hirtelen egy kicsit átcsapott túlműködésbe.

Mitől lehet ez? Megköszönném ha valai felvilágosítani.Orvoshoz csak egy hónap múlva kell mennem Euthyroxot szeden, 0,75/nap. Nem merem visszavenni mert kikapok a dokitól.Szóal várok és addig is reménykedem, hogy valaki érkezik:)
Üdv. Andi
Szille76 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 1356

Sziasztok!

 

Gondoltam kicsit felhozom a topikot egy-két kérdéssel, hátha...

 

Január elején diagnosztizáltak nálam pm túlműködést, Basedow kórom van. A TSH és pajzsmirigy hormon eredményeim egész szépen javulgatnak a friss értékek szerint. Néhány dolog viszont aggaszt. Az egyik, hogy az UH-n echoszegény göböket találtak mindkét lebenyben, a legnagyobb 1,5 cm, az izotópos felvételen is hideg göb látszik az egyik oldalon. Ettől kicsit megijedtem, az orvosom pedig biopsziára küld. Eddig úgy gondoltam, hogy ha Basedowom van, akkor a rosszindulatúság ki van zárva. A dokimat amikor erről kérdeztem, csak annyit mondott, hogy bármi lehet, aztán elköszönt tőlem... Volt, vagy van esetleg köztetek, akinek Basedow mellett alakult ki göbe, jó vagy rosszindulatú? A konzilium.hu oldalt olvasgatom ezerrel, arra viszont eddig nem találtam meg a választ, hogy a gyógyszeres gyógyulásnak ezek után van egyáltalán esélye, már persze ha jóindulatú göbeim vannak, vagy ilyenkor marad az izotóp vagy műtét?

 

Előre is köszönöm a válaszokat, üdv:

 

Zsuzsa

Zitka Creative Commons License 2010.03.06 0 0 1355

Nem akarlak elkeseríteni, de még a túlműködés nem műtéti kezelése során is előfordulhat, hogy a páciens pajzsmirigye alulműködésbe csap át. Ilyenkor szoktak adni hormonpótlást, ill. csökkentik a túlműködésre adott gyógyszer adagját.

 

Az egész pm-edet kivették, vagy csak egy részét? (bocs, nem olvastam vissza....)

 

 

Előzmény: Bridget1978 (1353)
Bridget1978 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 1354
na ez a gáz!!! én is voltam minap a körzetiben..., a sok idős ember bakker havonta jár eredményt nézegetni..., igenis vezessék vissza a vizitdíjat, vagy hozzanak rendelet, hogy csak három havonta lehet vérvételre menni!!!
Előzmény: evita63 (1321)
Bridget1978 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 1353

HHHEEELLLLPPPP!!!!!!!!!!

 

Voltam TSH vizsgálaton. Február 11-ei érték: 16, március 3-ai eredmény 19. Mit szóltok? Ismeritek a kálváriámat..., műtötték a pajzsmirigyem túlműködés miatt, 2006. óta semmilyen gyógyszert nem szedek, egy évvel ezelőtt tök normális volt a TSH értékem, idénre meg ennyi lett. Köszi, Bridget

fifi123 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 1352
Köszi!
Átnéztem!
maestus Creative Commons License 2010.02.15 0 0 1351
Ez lemaradt:

http://forum.index.hu/Article/showResultList?o=4&aq_text=&aq_cre=&user_id=445705&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=0&t=9110075
Előzmény: maestus (1350)
maestus Creative Commons License 2010.02.15 0 0 1350
Na jó, ennyit segítek, mert asszem nem vetted észre a hozzászólásomat:
Előzmény: fifi123 (1349)
fifi123 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 1349
Köszi az infót!
Még előtte vagyok, és szeretnék többet tudni a kezelés kimeneteléről.

Előzmény: bundás13 (1343)
Zitka Creative Commons License 2010.02.13 0 0 1348

Ilyen hamar válaszolt? Jajj, de örülök! :-)  És persze annak is, hogy valamelyest megnyugtatott.

Még egy jó pont Solymosi doktornak. :-)

 

Nagyon sokan dícsérik, ezek szerint tényleg nem véletlenül.

Előzmény: MissEarnshaw (1347)
MissEarnshaw Creative Commons License 2010.02.13 0 0 1347
Köszi a tippet, kaptam is választ! :) (És nem is olyan borzasztót...)
Előzmény: MissEarnshaw (1346)
MissEarnshaw Creative Commons License 2010.02.12 0 0 1346
Köszi, írtam is neki, remélem reagál. :))
Előzmény: Zitka (1345)
Zitka Creative Commons License 2010.02.12 0 0 1345

Javaslom neked, hogy a magad megnyugtatása miatt próbálj írni egy e-mailt Dr. Solymosi Tamásnak.

 

http://www.konzilium.hu/pajzsmirigy/konziluj/betinduj.htm

 

Itt kattints bal oldalon fent a KAPCSOLAT linkre, és azon az oldalon bal oldalt alul "A honlap szerkesztője" linkre. Ott van az elérhetősége.  Ő az egyik legjobb doki itthon. :-)

Előzmény: MissEarnshaw (1344)
MissEarnshaw Creative Commons License 2010.02.12 0 0 1344
Köszi a megnyugtatást, a neten mindenféle durva dolog kering, hogy az alacsony pajzsmirigy működés fejlődési rendellenességhez vezethet miegymás... :(

A fő gondom, hogy külföldön élek, itt még lassabb az "ügyintézés", voltam már vv-n, de még 4 hét az eredményig, addig halálra izgulom magam...

Múlt májusban derült ki amúgy, hogy kicsit magas a TSH-m (5,3 körül) akkor volt egy nyaki uh-m, ami mindent rendben talált... Szeptemberben csekkoltuk a TSH-t, akkor normális volt (3,22), ekkor (első próbálkozós hónap) teherbe is estem, majd a decemberi leletemben megint magasabb érték szerepelt (7,5)... Akkor nem ijesztett meg sem a nődoki, sem a körzeti, hogy baj lehet, úgyhogy ennyiben maradtunk... Most februárban újra elmentem vv-re, ennek az eredményére várunk...

Ami jó, hogy nincs tünetem és a T3, T4 mindig is oké volt, csak zavar ez a "fejlődési rendellenesség" dolog... A babó amúgy méretes darab, 10 nappal nagyobb is, mint "kéne", normálisan fejlődik az uh-k szerint. Csak hát a kisördög. :(
Előzmény: Zitka (1342)
bundás13 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 1343
Szia! Én 2008 májusban kaptam jod-izotopot és most rendben van a pajzsmirigy müködésem fél évente járok vérvételre.
Előzmény: fifi123 (1337)
Zitka Creative Commons License 2010.02.11 0 0 1342

Szerintem ne parázz. 

 

Remélem, majd jön kismama olvtárs, aki közvetlen infót is tud neked mondani...

Amennyit én tudok, hogy az alulműködés (a tiédnél sokkal komolyabb!) a teherbeesést nehezíti meg, ill. az első trimeszterben vetélést okozhat. De te ezen már jóval túlvagy.

 

Szóval nyugi, és próbáld ne a legszörnyűbb lehetséges következményeket kiolvasni a neten talált infókból. :-)

 

 

Előzmény: MissEarnshaw (1341)
MissEarnshaw Creative Commons License 2010.02.11 0 0 1341
Sziasztok,

Bocs, hogy betörök, kicsit beijedtem... 25. hétben vagyok és a TSH-m 7,56 lett. A T3, T4 normális. A körzetim szerint ez nem vészes még, de itt a neten körbenéztem és elég paráztató dolgok vannak... Tüneteim nincsenek, 25 hét terhesség alatt 6 kg-t híztam, az nem sok szerintem, ideges sem vagyok, álmos sem túlzottan...
Szerintetek? Az endokrinológiai rendelésekre hónapokat kell várni, még a magánrendeléseken is hetek múlva néznek rám... (Ja, azt nem is írtam, hogy külföldön élek...) Most újra voltam vérvételen múlt héten, 3 hét múlva lesz eredmény... Mit tennétek a helyemben?
Tilia Creative Commons License 2010.02.11 0 0 1340
Igen.
Előzmény: maestus (1338)
maestus Creative Commons License 2010.02.11 0 0 1339
Szia!

Én kaptam, tavaly áprilisban. Ha kicsit visszaolvasol, vagy rákeresel a hozzászólásaimra, megtalálsz róla mindent, most nincs időm visszakeresni, csak beugrottam.

Üdv

M.
Előzmény: fifi123 (1337)
maestus Creative Commons License 2010.02.11 0 0 1338
Szia!

Hát, ez remek :)
Az a baj, hogy olvastam külföldi fórumon, hogy vannak olyan alulműködők, akiknek hiába van rendben a hormonszintjük, a tüneteik ugyanúgy megvannak. Nem örülnék neki, ha ez így maradna :(
Nálunk ezek szerint a Letrox, az L-thyroxin meg az Euthyrox létezik erre a nyavalyára?
Előzmény: Tilia (1336)
fifi123 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 1337
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valaki kapott-e már jódizotópos kezelést?
Mik a tapasztalatok, +-?
Nekem ezt ajánlották, érdemes -e belevágni?
Tomi
Tilia Creative Commons License 2010.02.09 0 0 1336

Szia!

 

Én az L-thyroxin szedem, és nekem is sok rossz érzésem van. Állandóan fáj valamelyik izületem, a ciklusom 22 napos lett, a gyakori wc-zés is megvan. Időnként fáj a tarkóm. Az utóbbi időben "önként" lecsökkentettem az adagomat, mert ha annyit szedek, amennyit a doki mond, baromi ideges vagyok, mint akit felhúztak, és nem tudok aludni csak 4-5 órát. Sajnos, meg is látszik a TSH-n, ezért újra a régi adag kell...

 

Pont arra gondoltam én is, hogy talán másik gyógyszert kellene választani, és ahogy nézegettem, a Letroxról írták a legkevesebb rosszat. :-)

Előzmény: maestus (1335)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!